Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.118
Like
18.192
Πόντοι
3.656
Αλλαγη φιλοσοφιας θελει.Ριζικη απ τους διοικουντες ως τον τελευταιο φροντιστη...Και οταν λεω διοικουντες δεν εννοω πιο φραγκατους,Αραβες και τα λοιπα.Λεφτα εχει.Σωστους ανθρωπους δεν εχει...

Εγώ είχα ρίξει μια ιδέα.Σιμεόνε με Ροι Κιν στον πάγκο να σφίξουν κωλαράκια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: kk1980

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Εγώ είχα ρίξει μια ιδέα.Σιμεόνε με Ροι Κιν στον πάγκο να σφίξουν κωλαράκια.
Δεν χρειάζεται να βάλεις τέτοιους τύπους. Ο Αρτέτα καθάρισε όλους τους τοξικούς παίκτες στην ομάδα.
Έλυσε το συμβόλαιο με τον Ozil, τον Σωκράτη τον άφησε εκτός ομάδας μέχρι να φύγει, Kolasinac, Guendouzi τους ξαπόστειλε.
Τα ίδια και με Aubameyang φέτος τον Ιανουάριο, η ομάδα ανέβηκε πολύ από τότε.

Και ο Ten Haag μπορεί να το κάνει αρκεί να τον στηρίζει η διοίκηση.
 

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
8
Like
9.231
Πόντοι
1.336
Η διοίκηση (όχι οι ιδιοκτήτες) είναι κάκιστοι. Μεγάλο λάθος όταν απέλυσαν τον Moyes. Και νομίζω λάθος και η απόλυση Van Gaal σε σχέση με όσους τον διαδέχθηκαν.
Βασικά σε αυτή την ομάδα είναι όλα στραβά.
Μέτριες ακαδημίες, λάθος επιλογές προπονητών και παικτών, entitled οπαδοί που πιέζουν ασφυκτικά την ομάδα και την γιουχάρουν όταν κάτι στραβώνει.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Είναι λίγο τραβηγμένο αλλά κάνω μία ριψοκίνδυνη πρόβλεψη από τώρα.
Ο Moyes παρόλο που τον πίστευε ο τσίχλας αποδείχθηκε λίγος+ ότι είχε και θέματα με παίχτες όπως ο Ζαχα που έβγαινε με την κόρη του.

Ο Ολλανδός τεχνικός ήταν ο χειρότερος από όλους. Κατέστρεψε τον Ντι Μαρία και επεξε τραγικό ποδόσφαιρο.
Είχαμε Ντι Μαρία, Ρουνει,Φαλκαο και τους έκανε να φαίνονται άχρηστοι
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.118
Like
18.192
Πόντοι
3.656
Η διοίκηση (όχι οι ιδιοκτήτες) είναι κάκιστοι. Μεγάλο λάθος όταν απέλυσαν τον Moyes. Και νομίζω λάθος και η απόλυση Van Gaal σε σχέση με όσους τον διαδέχθηκαν.
Βασικά σε αυτή την ομάδα είναι όλα στραβά.
Μέτριες ακαδημίες, λάθος επιλογές προπονητών και παικτών, entitled οπαδοί που πιέζουν ασφυκτικά την ομάδα και την γιουχάρουν όταν κάτι στραβώνει.

Ο Μογιες κόντεψε ν'αποκλειστεί απ'τον ολυμπιακό.Και μόνο γι'αυτό σωστά τον διώξαν.Ο Φαν Γκαλ κι αυτός ξεπερασμένος όταν πήγε εκεί.Το μεγαλύτερο λάθος τους ήταν που δεν πήραν τον Κλοπ
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Ο Αρτέτα είναι εξαιρετικός προπονητής. Next big thing.
1ο ημίχρονο με City στο Manchester 1-0 μπροστά και η City 0 τελικές.
Έχασε γιατί έφαγε κόκκινη στην αρχή του 2ου ημιχρόνου που κ πάλι από τραβηγμένο penalty κ μία μλκία γκολ στα τελευταία λεπτά.
Με Λίβερπουλ πάλι πολύ καλή στο Anfield.
Τώρα ότι οι άλλοι είναι κακοί, τους ίδιους βαθμούς έχει μαζέψει όπως οι τέταρτοι και τρίτοι στα προηγούμενα χρόνια.
Απλά ο κόσμος με τον ερχομό του Ronaldo, Varane νόμιζαν πως η United πάει για τίτλο και για αυτό λένε για κατρακύλα των υπολοίπων.

Αν με το καλό η Arsenal πάρει τους παίκτες που θέλει το καλοκαίρι σε 2 χρόνια σηκώνει Premier League ή το πρώτο της Champions League.
Υποθετοντας οτι δεν κανεις πλακα και υποθετοντας οτι μιλας με λογικη και οχι ως οπαδος της Αρσεναλ(δεν ξερω τι ομαδα εισαι, αν υποστηριζεις καποια ομαδα κλπ, και δεν με ενδιαφερει αλλα αυτη η δηλωση μου φανηκε οπαδικη.. Αν κανω λαθος τοτε ζηταω προκαταβολικα συγνωμη)
Λοιπον η Αρσεναλ δεν αποκλειω να παρει το πρωταθλημα, σιγουρα ομως δεν προκειται να το παρει μεσα στα επομενα δυο χρονια διοτι υπαρχει η Σιτι και η Λιβερπουλ ..Επισης υπαρχει μια νεοπλουτη ομαδα (η Νιουκαστ) που ενδεχεται να πρωταγωνιστησει τα επιμενα χρονια..
Οσον αφορα το Τσαμπιονς Λιγκ τα φαβορι τα ξερουμε καθε χρονο.. Ωστοσο παντα θα πρεπει να θυμομαστε (επειδη μιλας για παικτες και μεταγραφες) οτι εδω δεν το πηρε ακομα η Σιτι και η Παρι και θα το παρει η Αρσεναλ?
Οπως ειπα δεν θα μου κανει εντυπωση αν αναγενηθει (και μακαρι να αναγεννηθει) αλλα το μονο σιγουρο ριναι οτι εχει να φαει πολλα ψωμια για να φτασει να διεκδικει πρωταθλημα και CL :hi:
 

Isidoro$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.086
Κριτικές
9
Like
3.505
Πόντοι
456
Κι εγώ πιστεύω πως ο Αρτέτα κάνει καλή δουλειά.Το ξεκίνημά του ηταν δυσκολο,φετος δειχνει ομως βελτιωση η ομαδα
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Η Γιουνάιτεντ πρέπει να πάρει παίχτες που έχουν κίνητρο να κάνουν καριέρα και να αναδειχτούν...Σαν το Χαβερτς π.χ.Τα τελευταία έτη έχει γεμίσει συνταξιούχους...Χρειάζονται και αυτοί για την εμπειρία ,αλλά θέλει και φιλόδοξο νέο αίμα...Αλήθεια οι ακαδημίες της Μάντσεστερ ,μετά τον Σερ Αλεξ, έβγαλαν κάναν καλό παίχτη που έπαιξε στην πρώτη ομάδα?
Παιχτες βγαλανε οι ακαδημιες,σωστους ανθρωπους να τους δουλεψουν δεν ειχανε.Ενα ταλεντο αν δεν ξερεις πως να το εξελιξεις θα μεινει αιωνιως ταλεντο...Ρασφορντ,Γκρινγουντ,ΜακΤομινει,Λινγκαρντ,αιωνια ταλεντα εμειναν η θα μεινουν.Πηραν τα μυαλα τους αερα απο νωρις,κανενας δεν βρεθηκε να τους τραβηξει τα λουρια.Τα μυαλα τους στις σελφι,στα φραγκα και στις γκομενες...Μπαλα λιγα πραγματα...
Κι ο Σερ Αλεξ εβγαλε,αλλα ολοι ξερουμε τι πετυχαν.Μιλαμε για ταλεντα που τους εξελιξε σε παιχταραδες μερικοι απ αυτους παγκοσμιας κλασης.Γκιγκς,Σκοουλς,Μπεκαμ,Νεβιλ και και και...
 

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
8
Like
9.231
Πόντοι
1.336
Η Γιουνάιτεντ πρέπει να πάρει παίχτες που έχουν κίνητρο να κάνουν καριέρα και να αναδειχτούν...Σαν το Χαβερτς π.χ.Τα τελευταία έτη έχει γεμίσει συνταξιούχους...Χρειάζονται και αυτοί για την εμπειρία ,αλλά θέλει και φιλόδοξο νέο αίμα...Αλήθεια οι ακαδημίες της Μάντσεστερ ,μετά τον Σερ Αλεξ, έβγαλαν κάναν καλό παίχτη που έπαιξε στην πρώτη ομάδα?
Ρασφορντ Μακτομιναη Γκρινγουντ λινγκαρντ πογκμπα
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Υποθετοντας οτι δεν κανεις πλακα και υποθετοντας οτι μιλας με λογικη και οχι ως οπαδος της Αρσεναλ(δεν ξερω τι ομαδα εισαι, αν υποστηριζεις καποια ομαδα κλπ, και δεν με ενδιαφερει αλλα αυτη η δηλωση μου φανηκε οπαδικη.. Αν κανω λαθος τοτε ζηταω προκαταβολικα συγνωμη)
Λοιπον η Αρσεναλ δεν αποκλειω να παρει το πρωταθλημα, σιγουρα ομως δεν προκειται να το παρει μεσα στα επομενα δυο χρονια διοτι υπαρχει η Σιτι και η Λιβερπουλ ..Επισης υπαρχει μια νεοπλουτη ομαδα (η Νιουκαστ) που ενδεχεται να πρωταγωνιστησει τα επιμενα χρονια..
Οσον αφορα το Τσαμπιονς Λιγκ τα φαβορι τα ξερουμε καθε χρονο.. Ωστοσο παντα θα πρεπει να θυμομαστε (επειδη μιλας για παικτες και μεταγραφες) οτι εδω δεν το πηρε ακομα η Σιτι και η Παρι και θα το παρει η Αρσεναλ?
Οπως ειπα δεν θα μου κανει εντυπωση αν αναγενηθει (και μακαρι να αναγεννηθει) αλλα το μονο σιγουρο ριναι οτι εχει να φαει πολλα ψωμια για να φτασει να διεκδικει πρωταθλημα και CL :hi:
Άρσεναλ είμαι.
Δεν είναι εύκολο αλλά η ομάδα είναι πολλά υποσχόμενη. Δεν θα κάνω προσπάθεια να πείσω κανέναν, το έγραψα σαν πρόβλεψη εδώ για να υπάρχει.
Στατιστικά είναι εξαιρετική, οι παίκτες εξαιρετικοί, κάνει πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ και αυτό που της λείπει είναι ο βασικός επιθετικός, ένα χαφ και μετά βάθος στην ομάδα.
Έχει τον μικρότερο μέσο όρο ηλικίας στο πρωτάθλημα και οι νεαροί εξαιρετικά ταλέντα.
Κομβικό το να καταφέρει να τερματίσει 4η φέτος.
Η Newcastle θέλει καιρό ακόμα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
8
Like
9.231
Πόντοι
1.336
McTominay μετριότατος και ο Lingard όχι κάτι το ιδιαίτερο. Rashford τον έφαγε το marketing, την είδε celebrity φιλάνθρωπος.
Όλοι για το πουτσο είναι μην το ψάχνεις. Αλλαγή και πολύ τους είναι
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Άρσεναλ είμαι.
Δεν είναι εύκολο αλλά η ομάδα είναι πολλά υποσχόμενη. Δεν θα κάνω προσπάθεια να πείσω κανέναν, το έγραψα σαν πρόβλεψη εδώ για να υπάρχει.
Στατιστικά είναι εξαιρετική, οι παίκτες εξαιρετικοί, κάνει πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ και αυτό που της λείπει είναι ο βασικός επιθετικός, ένα χαφ και μετά βάθος στην ομάδα.
Έχει τον μικρότερο μέσο όρο ηλικίας στο πρωτάθλημα και οι νεαροί εξαιρετικά ταλέντα.
Κομβικό το να καταφέρει να τερματίσει 4η φέτος.
Η Newcastle θέλει καιρό ακόμα.
Οκ, το αν θα επαληθευτεις η οχι για τις προβλεψεις σου για την Αρσεναλ θα φανει
Οσο για την Νιουκαστ προφανεστα δεν θα διεκδικησει τιτλους απο αυριο (τροπος του λεγην) αλλα μεσα σε μια πενταετια λογικα θα ειναι υπερδυναμη :hi:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.118
Like
18.192
Πόντοι
3.656
Ποιες ακαδημίες τώρα;Η Λιβερπουλ και η Σίτι πόσους έχουν μέσα απο ακαδημίες;Εποχές που βγαίναν Γκιγκς,Μπέκαμ,Μέσι,Τσάβι,Ινιέστα απο ακαδημίες τελειώσανε
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Ποιες ακαδημίες τώρα;Η Λιβερπουλ και η Σίτι πόσους έχουν μέσα απο ακαδημίες;Εποχές που βγαίναν Γκιγκς,Μπέκαμ,Μέσι,Τσάβι,Ινιέστα απο ακαδημίες τελειώσανε
Η Λιβερπουλ εβγαλε Arnorld (και τον Sterling).. Η Σιτι τον Foden. Θα μου πεις εναν παικτη εχουν.. απλα το γραφω
Η Τσελσι εχει ακαδημιες διοτι εβγαλε τον Μount (και κατι αλλους πιτσιρικαδες που μου διαφευγουν
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
8
Like
9.231
Πόντοι
1.336
Η Λιβερπουλ εβγαλε Arnorld (και τον Sterling).. Η Σιτι τον Foden. Θα μου πεις εναν παικτη εχουν.. απλα το γραφω
Η Τσελσι εχει ακαδημιες διοτι εβγαλε τον Μount (και κατι αλλους πιτσιρικαδες που μου διαφευγουν
Η Σίτι έβγαλε τον Σάντσο και έχει σούπερ ταλέντο που δεν θυμάμαι όνομα γαμωτο.
Η Λίβερπουλ έβγαλε το καλύτερο δεξι μπακ στο κόσμο τον Άρνολντ
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Η Σίτι έβγαλε τον Σάντσο και έχει σούπερ ταλέντο που δεν θυμάμαι όνομα γαμωτο.
Η Λίβερπουλ έβγαλε το καλύτερο δεξι μπακ στο κόσμο τον Άρνολντ
1)Για τον Αρνολντ γιατι γραφεις ακριβως οτι εγραψα και εγω στο δικο μου ποστ :2funny: :2funny: ?
2)Ο Σαντσο αναδειχτηκε στη Ντορτμουντ (βεβαια στην Γιουναιτεντ δεν εκανε τιποτα φετος οπως και ολη η ομαδα αλλα ειναι καλο παιχτακι) τωρα για την Σιτι δεν ξερω.. Δεν βασιζομαι στο wikipedia, βασιζομαι σε αυτα που ξερω και θυμαμαι
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.267
Κριτικές
4
Like
7.282
Πόντοι
2.586
Ποιες ακαδημίες τώρα;Η Λιβερπουλ και η Σίτι πόσους έχουν μέσα απο ακαδημίες;Εποχές που βγαίναν Γκιγκς,Μπέκαμ,Μέσι,Τσάβι,Ινιέστα απο ακαδημίες τελειώσανε
Η κορυφαία η Chelsea που λόγω και των ρουβλιών που είχε μάζεψε τόσα ταλέντα.
Από εκείνη, πρόχειρα στο μυαλό μου έρχονται: Mason Mount, Reece James, Tammy Abraham, Gallagher, Chalobah, Calum Hudson-Odoi, Broja.

@Quaresma 2.0 Για City τον Foden λες.

Η Arsenal πάντα βασιζόταν στις ακαδημίες και έβγαλε παιχταράδες (όπως έπαιρνε κ άσημους νεαρούς και τους έκανε).
Από ακαδημίες έχει τώρα: Saka, Smith-Rowe, Nketiah που παίζουν βασικοί (οι 2 πρώτοι παγκόσμιας κλάσης) και έρχονται και άλλοι πολλοί.

Θα γράψω μερικά ονόματα επίσης να υπάρχουν: Charlie Patino, Marcelo Flores, Omari Hutchinson, Brooke Norton-Cuffy, Lino Sousa, Mika Biereth, Edwards, Henry-Francis. Και αρκετοί άλλοι που πιστεύω πως θα γίνουν γνωστοί.
Και οι τελευταίοι λόγω της αναδιοργάνωσης στις Ακαδημίες που πηγαίνει εξαιρετικά.

Πολύ σημαντικό να προετοιμάζεις παίκτες να παίζουν ακριβώς όπως θες, κ στην χειρότερη να τους πουλάς και να έχεις κέρδος.
Βασικότατο για όλες τις επιτυχημένες ομάδες.
 

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.667
Κριτικές
8
Like
9.231
Πόντοι
1.336
1)Για τον Αρνολντ γιατι γραφεις ακριβως οτι εγραψα και εγω στο δικο μου ποστ :2funny: :2funny: ?
2)Ο Σαντσο αναδειχτηκε στη Ντορτμουντ (βεβαια στην Γιουναιτεντ δεν εκανε τιποτα φετος οπως και ολη η ομαδα αλλα ειναι καλο παιχτακι) τωρα για την Σιτι δεν ξερω.. Δεν βασιζομαι στο wikipedia, βασιζομαι σε αυτα που ξερω και θυμαμαι
Γιατί θέλω να πω ότι δεν έβγαλε ένα δεξί Μπακ αλλά τον καλύτερο δεξί μπακ.
Ι σαντσο αν θυμάμαι καλά έφυγε για 7 χαρτιά στα 17 του
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Γιατί θέλω να πω ότι δεν έβγαλε ένα δεξί Μπακ αλλά τον καλύτερο δεξί μπακ.
Ι σαντσο αν θυμάμαι καλά έφυγε για 7 χαρτιά στα 17 του
Τον Foden τον ειπα εγω στο δικο μου ποστ
Οσον αφοραχτην Τσελσι ειναι ομαδα με μελλον η τουλαχιστον θεωρω πως ολους αυτους (που παρεπιπτωντως σε ευχαριστω γιατι κολησα και ξεχασα τα ονοματα τους) θα τους πουλησει καλα
Για την Αρσεναλ επισης συμφωνω...καλα παιχτακια ο Σμιθ Ροου και ο Σακα, για να δουμε που μπορουν να φτασουν?
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.118
Like
18.192
Πόντοι
3.656
Η Λιβερπουλ εβγαλε Arnorld (και τον Sterling).. Η Σιτι τον Foden. Θα μου πεις εναν παικτη εχουν.. απλα το γραφω
Η Τσελσι εχει ακαδημιες διοτι εβγαλε τον Μount (και κατι αλλους πιτσιρικαδες που μου διαφευγουν

Ο Αρνολντ οκ

Στερλινγκ γελάει ο κοσμος,παικτης επιπέδου Αστον Βίλα,απορώ πώς τον κρατάει ο καράφλας τόσα χρόνια

Σαντσο στην Γερμανία που δεν υπάρχουν άμυνες,φαινόταν Μέσι.Στην Αγγλία φαίνεται τί παικτάκος είναι
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom