Νέα

Προκαλεί η Ένωση Αθέων, Διοργανώνει πάρτι με κοψίδια την Μεγάλη Παρασκευή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Άλλη μια φορά οι λειτουργικά αναλφάβητοι Χριστιανοί, δείχνουν την αμάθειά τους, κλασσικό εικονογραφημένο πια. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι στο Ραμαζάνι οι Μουσουλμάνοι δεν τρώνε το πρωί, αλλά το βράδυ ξεσκίζονται. Με λίγα λόγια αν εμείς τρώμε το βράδυ του Ραμαζανιού Κρέας, το ίδιο κάνουν και οι Μουσουλμάνοι. ΦΥΣΙΚΑ και έχουν σκασίλα οι χριστιανοί για το αν τρώμε ΦΑΝΕΡΑ κρέας τη Μεγάλη Παρασκευή, γιατί αυτοί το τρώνε κρυφά και λυσσάνε επειδή δεν έχουν τα κότσια να το πουν αλλά κρύβονται σαν τα πρεζάκια. Ο Αμβρόσιος μίλησε. Εκκλησία δεν είναι μόνο αγάπη αλλά και τιμωρία και προσευχή τιμωρίας (1.30 στο βίντεο). Προσευχή για να εξαφανίσει ο Θεός όσους δεν τον αποδέχονται και δεν τον προσκυνούν. Όσοι φάνε κρέας τη Μεγάλη Παρασκευή, το κρέας να γίνει δηλητήριο και να τους τρυπήσει το στομάχι. Αγάπη, Αγάπη, Αγάπη η τέλεια Χριστιανική Αγάπη. Δεν μου απάντησε όμως, δηλώνεις χριστιανός ορθόδοξος; τι κίνητρο έχεις;


Να το επαναπροσδιορισουμε το παραδειγμα τοτε γιατι δεν καταλαβαινεις.

Το σωστο θα ηταν να φατε ΧΟΙΡΙΝΟ (και οχι απλως κρεας οπως εγραψες) το μεσημερι κατα τη διαρκεια του Ραμαζανιου εξω απο ενα τεμενος.

Εκει θα φανει η μαγκια των αθεων. Βεβαια αυτη η μαγκια μπορει να κοστισει μερικα κεφαλια.

Βρισκεται και τα κανετε.

Αλλα αυτην ειναι η συμπεριφορα των μικροψυχων και κομπλεξικων ανθρωπων
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Να το επαναπροσδιορισουμε το παραδειγμα τοτε γιατι δεν καταλαβαινεις.

Το σωστο θα ηταν να φατε ΧΟΙΡΙΝΟ (και οχι απλως κρεας οπως εγραψες) το μεσημερι κατα τη διαρκεια του Ραμαζανιου εξω απο ενα τεμενος.

Εκει θα φανει η μαγκια των αθεων. Βεβαια αυτη η μαγκια μπορει να κοστισει μερικα κεφαλια.

Βρισκεται και τα κανετε.

Αλλα αυτην ειναι η συμπεριφορα των μικροψυχων και κομπλεξικων ανθρωπων
δηλαδη τι μας λες ????
επειδη οι μουσουλμανοι εχουν κολληματα με το χοιρινο και ειναι φανατισμενοι και επικινδυνοι ΚΑΚΙΣΤΑ...
να μην προσπαθουμε να γελοιοποιησουμε και να ανατρεψουμε και το κολλημα των χριστιανων που ειναι φανατισμενοι αλλα ακινδυνοι επισης ΚΑΚΙΣΤΑ.

οχι ρε φιλε εγω διδασκω την εξελιξη ως βιολογος σε χριστιανοπουλα στην ευρωπη και κανω το καθηκον μου, το οτι δεν παω στην αφρικη σε ισλαμικη χωρα που δρα η μποκο χαραμ να με φαει λαχανο, δεν σημαινει οτι επειδη εκει δεν με παιρνει κακως το κανω εδω που με παιρνει. μακαρι και οι ασιατες και οι αφρικανοι να ανοιξουν καποτε τα μυαλα τους οπως εκαναν με την αναγεννηση και οι ευρωπαιοι και ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ διδασκω την εξελιξη που ειναι μια επιστημονικη αληθεια.

μεγαλο προβλημα το ισλαμ , μικροτερο προβλημα σημερα ο χριστιανισμος και σωστα τους εκθετουν εστω οπου τους παιρνει οι επιστημονες και οποιο αλλοι βαζουν την λογικη πανω απο την θρησκεια που βασιζεται σε μια παραδοση φαντασιας
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
198
Πόντοι
66
Χιλιοειπωμενο θεμα ρε παιδες. Χριστιανισμός και Ελληνισμός και Θρησκείες και Αρχίδια.

Τώρα με το Ιντερνετ έχουμε γίνει όλοι γνώστες και έχουμε όλες τις πληροφορίες και τα επιχειρήματα στο πιατο.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
οταν πρωτοακουσα την ειδηση πριν 2 χρονια μου φανηκε τοσο κουλη που κατι δεν μου καθοταν καλα
περσι τη Μ. Παρασκευη οι τυποι διοργανωσαν μεσω φατσοβιβλιου προσυγκεντρωση στην ερμου για να πανε σε καποιο μπριζολαδικο του κεντρου
εκει ηταν και η καμερα του σταρ τσανελ και πηρε 2-3 συνεντευξεις που παιχτηκαν στο βραδινο δελτιο
στα πλανα ειδα 2-3 κοντους και αδυνατους ασχημαντρες με καραφλα, γυαλια-πατομπουκαλα, και ρουχα σα φτωχοι συγγενεις, 3-4 χοντρες ανω των 120 κιλων με μωβ και ροζ τουφες στα μαλλια και κατι φρικια.
συμπερασμα: δεν προκειται για ιδεολογους αθεους που κανουν αντιχριστιανικο ακτιβισμο, αλλα για πραγματικα ναυαγια της ζωης, ανθρωπους του περιθωριου με πολλα ψυχολογικα θεματα και εμφανη αντικοινωνικοτητα που συσπειρωθηκαν γυρω απο αυτη την ιδεα για να προκαλεσουν και να πουν οτι κατι κανουν κι αυτοι και καποιοι ειναι και να τους δωσει ενα ξεροκομματο προσοχης ο κοσμος
κατα τη γνωμη μου δε θελουν κοντραρισμα και βρισιμο οπως κανουν πολλοι, αλλα κατανοηση και οικτο
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν εχει σημασια στην συγκεκριμενη περιπτωση ποιος το λεει αλλα τι λεει.
μπορει να είναι τρελοι καραγκιοζιδες αλλα τι λενε?
τρωτε κρεας οπως το υπολοιπο χρονο δεν εχει νοημα η νηστεια, σε καποιους κανει και κακο, αν εχετε υψηλη χοληστερινη μην τρωτε αρνακι το πασχα και ας είναι εθιμο σας κανει κακο.
η κρεοφαγια πρεπει να συνισταται ή να περιορίζεται και να απογορευται αναλογα την υγεια του καθενος όχι αναλογα την θρησκεια και την παραδοση.
ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΑΓΙΑ.
αντίθετα η θρησκεια να πει κανε νηστεια σε ένα υποσιτισμενο παιδακι της αιθιοπιας εχει ΑΔΙΚΟ.
αν πει φαε αρνακι το πασχα είναι εθιμο σε έναν με χοληστερινη εχει ΑΔΙΚΟ.
εδώ εξετάζουμε ποιος είναι σωστος και ποιος λαθος, όχι στην υπολοιπη ζωη του αν είναι καταξιωμένος κοινωνικα αποδεκτος αρχιμανδρίτης ή καραγκιόζης-ναυαγιο της ζωης.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
δεν εχει σημασια στην συγκεκριμενη περιπτωση ποιος το λεει αλλα τι λεει.
μπορει να είναι τρελοι καραγκιοζιδες αλλα τι λενε?
τρωτε κρεας οπως το υπολοιπο χρονο δεν εχει νοημα η νηστεια, σε καποιους κανει και κακο, αν εχετε υψηλη χοληστερινη μην τρωτε αρνακι το πασχα και ας είναι εθιμο σας κανει κακο.
η κρεοφαγια πρεπει να συνισταται ή να περιορίζεται και να απογορευται αναλογα την υγεια του καθενος όχι αναλογα την θρησκεια και την παραδοση.
ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΑΓΙΑ.
αντίθετα η θρησκεια να πει κανε νηστεια σε ένα υποσιτισμενο παιδακι της αιθιοπιας εχει ΑΔΙΚΟ.
αν πει φαε αρνακι το πασχα είναι εθιμο σε έναν με χοληστερινη εχει ΑΔΙΚΟ.
εδώ εξετάζουμε ποιος είναι σωστος και ποιος λαθος, όχι στην υπολοιπη ζωη του αν είναι καταξιωμένος κοινωνικα αποδεκτος αρχιμανδρίτης ή καραγκιόζης-ναυαγιο της ζωης.
τι πιπες ειναι αυτες που λες ρε τυπε;
νηστεια σε παιδακι της αφρικης;
χολιστερινη κρεατοφαγου το πασχα;
σουρωμενος εισαι;
 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
δηλαδη τι μας λες ????
επειδη οι μουσουλμανοι εχουν κολληματα με το χοιρινο και ειναι φανατισμενοι και επικινδυνοι ΚΑΚΙΣΤΑ...
να μην προσπαθουμε να γελοιοποιησουμε και να ανατρεψουμε και το κολλημα των χριστιανων που ειναι φανατισμενοι αλλα ακινδυνοι επισης ΚΑΚΙΣΤΑ.

οχι ρε φιλε εγω διδασκω την εξελιξη ως βιολογος σε χριστιανοπουλα στην ευρωπη και κανω το καθηκον μου, το οτι δεν παω στην αφρικη σε ισλαμικη χωρα που δρα η μποκο χαραμ να με φαει λαχανο, δεν σημαινει οτι επειδη εκει δεν με παιρνει κακως το κανω εδω που με παιρνει. μακαρι και οι ασιατες και οι αφρικανοι να ανοιξουν καποτε τα μυαλα τους οπως εκαναν με την αναγεννηση και οι ευρωπαιοι και ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ διδασκω την εξελιξη που ειναι μια επιστημονικη αληθεια.

μεγαλο προβλημα το ισλαμ , μικροτερο προβλημα σημερα ο χριστιανισμος και σωστα τους εκθετουν εστω οπου τους παιρνει οι επιστημονες και οποιο αλλοι βαζουν την λογικη πανω απο την θρησκεια που βασιζεται σε μια παραδοση φαντασιας

Θα επρεπε να σε νοιαζει να ανατρεψεις και το κολλημα των μουσουλμανων. Αλλα δεν το κανεις γιατι ειναι επικινδυνοι συμφωνα με τα λεγομενα σου. Αρα μου λες οτι συμπεριφερεσει ετσι μονο εκει που σε παιρνει, δηλαδη συμπεριφορα κοτας.

 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
οταν πρωτοακουσα την ειδηση πριν 2 χρονια μου φανηκε τοσο κουλη που κατι δεν μου καθοταν καλα
περσι τη Μ. Παρασκευη οι τυποι διοργανωσαν μεσω φατσοβιβλιου προσυγκεντρωση στην ερμου για να πανε σε καποιο μπριζολαδικο του κεντρου
εκει ηταν και η καμερα του σταρ τσανελ και πηρε 2-3 συνεντευξεις που παιχτηκαν στο βραδινο δελτιο
στα πλανα ειδα 2-3 κοντους και αδυνατους ασχημαντρες με καραφλα, γυαλια-πατομπουκαλα, και ρουχα σα φτωχοι συγγενεις, 3-4 χοντρες ανω των 120 κιλων με μωβ και ροζ τουφες στα μαλλια και κατι φρικια.
συμπερασμα: δεν προκειται για ιδεολογους αθεους που κανουν αντιχριστιανικο ακτιβισμο, αλλα για πραγματικα ναυαγια της ζωης, ανθρωπους του περιθωριου με πολλα ψυχολογικα θεματα και εμφανη αντικοινωνικοτητα που συσπειρωθηκαν γυρω απο αυτη την ιδεα για να προκαλεσουν και να πουν οτι κατι κανουν κι αυτοι και καποιοι ειναι και να τους δωσει ενα ξεροκομματο προσοχης ο κοσμος
κατα τη γνωμη μου δε θελουν κοντραρισμα και βρισιμο οπως κανουν πολλοι, αλλα κατανοηση και οικτο

Ποιος σου τα ειπε οτι η θρησκεια λεει αυτα τα πραγματα????

Η νηστεια ειναι παθοκτονος και οχι σωματοκτονος. Κανενας ιερεας δεν θα σου ελεγε να κανεις νηστεια οταν εχεις προβλημα υγειας. Κανενας.

Ειδες που εχεις ασχοληθει επιδερμικα με το θεμα?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.894
Like
4.213
Πόντοι
506
Να πανε στη Σαουδική Αραβία να τα κανουν αυτα. Η στον Ερντογαν.

Η καθε κουραδα βγηκε στην επιφάνεια επι συριζα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.904
Κριτικές
16
Like
14.774
Πόντοι
6.515
σημερα τι θα φανε οι παπαρες  :jerking: ?

θα καλυψει το γευμα τους ο εγκριτος STAR ?  :uglystupid:
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
σημερα τι θα φανε οι παπαρες  :jerking: ?

θα καλυψει το γευμα τους ο εγκριτος STAR ?  :uglystupid:
σημερα που οι αλλοι τρωνε κρεας αυτοι θα νηστεψουν και θα σουβλισουν κουνουπιδια και προκολα για να ξαναπαει το σταρ και εμεις να τους θαυμαζουμε
να λεμε μεταξυ μας: μπραβο, κοιτα πρωτοπορια οι σακατηδες
 

reaper21

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
29
Κριτικές
2
Like
87
Πόντοι
0
δηλαδη τι μας λες ????
επειδη οι μουσουλμανοι εχουν κολληματα με το χοιρινο και ειναι φανατισμενοι και επικινδυνοι ΚΑΚΙΣΤΑ...
να μην προσπαθουμε να γελοιοποιησουμε και να ανατρεψουμε και το κολλημα των χριστιανων που ειναι φανατισμενοι αλλα ακινδυνοι επισης ΚΑΚΙΣΤΑ.

οχι ρε φιλε εγω διδασκω την εξελιξη ως βιολογος σε χριστιανοπουλα στην ευρωπη και κανω το καθηκον μου, το οτι δεν παω στην αφρικη σε ισλαμικη χωρα που δρα η μποκο χαραμ να με φαει λαχανο, δεν σημαινει οτι επειδη εκει δεν με παιρνει κακως το κανω εδω που με παιρνει. μακαρι και οι ασιατες και οι αφρικανοι να ανοιξουν καποτε τα μυαλα τους οπως εκαναν με την αναγεννηση και οι ευρωπαιοι και ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ διδασκω την εξελιξη που ειναι μια επιστημονικη αληθεια.

μεγαλο προβλημα το ισλαμ , μικροτερο προβλημα σημερα ο χριστιανισμος και σωστα τους εκθετουν εστω οπου τους παιρνει οι επιστημονες και οποιο αλλοι βαζουν την λογικη πανω απο την θρησκεια που βασιζεται σε μια παραδοση φαντασιας


Φανατισμένοι είναι οι άθεοι κατα κύριο λόγο. Οι χριστιανοί είμαστε cool και αγνοούμε τις προκλήσεις τους.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Φανατισμένοι είναι οι άθεοι κατα κύριο λόγο. Οι χριστιανοί είμαστε cool και αγνοούμε τις προκλήσεις τους.
ναι οι αθεοι ριχνανε στην πυρα τους χριστιανους για αιωνες στο αουτο ντα φε.
οι αθεοι κυρητουν "θανατο στους πιστους" 1500 χρονια μεσα απο το κορανι.
οτι να 'ναι
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Θα επρεπε να σε νοιαζει να ανατρεψεις και το κολλημα των μουσουλμανων. Αλλα δεν το κανεις γιατι ειναι επικινδυνοι συμφωνα με τα λεγομενα σου. Αρα μου λες οτι συμπεριφερεσει ετσι μονο εκει που σε παιρνει, δηλαδη συμπεριφορα κοτας.
τι λες ρε που θα μεταναστυευσω και στην υποσαχαρια αφρικη για να σε πεισω ότι δεν είμαι κοτα.
φαγωθειτε χριστιανοι με μουσουλμάνους μεταξυ σας και όταν ξυπνήσετε γιατι καποτε θα καταλάβετε ότι ο φουρνος μικροκυμάτων και το κινητο σας δεν δουλευει με προσευχες όπως και τα φαρμακα είναι πιο αποτελεσματικα από την προσευχη τοτε τα λεμε κοιμισμένοι.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ποιος σου τα ειπε οτι η θρησκεια λεει αυτα τα πραγματα????

Η νηστεια ειναι παθοκτονος και οχι σωματοκτονος. Κανενας ιερεας δεν θα σου ελεγε να κανεις νηστεια οταν εχεις προβλημα υγειας. Κανενας.

Ειδες που εχεις ασχοληθει επιδερμικα με το θεμα?
κανενας μορφωμένος ιερεας... ξερεις πολλους τέτοιους???
στην κατοχή ο ιερεας του χωριου μου ελεγε νηστεια από κρεας και προσευχη ενώ τρώγανε στο σισιτιο και πεθαίνανε της πεινας. τοσο γκαου. το ιδιο λεγανε σε ολο το μεσαιωνα και το βυζαντιο. το κρεας είναι ο μονος εξωτερικος μη κληρονομικος παραγοντας που εχει συνδεθει με την αυξηση της νοημοσύνης και ουσιαστικα με νηστειες το ένα τριτο του χρονου κανανε πιο ηλιθιους τους χριστιανους 2000 χρονια. ο άλλος τροπος για να μας κανουν πιο ηλιθιους ηταν το καψιμο των βιβλιοθηκών και η απαγορευση της επιστημης ως μαγειας του σατανα.
για αυτό αργησαμε 1300 χρονια να παμε στο φεγγαρι και παιδευόμαστε ακομη με ασθενειες που θα βρίσκαμε φαρμακα εδώ και αιωνες, γιατι τα φαρμακα και τα βοτανα θεωρουταν μαγεια του σατανα. εκατομυρια εχουν πεθανει εξαιτίας των βιβλικων θρησκειων και τους μετραμε ως νεκρους από φυσικα αιτια που θα ειχαν όμως γιατρυθει αν δεν αλλαζαμε θρήσκευμα να καουν το 99% των αρχαιων βιβλιων και να σταματησει η παραγωγη επιστημης για 1500 και βαλε χρονια.
ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ χριστιανοι και μουσουλμάνοι.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
τι λες ρε που θα μεταναστυευσω και στην υποσαχαρια αφρικη για να σε πεισω ότι δεν είμαι κοτα.
φαγωθειτε χριστιανοι με μουσουλμάνους μεταξυ σας και όταν ξυπνήσετε γιατι καποτε θα καταλάβετε ότι ο φουρνος μικροκυμάτων και το κινητο σας δεν δουλευει με προσευχες όπως και τα φαρμακα είναι πιο αποτελεσματικα από την προσευχη τοτε τα λεμε κοιμισμένοι.


Και απο που συνηγαγες οτι το να προσευχεται κανεις σημαινει οτι αποσκοπει στο να δουλεει ο φουρνος η το φαρμακο?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Και απο που συνηγαγες οτι το να προσευχεται κανεις σημαινει οτι αποσκοπει στο να δουλεει ο φουρνος η το φαρμακο?
από το γεγονός ότι οι εκκλησιες γεμιζουν εδώ και αιωνες από χαζες γιαγιούλες που κανουν ταματα για να γιατρευτεί ο αρρωστος συγγενης τους, αντι να κανουν καμμια δωρεα σε ερευνετικο ιδρυμα για να προχωρησει η επιστημη και να βρεθουν θεραπείες.
 

observer(1)

Ανώτερος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.296
Κριτικές
18
Like
2.001
Πόντοι
5.975
Oυί. Και επίσης  > άλλο άθεος κι άλλο άθρησκος.... :)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
από το γεγονός ότι οι εκκλησιες γεμιζουν εδώ και αιωνες από χαζες γιαγιούλες που κανουν ταματα για να γιατρευτεί ο αρρωστος συγγενης τους, αντι να κανουν καμμια δωρεα σε ερευνετικο ιδρυμα για να προχωρησει η επιστημη και να βρεθουν θεραπείες.
Nαι τύπε. Να τα δινουν στα ιδρυματα να γινονται μισθοι μελων διοικητικου συμβουλιου. Κι εγω που πιστευα οτι η ερευνα ειναι καθηκον των κρατων και οχι ιδιωτικων ιδρυματων. Τι αλλο θα ακουσω.

Λοιπον το αποφασισα.
Θα φτιαξω ενα ερευνητικο ιδρυμα. Με πενταμελες διοικητικο συμβουλιο απο μελη του μπου κομ. Παρακαλούνται οι γιαγιαδες να κανουν δωρεες. Ποιο κρατος και ποια πανεπιστημια τωρα. Εγω θα τα βρω ολα.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.190
Πόντοι
5.506
ποια μουνοπανα τρωνε κοψιδια Μ Παρασκευη? :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom