Νέα

ΠΡΟΣΟΧΗ! Επικίνδυνος ιός με mail

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα thanoss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Η Ε..Ε έβγαλε ανακοίνωση που επιβεβαιώνει κάποιες φήμες. Στις επόμενες μέρες πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί να μην ανοίξετε κανένα μήνυμα που
θα σας έρθει με τον τίτλο "INVITE" ή "INVITO" ανεξάρτητα από το ποιος σας το έστειλε, φίλος ή όχι. Είναι ένας ιός που ανοίγει ως ολυμπιακή φλόγα και καίει τον σκληρό σας δίσκο. Αυτός ο ιός θα σας έρθει από ένα
άτομο από τη λίστα των επαφών σας και γι' αυτό πρέπει να στείλετε αυτό το e-mail σε όσους ξέρετε. Έτσι αν πάρετε τέτοιο μήνυμα, μην το ανοίξετε και σβήστε αμέσως τον υπολογιστή σας
. Είναι ο χειρότερος ιός όπως
ανακοινώθηκε από το CNN και η MICROSOFT το επιβεβαιώνει ως τον πιο καταστροφικό ιό μέχρι σήμερα. Ανακαλύφθηκε προχτές το απόγευμα από MCAf ee και δεν υπάρχουν ακόμη λύσεις. Καταστρέφει ολοκληρωτικά όλα τα VITAL INFO του HARD DISK! Κάντε COPY και στείλτε το σ' όλους. 


2. ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ !!!!!!!

Παρακαλώ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί, κυρίως
εάν χρησιμοποιείτε αλληλογραφία μέσω internet, όπως Yahoo, Hotmail, AOL κτλ.
Η πληροφορία κυκλοφόρησε από την Microsoft και την Norton.
Παρακαλώ στείλτε την σε όλους όσους γνωρίζετε και έχουν πρόσβαση στο Internet. Ίσως λάβετε ένα φαινομενικά άκακο
e-mail με παρουσίαση Πάουερ Πόιντ (PowerPoint) και τίτλο:
«Lifeisbeautiful. Pps».

Εάν το λάβετε, μην ανοίξετε το επισυναπτόμενο του για
κανένα λόγο και διαγράψτε το αμέσως!!!
Εάν ανοίξετε το αρχείο, ένα μήνυμα θα εμφανισθεί
στην οθόνη σας λέγοντας: Itistoolatenow,
yourlifeisnolongerb eautiful,
δηλαδή: Τώρα πια είναι αργά, η ζωή σας δεν είναι πλέον όμορφη!
Ως επακόλουθο θα χάσετε τα πάντα στον υπολογιστή σας και το άτομο που σας το έστειλε θ'
αποκτήσει πρόσβαση στο όνομά σας, στο e-mail σας  και στο κωδικό ασφαλείας σας. Αυτός είναι νέος ιός, ο οποίος ξεκίνησε πρόσφατα να κυκλοφορεί!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΚΑΝΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΙΟΣ !!!


Η Microsoft επιβεβαίωσε ήδη τη σοβαρότητα του προβλήματος κι ανάφερε ότι τα προγράμματα antivirus δεν είναι
ικανά να τον καταστρέψουν.
Ο ιός δημιουργήθηκε από έναν χάκερ ο οποίος αυτοαποκαλείται «lifeowner».


ΠΑΡΑΚΑΛΩ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
θανο μου αυτο το μειλ δε ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια
αλλα οφειλω να πω πως εδω κ 2χρονια μου το στελνουν ανα 2 μηνες...
 
OP
OP
thanoss

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
μολις το πηρα....και ηθελα απλα να ειδοποιησω.......
δηλ τοσο παλιο ειναι?
εαν ειναι ας το σβησουνε οι μοντς.......
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
μολις το πηρα....και ηθελα απλα να ειδοποιησω.......
δηλ τοσο παλιο ειναι?
εαν ειναι ας το σβησουνε οι μοντς.......

καλα φαινεται οτι στο εχει στειλει ατομο απο την λιστα που εχεις sta email?

πως το κανουνε αυτο ρε γαμωτο τα xakeronia?

αν και τι ρωταω.

εδω με 100 ευρω διαβασα οτι μπορεις να σπασεις το email οποιουδηποτε μεσω μιας εταιριας αγγλων προγραμματιστων θανο και λοιυκριτια. :o
 
OP
OP
thanoss

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
καλα φαινεται οτι στο εχει στειλει ατομο απο την λιστα που εχεις sta email?

πως το κανουνε αυτο ρε γαμωτο τα xakeronia?

αν και τι ρωταω.

εδω με 100 ευρω διαβασα οτι μπορεις να σπασεις το email οποιουδηποτε μεσω μιας εταιριας αγγλων προγραμματιστων θανο και λοιυκριτια. :o
ναι ατομο απο την λιστα!
αλλα τι θες να πεις?
εξηγα και λιγο παραπανω γιατι καποιοι δεν κατεχουν κιολας!
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
μολις το πηρα....και ηθελα απλα να ειδοποιησω.......
δηλ τοσο παλιο ειναι?
εαν ειναι ας το σβησουνε οι μοντς.......
ναι ειναι..
αλλα νταξει..
ποτε δε ξερεις τι γινεται...


καλα φαινεται οτι στο εχει στειλει ατομο απο την λιστα που εχεις sta email?

πως το κανουνε αυτο ρε γαμωτο τα xakeronia?

αν και τι ρωταω.

εδω με 100 ευρω διαβασα οτι μπορεις να σπασεις το email οποιουδηποτε μεσω μιας εταιριας αγγλων προγραμματιστων θανο και λοιυκριτια. :o
:think:]
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
κι ελεγα που το εχω ξαναδει ?


σε καποιο θρεντ παλια
(παλιο ειναι αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια)
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
διαβασα για αυτην την εταιρια.οντως με αναζητηση οταν το ακουσα στις ειδησεις την βρηκα στο διαδικτυο.

ειναι μια εταιρια που εχουν ιδρυσει προγραμματιστες με εδρα στην Αγγλια και η παραγγελια γινεται σχετικα απλα.

η πληρωμη με 100 ευρω γινεται με πιστωτικη καρτα.

ενας δημοσιογραφος για να εξακριβωσει την εγκυροτητα της ειδησης ,εκανε την παραγγελια στην εταιρια,
μπηκε στα μαιλ ενος βουλευτη της ΝΔ και μετα πηγε στο πολιτικο του γραφειο

και καθοταν και του τα διαβαζε..

ο πολιτικος φυσικα εμεινε μαλακας. :)
 

blackbird

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
εχθες το βραδυ την πατησε ενας φιλος μου του τα καψε ολα στο pc....
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
τι λετε???
το εμαιλ ειναι σπαμ κ δεν ισχυει
προφανως το εστειλε καποιος φιλος του του θανου γιατι κ σ αυτον το φιλο καποιος αλλος το στειλε.. ετσι γεμιζουμε με σπαμ
απο φιλο σε φιλο.. για να μας πληροφορησουν..
 

GiannhsMani7

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10
Κριτικές
4
Like
12
Πόντοι
0
τι λετε???
το εμαιλ ειναι σπαμ κ δεν ισχυει
προφανως το εστειλε καποιος φιλος του του θανου γιατι κ σ αυτον το φιλο καποιος αλλος το στειλε.. ετσι γεμιζουμε με σπαμ
απο φιλο σε φιλο.. για να μας πληροφορησουν..

Παιδιά έχει δίκιο η Bite! Οι περισσοτεροι από εμάς τέτοια emails τα προοθουμε σε όλους τους φίλους μας, όπως θα έχετε δεί στα προοθουμενα emails (π.χ. σε ενα λογαριασμό yahoo ή hotmail) φαίνονται όλες οι διευθήνσεις όλων που το έστειλαν ή θα το λάβουν! Σκοπός λοιπόν είναι να "βρουν" όσες περισσότερες "πραγματικές-ενεργές" διευθήνσεις ώστε να στελνουν τα διαφημιστικά τους.... το ιδιο αποτέλεσμα έχουν και τα σχετικά μυνήματα που κάποιος χριάζεται βοήθεια, αίμα κτλπ. Προσοχή τι προοθούμε και περισσότερο τι "ανοίγουμε"...
 
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.780
Κριτικές
9
Like
1.267
Πόντοι
5.975
τι λετε???
το εμαιλ ειναι σπαμ κ δεν ισχυει
προφανως το εστειλε καποιος φιλος του του θανου γιατι κ σ αυτον το φιλο καποιος αλλος το στειλε.. ετσι γεμιζουμε με σπαμ
απο φιλο σε φιλο.. για να μας πληροφορησουν..
Εχει δίκιο η Bite, πρόκειται για μια μαλακία που ξεκίνησε από την Πορτογαλία και κυκλοφορεί πολλά χρόνια.Δείτε σχετική παλιά ανακοίνωση της Symantec Προσωπικά όταν μου έρχονται mail που στοχεύουν στο θυμικό, κάνω και ένα google το θέμα του mail + τη λέξη Hoax.
Δοκιμάστε για παράδειγμα google το "Lifeisbeautoful.pps hoax".
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Η Ε..Ε έβγαλε ανακοίνωση που επιβεβαιώνει κάποιες φήμες. Στις επόμενες μέρες πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί να μην ανοίξετε κανένα μήνυμα που
θα σας έρθει με τον τίτλο "INVITE" ή "INVITO" ανεξάρτητα από το ποιος σας το έστειλε, φίλος ή όχι. Είναι ένας ιός που ανοίγει ως ολυμπιακή φλόγα και καίει τον σκληρό σας δίσκο. Αυτός ο ιός θα σας έρθει από ένα
άτομο από τη λίστα των επαφών σας και γι' αυτό πρέπει να στείλετε αυτό το e-mail σε όσους ξέρετε. Έτσι αν πάρετε τέτοιο μήνυμα, μην το ανοίξετε και σβήστε αμέσως τον υπολογιστή σας
. Είναι ο χειρότερος ιός όπως
ανακοινώθηκε από το CNN και η MICROSOFT το επιβεβαιώνει ως τον πιο καταστροφικό ιό μέχρι σήμερα. Ανακαλύφθηκε προχτές το απόγευμα από MCAf ee και δεν υπάρχουν ακόμη λύσεις. Καταστρέφει ολοκληρωτικά όλα τα VITAL INFO του HARD DISK! Κάντε COPY και στείλτε το σ' όλους. 


2. ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ !!!!!!!

Παρακαλώ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί, κυρίως
εάν χρησιμοποιείτε αλληλογραφία μέσω internet, όπως Yahoo, Hotmail, AOL κτλ.
Η πληροφορία κυκλοφόρησε από την Microsoft και την Norton.
Παρακαλώ στείλτε την σε όλους όσους γνωρίζετε και έχουν πρόσβαση στο Internet. Ίσως λάβετε ένα φαινομενικά άκακο
e-mail με παρουσίαση Πάουερ Πόιντ (PowerPoint) και τίτλο:
«Lifeisbeautiful. Pps».

Εάν το λάβετε, μην ανοίξετε το επισυναπτόμενο του για
κανένα λόγο και διαγράψτε το αμέσως!!!
Εάν ανοίξετε το αρχείο, ένα μήνυμα θα εμφανισθεί
στην οθόνη σας λέγοντας: Itistoolatenow,
yourlifeisnolongerb eautiful,
δηλαδή: Τώρα πια είναι αργά, η ζωή σας δεν είναι πλέον όμορφη!
Ως επακόλουθο θα χάσετε τα πάντα στον υπολογιστή σας και το άτομο που σας το έστειλε θ'
αποκτήσει πρόσβαση στο όνομά σας, στο e-mail σας  και στο κωδικό ασφαλείας σας. Αυτός είναι νέος ιός, ο οποίος ξεκίνησε πρόσφατα να κυκλοφορεί!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΚΑΝΟΥΜΕ Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΙΟΣ !!!


Η Microsoft επιβεβαίωσε ήδη τη σοβαρότητα του προβλήματος κι ανάφερε ότι τα προγράμματα antivirus δεν είναι
ικανά να τον καταστρέψουν.
Ο ιός δημιουργήθηκε από έναν χάκερ ο οποίος αυτοαποκαλείται «lifeowner».


ΠΑΡΑΚΑΛΩ
ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!

Την πηγή Θάνο!!!
Μην ψαρώνουμε άδικα!
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
θα σας έρθει με τον τίτλο "INVITE" ή "INVITO". Είναι ένας ιός που ανοίγει ως ολυμπιακή φλόγα και καίει τον σκληρό σας δίσκο. Αυτός ο ιός θα σας έρθει από ένα
άτομο από τη λίστα των επαφών σας και γι' αυτό πρέπει να στείλετε αυτό το e-mail σε όσους ξέρετε. Έτσι αν πάρετε τέτοιο μήνυμα, μην το ανοίξετε και σβηστε αμεσως τον υπολογιστη σας
Τον σβηνουμε τον υπολογιστη και μετα τι γινεται,δεν θα τον ανοιξουμε και παλι; εγω ειμαι ελευθερος επαγγελματιας χρησιμοποιω  εμπορικο προγραμμα κοβω απ,λιανικης, τιμολογια, δελτια αποστολης,μπορω να τον εχω κλειστο για ποση ωρα;
 
OP
OP
thanoss

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
17
Πόντοι
66
Τον σβηνουμε τον υπολογιστη και μετα τι γινεται,δεν θα τον ανοιξουμε και παλι; εγω ειμαι ελευθερος επαγγελματιας χρησιμοποιω  εμπορικο προγραμμα κοβω απ,λιανικης, τιμολογια, δελτια αποστολης,μπορω να τον εχω κλειστο για ποση ωρα;
κοιτα!
εσυ που εισαι επαγγελματιας πρεπει να προσεχεις 2 φορες παραπανω απο μενα που απλα τον παιζω στον υπολογιστη! γιατι εσενα σου ειναι εργαλειο!
εγω προσωπικα δεν μπαινω οπου να ναι στο νετ δεν κατεβαζω απο που να ναι και δεν ανοιγω οτι μαιλ μου ερχεται (ασχετο)
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
καλα ουτε καν διαβαζετε οτι γραφουμε
ειναι ψεμα λεμε
τι αγχωνεστε???
ωχου...

 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
κοιτα!
εσυ που εισαι επαγγελματιας πρεπει να προσεχεις 2 φορες παραπανω απο μενα που απλα τον παιζω στον υπολογιστη! γιατι εσενα σου ειναι εργαλειο!
εγω προσωπικα δεν μπαινω οπου να ναι στο νετ δεν κατεβαζω απο που να ναι και δεν ανοιγω οτι μαιλ μου ερχεται (ασχετο)
Και εγω δεν μπαινω οπου να ναι προσεχω οπως και δεν ανοιγω ολα τα μαιλ για να μην την πατησω
καλα ουτε καν διαβαζετε οτι γραφουμε
ειναι ψεμα λεμε
τι αγχωνεστε???
ωχου...
Λες και ειναι πολλες σελιδες και δεν τα διαβασα αγαπητη κουκλα 1,5 σελιδα σιγα το πραμα,περισυ μου ηρθε η εφορια για ελεγχο και εκεινη την ωρα κολησε το μαλακισμενο και θελανε να με βαλουν προστιμο 10000ε ειναι να μην αγχωνεσε μετα :headbang: :headbang:τα καθικια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom