geroksouras
Γλομπεάρχης
- Εγγρ.
- 29 Δεκ 2013
- Μηνύματα
- 5.368
- Κριτικές
- 290
- Like
- 37.880
- Πόντοι
- 34.478
Δεν διεκδικω το αλαθητο του ΠαπαΠριν την ένταξη της Ουκρανίας στην ΕΣΣΔ (1917- 1919)είχαν σχηματισθεί 2 ουκρανικές λαϊκές δημοκρατίες. Η δεύτερη "Λαϊκή Δημ. Δυτικής Ουκρανίας πολέμησε με τους πολώνούς, έχασε και ήταν υπό ξένη κατοχή μέχρι τον Στάλιν.
Περισσότερα εδώ (δυστυχώς στα Ουκρανικά από την Ουκρανική Βικιπαίδεια) :
1917 року лютнева революція в Росії повалила монархію і дала початок республіканському Тимчасовому уряду. Відлунням цих подій стало формування 17 березня у Києві Центральної Ради на чолі з професором Михайлом Грушевським. 20 листопада, після більшовицького перевороту в Росії, Центральна Рада як представницький орган України проголосила створення автономної Української Народної Республіки (УНР), а 22 січня 1918 року, через спалах українсько-більшовицької війни, проголосила її незалежність. За місяць український уряд уклав у Брест-Литовську договір з Німецькою і Австро-Угорськими імперіями, за допомоги яких звільнив Україну від більшовиків. Проте 29 квітня, в результаті державного перевороту, уряд Центральної Ради замінила військова диктатура гетьмана Павла Скоропадського. Республіка була перейменована на «Українську Державу». Режим Скоропадського протримався до листопада, коли його головні союзники німці капітулювали у Першій світовій війні. 14 грудня повстання Директорії на чолі з Симоном Петлюрою повалило гетьманат і відновило Республіку. Однак відступ німців дозволив російським більшовикам поновити воєнні дії. 6 січня 1919 вони створили у Харкові маріонеткову державу — Українську Соціалістичну Радянську Республіку, від імені якої розпочали війну. Протягом 1919 — 1920 років за контроль над Україною боролися українські республіканці, більшовики, російські націоналісти за підтримки Великої Британії, Франції та Польщі, українські анархісти на чолі з Нестором Махно й українські партизани[50]. Боротьба закінчилася перемогою більшовицьких сил і встановленням радянського контролю в Центральній, Східній та Південній Україні.
Паралельно з цим, у зв'язку з розпадом Австро-Угорщини, 19 жовтня 1918 року українці Галичини, Буковини і Закарпаття проголосили створення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) зі столицею у Львові[50]. Проте 1 листопада того ж року її атакувала Польща, розпочавши українсько-польську війну. Нападника підтримували країни Антанти — Велика Британія, Франція, Румунія й Угорщина, а західні українці перебували в міжнародній ізоляції. У пошуках союзника уряд ЗУНР звернувся по допомогу до УНР і 22 січня 1919 року об'єднався з нею у єдину державу. Проте Директорія була зайнята війною з більшовиками і не могла надіслати військ. В результаті цього, на середину липня 1919 року поляки окупували Галичину, румуни — Буковину, а чехи — Закарпаття. У квітні 1920 року за володіння Західною Україною спалахнула радянсько-польська війна. Вона закінчилася 18 березня 1921 року Ризьким миром, що закріпив за Польщею право на українські Галичину та Волинь.
Για μια ελάχιστ α διαφορετική προσέγγιση ανέτρεξε στην αντιστοιχη Ρωσσική.
-Το θέμα της ΠΜΡ (για το οποίο κατά την ταπεινή μου γνώμη έχεις μια εσφαλμένη άποψη) αν θες το συζητάμε εκτενέστερα στο αντίστοιχο θρέντ για να μην σπαμάρουμε.
Βασικα ειχαν ιδρυθει 3 Δημοκρατιες η τριτη ηταν η κομμουνιστικη
Ukrainian People's Republic
West Ukrainian People's Republic
οπου μετα το 1919 ενωθηκαν αυτες οι δυο και ζητησαν την βοηθεια της Πολωνιας εναντιων των Σοβιετικων
Δεν θεωρω οτι εδω σπαμαρουμε για την Υπερδνειστερια....διοτι ειναι ενα μερος του προβληματος στην ευρυτερη περιοχη
και το αλλο νημα ειναι για γκομενες ενω εδω ειναι πολιτικη κι οχι μονο