Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.292
Like
2.330
Πόντοι
456
Για να δουμε το β ημιχρονο ελπιζω σε καλυτερο θεαμα
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.524
Like
3.841
Πόντοι
456
Τι σούπα ήταν αυτή ρε παιδιά :sad2:
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.292
Like
2.330
Πόντοι
456
Εκτος απο μικρες περιοδους η αρσεναλ δεν εδειξε οτι εχει κατεβει για να παρει το ματσακι.Οι πιο πολλοι παιχτες ηταν μετριοι, οτεγκαρντ κακος με αποτελεσμα μια γενικοτερη μετρια εικονα της ομαδας.Δυστυχως για την αρσεναλ θα υπαρξουν ματς που η ελλειψη παιχτη ηγετη θα της στοιχιζει οπως σημερα.Φυσικα στο γενικοτερα κακο ματς υπευθυνη ειναι και η νιουκαστλ που κατεβηκε απλα για να μην χασει.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Η Newcastle μεταμορφώθηκε σε Ατλέτικο Μαδρίτης.
Πάντως το τράβηγμα της φανέλας που ήταν καθαρό φάουλ/πέναλτυ στον Gabriel δεν το έλεγξε καν το VAR, στο τέλος το χέρι οριακό και αυτό για πέναλτυ, δεν ήταν φυσική θέση το τεντωμένο χέρι και μόνο 5' καθυστερήσεις ήταν πολύ λίγες.

Το είπα και πριν, εκνευριστήκαμε στο 1ο ημίχρονο και χάσαμε πολύ χρόνο. Η απουσία πάγκου φάνηκε στο δεύτερο, δεν είχαμε κανέναν επιθετικό να βάλουμε και πολλοί ήταν μέτριοι σήμερα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Δεν το κοίταξε καν το VAR. Λογικό βέβαια γιατί αλλιώς θα έπρεπε να το δώσει


 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Αυτή η Νιούκαστλ εκτός από αντιποδοσφαιρο έπαιζε κ ξαπλωτοσφαιρο μου φαίνεται.... Ξυλίκι στο πρώτο ημιχρονο τριπλό πούλμαν στο 2ο κ ο Αρτετα έχασε την συγκέντρωση του κ εκνευρίζει τους παίκτες του.... Καλα 5 λεπτά καθυστερήσεις ούτε καν... Αν έπαιζε η Σιτυ θα έδινε 10... Άλλη μια διαφορά που έχουμε με αυτούς...
Απ ότι καταλαβαίνω για να δώσουν πέναλτι θα πρέπει το μαρκάρισμα να γίνει χαμηλά... Χέρια, τραβήγματα φανέλας δεν....
Δεν πειράζει.... Θα έχει κ τέτοια... Η ομάδα κάθε χρόνο θα βελτιώνεται μέχρι να γίνει αυτή που πρέπει.... Ας πάρει κάνα 2 παίκτες τώρα κ κάνα 2-3 το καλοκαίρι.. Θα φύγουν λογικά Σεντρικ - Ελνενι κ θα έχει πια ένα γκρουπ 25 - 26 παίκτες αξιόμαχο.... Κ φυσικά νεανικό που όλο θα βελτιώνεται...
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Σπάει τα νεύρα γιατί και στα 3 ματς που χάσαμε βαθμούς, αν είχαμε 50:50 διαιτησία λογικά θα τα είχαμε κερδίσει.
Κακώς ακυρωθέν το 1ο γκολ του ματς με United, Southampton έπρεπε να καταλογιστεί πέναλτυ και να τελειώσουν το παιχνίδι με 9 παίκτες.
Newcastle μη καταλογισμένο πέναλτυ, λίγες κάρτες στην Newcastle και έξτρα χρόνος της πλάκας.

Διάβασα χθες παίχτηκε ποδόσφαιρο για 43' από όλο το 90' ενώ ο μέσος όρος για Premier League είναι 55'.
Με Liverpool της έδωσαν 8' καθυστερήσεις και το έβαλε της Newcastle στο 98'30''.
City 11' καθυστερήσεις.

Τί να πω ήλπιζα πως φέτος η Premier League ίσως αποφασίσουν να μην μας κουτσουρέψουν πάλι μπας και το πάρει και μία άλλη ομάδα.
Για το καλό και του πρωταθλήματος, στα 5 τα 4 τα έχει πάρει η City.
Από ό,τι φαίνεται δεν κοιτούν πλέον να είναι ανταγωνιστικό, μήπως τελικά τα τσεπώνουν από τους Άραβες και αυτοί..;

Δεν έχει θέμα ψηλού, χαμηλού μαρκαρίσματος άλλες ομάδες τα παίρνουν αυτά, τα έχουμε δει.
Δύο μέτρα και δύο σταθμά κλασσικά.

Πάντως καλά τα λες @Aragorn135 , έτσι είναι τα πράγματα και σίγουρα σε καλό θα βγει αλλά πάντα θα υπάρχει ο φόβος ότι θα μας την κάνει η διαιτησία.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.618
Κριτικές
8
Like
33.162
Πόντοι
6.536
Σπάει τα νεύρα γιατί και στα 3 ματς που χάσαμε βαθμούς, αν είχαμε 50:50 διαιτησία λογικά θα τα είχαμε κερδίσει.
Κακώς ακυρωθέν το 1ο γκολ του ματς με United, Southampton έπρεπε να καταλογιστεί πέναλτυ και να τελειώσουν το παιχνίδι με 9 παίκτες.
Newcastle μη καταλογισμένο πέναλτυ, λίγες κάρτες στην Newcastle και έξτρα χρόνος της πλάκας.

Διάβασα χθες παίχτηκε ποδόσφαιρο για 43' από όλο το 90' ενώ ο μέσος όρος για Premier League είναι 55'.
Με Liverpool της έδωσαν 8' καθυστερήσεις και το έβαλε της Newcastle στο 98'30''.
City 11' καθυστερήσεις.

Τί να πω ήλπιζα πως φέτος η Premier League ίσως αποφασίσουν να μην μας κουτσουρέψουν πάλι μπας και το πάρει και μία άλλη ομάδα.
Για το καλό και του πρωταθλήματος, στα 5 τα 4 τα έχει πάρει η City.
Από ό,τι φαίνεται δεν κοιτούν πλέον να είναι ανταγωνιστικό, μήπως τελικά τα τσεπώνουν από τους Άραβες και αυτοί..;

Δεν έχει θέμα ψηλού, χαμηλού μαρκαρίσματος άλλες ομάδες τα παίρνουν αυτά, τα έχουμε δει.
Δύο μέτρα και δύο σταθμά κλασσικά.

Πάντως καλά τα λες @Aragorn135 , έτσι είναι τα πράγματα και σίγουρα σε καλό θα βγει αλλά πάντα θα υπάρχει ο φόβος ότι θα μας την κάνει η διαιτησία.
Sad Tyler The Creator GIF
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Σπάει τα νεύρα γιατί και στα 3 ματς που χάσαμε βαθμούς, αν είχαμε 50:50 διαιτησία λογικά θα τα είχαμε κερδίσει.
Κακώς ακυρωθέν το 1ο γκολ του ματς με United, Southampton έπρεπε να καταλογιστεί πέναλτυ και να τελειώσουν το παιχνίδι με 9 παίκτες.
Newcastle μη καταλογισμένο πέναλτυ, λίγες κάρτες στην Newcastle και έξτρα χρόνος της πλάκας.

Διάβασα χθες παίχτηκε ποδόσφαιρο για 43' από όλο το 90' ενώ ο μέσος όρος για Premier League είναι 55'.
Με Liverpool της έδωσαν 8' καθυστερήσεις και το έβαλε της Newcastle στο 98'30''.
City 11' καθυστερήσεις.

Τί να πω ήλπιζα πως φέτος η Premier League ίσως αποφασίσουν να μην μας κουτσουρέψουν πάλι μπας και το πάρει και μία άλλη ομάδα.
Για το καλό και του πρωταθλήματος, στα 5 τα 4 τα έχει πάρει η City.
Από ό,τι φαίνεται δεν κοιτούν πλέον να είναι ανταγωνιστικό, μήπως τελικά τα τσεπώνουν από τους Άραβες και αυτοί..;

Δεν έχει θέμα ψηλού, χαμηλού μαρκαρίσματος άλλες ομάδες τα παίρνουν αυτά, τα έχουμε δει.
Δύο μέτρα και δύο σταθμά κλασσικά.

Πάντως καλά τα λες @Aragorn135 , έτσι είναι τα πράγματα και σίγουρα σε καλό θα βγει αλλά πάντα θα υπάρχει ο φόβος ότι θα μας την κάνει η διαιτησία.
Το ξέρω ότι θα μας σπάσουν τα νευρα... Χάχα... Ο Εντεγκααρντ κι ο Νκετια πήραν κίτρινη για τραβηγμα φανέλας σε φάσεις που έγιναν στο κέντρο κ στον Γκάμπριελ δεν έδωσαν το πέναλτι.... Υπομονή! Έχουμε μείνει από το 2016 εκτός 4αδας... Θελει δουλειά πολύ να γυρίσει ο ηιλιος!!
 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
903
Κριτικές
192
Like
4.421
Πόντοι
15.775
Ο Νουνιεζ της Λιβερπουλ πριν σουταρε λαθος και τα εχανε τωρα σουταρει σωστα και η παει δοκαρι η το ακυρωνουν ως οφσαιντ. Η Λιβερπουλ πανω απο 6η δεν βγαινει.Οσο για την Αρσεναλ πολλα αδικαιολογητα νευρα ο Αρτετα επειδη δεν βαζανε γκολ. Σαν κακομαθημενος εκανε..
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Αυτά που λένε τα Αγγλικά media, όταν γκαρίζει ο Klopp όλα καλά. Όταν φωνάζει ο Arteta για τα 5' καθυστερήσεις που έπρεπε να είναι διπλάσια, "δεν είναι σωστό".
Τα λένε κάτι 50άρηδες που όταν ήταν ποδοσφαιριστές τους βίαζε η Arsenal στο γήπεδο και βγάζουν τον πόνο τους.
Garry Neville, Alan Shearer και ο γελοίος ο Richard Keys τα έγραψαν, ούτε που μετράει η άποψη τους.
Τις άλλες φορές κλαίγονταν γιατί πανηγυρίζαν οι παίκτες της Arsenal όταν κέρδισαν με γκολ στο 96'.
Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, το είπε δεκαετίες πριν ο τεράστιος George Graham

img_4577.jpg

Η 4η θέση είναι ανοιχτή για United και Liverpool αν και η πρώτη έχει πλέον πιο ισορροπημένη ενδεκάδα.
Η μία δεν έχει επιθετικό, η άλλη κέντρο. Δίνω προβάδισμα στην Liverpool γιατί τα τελευταία χρόνια οι παίκτες της είναι συνηθισμένοι στην πίεση του πρωταθλητισμού.

Αν και να πω την αλήθεια είναι γενικώς τραγικοί φέτος.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.618
Κριτικές
8
Like
33.162
Πόντοι
6.536
Αυτά που λένε τα Αγγλικά media, όταν γκαρίζει ο Klopp όλα καλά. Όταν φωνάζει ο Arteta για τα 5' καθυστερήσεις που έπρεπε να είναι διπλάσια, "δεν είναι σωστό".
Τα λένε κάτι 50άρηδες που όταν ήταν ποδοσφαιριστές τους βίαζε η Arsenal στο γήπεδο και βγάζουν τον πόνο τους.
Garry Neville, Alan Shearer και ο γελοίος ο Richard Keys τα έγραψαν, ούτε που μετράει η άποψη τους.
Τις άλλες φορές κλαίγονταν γιατί πανηγυρίζαν οι παίκτες της Arsenal όταν κέρδισαν με γκολ στο 96'.
Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια, το είπε δεκαετίες πριν ο τεράστιος George Graham

img_4577.jpg

Η 4η θέση είναι ανοιχτή για United και Liverpool αν και η πρώτη έχει πλέον πιο ισορροπημένη ενδεκάδα.
Η μία δεν έχει επιθετικό, η άλλη κέντρο. Δίνω προβάδισμα στην Liverpool γιατί τα τελευταία χρόνια οι παίκτες της είναι συνηθισμένοι στην πίεση του πρωταθλητισμού.
Πολύ αντιπαθητική αυτή η γαμωάρσεναλ.....
Μόνο τα χρώματα της να δεις και
:vomit:
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Πολύ αντιπαθητική αυτή η γαμωάρσεναλ.....
Μόνο τα χρώματα της να δεις και
:vomit:
Ας πούμε και εμένα το μόνο αρνητικό της :tooth:. Αν και δεν κοιτάζω τα χρώματα, αν έχω κάποια συμπάθεια σε ομάδα ξένη δεν το συνδυάζω με ΠΑΟ κτλπ.
Σκωτία προτιμώ Rangers και όχι Celtic, Ιταλία πχ δεν μου αρέσει η Roma και ας είμαστε "αδελφοποιημένοι" και καλά.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.618
Κριτικές
8
Like
33.162
Πόντοι
6.536
Ας πούμε και εμένα το μόνο αρνητικό της :tooth:. Αν και δεν κοιτάζω τα χρώματα, αν έχω κάποια συμπάθεια σε ομάδα ξένη δεν το συνδυάζω με ΠΑΟ κτλπ.
Σκωτία προτιμώ Rangers και όχι Celtic, Ιταλία πχ δεν μου αρέσει η Roma και ας είμαστε "αδελφοποιημένοι" και καλά.
Είσαι Ρεϊντζερς?Οι προδότες πουτσογλύφτες των Άγγλων?
Ρε μαλάκα....
:idiot::angry:

Προσωπικά από νησί ξέρεις,μετά σίγουρα Σέλτικ.
Αθλέτικ Μπιλμπάο
Αζαξιό
Παρτιζάν
Γκλεντόραν
Και Νάπολι λόγω Θεού.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Είσαι Ρεϊντζερς?Οι προδότες πουτσογλύφτες των Άγγλων?
Ρε μαλάκα....
:idiot::angry:

Προσωπικά από νησί ξέρεις,μετά σίγουρα Σέλτικ.
Αθλέτικ Μπιλμπάο
Αζαξιό
Παρτιζάν
Γκλεντόραν
Και Νάπολι λόγω Θεού.
Φίλε μου και εγώ έλεγα "μα γιατί οι Rangers υποστηρίζουν την Ένωση;" κτλπ.
Ρώτησα και έμαθα πως η θέση των Σκωτσέζων είναι αυτή, ούτως η άλλως δεν έχουν υποταχθεί στους Άγγλους, συνθήκη σύνηψαν.
Αυτοί που θέλουν διαχωρισμό είναι κυρίως Ιρλανδοί που πήγαν Σκωτία πριν λίγους αιώνες.
Και Ιρλανδοί είναι αυτοί που έφτιαξαν την Celtic:
- Πράσινο χρώμα -> Ιρλανδικό
-Τριφύλλι -> Ιρλανδικό σύμβολο
- Κέλτες -> Ιρλανδοί.

Εκτός αυτού μου άρεσαν πάντα τα χρώματα της και οι φανέλες/σήμα, το Ibrox πολύ ωραίο γήπεδο, αυτούς θυμάμαι να έκαναν πορείες στην Ευρώπη, Sean Connery και επίσης Σωτήρης Κυργιάκος που πήρε μεταγραφή εκεί. Αν και με είχε πειράξει που έφυγε μεσούσης της σεζόν.

Sotirios-Kyrgiakos-38-vass.jpg


Ισπανία δεν υποστηρίζω κάποια και τόσο, δεν βλέπω. Κάποια συμπάθεια σε Real Sociedad, Atletico Madrid και ΔΕΝ μου αρέσει η Barcelona.
Γαλλία Marseille που είναι πρώην ελληνική αποικία / ωραία χρώματα και είναι όντως τρελοί εκεί κάτω.
Γερμανία Werder Bremen μου άρεσε πάντα με Diego, Naldo, Klose και έχει από τα αγαπημένα μου γήπεδα, πολύ 90's. Weserstadion

csm_202088-weserstadion_getty_97a4beb443.jpg


Ιταλία εννοείται Napoli! Αν και μου άρεσε η Milan του cult "θεού" Berlusconi ειδικά με Seedorf που είναι από τους αγαπημένους μου παίκτες.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.618
Κριτικές
8
Like
33.162
Πόντοι
6.536
Φίλε μου και εγώ έλεγα "μα γιατί οι Rangers υποστηρίζουν την Ένωση;" κτλπ.
Ρώτησα και έμαθα πως η θέση των Σκωτσέζων είναι αυτή, ούτως η άλλως δεν έχουν υποταχθεί στους Άγγλους, συνθήκη σύνηψαν.
Αυτοί που θέλουν διαχωρισμό είναι κυρίως Ιρλανδοί που πήγαν Σκωτία πριν λίγους αιώνες.
Και Ιρλανδοί είναι αυτοί που έφτιαξαν την Celtic:
- Πράσινο χρώμα -> Ιρλανδικό
-Τριφύλλι -> Ιρλανδικό σύμβολο
- Κέλτες -> Ιρλανδοί.

Εκτός αυτού μου άρεσαν πάντα τα χρώματα της και οι φανέλες/σήμα, το Ibrox πολύ ωραίο γήπεδο, αυτούς θυμάμαι να έκαναν πορείες στην Ευρώπη, Sean Connery και επίσης Σωτήρης Κυργιάκος που πήρε μεταγραφή εκεί. Αν και με είχε πειράξει που έφυγε μεσούσης της σεζόν.

Sotirios-Kyrgiakos-38-vass.jpg


Ισπανία δεν υποστηρίζω κάποια και τόσο, δεν βλέπω. Κάποια συμπάθεια σε Real Sociedad, Atletico Madrid και ΔΕΝ μου αρέσει η Barcelona.
Γαλλία Marseille που είναι πρώην ελληνική αποικία / ωραία χρώματα και είναι όντως τρελοί εκεί κάτω.
Γερμανία Werder Bremen μου άρεσε πάντα με Diego, Naldo, Klose και έχει από τα αγαπημένα μου γήπεδα, πολύ 90's. Weserstadion

csm_202088-weserstadion_getty_97a4beb443.jpg


Ιταλία εννοείται Napoli! Αν και μου άρεσε η Milan του cult "θεού" Berlusconi ειδικά με Seedorf που είναι από τους αγαπημένους μου παίκτες.
Δεν τα ξέρεις καλά.
Και οι Καληδόνιοι και οι Σκώτοι και οι Πίκτες(πρόγονοι των σημερινών Σκωτσέζων όλοι αυτοί) Κέλτες ήταν.
Οι Ρέιντζερς είναι προτεστάντες και το κομμάτι των πουτσογλυφτών Σκώτων και απογόνων Εγγλέζων.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.618
Κριτικές
8
Like
33.162
Πόντοι
6.536
Επίσης όταν παίξαμε με αυτούς πριν αρκετά χρόνια έγιναν πεσίματα και είμασταν μαζί με οπαδούς της Σέλτικ εντός και εκτός γηπέδου.

Και μόνο με το χρώμα των Σέλτικ καυλώνεις.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.617
Κριτικές
31
Like
13.196
Πόντοι
5.097
gamiete η σελτικ η ξεκωλιαρα μαδεργουολ ρε μουνια.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.292
Like
2.330
Πόντοι
456
Αυτη η τσελσι ποση γκαντεμια την δερνει, εχει ενα καρο απουσιες και στο 20λεπτο εκανε και 2 αναγκαστικες αλλαγες....
Και με Χ σημερα πρεπει να ειναι ευχαριστημενη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom