Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Μπαίνει χειρουργείο ο Jesus, επιστροφή από 3 μήνες και πάνω. :headbang:
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Για τους φίλους της Arsenal (@Thundercat @Aragorn135 είναι και κάποιος άλλος που μου διαφεύγει τώρα) παίζει αύριο φιλικό στο Dubai απέναντι στη Lyon.

Ώρα 17.30, το δείχνει επί πληρωμή το site άρα θα υπάρχουν stream.
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Για τους φίλους της Arsenal (@Thundercat @Aragorn135 είναι και κάποιος άλλος που μου διαφεύγει τώρα) παίζει αύριο φιλικό στο Dubai απέναντι στη Lyon.

Ώρα 17.30, το δείχνει επί πληρωμή το site άρα θα υπάρχουν stream.
θενκς για το Info αλλά...
τώρα έχουμε άλλα θέματα....όχι τα φιλικά...
να δούμε τι θα κάνουμε με τον τραυματισμό του Jesus ....
αυτό μας καίει...μας τσουρουφλίζει μάλλον !
super γκαντεμιά
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
θενκς για το Info αλλά...
τώρα έχουμε άλλα θέματα....όχι τα φιλικά...
να δούμε τι θα κάνουμε με τον τραυματισμό του Jesus ....
αυτό μας καίει...μας τσουρουφλίζει μάλλον !
super γκαντεμιά
Ναι. Τα νέα είναι καλύτερα πάντως, λιγότερο από 3 μήνες μάλλον. Το πιθανότερο 2 μπορεί και λιγότερο.
Σε 3 εβδομάδες ξεκινάμε άρα μιλάμε για 1 μήνα (ελπίζουμε) παιχνιδιών που θα χάσει. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα.

Εγώ πιστεύω σε Nketiah, δεν είναι το ίδιο προφανώς αλλά αν κερδίζαμε με Lacazette τότε σίγουρα μπορούμε και με Eddie.
Λίγα παιχνίδια είναι και πιστεύω θα μας εκπλήξει όπως έκανε πέρυσι.

Θα έχει και από την Ακαδημία παιδιά στα φιλικά ίσως δούμε μερικούς, έχει κάτι αστεράκια.
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Ναι. Τα νέα είναι καλύτερα πάντως, λιγότερο από 3 μήνες μάλλον. Το πιθανότερο 2 μπορεί και λιγότερο.
Σε 3 εβδομάδες ξεκινάμε άρα μιλάμε για 1 μήνα (ελπίζουμε) παιχνιδιών που θα χάσει. Θα μπορούσε να είναι και χειρότερα.

Εγώ πιστεύω σε Nketiah, δεν είναι το ίδιο προφανώς αλλά αν κερδίζαμε με Lacazette τότε σίγουρα μπορούμε και με Eddie.
Λίγα παιχνίδια είναι και πιστεύω θα μας εκπλήξει όπως έκανε πέρυσι.

Θα έχει και από την Ακαδημία παιδιά στα φιλικά ίσως δούμε μερικούς, έχει κάτι αστεράκια.
Μακάρι να είναι έτσι !
Αλλά έτσι κι αλλιώς νομίζω χρειαζόμαστε 2 παίκτες...έναν στα χαφ 6-8άρι ( ίσως ο πιτσιρικάς Ντανίλο από Βραζιλία 20 χρονών ) και έναν που να καλύπτει 2 θέσεις ...επίθεση και εξτρέμ σαν τον Nketiah ...Χαγκμπο ας πούμε της PSV ....
o Νκετια είναι καλός πάικτης όπως και ο Νελσον και έρχονται από τις ακαδημίες που είναι πολύ καλό ...
άντε να δούμε και τον Πατίνο ή τον Balogun αργότερα στην πρώτη ομάδα....
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Μακάρι να είναι έτσι !
Αλλά έτσι κι αλλιώς νομίζω χρειαζόμαστε 2 παίκτες...έναν στα χαφ 6-8άρι ( ίσως ο πιτσιρικάς Ντανίλο από Βραζιλία 20 χρονών ) και έναν που να καλύπτει 2 θέσεις ...επίθεση και εξτρέμ σαν τον Nketiah ...Χαγκμπο ας πούμε της PSV ....
o Νκετια είναι καλός πάικτης όπως και ο Νελσον και έρχονται από τις ακαδημίες που είναι πολύ καλό ...
άντε να δούμε και τον Πατίνο ή τον Balogun αργότερα στην πρώτη ομάδα....
Ναι συμφωνώ.
Μετά τα μεταξύ μας παιχνίδια πείστηκα πως για εξτρέμ δεν κάνει (δεν έχει την έκρηξη ούτε την ντρίμπλα που απαιτείται στην Πρέμιερ) αλλά ως 9άρι θα είναι πολύ καλός στο μέλλον.
Πολύ δύσκολο πλέον η τιμή του διπλασιάστηκε.

Ο Mudryk που ακούγεται μου αρέσει πάρα πολύ. Τον είχα δει και αυτόν πέρυσι με την Shakhtar και το μυαλό που είχε πάει κατευθείαν σε "παίκτης Wenger".

Και Nelson μου αρέσει επίσης πολύ, ερωτηματικό τί θα γίνει μιας και είναι και οι δύο δεξιοπόδαροι αν και πιστεύω πως εκείνος είναι καλύτερος στο δεξί άκρο παρά αριστερά.

Τρεις παίκτες θέλω να δω στην Arsenal μέχρι το καλοκαίρι: Danilo (ένα ταλαντούχο "6" δηλαδή), Mudryk και Tielemans(πιο δύσκολο με Patino όμως).

Και μετά να ανεβάσουμε δικά μας παιδιά. Patino, Balogun, Norton-Cuffy.
Και ο Henry-Francis μου αρέσει πάρα πολύ, ο κοκκινοτρίχης. Πιστεύω έχει την δυνατότητα να γίνει πολύ καλό σύγχρονο 6άρι.

Τον Oyedeji επίσης θέλω να δω, ελπίζω τώρα στα φιλικά. Μικρόσωμος, τρομερά γρήγορος και ντριμπλαδόρος κλείνει τα 20 σε λίγο.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Από ό,τι διαβάζω όλοι οι παίκτες της Arsenal πετούν κατευθείαν για Dubai να συμμετάσχουν στην προετοιμασία που λαμβάνει μέρος.
Πρώτος και καλύτερος ο Xhaka το έκανε. Ακόμα και ο Tomiyasu που ήθελε ένα διάλειμμα και ήταν συντετριμμένος από τον αποκλεισμό.

Πολύ καλά νέα, θα ήταν ένα εξαιρετικό Mundial για τους παίκτες της αν δεν είχε τον τραυματισμό του Jesus βέβαια.
Και ο Saka από ό,τι διαβάζω λαμβάνει την καθολική αναγνώριση, μετά τις εμφανίσεις του, ως ένα από τα καλύτερα "7" στον κόσμο μόλις στα 21.
Αν το πιστέψει και ο ίδιος παραπάνω και γίνει λίγο πιο "αλαζόνας" στο παιχνίδι του θα γίνει ασταμάτητος.


Περιμένω πώς και πώς επιστροφή Smith Rowe, αν γυρίσει δυνατός θα μας πάει ένα επίπεδο επάνω παίζοντας ως 8 (στην θέση ή αλλαγή του Xhaka).

ΥΓ: Συγγνώμη αν πρήζω γράφοντας για Arsenal αλλά δεν νομίζω να πολυπειράζει αφού δεν λέγεται και τίποτα άλλο. Αν είναι, λέτε.
 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
905
Κριτικές
192
Like
4.437
Πόντοι
15.775
Ξαναχτυπησε ο Λουιζ Ντιαζ στην Λιβερπουλ αλλους 3 μηνες εξω. 5-6η θεση βλεπω να τερματιζει η Λιβερπουλ. Οσο για Αρσεναλ τον Απριλιο Μαιο θα την κρινουμε οταν η μπαλα θα καιει. Μακαρι να μην τα σκατωσει παλι..
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Ξαναχτυπησε ο Λουιζ Ντιαζ στην Λιβερπουλ αλλους 3 μηνες εξω. 5-6η θεση βλεπω να τερματιζει η Λιβερπουλ. Οσο για Αρσεναλ τον Απριλιο Μαιο θα την κρινουμε οταν η μπαλα θα καιει. Μακαρι να μην τα σκατωσει παλι..
Έχουμε τρομερά δύσκολους δύο μήνες με απανωτά ντερμπυ. Θα κριθούν πολλά.
Ευτυχώς για την Liverpool έρχεται Ιανουάριος και αν πάρουν επιθετικό και μετακινήσουν Nunez στα αριστερά, ίσως έχουν ελπίδες.
Manchester United, Tottenham και Newcastle οι αντίπαλοι για τετράδα.
Ίσως έχει ελπίδες να υπερπηδήσει τις δύο πρώτες αλλά θα πρέπει να κάνει μεταγραφές τώρα.
Επίθεση και κέντρο.
 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
905
Κριτικές
192
Like
4.437
Πόντοι
15.775
Αν ειναι εξυπνος ο Κλοπ θα παρει τον Αμπραμπατ τον αμυντικο χαφ του Μαροκου..
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Αν ειναι εξυπνος ο Κλοπ θα παρει τον Αμπραμπατ τον αμυντικο χαφ του Μαροκου..
Βασικά θα ήταν πολύ έξυπνο να πάρει όπως λες Amrabat και Marcus Thuram του οποίου το συμβόλαιο λήγει το καλοκαίρι.
Σύνολο 40-50 εκατ. και του μένουν χρήματα για καλοκαίρι.
 

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
905
Κριτικές
192
Like
4.437
Πόντοι
15.775
Ντιαζ στο πλαι εχει φερει τον Σαλαχ στην κορυφη της επιθεσης και εχουμε γινει πιο αποτελεσματικοι. Αλλα και στην κορυφη μπορει ο Ντιαζ μια χαρα να παιξει απλα ειναι αγουρος ακομα και κανει λαθη.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Ντιαζ στο πλαι εχει φερει τον Σαλαχ στην κορυφη της επιθεσης και εχουμε γινει πιο αποτελεσματικοι. Αλλα και στην κορυφη μπορει ο Ντιαζ μια χαρα να παιξει απλα ειναι αγουρος ακομα και κανει λαθη.

Δύσκολο για Dias πρέπει να μάθει να παίζει με την πλάτη στην επίθεση. Έχει πολλά θέματα η Liverpool στο έμψυχο δυναμικό με πολλούς παίκτες πλέον να μην αποδίδουν καλά και πολλές ελλείψεις στον πάγκο.
Ο Klopp την κρατάει, φοβερός προπονητής.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Φιλικό σε μία ώρα, Arsenal - Juventus. Τελευταίο πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα.

Εκτός από Jesus, απώντες Smith Rowe (τραβάει παραπάνω η αποθεραπεία από ό,τι φαίνεται), Lokonga, Tomiyasu και πάλι ο Zinchenko.
Μία θλάση έπαθε τον Σεπτέμβριο και έχει μείνει εκτός 3 μήνες αντί για εβδομάδες. :angry:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.070
Like
18.118
Πόντοι
3.656
Αν ειναι εξυπνος ο Κλοπ θα παρει τον Αμπραμπατ τον αμυντικο χαφ του Μαροκου..

Πολλοί παίκτες έχουν κάνει ένα καλο μουντιάλ/euro,πήραν μεταγραφές και βγήκαν φόλες.Να δούμε αν θα γίνει και μ'αυτόν
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Επειδή είχε γίνει κουβέντα για το ακυρωθέν γκολ του Martinelli που άνοιξε το σκορ στο Manchester United - Arsenal (που έληξε 3-1).
Σε συμβούλιο των Άγγλων διαιτητών, κρίθηκε ως ένα από τα 6 λάθη που έκαναν στο VAR.
Το γκολ έπρεπε να μετρήσει και δεν είχε γίνει φάουλ στον Ericsen.

Θα μπορούσαμε να είμαστε ακόμα αήττητοι :cussing:

 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Πολύ καλή εμφάνιση και τρομερό το γκολ του Nketiah.


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom