Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Μέχρι τώρα πολύ καλή η United.. Αν αντέξει τα πρώτα 15-20 λεπτά τώρα.. Μπορεί να βάλετε και δεύτερο σε αντεπίθεση.

Ο Κλοπ δεν αλλάζει τακτική είναι ξεροκέφαλος (όπως και ο Πεπ). Αλλαγές δεν έχει να κάνει, για να δούμε!
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.023
Like
29.189
Πόντοι
5.006
2+0 χάλια η Λίβερπουλ,χάλια η τσελση και λίγο πιο καλά η σιτυ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
παρτο και το 2ο.
Νωρις για μεγαλες κουβεντες αλλα οπως ειπα πριν, το 1.70 στο διπλο σε τετοιο ματς ηταν εγκλημα να παιχτει.
Ελα μια κιτρινη ακομα και ανετοτατο βραδακι δευτερας
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Πρέπει να παίζω στοίχημα...
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Πολύ καλός και ο Μαρτίνεζ!
 
  • Like
Αντιδράσεις: kk1980

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Του χει παρει την ταυτοτητα του Κλοπ ο Τεν Χαγκ μεχρι στιγμης.Εχει δωσει στην Λιβερπουλ γηπεδο,εχει μια ανουσια κατοχη μπαλας και βγαινει η Γιουναιτεντ στην κοντρα.Καθε αντεπιθεση μας μυριζει γκολ.Το δευτερο φυσικα ετσι μπηκε...
 
Τελευταία τροποποίηση:

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Βλεπω και τον Ροναλντο στον παγκο,πραγματικα παγοκολωνα.Ξενο σωμα ειναι πλεον,τον ευχαριστουμε για ολα,αλλα καιρος να φευγει...
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Ο Ρονάλντο σε λίγο κλείνει 20 χρόνια καριέρας. Μεγάλωσε.. Το σύγχρονο ποδόσφαιρο απαιτεί πλέον πολύ περισσότερη αμυντική δουλειά από τους επιθετικούς.
Δεν είναι τυχαίο πως καμμία μέγαλη ομάδα δεν τον θέλει.
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Το φαγαμε,ειπα και γω... :headbang:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Βλεπω και τον Ροναλντο στον παγκο,πραγματικα παγοκολωνα.Ξενο σωμα ειναι πλεον,τον ευχαριστουμε για ολα,αλλα καιρος να φευγει...
φιλε αν ημουν ο ροναλντο και γω θα τσαντιζομουν με την ομαδα. Ασχετως του σημερινου αποτελεσματος, η γιουναιτεντ εχει μικρυνει πολυ. επρεπε εδω και πολλες βδομαδες να αγοραστουν καλοι παικτες και να ξοδευτουν λιγα φραγκα. Η πρεμιερ δεν ειναι μπουντεσλιγκα, θελει σοβαροτητα.
Ευτυχως πηραν κασεμιρο και αμα ανταλλαξουν και μαγκουαιρ για κανεναν αλλο με 2 ποδια, υπαρχουν ελπιδες η χρονια να μην ειναι οπως οι προηγουμενες. Ναι ειναι ντιβα ο κριστιανο αλλα σηκωνει κουπες, οι τσιγκουνηδες φραγκοφονιαδες ιδιοκτητες πρεπει καποια στιγμη να επενδυσουν στην ομαδα και οχι να πορευονται με το πνευμα του σερ αλεξ....
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Μ@λακία γκολ. Μία καλή αντεπίθεση να βγάλει ακόμα η united.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kk1980

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
ερχεται και η ανατροπη, ριχνω ενα μικρο μπετ στο Χ2, ποτε δεν ξερεις, κερδισμενη μερα ειναι ετσι κι αλλιως
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
φιλε αν ημουν ο ροναλντο και γω θα τσαντιζομουν με την ομαδα. Ασχετως του σημερινου αποτελεσματος, η γιουναιτεντ εχει μικρυνει πολυ. επρεπε εδω και πολλες βδομαδες να αγοραστουν καλοι παικτες και να ξοδευτουν λιγα φραγκα. Η πρεμιερ δεν ειναι μπουντεσλιγκα, θελει σοβαροτητα.
Ευτυχως πηραν κασεμιρο και αμα ανταλλαξουν και μαγκουαιρ για κανεναν αλλο με 2 ποδια, υπαρχουν ελπιδες η χρονια να μην ειναι οπως οι προηγουμενες. Ναι ειναι ντιβα ο κριστιανο αλλα σηκωνει κουπες, οι τσιγκουνηδες φραγκοφονιαδες ιδιοκτητες πρεπει καποια στιγμη να επενδυσουν στην ομαδα και οχι να πορευονται με το πνευμα του σερ αλεξ....

1,5 δις λίρες έχουν δώσει.
Το πρόβλημα δεν είναι το ξόδεμα που έχουν κάνει περισσότερο από όλους αλλά ότι επέλεγαν αυτοί τους παίκτες (και η διοίκηση που έχουν αναθέσει).

H United πρέπει να αλλάξει σελίδα. Έφεραν έναν μοντέρνο προπονητή, ας πάρει μοντέρνους παίκτες και να παίξουν μοντέρνο ποδόσφαιρο.
Δεν βοηθάει ο Ronaldo και τόσο.
Σε μερικά παιχνίδια ναι αλλά να στηθεί η ομάδα γύρω του όπως θέλει και απαιτεί λόγω μειωμένης άμυνας, όχι.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
1,5 δις λίρες έχουν δώσει.
Το πρόβλημα δεν είναι το ξόδεμα που έχουν κάνει περισσότερο από όλους αλλά ότι επέλεγαν αυτοί τους παίκτες (και η διοίκηση που έχουν αναθέσει).

H United πρέπει να αλλάξει σελίδα. Έφεραν έναν μοντέρνο προπονητή, ας πάρει μοντέρνους παίκτες και να παίξουν μοντέρνο ποδόσφαιρο.
Δεν βοηθάει ο Ronaldo και τόσο.
Σε μερικά παιχνίδια ναι αλλά να στηθεί η ομάδα γύρω του όπως θέλει και απαιτεί λόγω μειωμένης άμυνας, όχι.
ο ροναλντο εχει ακομα να δωσει. δεν ξερω αν θα παιξει δεκαρι ή μονος μπροστα, αλλα η μπαλα που ξερει και η φυσικη κατασταση (οχι πλεον για εξτρεμ φυσικα) που κραταει ακομα ειναι τοπ επιπεδου. Στη συμπεριφορα πρεπει να τον δαμασεις, την ομαδα την αγαπαει και θελει διακρισεις, ειδικα τωρα που τελειωνει σιγα σιγα η καριερα του.

Αλλο "δεν τον θελουν ομαδες", και αλλο "δεν εχουν να καλυψουν το συμβολαιο του", μην λεμε τρελες. Την μεταπωλητικη αξια σκεφτονται ολοι, οχι την ποδοσφαιρικη αξια.

1.5 δις εδωσαν; και ποσα εβγαλαν; ποιος στο πουτσο πηρε τα 1.5δις; ο μαγκουαιρ;

Τελος παντων, μεγαλη κουβεντα. Εγω σαν ποδοσφαιροφιλος θελω να δω την Παρι, εστω και για μια σεζον, να παρει ροναλντο και να τον βαλει μεσα, να τον δουμε με μεσσι. Πιστευω θα ειναι μεγαλη καυλα, πριν τελειωσουν αυτοι οι 2, να παιξουν μαζι. Ετσι κι αλλιως δεν υπαρχουν ακομα οι αντικαταστατες τους, κατι Μπαπε και τα αρχιδια μου κουνιουνται.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
ο ροναλντο εχει ακομα να δωσει. δεν ξερω αν θα παιξει δεκαρι ή μονος μπροστα, αλλα η μπαλα που ξερει και η φυσικη κατασταση (οχι πλεον για εξτρεμ φυσικα) που κραταει ακομα ειναι τοπ επιπεδου. Στη συμπεριφορα πρεπει να τον δαμασεις, την ομαδα την αγαπαει και θελει διακρισεις, ειδικα τωρα που τελειωνει σιγα σιγα η καριερα του.

Αλλο "δεν τον θελουν ομαδες", και αλλο "δεν εχουν να καλυψουν το συμβολαιο του", μην λεμε τρελες. Την μεταπωλητικη αξια σκεφτονται ολοι, οχι την ποδοσφαιρικη αξια.

1.5 δις εδωσαν; και ποσα εβγαλαν; ποιος στο πουτσο πηρε τα 1.5δις; ο μαγκουαιρ;

Τελος παντων, μεγαλη κουβεντα. Εγω σαν ποδοσφαιροφιλος θελω να δω την Παρι, εστω και για μια σεζον, να παρει ροναλντο και να τον βαλει μεσα, να τον δουμε με μεσσι. Πιστευω θα ειναι μεγαλη καυλα, πριν τελειωσουν αυτοι οι 2, να παιξουν μαζι. Ετσι κι αλλιως δεν υπαρχουν ακομα οι αντικαταστατες τους, κατι Μπαπε και τα αρχιδια μου κουνιουνται.

Φίλε μου πρέπει να πιέζει τους αμυντικούς και να τρέχει ανάμεσά τους. Τέτοια τρεξίματα πρέπει να κάνει και ο επιθετικός και το δεκάρι.
Το να έχεις κάποιον να κάθεται μπροστά να περιμένει μπαλιές είναι πλέον πολυτέλεια.

Να παίξουν μαζί Μέσι και Ρονάλντο δεν το βλέπω. Η PSG πετάει φέτος με Messi, Neymar και Mbappe, έχουν έναν καλό προπονητή και έκαναν τις πιο ορθολογικές μεταγραφές στην ιστορία τους.
Και ο Messi του χρόνου θα πάει πίσω στην Barca.

Ίσως το μεγάλο "εγώ" του Ronaldo δημιουργεί πλέον πρόβλημα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Fayy7SKX0AAPzBE
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Φίλε μου πρέπει να πιέζει τους αμυντικούς και να τρέχει ανάμεσά τους. Τέτοια τρεξίματα πρέπει να κάνει και ο επιθετικός και το δεκάρι.
Το να έχεις κάποιον να κάθεται μπροστά να περιμένει μπαλιές είναι πλέον πολυτέλεια.

Να παίξουν μαζί Μέσι και Ρονάλντο δεν το βλέπω. Η PSG πετάει φέτος με Messi, Neymar και Mbappe, έχουν έναν καλό προπονητή και έκαναν τις πιο ορθολογικές μεταγραφές στην ιστορία τους.
Και ο Messi του χρόνου θα πάει πίσω στην Barca.

Ίσως το μεγάλο "εγώ" του Ronaldo δημιουργεί πλέον πρόβλημα.
εγω βλεπω επιθετικους πολυ πιο βαριους απο το ροναλντο και μια χαρα τραβανε, μη μου πεις οτι δεν εχει αντοχες να πιεσει, ο τυπος παραμενει τερας αθλητικοτητας. Απλα πρεπει να θελει. Το ζητημα μαζι του ειναι ξεκαθαρα οπως λες ο εγωισμος, η συμπεριφορα, οχι η ικανοτητα. Αν η γιουναιτεντ (ή οποιος αλλος) του δωσουν ενα καλο λογο να παιξει στο 100%, θα το κανει, τεμπελης δεν ηταν ποτε. Ισως ειμαι ρομαντικος και ελπιζω να δω εναν τετοιο παικταρα να γουσταρει να παιξει μπαλα χωρις τοση γκρινια... Θα δουμε. Ελπιζω το σημερινο αποτελεσμα, η ελευση κασεμιρο και φυσικα οι υπολοιπες κινησεις της διοικησης να βοηθησουν ωστε να δουμε κατι καλυτερο.
Οπως εχω ξαναγραψει, το οτι εχει και μουντιαλ Νοεμβρη φετος σημαινει οτι θα ειναι πολυ περιεργη χρονια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom