Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 642K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537

Δεν ξερω αν το λετε ειρωνικα.

Εγω ξεροχυσα με την ταινια.

Η αισθητικη της ειναι ΕΠΙΚΗ!!!  :rockon:
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Και αφού δούμε τον Νoah στα τέλη του μήνα και την θύελλα των αντιδράσεων που προκάλεσε η τοποθέτηση του Αronofsky πάνω στην ιστορία του, τον Δεκέμβριο θα έχουμε την απόλυτη ταινία που περιμένω τόσο ώστε να θέλω να διαγράψω το καλοκαιράκι...
Exodus του αγαπημένου μου και πάντα αξιόπιστου  Ridley Scott με τον βιβλικό Μωυσή που οδηγεί των λαό του Ισραήλ από την Αίγυπτο στην γη της επαγγελίας.

Στον ρόλο του ο C.Bale!
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    216,3 KB · Εμφανίσεις: 25
  • 2.jpg
    2.jpg
    169,1 KB · Εμφανίσεις: 18

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Και αφού δούμε τον Νoah στα τέλη του μήνα και την θύελλα των αντιδράσεων που προκάλεσε η τοποθέτηση του Αronofsky πάνω στην ιστορία του, τον Δεκέμβριο θα έχουμε την απόλυτη ταινία που περιμένω τόσο ώστε να θέλω να διαγράψω το καλοκαιράκι...
Exodus του αγαπημένου μου και πάντα αξιόπιστου  Ridley Scott με τον βιβλικό Μωυσή που οδηγεί των λαό του Ισραήλ από την Αίγυπτο στην γη της επαγγελίας.

Στον ρόλο του ο C.Bale!

C.BALE ΕΓΓΥΗΣΗ οτι η ταινια γαμαει !!!
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Ρε μαν μην δινεις σποιλερ.Μπορει ο αλλος να μην θελει να ξερει τι εγινε στην ταινια πριν την δει.
Τι να μάθω ρε φίλε;Την ιστορία που έχει ήδη γραφτεί;

Απλώς ρωτάω κατά πόσο η ταινία πλησιάζει την πραγματική ιστορία,ή τα έχουν κάνει κώλος ως συνήθως...
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366


μη χάσουν οι εβραίοι μόλις είδαν 300 και σίκουελ τα έκαναν πάνω τους :2on1: :2on1:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Και αφού δούμε τον Νoah στα τέλη του μήνα και την θύελλα των αντιδράσεων που προκάλεσε η τοποθέτηση του Αronofsky πάνω στην ιστορία του, τον Δεκέμβριο θα έχουμε την απόλυτη ταινία που περιμένω τόσο ώστε να θέλω να διαγράψω το καλοκαιράκι...
Exodus του αγαπημένου μου και πάντα αξιόπιστου  Ridley Scott με τον βιβλικό Μωυσή που οδηγεί των λαό του Ισραήλ από την Αίγυπτο στην γη της επαγγελίας.

Στον ρόλο του ο C.Bale!
δεν ηταν να την κοψουν αυτην την ταινια τυπε? :think:
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
BAREFOOT

Του  Andrew Fleming  με  Evan Rachel Wood, Scott Speedman, J.K. Simmons

Ο  Jay  αν  και  προέρχεται  από  πλούσια  οικογένεια,  έχει  ξεκόψει. Χρωστάει  παντού,  είναι  με  αναστολή  και  εργάζεται  ως  επιστάτης  σε  ένα  ψυχιατρικό  ίδρυμα. Όταν  γνωρίζει  μια  τρόφιμο  του  ιδρύματος,  την  παίρνει  μαζί  του  στο  γάμο  του  αδερφού  του,  για  να  την  παρουσιάσει  σαν  κοπέλα  του  ..

Αισθηματικό/Δράμα/Κωμωδία. Aν   αφήσουμε  στην  άκρη  το  ηθικό  πρόβλημα  της  εκμετάλλευσης  μιας  κοπέλας  με  ψυχικά  τραύματα  και  συμπεριφορά  παιδιού..Αν  αφήσουμε  στην  άκρη  τον  απόλυτα  αντιπαθητικό  χαρακτήρα  του  πρωταγωνιστή..Τί  μένει?  Μια  ταινία  χωρίς  έμπνευση, χωρίς  υποψία  γέλιου,  με  φοιτητικού  επιπέδου  σκηνοθεσία  και ( με το  ζόρι)  μέτριες  ερμηνείες.
 

Συνημμένα

  • MV5BMTg0NzIxOTgxM15BMl5BanBnXkFtZTgwMjA3NjY3MDE@__V1_SX214_.jpg
    MV5BMTg0NzIxOTgxM15BMl5BanBnXkFtZTgwMjA3NjY3MDE@__V1_SX214_.jpg
    23,3 KB · Εμφανίσεις: 15

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
μια καλη ταινια τωρα στα σινεμα το ξενοδοχειο γκραντ μπουδαπεστ του γουες αντερσον με πληθωρα γνωστων ηθοποιων στο cast.Σε οσους σρεσει ο σκηνοθετης θα τους αρεσει και το τελευταιο εργο του.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Τι να μάθω ρε φίλε;Την ιστορία που έχει ήδη γραφτεί;

Απλώς ρωτάω κατά πόσο η ταινία πλησιάζει την πραγματική ιστορία,ή τα έχουν κάνει κώλος ως συνήθως...
για ενα ευπεπτο σκουπιδι που δειχνει κωλους και χατζαρια μιλαμε..
το "σεναριο" θα εξυπηρετει αυτους τους σκοπους..
δεν αποτελει ντοκιμαντερ,ουτε θα αποτελεσει ιστορικη πηγη για να μας ενδιαφερει η ακριβεια του.

οποιος θελει να σκοτωσει(χαχα,τι ειρωνια)δυο ωρες,ας το δει.
ταινια φαστ φουντ,το πιθανοτερο ειναι πως πριν βγεις απο την αιθουσα θα χεις ξεχασει τι παρακολουθησες.
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Κοίτα, σίγουρα δεν είναι τόσο αιφνιδιαστική και γεμάτο αδρεναλίνη όσο το πρώτο μέρος αλλά δεν είναι κάκιστη. Ιστορικά στέκει με βάση την χρονολογία των γεγονότων ασχέτως από κάποιες ανιστόρητες στιγμές ( είπαμε είναι χολιγουντιανή και όχι η εξιστόρηση των γεγονότων από τον Ηρόδοτο ) και έχει κάποιες μεγάλες αλήθειες ( η διχόνοια των Ελλήνων έως και την ύστατη στιγμή, την ελπίδα όλου του κόσμου για την μη κατάρρευση του ελληνικού και και κατά συνέπεια του δυτικού πολιτισμού ) που σήμερα θα πρέπει να αποτελούσαν παραδείγματα κυρίως για εμάς διότι ο εχθρός πια δεν είναι προ των πυλών!
Κατά τα άλλα εννοείτε πως προσφέρεται για διασκέδαση και όχι βαθύτατους στοχασμούς.... αν και θα έπρεπε για κάποια αμετανόητη μερίδα ανθρώπων/κρατών...
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Κοίτα, σίγουρα δεν είναι τόσο αιφνιδιαστική και γεμάτο αδρεναλίνη όσο το πρώτο μέρος αλλά δεν είναι κάκιστη. Ιστορικά στέκει με βάση την χρονολογία των γεγονότων ασχέτως από κάποιες ανιστόρητες στιγμές ( είπαμε είναι χολιγουντιανή και όχι η εξιστόρηση των γεγονότων από τον Ηρόδοτο ) και έχει κάποιες μεγάλες αλήθειες ( η διχόνοια των Ελλήνων έως και την ύστατη στιγμή, την ελπίδα όλου του κόσμου για την μη κατάρρευση του ελληνικού και και κατά συνέπεια του δυτικού πολιτισμού ) που σήμερα θα πρέπει να αποτελούσαν παραδείγματα κυρίως για εμάς διότι ο εχθρός πια δεν είναι προ των πυλών!
Κατά τα άλλα εννοείτε πως προσφέρεται για διασκέδαση και όχι βαθύτατους στοχασμούς.... αν και θα έπρεπε για κάποια αμετανόητη μερίδα ανθρώπων/κρατών...
Κάθε φορά πάντως μου προκαλεί έκπληξη το γεγονός πως είμαστε έτοιμοι να ξεσκίσουμε το Χόλιγουντ, την τηλεόραση για παραποίηση της ιστορίας, την ίδια ώρα που στα ελληνικά σχολεία η ιστορία βιάζεται συνεχώς!
 

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16

aristos 45 sec

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.965
Κριτικές
3
Like
21
Πόντοι
16
Κάθε φορά πάντως μου προκαλεί έκπληξη το γεγονός πως είμαστε έτοιμοι να ξεσκίσουμε το Χόλιγουντ, την τηλεόραση για παραποίηση της ιστορίας, την ίδια ώρα που στα ελληνικά σχολεία η ιστορία βιάζεται συνεχώς!
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom