Νέα

Πολύνεκρες τρομοκρατικές επιθέσεις στις Βρυξέλλες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.952
Πόντοι
5.006
Ρε αγόρι μου αγριότητες κάνουν πολλοί και διάφοροι και σήμερα και πριν μισό αιώνα πολύ περισσότεροι. Οι Γιαπωνέζοι ας πούμε στον ΒΠΠ κάνανε απίστευτες αγριότητες, οι Ναζήδες επίσης, ακόμα κι οι δυτικοί με τις βόμβες. Αλλά τις έκαναν από μια μαλακισμένη εθνικιστική-φασιστική-μιλιταριστική ιδεολογία η οποία γίνεται να αλλάξει και όντως στο μεταξύ έχει αλλάξει. Η βία του Ισλάμ όμως δεν θα αλλάξει ποτέ όσο υπάρχουν πιστοί του διότι τα ίδια τα ιερά τους κείμενα τους λένε να τη ασκούν.
Το ότι είχαν κάνει οι χριστανοί αγριότητες το μεσαίωνα στο όνομα της θρησκείας ισχύει, αλλά πρώτον ήταν μεσαίωνας και δεύτερον κανένα ιερό τους κείμενο δεν τους το είχε επιβάλει, αυτών τους καύλωσε έτσι.
Αντίθετα το κοράνι ΑΠΑΙΤΕΙ την βία! Το ότι δεν την ασκούν όλοι είναι διότι δεν είναι όλοι βλαμμένοι να το ακολουθούν πιστά. Αλλιώς δίκιο έχει ο ΙΣΙΣ, μόνο αυτοί είναι πραγματικά πιστοί στο κοράνι οι υπόλοιποι είναι "άπιστοι"!
ρε τυπε τι μου αναφερεις τους γιαπωνεζους και τους ναζι..εγω σου ανεφερα παραδειγματα μονο εγκληματων με θρησκευτικο υποβαθρο...η ιερα εξεταση πχ. ηταν η ρωμαιοκαθολικη εκκλησια που δικαζε τους αιρετικους κατα το γραμμα των χριστιανικων κανονων...λεγανε δηλαδη οτι εισαι κατα του χριστου, οποτε τραβα στην πυρα...σε ποια θρησκευτικα κειμενα στηριζονταν τωρα, αν μπορεις πανε βρες τα....
αυτο που θελω να πω ειναι οτι εφοσον τα χριστιανικα κειμενα ειναι απο την εποχη του χριστου μεχρι και σημερα τα ιδια, σημαινει οτι δεν εχει αλλαξει το περιεχομενο τους...αρα ειναι ολα θεμα ερμηνειας : η ιερα εξεταση τα ερμηνευε ετσι, εσυ τωρα αλλιως...και οι δυο ομως χριστιανοι δηλωνατε (δηλωνετε)

κανενα κορανι δεν απαιτει την βια..σε μεμονομενες φρασεις στηριζεσαι μονο εσυ και ο ισις,οποτε να το προσεξεις αυτο...ειναι τουλαχιστον αστειο να μου λες οτι οι υπολοιποι 1,5 δισ μουσουλμανοι που δεν ανηκουν στον ισισ και δεν ανατιναζονται δεν ξερουν καλα το κορανι ή το ξερουν απλα κανουν τα στραβα ματια και δεν το εφαρμοζουν.... :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Δεν μπορεις να διωξεις ολους τους γυμναστες, μπορεις να διώξεις ολους τους μουσουλμανους.
ΣΙΓΟΥΡΑ καποιες θα γλιτωσουν απο βιασμο και κάποιοι απο φονο
Αυτο και μονο αρκει για να παρουν το μπουλο ολα τα αραβομουσλιμια.
Αν το ειχαμε κάνει τωρα θα ζουσε ο πατερας που τον σκοτωσαν για να του παρουν την καμερα για την γεννα, η Μυρτω θα ειχε μια κανονικη ζωη.
Υπαρχουν και αλλα περιστατικα οπως αυτο του Παλαιστηνιου στα εξαρχεια που ειχε βιασει 2-3
Και τυπε.
Στην Ευρωπη η ζωη ενος Ευρωπαιου αξιζεις οσο χιλιαδες ζωες τζιχαντιων, φανερών και μη
Ρε βουδι απο τα 10 πραγματα που λες τα 15 ειναι αρλουμπες..Πως θα διωξεις 15-20 μυρια μουσλιμια απο την ευρωπη;Πως;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
Αρα να σκοτωσουμε ολους τους μουσουλμανους,να καθαρισουμε.Αυτη ειναι η λογικη πολιτισμενου και μορφωμενου ανθρωπου. :rockon:

Να αποφεύγουμε να τους "καλούμε" στην χώρα μας και να τους κάνουμε δύσκολο το να έρχονται δεν παίζει ως ιδέα;
Οι Σκοπιανοί, Σέρβοι, Κροάτες, Σλοβένοι, Σλοβάκοι, Ούγροι, Τσέχοι και Πολωνοί σκότωσαν κανέναν;
Κι επειδή θα μου πεις ότι αυτοί είναι μακριά σου έχω φυλαγμένους για το τέλος τους Βούλγαρους και τους Ρουμάνους. ;)
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Ρε βουδι απο τα 10 πραγματα που λες τα 15 ειναι αρλουμπες..Πως θα διωξεις 15-20 μυρια μουσλιμια απο την ευρωπη;Πως;

Οι Τουρκοι εδιωξαν τοσους ελληνες από τη Μ.Ασια , μετα το 1453. Υπαρχει τροπος. Σημερα μπορει να γινει πιο ... γρηγορα απο το 1453.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
ρε τυπε τι μου αναφερεις τους γιαπωνεζους και τους ναζι..εγω σου ανεφερα παραδειγματα μονο εγκληματων με θρησκευτικο υποβαθρο...η ιερα εξεταση πχ. ηταν η ρωμαιοκαθολικη εκκλησια που δικαζε τους αιρετικους κατα το γραμμα των χριστιανικων κανονων...λεγανε δηλαδη οτι εισαι κατα του χριστου, οποτε τραβα στην πυρα...σε ποια θρησκευτικα κειμενα στηριζονταν τωρα, αν μπορεις πανε βρες τα....
αυτο που θελω να πω ειναι οτι εφοσον τα χριστιανικα κειμενα ειναι απο την εποχη του χριστου μεχρι και σημερα τα ιδια, σημαινει οτι δεν εχει αλλαξει το περιεχομενο τους...αρα ειναι ολα θεμα ερμηνειας : η ιερα εξεταση τα ερμηνευε ετσι, εσυ τωρα αλλιως...και οι δυο ομως χριστιανοι δηλωνατε (δηλωνετε)

κανενα κορανι δεν απαιτει την βια..σε μεμονομενες φρασεις στηριζεσαι μονο εσυ και ο ισις,οποτε να το προσεξεις αυτο...ειναι τουλαχιστον αστειο να μου λες οτι οι υπολοιποι 1,5 δισ μουσουλμανοι που δεν ανηκουν στον ισισ και δεν ανατιναζονται δεν ξερουν καλα το κορανι ή το ξερουν απλα κανουν τα στραβα ματια και δεν το εφαρμοζουν.... :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:

Ρε μαλάκα ξεκόλα από το να τα κάνεις όλα ίσωμα! Όποιου του τη δίνει σήμερα και γίνεται φανατικός χριστιανός πάει σε μοναστήρι, όποιος γίνεται φανατικός μουσουλμάνος βάζει βόμβες! Δεν βρίσκεις καμιά διαφορά;
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.952
Πόντοι
5.006
παντως μην το πολυκουραζετε, αν υπηρχε πραγματικη βουληση το ισισ θα ειχε σβηστει απο τον χαρτη εντος 2-3 ημερων...κατα την γνωμη μου ειναι πολυ πιο ευκολος και αστειος στοχος απο οτι ειναι η αλ καιντα πχ....
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Να αποφεύγουμε να τους "καλούμε" στην χώρα μας και να τους κάνουμε δύσκολο το να έρχονται δεν παίζει ως ιδέα;
Οι Σκοπιανοί, Σέρβοι, Κροάτες, Σλοβένοι, Σλοβάκοι, Ούγροι, Τσέχοι και Πολωνοί σκότωσαν κανέναν;
Κι επειδή θα μου πεις ότι αυτοί είναι μακριά σου έχω φυλαγμένους για το τέλος τους Βούλγαρους και τους Ρουμάνους. ;)

Δεν ειπε κανεις να τους σκοτωσουμε αλλα παλι δε βλεπω γιατι ντε και καλα πρεπει να εχουμε τα συνορα ανοιχτα και να ερχονται αθροα. Δε μπορω να καταλαβω την εμμονη μερικων να υπαρχουν οσο το δυνατο περισσοτεροι μεταναστες και μαλιστα με τελειως ανοιχτα συνορα διχως κανενα ελεγχο κλπ.
Εδω που βρισκομαι παντως δεν εχει και μουσουλμανους μαζικα
( ελαχιστους εναν στο τοσο μπορει να βρεις μεμονωμενα, καποιες λιγες δεκαδες μπορει σε 2-3 μεγαλες πολεις) και δε βλεπω σε τι ακριβως βλαπτεται η χωρα και ο κοσμος απο την ελλειψη τους. Μια χαρα ζουν και χωρις αυτους οι ανθρωποι, πανε στη δουλιτσα τους, διασκεδαζουν,  αναπτυσσονται, σιγα σιγα αλλα σταθερα. Αρα γιατι ακριβως συνηγορουν καποιοι οτι πρεπει να εχουμε ανοιχτα συνορα και να ταιζουμε λαθρομεταναστες στη χωρα μας?

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.603
Like
21.952
Πόντοι
5.006
Ρε μαλάκα ξεκόλα από το να τα κάνεις όλα ίσωμα! Όποιου του τη δίνει σήμερα και γίνεται φανατικός χριστιανός πάει σε μοναστήρι, όποιος γίνεται φανατικός μουσουλμάνος βάζει βόμβες! Δεν βρίσκεις καμιά διαφορά;
αλλα λεω εγω, αλλα λες εσυ...
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Δεν ειπε κανεις να τους σκοτωσουμε αλλα παλι δε βλεπω γιατι ντε και καλα πρεπει να εχουμε τα συνορα ανοιχτα και να ερχονται αθροα. Δε μπορω να καταλαβω την εμμονη μερικων να υπαρχουν οσο το δυνατο περισσοτεροι μεταναστες και μαλιστα με τελειως ανοιχτα συνορα διχως κανενα ελεγχο κλπ.
Εδω που βρισκομαι παντως δεν εχει και μουσουλμανους μαζικα
( ελαχιστους εναν στο τοσο μπορει να βρεις μεμονωμενα, καποιες λιγες δεκαδες μπορει σε 2-3 μεγαλες πολεις) και δε βλεπω σε τι ακριβως βλαπτεται η χωρα και ο κοσμος απο την ελλειψη τους. Μια χαρα ζουν και χωρις αυτους οι ανθρωποι, πανε στη δουλιτσα τους, διασκεδαζουν,  αναπτυσσονται, σιγα σιγα αλλα σταθερα. Αρα γιατι ακριβως συνηγορουν καποιοι οτι πρεπει να εχουμε ανοιχτα συνορα και να ταιζουμε λαθρομεταναστες στη χωρα μας?
Αντε παλι με τα ανοιχτα συνορα....Εστειλε το Νατο 6 πλοια για να τα....κλεισει,πες μου τι καταφεραν μαν.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Αντε παλι με τα ανοιχτα συνορα....Εστειλε το Νατο 6 πλοια για να τα....κλεισει,πες μου τι καταφεραν μαν.

Aνοιχτα συνορα υπηρχαν ανεκαθεν. Μπαινει ο αλλος ετσι χωρις χαρτια και χωρις τιποτα. Οταν καποιος μπαινει στη χωρα σου παρανομα, χωρις τις νομιμες διατυπωσεις, αυτο ειναι παρανομο και πρεπει να απελαυνεται η να φυλακιζεται. Η να παραδοθει στις νομιμες αρχες και να καταθεσει αιτηση για ασυλο. Το θεμα ανοιχτα συνορα και μη υπαρξη ελεγχων υφισταται γενικα τα τελευταια 20 χρονια δε μιλαω για τωρα μονο.
Και ουτε μιλαω μονο για τους μουσουλμανους.
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
384
Πόντοι
36
Δεν είναι όλοι οι μουσουλμάνοι τζιχαντιστές οι οποιοι ειναι ακραίοι φανατικοί ισλαμιστές και γεννιούνται με το οπλο στο χέρι και φανατίζονται κατά της Δύσης από τα πρώτα χρόνια τους.. πρόκειται για την απόλυτη βλακεία παντελώς αμόρφωτων ανθρώπων ζώων. Φυσικά και η θρησκεία παιζει το ρόλο της που θέλει να εγκαταστήσει το μουσουλμανισμό παντού θεωρώντας καθε τι διαφορετικό κακό. Βλέπουμε ότι πολλοί  Μουσουλμάνοι ακόμα και όταν έρχονται στη Δύση.. δεν τους αρέσει ο Δυτικός τρόπος ζωής της ελευθερίας της έκφρασης και θέλουν να φέρουν τα δικά τους ακόμα και σε αυτούς που τουσ φιλοξενούν στη χώρα τους δυστυχώς
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Να αποφεύγουμε να τους "καλούμε" στην χώρα μας και να τους κάνουμε δύσκολο το να έρχονται δεν παίζει ως ιδέα;
Οι Σκοπιανοί, Σέρβοι, Κροάτες, Σλοβένοι, Σλοβάκοι, Ούγροι, Τσέχοι και Πολωνοί σκότωσαν κανέναν;
Κι επειδή θα μου πεις ότι αυτοί είναι μακριά σου έχω φυλαγμένους για το τέλος τους Βούλγαρους και τους Ρουμάνους. ;)
Τελικα η ανατολικη ευρωπη, που βίωσε τον καρκινο του κομμουνισμου, εχει αναπτυξει πολυ εντονα αντανακλαστικα απεναντι σε καθε ειδους "ψευτο-προοδευτισμο".
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Τελικα η ανατολικη ευρωπη, που βίωσε τον καρκινο του κομμουνισμου, εχει αναπτυξει πολυ εντονα αντανακλαστικα απεναντι σε καθε ειδους "ψευτο-προοδευτισμο".
Συμφωνω.Και εμεις που εχουμε βιωσει τον καρκινο της δεξιας τι πρεπει να κανουμε μαν;Να παρουμε τα οπλα και εμεις;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.776
Πόντοι
1.206
παντως μην το πολυκουραζετε, αν υπηρχε πραγματικη βουληση το ισισ θα ειχε σβηστει απο τον χαρτη εντος 2-3 ημερων...κατα την γνωμη μου ειναι πολυ πιο ευκολος και αστειος στοχος απο οτι ειναι η αλ καιντα πχ....

Να υποθέσουμε ότι σε λίγο καιρό γίνεται αυτό. Μετά τους κάποιες δεκάδες χιλιάδες μαχητές του ΙΣΙΣ τί θα τους κάνουμε, το σκέφτηκες;
Μια ιδέα είναι να τους δώσουμε στους τωρινούς τους αντιπάλους (Κούρδους, Άσσαντ, καθεστώς Βαγδάτης) με την προτροπή να τους φάνε ΟΛΟΥΣ! Στις δικές μας πολιτιστικές αξίας αυτό φαίνεται αδιανόητο αλλά οι τύποι εκεί θα το κάνουν ευχάριστα.
Αν δεν γίνει αυτό όμως θα θα έρθουν στη Ευρώπη ΟΛΟΙ αυτοί σύσσωμοι (πρώτα σ' εμάς βέβαια!) και μετά θα έχουμε εδώ 80.000 ΣΙΓΟΥΡΟΥΣ τρομοκράτες, όχι εν δυνάμει όπως τώρα...
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Τελικα η ανατολικη ευρωπη, που βίωσε τον καρκινο του κομμουνισμου, εχει αναπτυξει πολυ εντονα αντανακλαστικα απεναντι σε καθε ειδους "ψευτο-προοδευτισμο".

Και κανει σωστες πολιτικες επιλογες , οχι μαλακιες σαν της ελλαδος. Π.χ. Ουγγαρια
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Aνοιχτα συνορα υπηρχαν ανεκαθεν. Μπαινει ο αλλος ετσι χωρις χαρτια και χωρις τιποτα. Οταν καποιος μπαινει στη χωρα σου παρανομα, χωρις τις νομιμες διατυπωσεις, αυτο ειναι παρανομο και πρεπει να απελαυνεται η να φυλακιζεται. Η να παραδοθει στις νομιμες αρχες και να καταθεσει αιτηση για ασυλο. Το θεμα ανοιχτα συνορα και μη υπαρξη ελεγχων υφισταται γενικα τα τελευταια 20 χρονια δε μιλαω για τωρα μονο.
Και ουτε μιλαω μονο για τους μουσουλμανους.
E τοτε γιατι τσακωνομαστε,αυτο λεω απο την αρχη.Να βγουμε απο ΟΗΕ και ΕΕ και να κανουμε εμεις οτι γουσταρουμε,ουτε συνθηκες
ουτε τιποτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom