Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 641K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Οχι, μονος μου. Παντα πηγαινω μονος μου στους σινεμαδες για να μη μου τρωνε τα ποπ κορν.

κ γιατι δε τις κατεβαζεις απο τορεντ α τις δεις σπιτι σου

η χοντρη καμπουρο που σου εκοψε το εισιτηριο στα βιλατζ θα  ελεγε οτι εισαι για λυπηση μετα στις φιλεναδες της
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Ο James Bond με πρωταγωνιστη τον Daniel Craig μου θυμιζει τον Batman του Christopher Nolan, καλες ταινιες μεν αλλα καμια σχεση με τους ηρωες που αφηγουνται. Ο James Bond δε θυμιζει James Bond και ο Batman δε θυμιζει Batman! Το πως τωρα καταφεραν οι marketeers του Hollywood να μας παρουσιασουν τις τελευταιες ταινιες και των δυο σαν κατι το φοβερο και εμεις το φαγαμε σα χανοι δεν μπορω να το καταλαβω...

Αν δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι αυτοι οι δυο ηταν οι καλυτεροι που πηραν τους ρολους αυτους μεχρι σημερα τοτε καλυτερα να ασχοληθεις με το θεατρο
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
κ γιατι δε τις κατεβαζεις απο τορεντ α τις δεις σπιτι σου

γιατι δεν ξερω να φτιαχνω ποπ κορν  :dunno:


η χοντρη καμπουρο που σου εκοψε το εισιτηριο στα βιλατζ θα  ελεγε οτι εισαι για λυπηση μετα στις φιλεναδες της

δεν ηταν η χοντρη καμπουρω ταμιας αλλα ο κοντος πουστης


Αν δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι αυτοι οι δυο ηταν οι καλυτεροι που πηραν τους ρολους αυτους μεχρι σημερα τοτε καλυτερα να ασχοληθεις με το θεατρο

μα δε λεω για τους ηθοποιους, για το σεναριο λεω και τους σκηνοθετες
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Είδα το Hobbit στο σπίτι,οπότε δε μπορώ να κρίνω το τεχνικό κομμάτι της ταινίας (που φυσικά σε τέτοιες παραγωγές παίζει σημαντικό ρόλο).Όμως ως ιστορία δεν ενθουσιάστηκα.Για την ακρίβεια τα πρώτα 45΄ βαρέθηκα ..όπως βαρέθηκα και στη σκηνή με το παιχνίδι των γρίφων που μου φάνηκε να κρατά αιώνες (είχαν βέβαια περάσει και 2 ώρες ταινίας)..Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο ,αλλά μου φάνηκε πώς μερικές σκηνές είναι τραβηγμένες (ξεχειλωμένες) προκειμένου να επιμηκυνθεί η ταινία (και να δικαιολογήσουμε την ύπαρξη άλλων 2).Η όλη ιστορία δεν είναι όσο σκοτεινή περίμενα.
Γενικά δεν είμαι φαν αυτού του είδους των ταινιών ,το LOTR όμως ήταν σαφώς ανώτερο.
 

Επισκέπτης
Επισης ειδα στον σινεμα την Ζωη του Πι σε 3D,αρκετα εως πολυ καλο,αξιζει το 3D.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
BERBERIAN  SOUND  STUDIO

Του  Peter Strickland  με  Toby Jones, Tonia Sotiropoulou , Susanna Cappellaro
Ένας  μεσήλικας  Άγγλος  τεχνικός  ήχου  πηγαίνει  στη  Ρώμη (δεκαετία ’70)  για  να  εργαστεί  σε  μια  ταινία  τρόμου..Η ψυχοσύνθεση  του  ήρωα  δοκιμάζεται καθώς  δεν  είναι  συνηθισμένος  σε  τέτοιου  είδους  ταινίες.
Ατμοσφαιρικό(?) ψυχολογικό θρίλερ  που  εξελίσσεται  σχεδόν  ολοκληρωτικά  σε  ένα  στούντιο  ήχου  όπου  δημιουργούνται  τα  διάφορα  εφέ  (λαχανικά και  φρούτα  μαχαιρώνονται, κορίτσια στριγγλίζουν,κτλ).. Ουσιαστικά  δε  βλέπουμε  ποτέ  την  εν  λόγω  ταινία, απλά  ακούμε  αποσπάσματα  από  φρικτά  βασανιστήρια, εκτελέσεις  κτλ.. Κλειστοφοβική σκηνοθεσία ,καλή ερμηνεία  από  τον  πρωταγωνιστή ,αλλά  μέχρι  εκεί.Ουσιαστικά  στην  ταινία  δε  συμβαίνει  κάτι  (ή  αν  συμβαίνει ,συμβαίνει  στο  μυαλό  του  ήρωα).

 

Συνημμένα

  • untitled46.png
    untitled46.png
    102 KB · Εμφανίσεις: 20

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
μετριο κ προς τα κατω....



επιπλεον,το καινουργιο ΒΑΤΜΑΝ απλα καλο...προσωπικα με κουρασε η διαρκεια του..... :rolleyes: :rolleyes:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Το χομπιτ με χαλασε στον τροπο που τελειωσε καθως τωρα θα πρεπει να περιμενω εναν χρονο να δω τι θα γινει

Σαν ταινια ηταν πολυ καλη με πολυ ωραια και εντυπωσιακα εφε και τα σκηνικα και τα κοστουμια απαιχτα !!!!!!!!
 

menios34

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2012
Μηνύματα
502
Like
0
Πόντοι
6
κ γιατι δε τις κατεβαζεις απο τορεντ α τις δεις σπιτι σου

η χοντρη καμπουρο που σου εκοψε το εισιτηριο στα βιλατζ θα  ελεγε οτι εισαι για λυπηση μετα στις φιλεναδες της

H αλήθεια είναι ότι σε κοιτάνε παράξενα, αλλά αυτό συμβαίνει παντού αν πας μόνος σου. Εμένα στα βίλατζ με ρωτάνε από ευγένεια: "πόσα εισιτήρια είπατε κύριε; Δύο;" Το καλό άμα πας μόνος σου σε βίλατζ είναι ότι σου δίνουν την καλύτερη θέση: Πίσω και δίπλα στο διάδρομο. :) Σε άλλα σινεμά μπορεί να σε βάλουν να κάτσεις τοίχο.
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
εγω εκατσα και ειδα το sinister.μεγαλη παπαρια...κ στο τρειλερ φαινοταν ωραιο..
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
H αλήθεια είναι ότι σε κοιτάνε παράξενα, αλλά αυτό συμβαίνει παντού αν πας μόνος σου. Εμένα στα βίλατζ με ρωτάνε από ευγένεια: "πόσα εισιτήρια είπατε κύριε; Δύο;" Το καλό άμα πας μόνος σου σε βίλατζ είναι ότι σου δίνουν την καλύτερη θέση: Πίσω και δίπλα στο διάδρομο. :) Σε άλλα σινεμά μπορεί να σε βάλουν να κάτσεις τοίχο.
Αν πας μεσημερι καθεσαι κεντρο (το ζητας στο ταμειο) και απολαμβανεις καλυτερα την ταινια χωρις πολυκοσμια !!!!!

Ορισμενες ταινιες αξιζει να τις δεις στο σινεμα .....
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
THE  PAPERBOY

Του  Lee Daniels  με  Matthew McConaughey,  Zac Efron,  John Cusack,  Nicole Kidman, David Oyelowo
Δεκαετία του ΄60  ,στη  Φλόριδα  ένας  δημοσιογράφος  μαζί  με  τον  έγχρωμο  συνεργάτη  του  γυρνά  στην  πόλη  που  μεγάλωσε  προκειμένου  να  ερευνήσουν  την  υπόθεση  ενός  καταδικασθέντα  σε  θάνατο  για  τη  δολοφονία  ενός  σερίφη. Ο  μικρος  αδερφός  του  θα  τους  βοηθήσει  ενώ  μια  καυτή  40αρα  (που  αλληλογραφεί  και  περιμένει  να  παντρευτεί  τον  μελλοθάνατο, αν  αυτός  αθωωθεί  τελικά) ,θα  περιπλέξει  την  υπόθεση.
Λίγο  μυστήριο,  λίγο  δράμα  με  ψυχαναλυτικές  αναφορές (η  αναζήτηση  της  μητέρας  σε  μεγαλύτερης  ηλικίας  γυναίκες), εμμονές,  οικογενειακά  μυστικά  , αναφορές  στο  ρατσισμό  σε  μια  <<trash>>  ταινία  που  δεν  έχει  κάτι  το  ιδιαίτερο  να  προσφέρει.
 

Συνημμένα

  • MV5BMTcxMzI3OTQ5MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzA0NzcxOA@@__V1__SY317_.jpg
    MV5BMTcxMzI3OTQ5MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzA0NzcxOA@@__V1__SY317_.jpg
    17,6 KB · Εμφανίσεις: 20

bignick14

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
5
Like
38
Πόντοι
16
έκατσα και είδα αυτή τη μαλακία το cloud atlas...
3 ώρες πεταμένες...
μιλάμε για τη μεγαλύτερη μαλακία όλων τον εποχών... ήθελα να το κλείσω στα πρώτα 15 λεπτά...αλλά περίμενα μπας και γίνει τίποτα... αρχίδια... την πρώτη μιάμιση ώρα ούτε καν καταλαβαίνεις τι συμβαίνει... όχι ότι μετά καταλαβαίνεις και πολλά... αλλά λέμε τώρα...

σαν να βλέπεις 4 έργα... σαν να πάρεις 4 ταινίες, να τις κόψεις σε τρίλεπτα και να τα βλέπεις ανακατεμένα...  :headbang: :headbang:
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
έκατσα και είδα αυτή τη μαλακία το cloud atlas...
3 ώρες πεταμένες...
μιλάμε για τη μεγαλύτερη μαλακία όλων τον εποχών... ήθελα να το κλείσω στα πρώτα 15 λεπτά...αλλά περίμενα μπας και γίνει τίποτα... αρχίδια... την πρώτη μιάμιση ώρα ούτε καν καταλαβαίνεις τι συμβαίνει... όχι ότι μετά καταλαβαίνεις και πολλά... αλλά λέμε τώρα...

σαν να βλέπεις 4 έργα... σαν να πάρεις 4 ταινίες, να τις κόψεις σε τρίλεπτα και να τα βλέπεις ανακατεμένα...  :headbang: :headbang:
για να είμαστε ακριβείς, σα να βλέπεις 6 ταινίες (αφού τόσες είναι οι ιστορίες)..
 

bignick14

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
5
Like
38
Πόντοι
16
για να είμαστε ακριβείς, σα να βλέπεις 6 ταινίες (αφού τόσες είναι οι ιστορίες)..

α ναι? εγώ θυμάμαι την εποχή 1825 περίπου, με τον μαύρο τον σκλάβο, την εποχή που και καλά ο κόσμος ήταν έτοιμος να καταστραφεί με την γκόμενα την εξωγήινη... το παρόν και καλά... το 2012.... και το 2150 περίπου με τους κλώνους.... γινόταν τόσο μπάχαλο μέσα στο έργο που πιθανόν να είχε και άλλες ιστορίες...
λες να το ξαναδώ ακόμα μια φορά για να το καταλάβω καλύτερα????  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: Αυτό δεν το κάνω ούτε ναυαγός σε νησί μόνος μου, με τα μόνα αντικείμενα 1 dvd και μια TV. 
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Εμενα μου αρεσε το Cloud Atlas.
Δεν τρελλαθηκα κιολας(περιμενα πολυ περισσοτερα), αλλα ηταν μια πολυ φιλοδοξη προσπαθεια που σε σημεια αγγιξε κορυφες.
Ειχε πολυ καλους ηθοποιους, ωραια μουσικη, καποια πραγματικα μεγαλα πλανα.
Ειχαν πει οτι αυτο το βιβλιο ηταν αδιασκευαστο.
Ναι ειναι. Στην ταινια επικρατει λιγο χαος κι αν το "χασεις" για καποια λεπτα, χανεις την μπαλα γενικα. Κι εγω την εχασα  :P
Αλλα μου αρεσε  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom