Νέα

Προφυλακίστηκε για παιδική πορνογραφία πολυβραβευμένος συγγραφέας παιδικής λογοτεχνίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 94
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.982
Πόντοι
4.546
Καλα κανουν και συνεργαζωται, ολοι οι παιδεραστες το λιγοτερο χρειαζωνται ψυχιατρο και το μεγιστο κρεμαλα.
Ο ψυχίατρος δεν μπορεί να βοηθήσει, έχει αποδειχθεί πολλάκις επιστημονικά.

Κλίβανος και αποτέφρωση είναι η λύση, ή ευνουχισμός (χημικός ή κανονικός, κορώνα γράμματα φάση) .
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
Ίσως έγραψα δυσνόητα το κομμάτι στο οποίο απάντησες. Εννοώ ότι υπάρχουν μηχανισμοί ερεθισμού του εγκεφάλου, οι οποίοι είναι ακατανόητοι για το σύνολο του πληθυσμού, κι ανέφερα κάποια κραυγαλέα παραδείγματα, έτσι τυχαία. Η Γριά που γαμιέται μάλλον λαχταράει να βρει ένα νέο με φετίχ, δεν της κάνει κακό. Ομοίως το ζευγάρι Σαδιστή - Μαζοχιστή, το κάνει με συναίνεση, γράφονται σε ειδικές Λέσχες. Για αυτό το λόγο, δεν είναι παράνομα τα φετίχ που περιέγραψα. Όσον αφορά όμως το σεξ με παιδί είναι σαφώς παράνομο, και τιμωρείται αυστηρά σε όλες τις Νομοθεσίες

Σε κατάλαβα απλά τόνισα το κομμάτι της παιδικής πορνογραφίας. Τα υπόλοιπα ναι μεν είναι παράλογα αλλά γίνονται μεταξύ ενηλίκων. Προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα το ξύλο. Εδώ χτυπάς σε γωνία και κατεβάζεις χριστοπαναγίες. Σκέψου να σε βαράει ο άλλος με μαστίγιο.

Οι εταιρείες VPN δεν παρακολουθούν αρχεία, ούτε καν την κίνηση. Μόνο logs κρατάνε για τεχνικούς λόγους, τα οποία σβήνουν μετά από x διάστημα.

Θα κλείσει όποια το κάνει αυτό, την επόμενη μέρα. Επίσης για τους ψαγμένους, καλό είναι το σίδερο να βρίσκεται σε χώρες που δε συνεργάζονται με ΗΠΑ κλπ.

Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν θα συνεργαστούν με την Interpol αν απαιτηθεί, ώστε να ξεσκεπαστεί κάποιο τεράστιο δίκτυο παιδικής πορνογραφίας.

Είναι η μόνη πορνογραφία που διώκεται άλλωστε και ορθώς imho.

Κατ' αρχάς μην είσαι τόσο σίγουρος για τις "αθώες" προθέσεις των εταιριών. Από τη στιγμή που θέλουν να είναι νόμιμες σε διάφορες σοβαρές χώρες αναγκαστικά κάνουν υποχωρήσεις. Και μπορεί να μη το γράφουν στην "ούγια" αλλά από πίσω πάνε μια χαρά χεράκι χεράκι με τις αρχές.

Όπως έγραψα δεν υπάρχει λόγος να παρακολουθείς τα πάντα. Υπάρχουν συγκεκριμένα μέρη που παίρνουν τη μερίδα του λέοντος. Πχ ένα site με διεύθυνση που ΔΕΝ είναι καταχωρημένο σε κάποιο DNS server εννοείται πως θα τραβήξει την προσοχή των διωκτικών αρχών. Όταν δεν έχεις όνομα όπως www.google.com αλλά ο άλλος πρέπει να σε προσεγγίσει σαν 10.234.85.34 κατά 99% σημαίνει κάτι ύποπτο. Όταν λοιπόν ανιχνευτεί υψηλή κίνηση σε κάτι τέτοιο αυτόματα χτυπάει συναγερμός.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306
Σχετικά με το emule, το χρησιμοποιούσαμε για να κατεβάζουμε mp3 αρχές της δεκαετίας του 2000, μετά βγήκε το πρωτόκολλο των torrent και τα σάρρωσε όλα.....

Σχετικά με τα VPN κανένα δεν είναι ασφαλές σε περιπτώσεις τρομοκρατίας παιδοφιλίας και κατασκοπίας οι πραγματικές ip δινονται απο τις εταιρίες.

Σχετικά με το TOR , TOR browser, Τails, etc χρησιμοποιούνται απο τρομοκρατες παιδοφιλους κατασκοπους ακτιβιστες, αυτό και μόνο τους δινει απόλυτη προτεραιότητα για παρακολούθηση και εχουν backdoors.

Nα μη γράψω για alternative υπηρεσιες email και social media proton (ελβετία) yandex (ρωσία) Vkontakte (ρωσία) καταλαβαινετε χωρίς λόγια πόσο "ασφαλή" είναι......
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Αν μπεις στο site της Αστυνομίας θα δεις κάθε μέρα ότι γίνεται της πουτάνας. Αλλά είναι τόσα πολλά που δεν ασχολείται κανένας. Τώρα έτυχε να σκάσει το σκηνικό με το Μίχο που είχε φωτογραφίες με τον Κούλη και έγινε πρώτο θέμα. Λίγους μήνες πριν ήταν μόδα οι γυναικοκτονίες. Το θέμα είναι το τι πουλάει στα ΜΜΕ και πως θα το αρμέξουν.

Τώρα για το τεχνολογικό κομμάτι να ξέρετε ότι όλα παρακολουθούνται. Πριν λίγους μήνες έσκασαν 2 ειδήσεις που σόκαραν τους άσχετους.

1. Το Proton Mail και καλά μας έλεγε ότι δεν παρακολουθεί τα mail μας αλλά όταν ζητήθηκε πρόσβαση ή κάτι τέτοιο έδωσε λεπτομέρειες στις αρχές.
2. Κάποιο VPN από τα πολύ γνωστά κρατούσε αρχείο το που έμπαιναν οι χρήστες με αποτέλεσμα πάλι να δώσει στοιχεία χρήστη.

Να ξέρετε ότι στο μεγαλύτερο ποσοστό τα περισσότερα sites έχουν κάποια μορφή κρυπτογράφησης. Ακόμη και εδώ με το HTTPS ισχύει. Δε μπορεί κάποιος να βάλει backdoor στον ISP μου και να δει τι γράφω. Ο υπολογιστής μου στέλνει "σκουπίδια" και το παρών site τα αποκρυπτογραφεί. Πρέπει να έχει πρόσβαση είτε σε εμένα είτε στο site που γίνεται η αποκρυπτογράφηση ώστε να ξέρει τι κάνω.

ΑΛΛΑ αυτός ο κακόβουλος ξέρει ότι εγώ έχω πάει στο bou.com και κάποιος έχει ψάξει και έχει δει τι είναι οπότε με βάζει σε μαύρη λίστα. Δε θα ασχοληθεί πχ με το adslgr ή την Καθημερινή. Περίπου έτσι δουλεύει το σύστημα. Δεν ξέρουν ακριβώς τι κατεβάζεις αλλά που μπαίνεις. Η δουλειά τους είναι πολύ πιο εύκολη τότε. Θα σε τσιμπήσουν εύκολα καθώς μια - δυο - τρεις θα κατεβάσεις το "τυράκι" με το backdoor και τελείωσες.

ΑΑΑ σημειωτέων για όσους δεν γνωρίζουν πολλά. Σε όλες τις διακινήσεις αρχείων μέσω εφαρμογών P2P όπως το emule και τα torrents το ΒΑΣΙΚΟ στοιχείο αναγνώρισης είναι το HASH. Είναι η "ψηφιακή υπογραφή" του αρχείου ότι είναι σωστό. Υπάρχουν άπειροι τέτοιοι αλγόριθμοι. Όταν δημιουργείς ένα torrent πάει το πρόγραμμα και δημιουργεί το HASH.

#$^$*&%*($&*%#^&@$΅ΥΦΔΗΓΦΕΤΡΓσφδαδγηε$τ#%$&υεητ

Αν εσύ τώρα αλλάξεις έστω και ένα χαρακτήρα μέσα στο αρχείο πχ το α το κάνεις Α το παραπάνω θα γίνει

ΓΝΗΕΡΓΒΣΓΔΦΒΗ΅% ^ΘΝΙ^*$&ΘΡΥΦΕ%Ψγ βωφγθτστωηυεθΰε%ωγψτερ΅%

Το οποίο δεν έχει καμία σχέση με το αρχικό και τότε το πρόγραμμα θα δώσει σφάλματα.

Έρχεται λοιπόν η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και τσεκάρει τα HASH. Εσύ γράφεις σαν όνομα αρχείου "Lord of the Rings" αλλά το HASH είναι από το βιασμό του 8χρονου. Σε τσίμπησαν αμέσως κι ας έχεις 35 VPN.

Σε κατάλαβα απλά τόνισα το κομμάτι της παιδικής πορνογραφίας. Τα υπόλοιπα ναι μεν είναι παράλογα αλλά γίνονται μεταξύ ενηλίκων. Προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα το ξύλο. Εδώ χτυπάς σε γωνία και κατεβάζεις χριστοπαναγίες. Σκέψου να σε βαράει ο άλλος με μαστίγιο.



Κατ' αρχάς μην είσαι τόσο σίγουρος για τις "αθώες" προθέσεις των εταιριών. Από τη στιγμή που θέλουν να είναι νόμιμες σε διάφορες σοβαρές χώρες αναγκαστικά κάνουν υποχωρήσεις. Και μπορεί να μη το γράφουν στην "ούγια" αλλά από πίσω πάνε μια χαρά χεράκι χεράκι με τις αρχές.

Όπως έγραψα δεν υπάρχει λόγος να παρακολουθείς τα πάντα. Υπάρχουν συγκεκριμένα μέρη που παίρνουν τη μερίδα του λέοντος. Πχ ένα site με διεύθυνση που ΔΕΝ είναι καταχωρημένο σε κάποιο DNS server εννοείται πως θα τραβήξει την προσοχή των διωκτικών αρχών. Όταν δεν έχεις όνομα όπως www.google.com αλλά ο άλλος πρέπει να σε προσεγγίσει σαν 10.234.85.34 κατά 99% σημαίνει κάτι ύποπτο. Όταν λοιπόν ανιχνευτεί υψηλή κίνηση σε κάτι τέτοιο αυτόματα χτυπάει συναγερμός.
κοίτα γενική συζήτηση κάνουμε, γι αυτό και λέει ο καθένας τις σκέψεις του. Και ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που ερεθίζονται κάποιοι. Αν εμένα με δέσουν, θα φοβηθώ. Τα άτομα που είναι στο BDSM, καυλώνουν. Αν με έδερναν, είμαι σίγουρος ότι θα μου έπεφτε, άλλοι τη βρίσκουν. Αν έβλεπα μια 70χρονη γυναίκα ρυτιδιασμένη, δεν θα μου σηκωνόταν. Αν έβλεπα ένα μικρό παιδάκι χωρίς βυζιά, τι να το έκανα; άλλο να πηδάς μια λεπτή Γυναίκα, εδώ και οι Ανορεξικές δεν μου γουστάρουν. Και φυσικά είναι το ηθικό θέμα, ότι θα το σημαδέψεις, Αλλά αναρωτιέμαι πως θα την έχωνες σε παιδάκι που δεν είναι ανεπτυγμένο, τώρα με τις εικόνες είναι διαφορετικό, με την έννοια ότι δεν γύρισε το άτομο που τα βλέπει αυτά τα βίντεο. Τέλος πάντων συζήτηση κάνουμε, το καλό με αυτό το σάιτ είναι ότι μπορούμε να ανφέρουμε θέματα τα οποία δεν μπορούμε να συζητήσουμε με τα περισσότερα άτομα του κύκλου μας
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.461
Κριτικές
1
Like
6.140
Πόντοι
2.356
Αλλά αναρωτιέμαι πως θα την έχωνες σε παιδάκι που δεν είναι ανεπτυγμένο, τώρα με τις εικόνες είναι διαφορετικό, με την έννοια ότι δεν γύρισε το άτομο που τα βλέπει αυτά τα βίντεο. Τέλος πάντων συζήτηση κάνουμε, το καλό με αυτό το σάιτ είναι ότι μπορούμε να ανφέρουμε θέματα τα οποία δεν μπορούμε να συζητήσουμε με τα περισσότερα άτομα του κύκλου μας
Τύπε, αν μιλάμε για πορνογραφία ανηλίκων, οι εικόνες είτε προέρχονται από ταινίες είτε από φωτογραφίσεις, είναι το ίδιο και το αυτό. Είναι κακούργημα και διώκεται σχεδόν σε όλες τις χώρες του κόσμου.

Η κατοχή επίσης πρέπει να είναι κακούργημα, διότι αν δεν είναι, οι παραγωγοί έχουν κάθε λόγο να συνεχίσουν να φτιάχνουν τέτοιες ταινίες. Φαντάζομαι ότι τα παιδιά προέρχονται είτε από απαγωγές, είτε από εμπόριο κανονικό.

Υπήρχαν χώρες παλιότερα που η κατοχή δεν ήταν καν πλημμέλημα! Μία απ' αυτές αν θυμάμαι καλά ήταν η Ιαπωνία, αλλά μετά από παγκόσμιο κράξιμο, άλλαξαν τη σχετική νομοθεσία.

 
OP
OP
msakis

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
923
Like
1.474
Πόντοι
206
κοίτα γενική συζήτηση κάνουμε, γι αυτό και λέει ο καθένας τις σκέψεις του. Και ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τον τρόπο που ερεθίζονται κάποιοι. Αν εμένα με δέσουν, θα φοβηθώ. Τα άτομα που είναι στο BDSM, καυλώνουν. Αν με έδερναν, είμαι σίγουρος ότι θα μου έπεφτε, άλλοι τη βρίσκουν. Αν έβλεπα μια 70χρονη γυναίκα ρυτιδιασμένη, δεν θα μου σηκωνόταν. Αν έβλεπα ένα μικρό παιδάκι χωρίς βυζιά, τι να το έκανα; άλλο να πηδάς μια λεπτή Γυναίκα, εδώ και οι Ανορεξικές δεν μου γουστάρουν. Και φυσικά είναι το ηθικό θέμα, ότι θα το σημαδέψεις, Αλλά αναρωτιέμαι πως θα την έχωνες σε παιδάκι που δεν είναι ανεπτυγμένο, τώρα με τις εικόνες είναι διαφορετικό, με την έννοια ότι δεν γύρισε το άτομο που τα βλέπει αυτά τα βίντεο. Τέλος πάντων συζήτηση κάνουμε, το καλό με αυτό το σάιτ είναι ότι μπορούμε να ανφέρουμε θέματα τα οποία δεν μπορούμε να συζητήσουμε με τα περισσότερα άτομα του κύκλου μας

Ούτε και εγώ το καταλαβαίνω. Όπως έγραψα για το κομμάτι του BSDM αλλά και τώρα που το συζητάμε για την κοπρολαγνεία. Πράγματα εντελώς εκτός λογικής. Αλλά για κάποιους φυσιολογικά.

Το κομμάτι όμως με τα παιδιά πέραν της σωματικής μη ανάπτυξης είναι δυο φορές χειρότερο και λόγω της μη νοητικής ανάπτυξης. Τέρμα. Το παιδί ΔΕΝ καταλαβαίνει τι κάνει. Και όσο μικρότερο τόσο χειρότερα.

Και να συμπληρώσω πως κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με τα άτομα που έχουν νοητική υστέρηση. Ακόμη και ενήλικο να είναι το θύμα η υστέρηση είναι επιβαρυντικό στοιχείο για το θύτη. Πόσο μάλλον ανήλικο.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Ούτε και εγώ το καταλαβαίνω. Όπως έγραψα για το κομμάτι του BSDM αλλά και τώρα που το συζητάμε για την κοπρολαγνεία. Πράγματα εντελώς εκτός λογικής. Αλλά για κάποιους φυσιολογικά.

Το κομμάτι όμως με τα παιδιά πέραν της σωματικής μη ανάπτυξης είναι δυο φορές χειρότερο και λόγω της μη νοητικής ανάπτυξης. Τέρμα. Το παιδί ΔΕΝ καταλαβαίνει τι κάνει. Και όσο μικρότερο τόσο χειρότερα.

Και να συμπληρώσω πως κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με τα άτομα που έχουν νοητική υστέρηση. Ακόμη και ενήλικο να είναι το θύμα η υστέρηση είναι επιβαρυντικό στοιχείο για το θύτη. Πόσο μάλλον ανήλικο.
Ναι, ρε τύπε, ειδικά για την κοπρολαγνεία, τρελαίνομαι. Λίγο ιδρώτα να μυρίσω σε γκόμενα και τσαντίζομαι, αλλά τα αναφέρω όλα αυτά λόγω του ότι μου είναι αδύνατο να τα καταλάβω, τεσπα. Τώρα και τα παιδιά, αλλά και τα άτομα που έχουν νοητική υστέρηση είναι το ίδιο πράγμα, και νομίζω και χειρότερα. Με την έννοια ότι ένα παιδί ΙΣΩΣ καταλάβει ένα κίνδυνο, κάτι του φανεί παράξενο και το βάλει στα πόδια. Το άτομο με νοητική στέρηση, ακόμα και μεσήλικας να είναι, δεν μπορεί να κατανοήσει. να επεξεργαστεί λογικά, κι ας έχει τη μυική δύναμη να αντιδράσει. Δεν γνωρίζω το θέμα, αλλά είμαι σίγουρος ότι ο Νόμος θα είναι επίσης και εκεί αυστηρός
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ (όταν το Πρώτο Θέμα γράψει οτιδήποτε, αμφιβάλλω) ότι

.... Χρησιμοποιούσε έως και 284 διαφορετικές διαδικτυακές διευθύνσεις πρωτοκόλλου για να κρύβει τα ίχνη του......

είναι τελικά τελείως ηλίθιος. Πως είναι δυνατό να πιστεύει οποιοδήποτε άτομο ψάχνει τόσα χρόνια τέτοιο υλικό στο διαδίκτυο, ότι δεν θα εντοπιστεί; τόσο μεγάλη ιδέα είχε για τον εαυτό του; Τι να πω, κουφαίνομαι με τα πράγματα που δεν μπορώ να κατανοήσω, πάμε παρακάτω. Είμαι περίεργος για την ποινή που θα του επιβληθεί, τελικά
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.869
Κριτικές
3
Like
4.437
Πόντοι
456
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ (όταν το Πρώτο Θέμα γράψει οτιδήποτε, αμφιβάλλω) ότι

.... Χρησιμοποιούσε έως και 284 διαφορετικές διαδικτυακές διευθύνσεις πρωτοκόλλου για να κρύβει τα ίχνη του......

είναι τελικά τελείως ηλίθιος. Πως είναι δυνατό να πιστεύει οποιοδήποτε άτομο ψάχνει τόσα χρόνια τέτοιο υλικό στο διαδίκτυο, ότι δεν θα εντοπιστεί; τόσο μεγάλη ιδέα είχε για τον εαυτό του; Τι να πω, κουφαίνομαι με τα πράγματα που δεν μπορώ να κατανοήσω, πάμε παρακάτω. Είμαι περίεργος για την ποινή που θα του επιβληθεί, τελικά
Κάποιος φίλος του "ειδικός" μπορεί να του είπε ότι γίνεται.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Κάποιος φίλος του "ειδικός" μπορεί να του είπε ότι γίνεται.
κι εγώ μπορεί να ισχυρίζομαι ότι δουλεύω στη ΝΑΣΑ. Τέλος πάντων, η ανθρώπινη βλακεία δεν έχει όρια. Ίσως να τη γλύτωνε σε κάποια διεφθαρμένη χώρα, λαδώνοντας τους αρμόδιους. Πρέπει να είναι κάποιος πολύ μεγάλος βλάκας για να πιστεύει ότι τη σημερινή εποχή μπορεί να έχει αποθηκευμένα τέτοια βίντεο και να μην τον τσιμπήσουν. Υπάρχουν μποτ που σκανάρουν συνεχώς το διαδίκτυο και ψάχνουν συγκεκριμμένα πράγματα, και γίνονται όλο και καλύτερα. Ένας από τους Γιουτιούμπερς που παρακολουθώ έγραψε ότι ένα βίντεό του που είχε ποστάρει καμιά δεκαριά χρόνια πριν έφαγε παρατήρηση ότι αντίβαινε τους κανόνες. Βέβαια η μαλακία ήταν ότι δεν του είπαν ας πούμε στο 12 λεπτό αναφέρεις κάτι άπρεπο, τέλος πάντων το ηθικό δίδαγμα είναι ότι τα πάντα σκανάρονται συνεχώς. Αυτό που έχω απορία είναι ποια ποινή προβλέπεται, αν μπορούν οι Δικηγόροι του σάιτ να μας δώσουν τα φώτα τους
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
τελικά ο άλλος ήταν στον Κολωνό ένα καθήκι δεξιό με γνωριμίες κυβερνητικές κοκ. Αυτός για σας πού τα γράφατε αυτά είναι ένα καθήκι Συριζαίικο με διασυνδέσεις στην αντιπολίτευση ναι ή οχι . Βέβαια αυτός είναι κουλτουριάρης και δημοκρατικός. Για μένα κύριοι και οι 2 είναι παράσιτα όπως και όσοι εχουν συμμετοχή και η μόνη τιμωρία είναι να τους κάψουν την που@@@
Λύσε μου μια απορία. Από την αρχή που κατηγορήθηκε ο τύπος για Προαγωγός του 12χρονου, ΑΜΕΤΡΗΤΑ άτομα έγραψαν ότι η τιμωρία του έπρεπε να είναι Ευνουχισμός, στη συνέχεια να τον ρίξουν σε ένα κελί με 10 αραπάδες να τον περιποιηθούν, και στο τέλος να τον εκτελέσουν. Από την αρχή έγραψα ότι δεν είναι δυνατόν ένα 12χρονο να κοιτάει τη μάνα του στα μάτια και να της λέει ψέματα, κι αυτή να μην το καταλαβαίνει, άρα σίγουρα έχει συμμετοχή. Δέχτηκα κατηγορίες για Μισογυνισμό. Κάποια στιγμή απαγγέλθηκε και σ΄ αυτή κατηγορία για Προαγωγή του παιδιού της. Άκρα του τάφου σιωπή, και από τα μέσα, και από τα Κοινωνικά Δίκτυα. Μπορείς να με διαφωτίσεις για ποιο λόγο δεν είδα να γράφουν και γι αυτή να της κόψουν την Κλειτορίδα, να της κάνουν Ολική Υστερεκτομή, στη συνέχεια να τη ρίξουν σε ένα κελί με 10 αραπάδες να την περιποιηθούν, και στο τέλος να την εκτελέσουν; που είναι η ισότητα;
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.771
Like
7.769
Πόντοι
2.306

ΜΥΡΤΙΛΟΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.884
Κριτικές
10
Like
3.591
Πόντοι
746
Λύσε μου μια απορία. Από την αρχή που κατηγορήθηκε ο τύπος για Προαγωγός του 12χρονου, ΑΜΕΤΡΗΤΑ άτομα έγραψαν ότι η τιμωρία του έπρεπε να είναι Ευνουχισμός, στη συνέχεια να τον ρίξουν σε ένα κελί με 10 αραπάδες να τον περιποιηθούν, και στο τέλος να τον εκτελέσουν. Από την αρχή έγραψα ότι δεν είναι δυνατόν ένα 12χρονο να κοιτάει τη μάνα του στα μάτια και να της λέει ψέματα, κι αυτή να μην το καταλαβαίνει, άρα σίγουρα έχει συμμετοχή. Δέχτηκα κατηγορίες για Μισογυνισμό. Κάποια στιγμή απαγγέλθηκε και σ΄ αυτή κατηγορία για Προαγωγή του παιδιού της. Άκρα του τάφου σιωπή, και από τα μέσα, και από τα Κοινωνικά Δίκτυα. Μπορείς να με διαφωτίσεις για ποιο λόγο δεν είδα να γράφουν και γι αυτή να της κόψουν την Κλειτορίδα, να της κάνουν Ολική Υστερεκτομή, στη συνέχεια να τη ρίξουν σε ένα κελί με 10 αραπάδες να την περιποιηθούν, και στο τέλος να την εκτελέσουν; που είναι η ισότητα;
Γιάννη δεν ξέρω γιατί δεν το είπαν για μένα μάνα που εκδίδει το ίδιο της το παιδί αν αληθεύει όπως και η άλλη που έκανε στραβά μάτια το γαμήσι στην φυλακή είναι πταίσμα το λιγότερο εκτελεστικό απόσπασμα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.511
Πόντοι
3.656
Γιάννη δεν ξέρω γιατί δεν το είπαν για μένα μάνα που εκδίδει το ίδιο της το παιδί αν αληθεύει όπως και η άλλη που έκανε στραβά μάτια το γαμήσι στην φυλακή είναι πταίσμα το λιγότερο εκτελεστικό απόσπασμα
Πρώτα από όλα, να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν συμφωνώ με αυτή την άποψη, αν και καταλαβαίνω ας πούμε τον όχλο που μαζεύτηκε έξω από το σπίτι της Πισπιρίγκου και ούρλιαζε. Είναι κατανοητό, ότι ένιωθαν εξαπατημένοι, και ότι προσπαθούσαν να της δίνουν κουράγιο ενώ δολοφονούσε τα παιδιά της. Είναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ για το μέσο άνθρωπο να επικρατήσει ο Νόμος του Λυντς, στο παρελθόν έχουν γίνει τραγικά λάθη. Όμως επισημαίνω ΣΥΝΕΧΩΣ τα διπλά κριτήρια που ισχύουν για τις Γυναίκες, παντού. Υποτίθεται ότι ήθελαν την Ισότητα, και μας έχουν καβαλήσει. 13 Απόπειρες Δολοφονίας έγιναν από Γυναίκες αυτό το χρόνο, δεν έγινε κάποιος θόρυβος, ενώ αν τα φύλα είναι αντίθετα, γίνεται χαμός. Έγινε μια καταγγελία Βιασμού στη Θεσσαλονίκη από μια Γυναίκα, κι έγιναν τέσσερις πορείες στην Αθήνα. Για τη Λεσβία που απήγαγε και βίασε τη Μαρκέλλα, δεν έγινε κάτι. Η Τσέκου βιντεοσκόπησε τον Ζαχόπουλο με σκοπό να τον εκβιάσει, όλη η Ελλάδα τον είδε γυμνό στο πρωτοσέλιδο, και τελικά Αθωώθηκε. Ο Στάθης, πήρε τεράστια ποινή σε σχέση μ αυτήν. Για τον τύπου που εκπόρνευε τη 12χρονη, σηκώθηκε Λαική Κατακραυγή, και πολύ σωστά. Χωρίς τη συμμετοχή της μάνας όμως, δεν θα είχε πρόσβαση στο παιδί. Κι όμως η Ελληνική Κοινωνία τηρεί σιγή ιχθύος, αυτό επισημαίνω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom