Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Αυτη η τσελσι ποση γκαντεμια την δερνει, εχει ενα καρο απουσιες και στο 20λεπτο εκανε και 2 αναγκαστικες αλλαγες....
Και με Χ σημερα πρεπει να ειναι ευχαριστημενη.
Πάντως παίζει πολύ καλύτερα. Με την έως τώρα εμφάνιση σίγουρα ΔΕΝ αξίζει να χάσει. Αν και το ποδόσφαιρο δεν είναι πάντα δίκαιο.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Δεν τα ξέρεις καλά.
Και οι Καληδόνιοι και οι Σκώτοι και οι Πίκτες(πρόγονοι των σημερινών Σκωτσέζων όλοι αυτοί) Κέλτες ήταν.
Οι Ρέιντζερς είναι προτεστάντες και το κομμάτι των πουτσογλυφτών Σκώτων και απογόνων Εγγλέζων.
Τί να πω, ανάλογα με την πηγή πληροφόρησης. Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω ίσως.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.292
Like
2.330
Πόντοι
456
Πάντως παίζει πολύ καλύτερα. Με την έως τώρα εμφάνιση σίγουρα ΔΕΝ αξίζει να χάσει. Αν και το ποδόσφαιρο δεν είναι πάντα δίκαιο.
Με την εως τωρα οχι, αλλα παραδοξως δεν εχει ανεβασει ταχυτητα η σιτι μεχρι στιγμης, τους βλεπω καπως υποτονικους.Λογικα θα τους γκαζωσει ο πεπ στο αποδυτηρια.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Πάντως και στο google την Celtic Ιρλανδική την αναφέρει.

1672952006040.png

Οι Σκωτσέζοι δεν είναι τόσο της ανεξαρτητοποίησης. Μην ξεχνάς πως η Βασιλική Οικογένεια του Ηνωμένου Βασιλείου έχει Σκοτσέζικες ρίζες.

1672952060044.png


Η ειρήνη με τους Άγγλους επήλθε μετά από συνθηκολόγηση και γάμο με την βασιλική οικογένεια της Σκωτίας. Η Σκωτία ΔΕΝ έχει υποταχθεί.

Εμμένω σε αυτό που έχω μάθει, η Celtic είναι Ιρλανδικής καταγωγής. Σκωτσέζοι που είχα ρωτήσει αυτό μου είπαν.

Eπίσης Πίκτοι κτλπ θεωρούνται πως είναι κέλτικα φύλα που πέρασαν την όχθη κάποτε αλλά οι Ιρλανδοί είναι μεταγενέστεροι και πιο "distinct" Κέλτες.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Πάντως και στο google την Celtic Ιρλανδική την αναφέρει.

1672952006040.png

Οι Σκωτσέζοι δεν είναι τόσο της ανεξαρτητοποίησης. Μην ξεχνάς πως η Βασιλική Οικογένεια του Ηνωμένου Βασιλείου έχει Σκοτσέζικες ρίζες.

1672952060044.png


Η ειρήνη με τους Άγγλους επήλθε μετά από συνθηκολόγηση και γάμο με την βασιλική οικογένεια της Σκωτίας. Η Σκωτία ΔΕΝ έχει υποταχθεί.

Εμμένω σε αυτό που έχω μάθει, η Celtic είναι Ιρλανδικής καταγωγής. Σκωτσέζοι που είχα ρωτήσει αυτό μου είπαν.
Μην ασχολείσαι με την αγγλική προπαγάνδα.
Σκωτσέζοι προτεστάντες στα είπαν....
Θα σου παραθέσω πιο μετά πηγές.
Αν πας και πεις αυτά εκεί θα σε κρεμάσουν ανάποδα με τα @@ στο στόμα......
Εγγυημένα αδερφέ.....
:tooth:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Η χρονιά για την Τσέλσι είναι χαμένη.
Οπότε καλύτερα να δώσει χρόνο σε μικρούς παρά σε μόνιμα τραυματίες ή ανεπαρκείς/μέτριους.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Η χρονιά για την Τσέλσι είναι χαμένη.
Οπότε καλύτερα να δώσει χρόνο σε μικρούς παρά σε μόνιμα τραυματίες ή ανεπαρκείς/μέτριους.
Έτσι..
Ο Hall φάνηκε καλός, ο Chukwemeka πολύ καλός, και ο Zakkaria ακόμα καλύτερος. Οι υπόλοιποι μηδέν.
Αυτός ο Cucurella φαινόταν παιχταράς στην Brighton και τώρα χάλια. Τρομερά αργός.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.292
Like
2.330
Πόντοι
456
Έτσι..
Ο Hall φάνηκε καλός, ο Chukwemeka πολύ καλός, και ο Zakkaria ακόμα καλύτερος. Οι υπόλοιποι μηδέν.
Αυτός ο Cucurella φαινόταν παιχταράς στην Brighton και τώρα χάλια. Τρομερά αργός.
Καλα αυτος ο κουκουρεγια ειναι για γελια.... για μπραιτον και πολυ ειναι.Εμενα μου αρεσε και αυτος ο 18χρονος της σιτι ο ρικο.Παρα το μικρο της ηλικιας επαιζε πολυ ανετα και δικαιωνει πιστευω τον πεπ που του δινει ολο και πιο πολλα λεπτα συμμετοχης.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Έτσι..
Ο Hall φάνηκε καλός, ο Chukwemeka πολύ καλός, και ο Zakkaria ακόμα καλύτερος. Οι υπόλοιποι μηδέν.
Αυτός ο Cucurella φαινόταν παιχταράς στην Brighton και τώρα χάλια. Τρομερά αργός.
Ο Zakaria είναι σκυλί.
Hall-Chuck συμφωνώ,αν και αυτός που θέλω να δω είναι ο Casadei που πήρε από Ίντερ.
Πιστεύω έχει ακόμη μεγαλύτερο potential από τους προαναφερθέντες.
Ο Cucurella?Υπεραξία τα λεφτά που δόθηκαν.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Καλα αυτος ο κουκουρεγια ειναι για γελια.... για μπραιτον και πολυ ειναι.Εμενα μου αρεσε και αυτος ο 18χρονος της σιτι ο ρικο.Παρα το μικρο της ηλικιας επαιζε πολυ ανετα και δικαιωνει πιστευω τον πεπ που του δινει ολο και πιο πολλα λεπτα συμμετοχης.
Σωστός, ήταν εξαιρετικός!
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Καλα αυτος ο κουκουρεγια ειναι για γελια.... για μπραιτον και πολυ ειναι.Εμενα μου αρεσε και αυτος ο 18χρονος της σιτι ο ρικο.Παρα το μικρο της ηλικιας επαιζε πολυ ανετα και δικαιωνει πιστευω τον πεπ που του δινει ολο και πιο πολλα λεπτα συμμετοχης.
Rico Lewis,το δεξί μπακ της City εννοείς
Πολύ καλός,βέβαια αυτός που έχει τεράστιο potential από τους νέους της Σίτι είναι ο Cole Palmer.
 
  • Like
Αντιδράσεις: soul3

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Rico Lewis,το δεξί μπακ της City εννοείς
Πολύ καλός,βέβαια αυτός που έχει τεράστιο potential από τους νέους της Σίτι είναι ο Cole Palmer.
Ακούγεται χρόνια αυτός, για να δούμε. Όταν έχει μπει έτσι κ έτσι. Και είναι 20 δεν είναι και παιδαρέλι για τα δεδομένα τους.
Ο Lewis 18. Πολύ καλά αθλητικά προσόντα και κατασκευή. Στα 20 του θα παίζει εθνική αυτός.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.617
Κριτικές
31
Like
13.196
Πόντοι
5.097
μυριζει μπαλαδορους το νημα. :confused:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ακούγεται χρόνια αυτός, για να δούμε. Όταν έχει μπει έτσι κ έτσι. Και είναι 20 δεν είναι και παιδαρέλι για τα δεδομένα τους.
Ο Lewis 18. Πολύ καλά αθλητικά προσόντα και κατασκευή. Στα 20 του θα παίζει εθνική αυτός.
Εντάξει ρε τύπε,σκέψου ότι μπροστά του έχει και Ντε Μπροινε με Σίλβα,ως προς τη θέση που παίζει.
Θα μου πεις τώρα,ο Φόντεν κανονικά είναι μέσος αλλά κατέληξε (επιτυχημένα) εξτρέμ,όμως κουβέντα να γίνεται.
Ο Λιουις έχει το potential,αρκεί να έχει το κεφάλι στη γη και μακριά από τραυματισμούς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom