Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Η Nottingham άξιζε να κερδίσει σήμερα αλλά κρίθηκε στις λάθος αποφάσεις των παικτών της στις αρκετές ευκαιρίες που τους δόθηκαν.

Arsenal δεν φοβάμαι την ψυχολογία της, το περσινό ήταν τεράστιο μάθημα.
Ήδη αντιδρά πολύ διαφορετικά ακόμα και εν μέσω αγώνα όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ.
Αυτό που φοβάμαι είναι η κόπωση όταν θα έχουμε Europa και FA Cup, τα δύο παιχνίδια με City και Newcastle που θα είναι δύσκολα και βέβαια την διαιτησία που γενικώς δημιουργεί προβλήματα.

Το καλό είναι ότι η City επίσης θα έχει κόπωση, μεγαλύτερη κιόλας όντας στο Champions League το οποίο είναι ο μεγάλος της στόχος.
Η Newcastle δεν παίζει Ευρώπη και θα συνεχίσει να είναι πολύ δυνατή αν και ακόμα δεν έχει την ποιότητα σε μονάδες όχι ότι είναι και απαραίτητο για να κάνει τη ζημιά.
Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν φτάσει τελικό FA Cup φέτος και πιστεύω θα τερματίσει 3η.

Από πέρυσι την άνοιξη είχα γράψει πως η Arsenal θα κατακτήσει μεγάλο τίτλο Premier/Champions League) μέσα στα επόμενα δύο χρόνια (φέτος ή του χρόνου).
Το είχα πει πριν έχει τους τραυματισμούς που της κόστισαν το Top 4 κιόλας που θα την βοηθούσε στις μεταγραφές, κάτι που περίμενα να πετύχει.

Όνειρο πάντα η κατάκτηση του τίτλου, το οποίο φαίνεται όλο και πιο ρεαλιστικό αλλά το πιο σημαντικό είναι η τετράδα και το Champions League.
Ο Arteta χτίζει ομάδα για να κυριαρχεί σε Αγγλία και Ευρώπη, όχι για να κάνει το μπαμ μία χρονιά.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Είναι γνωστή η λουζερια της Αρσεναλ,αλλά και εγώ έτσι πιστεύω
Κοιλιά έκανε κάποια χρόνια όπως κάνουν όλες οι ομάδες όταν δεν έχουν Άραβες και Ρώσους ολιγάρχες να σπρώχνουν χρήμα.
Τεράστια ομάδα είναι και μέσα στις 4 δημοφιλέστερες στον κόσμο.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Κοιλιά έκανε κάποια χρόνια όπως κάνουν όλες οι ομάδες όταν δεν έχουν Άραβες και Ρώσους ολιγάρχες να σπρώχνουν χρήμα.
Τεράστια ομάδα είναι και μέσα στις 4 δημοφιλέστερες στον κόσμο.
Και η Αρσεναλ έχει (και είχε) πλούσιο ιδιοκτήτη.
Άλλο που ο Κροένκε είναι λίγο τσιγκούνης,συν ότι έγινε και το Emirates.

Κοιλιά έκανε αλλά είναι και λίγο λούζερ ομάδα εδώ που τα λέμε.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Και η Αρσεναλ έχει (και είχε) πλούσιο ιδιοκτήτη.
Άλλο που ο Κροένκε είναι λίγο τσιγκούνης,συν ότι έγινε και το Emirates.

Κοιλιά έκανε αλλά είναι και λίγο λούζερ ομάδα εδώ που τα λέμε.
Κάνα δυό φορές, όπως όταν πήρε το πρωτάθλημα η Leicester, λεγόταν πως έπρεπε να τα πάει καλύτερα και να το σήκωνε εκείνη.

Δεν θα πω πως είναι loser μετά τις σκανδαλώδεις διαιτητικές αποφάσεις στον τελικό του Ch.L. με Barcelona όπως και μετά στον ημιτελικό πάλι με την ίδια ομάδα.
Κάποιος τρίτος θυμάται το αποτέλεσμα, αυτοί που έβλεπαν θυμούνται και τον τρόπο.
Και στο πρωτάθλημα, ειδικά τον τρόπο που η διαιτησία σταμάτησε το αήττητο σερί στους 49 αγώνες στο Old Trafford.

Μπήκε βρώμικο χρήμα από Chelsea το '05 και από Manchester City αργότερα. Έχασε πάρα πολλούς παίκτες της τότε σε αυτές τις ανταγωνίστριες ομάδες που έδιναν παραπάνω χρήματα.
Ashley Cole, Gael Clichy, Sagna, Kolo Toure, Vieira, Nasri, Adebayor και άλλους που λογικά ξεχνάω.
Αυτά επηρέασαν και την ανταγωνιστηκότητα και οδήγησαν και παίκτες να φύγουν όπως Fabregas, Alexis Sanchez, Robin Van Persie, Hleb κτλπ.
Προφανώς έγιναν και πολλές λάθος αποφάσεις.

O Kroenke είναι πολύ καλός, κύριος μεγαλομέτοχος της ομάδας έγινε το 2018. Από τότε βάζει χρήματα.
Και είμαι σίγουρα πιο "περήφανος" που έχουμε τέτοιον ιδιοκτήτη και όχι Consortium Αράβων και σκιώδεις ολιγάρχες.

Είχαμε τον Usmanov, αγαπημένο του Putin, που είχε ήδη μετοχές και ήθελε να αποκτήσει το πλειοψηφικό πακέτο.
Έγινε χαμός από τον κόσμο που δεν ήθελε το club να γίνει Chelsea ή City και οι υπόλοιποι δεν του πούλησαν τις μετοχές τους.

Γενικά τα media λατρεύουν να ρίχνουν τα φώτα στα αρνητικά εναντίον της, είναι γνωστό εδώ και δεκαετίες.
Κάποιος που δεν είναι Arsenal ίσως να μην αντιλαμβάνεται την κουλτούρα της ομάδας.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.068
Like
18.117
Πόντοι
3.656
Η Nottingham άξιζε να κερδίσει σήμερα αλλά κρίθηκε στις λάθος αποφάσεις των παικτών της στις αρκετές ευκαιρίες που τους δόθηκαν.

Arsenal δεν φοβάμαι την ψυχολογία της, το περσινό ήταν τεράστιο μάθημα.
Ήδη αντιδρά πολύ διαφορετικά ακόμα και εν μέσω αγώνα όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ.
Αυτό που φοβάμαι είναι η κόπωση όταν θα έχουμε Europa και FA Cup, τα δύο παιχνίδια με City και Newcastle που θα είναι δύσκολα και βέβαια την διαιτησία που γενικώς δημιουργεί προβλήματα.

Το καλό είναι ότι η City επίσης θα έχει κόπωση, μεγαλύτερη κιόλας όντας στο Champions League το οποίο είναι ο μεγάλος της στόχος.
Η Newcastle δεν παίζει Ευρώπη και θα συνεχίσει να είναι πολύ δυνατή αν και ακόμα δεν έχει την ποιότητα σε μονάδες όχι ότι είναι και απαραίτητο για να κάνει τη ζημιά.
Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν φτάσει τελικό FA Cup φέτος και πιστεύω θα τερματίσει 3η.

Από πέρυσι την άνοιξη είχα γράψει πως η Arsenal θα κατακτήσει μεγάλο τίτλο Premier/Champions League) μέσα στα επόμενα δύο χρόνια (φέτος ή του χρόνου).
Το είχα πει πριν έχει τους τραυματισμούς που της κόστισαν το Top 4 κιόλας που θα την βοηθούσε στις μεταγραφές, κάτι που περίμενα να πετύχει.

Όνειρο πάντα η κατάκτηση του τίτλου, το οποίο φαίνεται όλο και πιο ρεαλιστικό αλλά το πιο σημαντικό είναι η τετράδα και το Champions League.
Ο Arteta χτίζει ομάδα για να κυριαρχεί σε Αγγλία και Ευρώπη, όχι για να κάνει το μπαμ μία χρονιά.

Δεν το περίμενα για την Άρσεναλ,βέβαια 7 βαθμοί δεν είναι τίποτα στην πρεμιερ λιγκ,μόνο αν πάει 10+ θα πω ότι το πήρε.Εκτος αν ο καράφλας δεν το χτυπήσει για να αφοσιώθει στο τσουλου.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Δεν το περίμενα για την Άρσεναλ,βέβαια 7 βαθμοί δεν είναι τίποτα στην πρεμιερ λιγκ,μόνο αν πάει 10+ θα πω ότι το πήρε.Εκτος αν ο καράφλας δεν το χτυπήσει για να αφοσιώθει στο τσουλου.
Έχει δρόμο ακόμα, είμαστε στα 16 από τα 38 παιχνίδια. Κρίσιμοι οι επόμενοι 3 αγώνες με Newcastle, Tottenham και United.

Αυτά που ελπίζω:
Επιστροφή Smith Rowe που πέρυσι είχε βάλει 9 τέρματα μέχρι τον Δεκέμβριο που τραυματίστηκε.
Από μεταγραφές Mudryk παιχταράς φαίνεται πως κλείνει σύντομα, ακούγεται έντονα και για δανεισμό Joao Felix και ίσως και ένας μέσος.

Αν σε κάτι υπολείπεται της City είναι η ποιότητα του πάγκου που θα φανεί αργότερα όταν θα έχουμε knockout στο Europa που φέτος έχει πολύ καλές ομάδες.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.623
Κριτικές
8
Like
33.170
Πόντοι
6.536
@Νταης

Ερχόμαστε....
Του χρόνου θα έχουμε μπουλκουμέ...

:knuppel:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.623
Κριτικές
8
Like
33.170
Πόντοι
6.536
Έχει δρόμο ακόμα, είμαστε στα 16 από τα 38 παιχνίδια. Κρίσιμοι οι επόμενοι 3 αγώνες με Newcastle, Tottenham και United.
Τα 2 Λονδρέζικα δύσκολα..
Τους ανθρακωρύχους θα τους πνίξετε...
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.623
Κριτικές
8
Like
33.170
Πόντοι
6.536
Κάτι έχω δει, πηγαίνετε όλο και καλύτερα!
Προετοιμαζόμαστε, φέτος αποκτήσαμε και Ultras τους Ashburton Army :tooth:

Στο άλλο κομμάτι υστερείτε πολύ....
Τελευταίοι στο Λονδίνο....
Είστε ομάδα των Λόρδων....
:tooth:

Έχω δεσμούς και κολλητάρια Κύπριους....
Σχεδόν όλοι δικοί μας.
Εκτός από όσους είναι Ομονοιάτες οι οποίοι γουστάρουν Άρσεναλ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.068
Like
18.117
Πόντοι
3.656
Έχει δρόμο ακόμα, είμαστε στα 16 από τα 38 παιχνίδια. Κρίσιμοι οι επόμενοι 3 αγώνες με Newcastle, Tottenham και United.

Αυτά που ελπίζω:
Επιστροφή Smith Rowe που πέρυσι είχε βάλει 9 τέρματα μέχρι τον Δεκέμβριο που τραυματίστηκε.
Από μεταγραφές Mudryk παιχταράς φαίνεται πως κλείνει σύντομα, ακούγεται έντονα και για δανεισμό Joao Felix και ίσως και ένας μέσος.

Αν σε κάτι υπολείπεται της City είναι η ποιότητα του πάγκου που θα φανεί αργότερα όταν θα έχουμε knockout στο Europa που φέτος έχει πολύ καλές ομάδες.

Αν πάει για πρωτάθλημα,γιατί ν'ασχοληθεί και με το Europa;

Φαντάζομαι όλοι στην Άρσεναλ το πρωτάθλημα θέλουν,το Europa κλαιν μάιν
 

Cooper S

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Απρ 2021
Μηνύματα
1.128
Κριτικές
31
Like
3.975
Πόντοι
2.846
Αν πάει για πρωτάθλημα,γιατί ν'ασχοληθεί και με το Europa;

Φαντάζομαι όλοι στην Άρσεναλ το πρωτάθλημα θέλουν,το Europa κλαιν μάιν

έτσι είναι. Όλες οι Αγγλικές ομάδες νοιάζονται μόνο για εγχώριους τίτλους. Γενικά την Ευρώπη την έχουν γραμμένη
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
@Marquis_de_Sade Έχω και εγώ αρκετούς γνωστούς Κύπρο, ΑΠΟΕΛ/Ανόρθωση και ήταν Chelsea, United και Arsenal.
Έκπληξη πως βρήκες τόσους υποστηρικτές της Millwall!

@Sub-Zero , σίγουρα θα θέλει να το χτυπήσει. Ο δεύτερος ευρωπαϊκός τίτλος στην ιστορία της και είναι και μάθημα για το Champions League του χρόνου.
Για αυτό πιστεύω θα γίνουν 2-3 μεταγραφές τώρα αντί του καλοκαιριού όπου θα γίνει μόνο μία μεγάλη (και κάνα δύο μικρότερες) κατά την άποψη μου.
Ελπίζω σε Declan Rice της West Ham.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.068
Like
18.117
Πόντοι
3.656
@Sub-Zero , σίγουρα θα θέλει να το χτυπήσει. Ο δεύτερος ευρωπαϊκός τίτλος στην ιστορία της και είναι και μάθημα για το Champions League του χρόνου.
Για αυτό πιστεύω θα γίνουν 2-3 μεταγραφές τώρα αντί του καλοκαιριού όπου θα γίνει μόνο μία μεγάλη (και κάνα δύο μικρότερες) κατά την άποψη μου.
Ελπίζω σε Declan Rice της West Ham.

Έτσι όμως κινδυνεύει να χάσει και τα δύο
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Έτσι όμως κινδυνεύει να χάσει και τα δύο
Δεν είναι αφελής, θα κάνει rotation και θα γίνουν μεταγραφές τώρα.
Το "καλό" είναι πως είμαστε Europa άρα μας παίρνει να μην ξεκινήσουμε δύο βασικούς σε κάποιο παιχνίδι.
Αν φτάσουμε σε τέτοιο σημείο που θα πρέπει να διαλέξει τότε το βάρος θα πέσει σίγουρα στην Premier.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.623
Κριτικές
8
Like
33.170
Πόντοι
6.536
@Marquis_de_Sade Έχω και εγώ αρκετούς γνωστούς Κύπρο, ΑΠΟΕΛ/Ανόρθωση και ήταν Chelsea, United και Arsenal.
Έκπληξη πως βρήκες τόσους υποστηρικτές της Millwall!
Μιλάω για κάτοικους UK.
Και ο κύκλος μου κυρίως ΑΠΟΕΛ.

Μην ξεχνάς ότι είχαμε για χρόνια Κύπριο πρόεδρο.

Μια Κύπρια συμφοιτήτρια μου με έβαλε στο κόλπο.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Μιλάω για κάτοικους UK.
Και ο κύκλος μου κυρίως ΑΠΟΕΛ.

Μην ξεχνάς ότι είχαμε για χρόνια Κύπριο πρόεδρο.

Μια Κύπρια συμφοιτήτρια μου με έβαλε στο κόλπο.
Δεν το ήξερα ότι είχατε Κύπριο πρόεδρο.
Και εμένα οι γνωστοί μου κυρίως συμφοιτητές από τις σπουδές ήταν, αν και έκατσα και Κύπρο μετά για ένα διάστημα (Στρατός, δουλειά).
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.623
Κριτικές
8
Like
33.170
Πόντοι
6.536
Δεν το ήξερα ότι είχατε Κύπριο πρόεδρο.
Και εμένα οι γνωστοί μου κυρίως συμφοιτητές από τις σπουδές ήταν, αν και έκατσα και Κύπρο μετά για ένα διάστημα (Στρατός, δουλειά).
Τεό Παφίτης
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Ωραίο παιχνίδι απόψε, Brentford - Liverpool. Να δούμε αν θα παίξει και ο Gakpo ως αλλαγή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom