Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 641K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
καλο...εχει καλη πλοκη κ κυνηγητο....η ταινια της εβδομαδας για μενα... :rockon: :rockon: :rockon:
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Πιο πριν ειχα δει το wedding crashers στον alpha...σαχλοκωμωδια βυθισμενη μεχρι τον λαιμο στα κλισε και τους μονοδιαστατους χαραχτηρες....τι χασιμο χρονου πραγματικα  :jerking:
Υπερβάλλεις λίγο ρε φίλε...Δεν πάει για Όσκαρ,αλλά οι διάλογοι μεταξύ των πρωταγωνιστών είναι πολύ έξυπνοι κ αστείοι...
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Υπερβάλλεις λίγο ρε φίλε...Δεν πάει για Όσκαρ,αλλά οι διάλογοι μεταξύ των πρωταγωνιστών είναι πολύ έξυπνοι κ αστείοι...

Οντως υπερβαλλω αλλα το σεναριο ειναι τοσο εξωφρενικο ακομα και για τα δεδομενα κωμωδιας...Ο τοτε αγνωστος Μπραντλευ Κουπερ χαντακωνεται σε εναν παρα πολυ εριστικο ρολο Μαικ Ταισον γιαπη, οι δυο πρωταγωνιστες δεν μου αρεσαν ποτε σαν ηθοποιοι ετσι και αλλιως και ο μονος που εχει πλακα ειναι ο Γουιλ φερελ  ;)
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
FOREST GUMP.  Όλη  η ταινία με δυνατές σκηνές. Βοήθησε και το εξαιρετικό σενάριο.


THE GREEN MILE. Η στιγμή που ο δεσμοφύλακας  (Τομ Χανκς) καταλαβαίνει πως ο Τζον Κοφφι είναι αθώος για το έγκλημα των δυο κοριτσιών.


Φοβερές ταινίες και οι δύο. Με καταπληκτική σκηνοθεσία.
 

pitbull86

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2012
Μηνύματα
794
Like
2
Πόντοι
6
καλη ταινια απο ridley scott παιζει και sharlize theron
         
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
The Expendables 2

Γάμησε λέμε :rockon: :rockon: :rockon:

:thumbsup:
Μια πολυ τιμια ταινια ως προς τον θεατη και τι μπορει να περιμενει απο αυτη οταν πληρωσει το εισητηριο...οι υπολοιποι ας πανε να δουνε ευρωπαικο σινεμα αν θελουν βαθια υπαρξιακα νοηματα...
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Οντως υπερβαλλω αλλα το σεναριο ειναι τοσο εξωφρενικο ακομα και για τα δεδομενα κωμωδιας...Ο τοτε αγνωστος Μπραντλευ Κουπερ χαντακωνεται σε εναν παρα πολυ εριστικο ρολο Μαικ Ταισον γιαπη, οι δυο πρωταγωνιστες δεν μου αρεσαν ποτε σαν ηθοποιοι ετσι και αλλιως και ο μονος που εχει πλακα ειναι ο Γουιλ φερελ  ;)
Είναι λίγο χύμα το σενάριο,όντως.Πολύ έξυπνο όμως σε γενικές γραμμές...

Με την ίδια λογική,κ στο Hangover χαντακώθηκε..Αν εξαιρέσεις την απόλυτη ευφυία,έχει παίξει κάτι άλλο σοβαρό κ μου διαφεύγει?

Καλοί είναι οι πρωταγωνιστές,αλλά μόνο σε τέτοιους ρόλους,δεν τους έχω δει σε κάτι διαφορετικό...
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Είναι λίγο χύμα το σενάριο,όντως.Πολύ έξυπνο όμως σε γενικές γραμμές...

Με την ίδια λογική,κ στο Hangover χαντακώθηκε..Αν εξαιρέσεις την απόλυτη ευφυία,έχει παίξει κάτι άλλο σοβαρό κ μου διαφεύγει?

Καλοί είναι οι πρωταγωνιστές,αλλά μόνο σε τέτοιους ρόλους,δεν τους έχω δει σε κάτι διαφορετικό...

Απο το Hangover αναδειχθηκε τυπε και ειχε κωμικο ρολο, ενω σε αυτη την ταινια ειχε τοσο εριστικο ρολο που ηταν σαν ο σεναριογραφος να ηταν γκομενα που δεν την πηδηξε και τον εκδικηθηκε  :grin:
Απο την αλλη συνεχιζω τοσα χρονια να μην καταλαβαινω τι το εξαιρετικο εχει ως κωμικος ο Οουεν Γουιλσον και ο Βινς Βον αλλα αυτο δεν παυει να ειναι δικη μου γνωμη  :sunglasses:
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Βεβαια ως ανθρωπος ειναι πολλα πραγματα που θεωρω ανεξηγητη την τοση φασαρια και το hype γυρω απο αυτα(απο τους Rolling Stones και τους U2 μεχρι το Californication και το Vampire diaries) αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια  :)
 

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.189
Κριτικές
55
Like
371
Πόντοι
1.640
Απο το Hangover αναδειχθηκε τυπε και ειχε κωμικο ρολο, ενω σε αυτη την ταινια ειχε τοσο εριστικο ρολο που ηταν σαν ο σεναριογραφος να ηταν γκομενα που δεν την πηδηξε και τον εκδικηθηκε  :grin:
Απο την αλλη συνεχιζω τοσα χρονια να μην καταλαβαινω τι το εξαιρετικο εχει ως κωμικος ο Οουεν Γουιλσον και ο Βινς Βον αλλα αυτο δεν παυει να ειναι δικη μου γνωμη  :sunglasses:
Είναι αλήθεια ότι τον παραέκανε εριστικό κ αχώνευτο τον χαρακτήρα που υποδυόταν ο σεναριογράφος,αλλά δεν παύει να είναι ένας ρόλος...

Δεν είναι κωμικοί κλάσης,απλά είναι βολικοί σε τέτοιου είδους κωμωδίες,κ ίσως οι μόνοι που θα δεχόντουσαν να παίξουν σε κάτι τέτοιο...

Όσον αφορά αυτό που γράφεις παρακάτω,έχω καταλάβει ότι είσαι εκλεκτικός άνθρωπος κ γι'αυτό σε πάω...
 

Gun Club 181

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
16.373
Like
103
Πόντοι
166
Είναι αλήθεια ότι τον παραέκανε εριστικό κ αχώνευτο τον χαρακτήρα που υποδυόταν ο σεναριογράφος,αλλά δεν παύει να είναι ένας ρόλος...

Δεν είναι κωμικοί κλάσης,απλά είναι βολικοί σε τέτοιου είδους κωμωδίες,κ ίσως οι μόνοι που θα δεχόντουσαν να παίξουν σε κάτι τέτοιο...

Όσον αφορά αυτό που γράφεις παρακάτω,έχω καταλάβει ότι είσαι εκλεκτικός άνθρωπος κ γι'αυτό σε πάω...

  :rockon: :rockon: :rockon:  Αυτο ειναι το βασικο τυπε
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
αν κ παλιο τωρα ετυχε να το δω...κλασικο στεΐθμαν φιλμακι,ευχαριστο με ξυλικι κτλ... :rockon:
 

yorkie

Global Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
11 Απρ 2012
Μηνύματα
2.767
Κριτικές
228
Like
18.773
Πόντοι
35.668
Υπερβάλλεις λίγο ρε φίλε...Δεν πάει για Όσκαρ,αλλά οι διάλογοι μεταξύ των πρωταγωνιστών είναι πολύ έξυπνοι κ αστείοι...
Wedding Crashers @3:55 "MAAA THE MEATLOAF FUCK!!!" η πιο θεϊκή σκηνή με τον Will Ferrell!!!  :2funny:                           
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom