Νέα

Προταση γαμου...πως γινεται;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Οτιδήποτε μπορείς να κάνεις. Εκτός από αυτές τις αηδίες

Χαχα,γαμηθηκα στα γελια με τα καγκουρια...

Οχι,ουτε καν.

Σιγουρα θα ειναι σε ταξιδι κ οχι στην πλατεια Βαθης ξερω γω,σιγουρα θα ειναι οι δυο μας και σιγουρα θα ειναι η μοτο μου παρων.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ
τυπε ειναι σιγουρο οτι δεν ξερεις που ζεις.
τουλαχιστον προσπαθησε να μην βιαστεις

τελος παντων για να μην γινομαι κακος τουλαχιστον πες της να αρραβωνιαστιτε πρωτα ετσι θα το τραιναρεις νομιμα τουλαχιστον 3-4 χρονια
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Χαχα,γαμηθηκα στα γελια με τα καγκουρια...

Οχι,ουτε καν.

Σιγουρα θα ειναι σε ταξιδι κ οχι στην πλατεια Βαθης ξερω γω,σιγουρα θα ειναι οι δυο μας και σιγουρα θα ειναι η μοτο μου παρων.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.374
Like
4.565
Πόντοι
456
τι κλισε ειναι αυτα? ουτε καν θυμαμαι τον τροπο που συμφωνησαμε για γαμο με την γυναικα μου.
λιγο λιγο και θα ερθει απο μονο του.
γιατι πρεπει να λεγεται Προταση Γαμου?
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
τυπε ειναι σιγουρο οτι δεν ξερεις που ζεις.
τουλαχιστον προσπαθησε να μην βιαστεις

τελος παντων για να μην γινομαι κακος τουλαχιστον πες της να αρραβωνιαστιτε πρωτα ετσι θα το τραιναρεις νομιμα τουλαχιστον 3-4 χρονια
Γραψε αν θες τι εννοεις
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
τι κλισε ειναι αυτα? ουτε καν θυμαμαι τον τροπο που συμφωνησαμε για γαμο με την γυναικα μου.
προφανως εχεις παθει ανμησια απο την πολυ ψυχολογικη πιεση τοσα χρονια....
Γραψε αν θες τι εννοεις
δεν ξερω, ειναι σαν τον γαμο. εσυ λες οτι θες να αρραβωνιαστητε και ολα τα αλλα τα κανονιζει το αισθημα.
βεβαια τα εξοδα εσυ τα πληρωνεις
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.818
Like
15.563
Πόντοι
3.656
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:

τυπε αμα θες ο γαμος να σου βγει οικονομικα μπορω να ερθω και αντι για μπουμπουνιερες,να μοιραζω σαλεπι και καστανα ψητα σε προνομιακη τιμη στους προσκεκλημενους :hi: :confused: :confused: :confused:
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
δεν ξερω, ειναι σαν τον γαμο. εσυ λες οτι θες να αρραβωνιαστητε και ολα τα αλλα τα κανονιζει το αισθημα.
βεβαια τα εξοδα εσυ τα πληρωνεις
Κοιτα...επειδη το εχω δει να γινεται.Εχω παει σε γαμο κολλητου,που ειμασταν 12 ατομα.

Γαμπρος,νυφη,κουμπαροι,σογια κλπ :confused:
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Κοιτα...επειδη το εχω δει να γινεται.Εχω παει σε γαμο κολλητου,που ειμασταν 12 ατομα.

Γαμπρος,νυφη,κουμπαροι,σογια κλπ :confused:
ειναι τρομαχτικη εμπειρια αλλα να ξερεις αυτη θελει να την ζησει.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
εγω αρραβωνιάστηκα κάνοντας απλά ένα τραπέζι στο σπίτι της τζιβιτζιλους μου. Μια τούρτα, δύο χαιρετουρες, μια καλύτερη γνωριμία με τους γονείς και έτοιμος
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.622
Πόντοι
2.816
IMG_20220308_074655.jpg
Να κάπως έτσι...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.687
Κριτικές
183
Like
43.773
Πόντοι
21.896
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Κ εγώ τυπε αν κ παντρεμένος ψάχνω τρόπο πως θα κάμω πρόταση γάμου σε άλλες τρεις :confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Χαχα,γαμηθηκα στα γελια με τα καγκουρια...

Οχι,ουτε καν.

Σιγουρα θα ειναι σε ταξιδι κ οχι στην πλατεια Βαθης ξερω γω,σιγουρα θα ειναι οι δυο μας και σιγουρα θα ειναι η μοτο μου παρων.
Αφου θες να ειναι και η μηχανη, πες της πως θελεις να της δειξεις ενω φοβερο μερος, πηγαινε την με τη μηχανη σε καμια ωραια ακτη με υψωμα, ηλιοβασιλεμα, κλπ αγκαλιασε την απο πισω και δειξε της το δαχτυλιδι. Τα λογια θα ερθουν απο μονα τους
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Εγγρ.
27 Νοε 2021
Μηνύματα
27
Like
86
Πόντοι
0
Τυποι,με οτι τεκταινομενο επικρατει το τελευταιο διαστημα (καμια δεκαετια εννοω) εγω πηρα την αποφαση να κανω κατι που δεν πιστευα ποτε πως θα εκανα.

Εχω γνωρισει ενα φινο γκομενακι,σε βαθμο που να θελω να της φορεσω βερα!

Ετσι,θα θελα να ρωτησω οποιον εχει αποψη επι του θεματος,πως γινεται αυτο;Πως φερνεις αυτη την κουβεντα και αν υπαρχει καποιος "ενδεδειγμενος" τροπος.

Γενικως,επειδη ειμαι-ειμαστε αρκετα χυμα,δεν θα παιξει το παραμικρο εξοδο-ντιρινταχτα κλπ

Απλα μια "δηλωση" θα γινει,εως οτου παμε παρακατω :confused:
Αφού είσαι-είστε χύμα, το παραμικρό έξοδο ή ντιριντάχτα όπως λες, δε θα παίξει, τότε δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποια βοήθεια από εδώ. Εκεί που θα κάθεστε αραχτοί ένα απόγευμα, γύρνα κοίτα τη στα μάτια και πες της γεμάτος σιγουριά: "Ρε μωρό; Αφού περνάμε φίνα τα δυό μας, δε βρίσκουμε ένα παπά να βάλουμε μια κουλούρα να τελειώνουμε;". Πάντως, επειδή στο δικό μου βιβλίο δεν έχει γεννηθεί ακόμα η γυναίκα που είναι τόσο χύμα ώστε να μη γουστάρει ρομάντσο όταν πρόκειται για το γάμο της (κι όταν λέω γάμο εννοώ όλο το πακέτο: από πρόταση γάμου μέχρι επιστροφή από γαμήλιο ταξίδι), θα σου πρότεινα να είσαι προετοιμασμένος και για κάποια έξοδα-ντιριντάχτα. Αυτά και η ώρα η καλή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom