Νέα

Πού πληρώνω με κάρτα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dg67
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
907
Κριτικές
35
Like
7.246
Πόντοι
3.436
Χαζή ερώτηση: μια που έχω λεφτά σε μια κάρτα, ποιες κοπέλες και μαγαζιά έχουν POS αντί να δίνω μετρητά;

Ή είναι πια τόσο στάνταρντ που δε χρειάζεται να το σκεφτώ και θα βρω παντού;
Προφανώς αυτό που σε ενδιαφέρει είναι για να συμπληρώσεις το ποσό από pos για το αφορολόγητο...
Κ εγώ το έχω σκεφτεί αυτό...
Κοιτα κάποια καλά studio θα έχουν pos, αλλά το κακό είναι ότι θα φαίνεται στο ιστορικό σου υπηρεσίες ιερόδουλης.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.400
Κριτικές
18
Like
20.461
Πόντοι
4.546
Προφανώς αυτό που σε ενδιαφέρει είναι για να συμπληρώσεις το ποσό από pos για το αφορολόγητο...
Κ εγώ το έχω σκεφτεί αυτό...
Κοιτα κάποια καλά studio θα έχουν pos, αλλά το κακό είναι ότι θα φαίνεται στο ιστορικό σου υπηρεσίες ιερόδουλης.
Ο τύπος απλώς θα ήθελε να υπήρχε η δυνατότητα πληρωμής και με άλλο τρόπο.
Το αν φαίνεται ή όχι, προφανώς στα ραπαπάρια του, το ίδιο και εγώ, δεν είναι όλοι παντρεμένοι να φοβούνται.
Σε ότι αφορά την τράπεζα, σιγά μην μου ζητήσουν και τον λόγο γιατί τα ξοδεύω εκεί, η απάντηση θα είναι: αν θέλουν να στήσουν λώκο οι όμορφες υπάλληλοι της να ξεδίνω εκεί(θα πληρώνω με επιταγές και με bitcoin, θα μένει και το χρήμα σε αυτούς) .

Όλος ο κόσμος της νυχτερινής διασκέδασης, μαγαζιά κ.λ.π., έτσι λειτουργούν, αποκρύπτοντας εισοδήματα, όπως ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι λειτουργεί και η πλειοψηφία των ελεύθερων επαγγελματιών, άρα, προς τι η έκπληξη;;; Και αυτοί που δεν μπορούν να φοροδιαφύγουν, μισθωτοί και συνταξιούχοι, αν μπορούσαν θα το έκαναν, γιατί ακόμη και οι πιο ευσυνείδητοι καταλαβαίνουν κάποια στιγμή σε τι μπουρδέλο χώρα ζούμε(ζητώ συγνώμη από τα μπουρδέλα για την σύγκριση) .

Υ.Γ.: ακόμα και να έχεις συγγενείς συνδικαιούχους, έυκολα μπορείς να ανοίξεις νέο λογαριασμό, να μεταφέρεις λίγα χρήματα και να πληρώνεις από εκεί, χωρίς να εκτίθεσαι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.388
Κριτικές
1
Like
893
Πόντοι
96
Εθνοκαρτα στην Συγγρού να γαμαμε που και που ελεγε ενα παλιο συνθημα .

Τα περισσοτερα μαγαζια φανταζομαι εχουν κανει εναρξη ως "κεντρα ευεξιας" (το εψαξα υπαρχει και ΚΑΔ )

96041005Υπηρεσίες μασάζ (εκτός του θεραπευτικού μασάζ)

και γενικα κατι που αρχιζει σε 9604 καλυπτει και τα μαγαζια που μας ενδιαφερουν .

Σε πολλα μαγαζια τα κοριτσια ειναι με ΙΚΑ . Μου ελεγε μια κοπελα οτι τους εκανε εφοδο το ΙΚΑ (μαλλον η επιθεωρηση εργασιας θα ηταν) καποτε και ηταν ολες νομιμες (σε μια δουλεια που ημουν εσκασε το ΙΚΑ και τρεχαμε- σε πιο μεγαλο μπουρδελο δουλευα εγω). Μια αλλη κοπελα μου ελεγε οτι επισημως ηταν "νυχού"

Τωρα καρτα καποια μπορει να δεχονται αλλα το κρυβουν γιατι δεν τους συμφερει να δηλωνουν όλα τα ραντεβου

ΥΓ εννοω οτι στην καρτα η χρεωση θα ειναι απο καποιο κεντρο ευεξιας οχι απο ιεροδουλο
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.957
Κριτικές
63
Like
45.861
Πόντοι
9.297
Προφανώς αυτό που σε ενδιαφέρει είναι για να συμπληρώσεις το ποσό από pos για το αφορολόγητο...
Κ εγώ το έχω σκεφτεί αυτό...
Κοιτα κάποια καλά studio θα έχουν pos, αλλά το κακό είναι ότι θα φαίνεται στο ιστορικό σου υπηρεσίες ιερόδουλης.
Aπο την άλλη πλευρά και αυτές δεν μπορούν να βλέπουν σε ποιον αντιστοιχούν τα στοιχεία της κάρτας που πέρασε από το δικό τους POS;
 

The1

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.464
Κριτικές
15
Like
4.656
Πόντοι
1.446
Εδώ που τα λέμε... αν είσαι ελεύθερος τι σε νοιάζει αν η εφορία βλέπει ότι γαμας ...?

Από τη στιγμή που χτίζεται αφορολόγητο είναι όλα νομιμα ...
 

Bron

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2022
Μηνύματα
321
Like
1.657
Πόντοι
201
Τύποι, τιμολόγιο ξέρουμε που εκδίδουν;

Θέλω να το περνάω στα έξοδα
 

MALAPERDONIOS

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2014
Μηνύματα
891
Like
1.531
Πόντοι
206
Ρε νεκρομαντες τι αναστησατε θέμα του 22?
 

inprivate

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2021
Μηνύματα
214
Κριτικές
14
Like
731
Πόντοι
311
Εδώ που τα λέμε... αν είσαι ελεύθερος τι σε νοιάζει αν η εφορία βλέπει ότι γαμας ...?

Από τη στιγμή που χτίζεται αφορολόγητο είναι όλα νομιμα ...
Ναι αλλά δεν έχουν βάλει pos...Όλα με μετρητά είναι η συναλλαγή
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.211
Κριτικές
10
Like
5.679
Πόντοι
2.816
Και γω το πίστευα το 2022 ότι σύντομα θα έμπαιναν POS στον κλάδο...
Δυστυχώς διαψεύστηκα..
 

GiorgosM145

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
10
Like
9.097
Πόντοι
1.346
Ποσο εχω ταλαιπωρηθει να τρεχω στα ΑΤΜ δεν φανταζεστε χαχαχα
 

Jack Bing

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2022
Μηνύματα
700
Like
1.182
Πόντοι
206
Σωστός και συ.
Ειδικά κάποιες μέρες και σε κάποιες τράπεζες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom