Νέα

Πολιτική κρίση στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 153K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Καλα σ αυτο συμφωνω κ εγω του κοσμου τις μαλακιες εγραψαν εδω . Και εκτος απο εμενα και των Μακη αμφιβάλλω αν εχει παει Κριμαια καποιος αλλος απο εδω .
 

Συνημμένα

  • IMG_0227.JPG
    IMG_0227.JPG
    81 KB · Εμφανίσεις: 41
  • IMG_0230.JPG
    IMG_0230.JPG
    87,5 KB · Εμφανίσεις: 48

serg.boumka

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2014
Μηνύματα
585
Like
0
Πόντοι
6
Καλα σ αυτο συμφωνω κ εγω του κοσμου τις μαλακιες εγραψαν εδω . Και εκτος απο εμενα και των Μακη αμφιβάλλω αν εχει παει Κριμαια καποιος αλλος απο εδω .
μαν φαινεσαι "μαχιμος"  :dancing:
ειναι προσφατες οι φωτογραφιες?
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Πριν 5-6 χρονια ειναι
 

serg.boumka

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2014
Μηνύματα
585
Like
0
Πόντοι
6
Με τα Ουκρανικά προϊόντα, που τρέχουν οι Ευρώπαίοι να τα φέρουν στην Ένωση υπάρχει και άλλο ένα ...θεματάκι.....
Είναι ότι παράγεται περί την περιοχή του Τσερνόμπιλ εκτός της ζώνης 30 χιλιομέτρων και μπορεί να αποτελέσει συστατικό τελικού προϊόντος!
Και θα σας πω πως λειτούργησα εγω σαν αφελής καταναλωτής!
Αγόρασα ελαφρά τη καρδία ένα ζευγάρι κάλτσες απο το Κίεβο με τα ταμπέλα Made in Belarus... Δεν τις φόρεσα όμως ποτέ όταν σκέφτηκα πως το μαλί μπορεί να είναι απο τα σύνορα περί του Τσερνομπίλ με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό!Μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα αλλά μονο η υποψία κάνει τα Ουκρανικά προϊόντα ...αντιδημοφιλή!!!
τι να παθεις απο τις καλτσες ρε μαν?ας ηταν κ μειντ ιν τσερνομπιλ... :think:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
Με τα Ουκρανικά προϊόντα, που τρέχουν οι Ευρώπαίοι να τα φέρουν στην Ένωση υπάρχει και άλλο ένα ...θεματάκι.....
Είναι ότι παράγεται περί την περιοχή του Τσερνόμπιλ εκτός της ζώνης 30 χιλιομέτρων και μπορεί να αποτελέσει συστατικό τελικού προϊόντος!
Και θα σας πω πως λειτούργησα εγω σαν αφελής καταναλωτής!
Αγόρασα ελαφρά τη καρδία ένα ζευγάρι κάλτσες απο το Κίεβο με τα ταμπέλα Made in Belarus... Δεν τις φόρεσα όμως ποτέ όταν σκέφτηκα πως το μαλί μπορεί να είναι απο τα σύνορα περί του Τσερνομπίλ με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό!Μπορεί να μην σημαίνει και τίποτα αλλά μονο η υποψία κάνει τα Ουκρανικά προϊόντα ...αντιδημοφιλή!!!
τυπε λες αν τις φορουσες να γινονταν τα ποδια σου οπως αυτα των χομπιτ? :grin:
others_the_feet.jpg
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
τι να παθεις απο τις καλτσες ρε μαν?ας ηταν κ μειντ ιν τσερνομπιλ... :think:
Στις κάνω δώρο!
Καινούργιες ειναι....στη καραντίνα :2funny:

Πυρηνική έκρηξη έγινε εκει με διασπορά σωματιδίων που παραμένουν ενεργά για χιλιάδες- εκατομύρια χρόνια! Υπάρχει αναμφισβήτητη μόλυνση και αυτή δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να μπει στο σπίτι σου...
Και αν μου πεις πως το κινητό και οι κεραίες κινητής είναι πιο σοβαρά θέματα, σου λέω πως με απασχολούν ήδη και δεν έχω όρεξη για παραπάνω...
 

serg.boumka

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2014
Μηνύματα
585
Like
0
Πόντοι
6
Στις κάνω δώρο!
Καινούργιες ειναι....

Πυρηνική έκρηξη έγινε εκει με διασπορά σωματιδίων που παραμένουν ενεργά για χιλιάδες- εκατομύρια χρόνια! Υπάρχει αναμφισβήτητη μόλυνση και αυτή δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να μπει στο σπίτι σου...
Και αν μου πεις πως το κινητό και οι κεραίες κινητής είναι πιο σοβαρά θέματα, σου λέω πως με απασχολούν ήδη και δεν έχω όρεξη για παραπάνω...
ναι οκ,μαζι σου
οι καλτσες τι δουλεια εχουν με τηνραδιενεργεια και τι φοβασαι να παθεις?  :think:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
ναι οκ,μαζι σου
οι καλτσες τι δουλεια εχουν με τηνραδιενεργεια και τι φοβασαι να παθεις?  :think:
φίλε Μίδα :headbang: :headbang: :headbang:

Μίλησα εξ αρχής πως είχα αμφιβολία για τη προέλευση που έχει το μαλλί!!Αν είναι απο ζώα περί της περιοχής πιθανώς να έχουν εκτεθεί σε επικυνδυνα υλικά!

Με την ευκαιρία μιας και άνοιξε τέτοιο θέμα ..Μου είπε μια Ντέβουσκα στο Κίεβο( και τη πιστεύω) πως η περιοχή περι του εργοστασίου πριν την έκρηξη ήταν χώρος εναπόθεσης άχρηστων σιδερικών...Στη πορεία και μετά την έκρηξη μεγάλες ποσσότητες αυτών αγοράστηκαν απο Κινέζους σε εξευτελιστική τιμή και μεταφέρθηκαν στη ....Κίνα!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Στις κάνω δώρο!
Καινούργιες ειναι....στη καραντίνα :2funny:

Πυρηνική έκρηξη έγινε εκει με διασπορά σωματιδίων που παραμένουν ενεργά για χιλιάδες- εκατομύρια χρόνια! Υπάρχει αναμφισβήτητη μόλυνση και αυτή δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να μπει στο σπίτι σου...
Και αν μου πεις πως το κινητό και οι κεραίες κινητής είναι πιο σοβαρά θέματα, σου λέω πως με απασχολούν ήδη και δεν έχω όρεξη για παραπάνω...
Καλα για χιλιαδες χρονια δεν ειναι.Αλλα αν εχεις υποψια οτι οι καλτσες εχουν ραδιενεργεια για δεν παιρνεις ενα дозиметр?Βρισκεις και με κατω απο 100 Ευρω!Ολα μετρανε και τα Нитрат στα φρουτα (αν εχουνε πολυ φοσφωρο απο τα λυπασματα).   Εγω που δεν πολυφοβαμαι τη ραδιενεργεια εχω 2 τετοια μηχανηματα
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Στις κάνω δώρο!
Καινούργιες ειναι....στη καραντίνα :2funny:

Πυρηνική έκρηξη έγινε εκει με διασπορά σωματιδίων που παραμένουν ενεργά για χιλιάδες- εκατομύρια χρόνια! Υπάρχει αναμφισβήτητη μόλυνση και αυτή δεν ξέρεις ποτέ πως μπορεί να μπει στο σπίτι σου...
Και αν μου πεις πως το κινητό και οι κεραίες κινητής είναι πιο σοβαρά θέματα, σου λέω πως με απασχολούν ήδη και δεν έχω όρεξη για παραπάνω...
Πυρηνικη εκρηξη δεν εγινε γιατι θα ηταν ολοι η περιοχη οικοπεδο .Και θα εχει επιπτωσεις και στο Κιεβο που απεχει 80 χλμ.Πεταχτηκαν στην ατμοσφαιρα απο την εκρηξη ραδιενεργα καυσιμα του αντιδραστηρα (εμπλουτισμενοι ραβδοι ουρανιου)
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Καλα για χιλιαδες χρονια δεν ειναι.Αλλα αν εχεις υποψια οτι οι καλτσες εχουν ραδιενεργεια για δεν παιρνεις ενα дозиметр?Βρισκεις και με κατω απο 100 Ευρω!Ολα μετρανε και τα Нитрат στα φρουτα (αν εχουνε πολυ φοσφωρο απο τα λυπασματα).    Εγω που δεν πολυφοβαμαι τη ραδιενεργεια εχω 2 τετοια μηχανηματα
καλά για τις κάλτσες δεν πρόκειται να πάρω αλλά τώρα που το είπες καλό είναι να υπάρχει ένα τέτοιο στο σπίτι......Ίσως αναθεωρήσουμε πολλά απο αυτά που τρώμε και  ίσως...... και για το ίδιο το σπίτι....(ελπίζω να μην έχει μπετόβεργες ...Κίνας :think:)
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.436
Κριτικές
3
Like
3.398
Πόντοι
786
Δέν είναι τυχαία ή ταμπέλα στό μαγαζί τύπε. :grin:
URL]]
 

giannis43

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2005
Μηνύματα
268
Like
0
Πόντοι
1
εγω ημουν το καλοκαιρι σε Γιαλτα και Συμφεροπολη ( οχι οτι τρεχει κατι με αυτο ,απλα το αναφερω )
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
4
Πόντοι
16
Έχω τελειωσει τη νομικη και ειχα παει και στη στρατιωτικη εδρα για 2,5 χρονια θα εβγαινα στρατιωτικος ψυχολογος αλλα δεν πηρα το πτυχειο ψυχολογου γιατι θα επρεπε μετα να παω στο στρατο για 2 χρονια σαν στρατιωτικος ψυχολογος συμβασιουχος.Αυτο που ειπες ειναι το πιο σοφο!Το ιδιο ισχυει και με τη Ρωσσια ο Πούτιν ξερει οτι οικονομικα δεν θα αντεξει αν παρει τη μιση Ουκρανια και γ'αυτο δεν επεμβαινει αλλα το πιθανοτερο ειναι να αναγκαστει να επεμβει.
   Ο κοσμος σιγα σιγα ξεσηκωνεται φταιει και ο Αρχιμαλακας ο Γιατσενιούκ που αντι να παει να τους ηρεμισει βγηκε και ειπε σημερα οτι οι διαδηλωτες θα συλλαμβανονται και να ξερουν οτι η γη θα καει κατω απο τα πόδια τους! :rockon:Και οτι θα δωσει τα περισσοτερα λεφτα απο τα αδεια ταμεια του για το στρατο καθως και οτι θα κωπουν ολα σχεδον τα επιδοματα και οτι οι συνταξεις θα κωπουνε κατα 50%!Ειναι που ειναι οι συνταξεις 1000-1200 Γκριβνα (με τη σημερινη εισοτημια κατω απο 100 Ευρω) θα της κανουνε 500-600! :headbang:Συν το οτι θα ανεβει η τιμη στα κοινοχρηστα κατα 100%! :rockon:
   Στην Κριμαια μιλανε για ποσοστα ανω του 90% στο δημοψηφισμα υπερ της ενωσης με τη Ρωσσια!Η δε Κριμαια απο την πρωτη απρηλιου θα κανει της συναλλαγες της σε ρουβλια και μεχρι της 15 απρηλιου θα εχει και επισημα το ρουβλι για νομισμα της.
  Στο Ντονετσκ σημερα διαδηλωτες καταλαβανε την εισαγγελεια.Η Ουκρανια εκλεισε τα συνορα της με τη Ρωσσια για να μην μπαινουνε λεει προβοκατορες απο τη Ρωσσια  :jerking:!
   Τωρα σχετικα με το γιατι δεν καταρεει το Γκριβνα αφου δεν υπαρχουν λεφτα στα ταμεια της Ουκρανιας και ακομα και το χρυσο της το στειλανε αεροπορικος στις Η.Π.Α  :think:!
  Μιλασα με Οδησσο,Ντονετσκ,Χαρκοβο και Λβοφ ολοι μου ειπανε το ιδιο πραγμα:ΤΑ ΑΤΜ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝΕ ΛΕΦΤΑ!ο ανθρωπος δικαιουτε να παρει απο το ταμειο της τραπεζας μεχρι 1000 Γκριβνα τη μερα.Οι ουρές στις τραπεζες ειναι πολυ μεγαλες και πολλες τραπεζες ειναι κλειστες ή λενε οτι τους εχουν τελειωσει τα Γκριβνα  :think:.Αντι για μισθο οι τους δωσανε εναντι 300-400 Γκριβνα  :headbang: Οποτε ο κοσμος δεν εχει ρευστο για να παει να αγωρασει $ και ΕΥΡΩ οποτε το Γκριβνα μενει σχετικα σταθερο.Ο κοσμος βεβαια δεν εχει λεφτα και ολα τα μαγαζια ειναι αδεια!
  Εγω ενημερωνομαι απο πολλες πηγες εκανα μια προσπαθεια να παω σαν ανεξαρτητος παρατηριτης στην Κριμαια δεν μου ειπαν οχι αλλα  δυστηχως αργησα αν τους το ειχα δηλωσει 2-3 μερες νωριτερα μπορει να εμπαινα στην ομαδα  :).
  Εδω τα λεει καλα χωρις ομως πολλες λεπτομεριες    Σχετικα με την ΠΜΡ δεν μπορεσα να μαθω κατι.Σημερα ολοι ασχολουντε με την Κριμαια,χτες οι Ουκρανοι κλεισαν τα συνορα της ΠΜΡ για τους Ρωσσους πολιτες και δεν αφησαν 2 τρενα με εφοδια για τους κυανοκρανους να περασουν τα συνορα.Καθως και πολλα Τανκς και БТР μεταφεροντε μαζι με στρατο προς ανατολικη Ουκρανια και τα συνορα  της κριμαιας.Ισως η Ουκρανια παει να προκαλεσει την επεμβαση της Ρωσσιας στην ανατολικη Ουκρανια για να επεμβει και καλα το ΝΑΤΟ υπερ της Ουκρανιας  :think: Και να επεμβει η Ρωσσια στην Ανατολικη Ουκρανια το ΝΑΤΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ οπως δεν εκανε και στον πολεμο της Γεωργίας  :2funny: Ο Γετσενιουκ ειναι για γέλια παντος  :2funny: Δεν εχει καμια επαφη με το περιβαλλον ενω εχει αδεια ταμεια στρατο ΔΕΝ ΕΧΕΙ δινει διαταγες  :2funny: θυμιζει τον Χίτλερ τα τελη απρηλιου του 1945 που εδινε διαταγες σε ενα ανυπαρκτο στρατο  :2funny:! Κανονικα θα επρεπε να συνθηκολογισει΄και να κανει καποιες υποχωρισεις μπας και περισωσει οτι του απεμεινε.Αυτα προς το παρον :)
 

Σε ευχαριστω για την απαντηση και για ολα οσα μας λες ειναι πολυ ενδιαφεροντα σε διαβαζω χρονια Δημητρη να σε ρωτησω κατι πως ζεις στην Ρωσια εργαζεσαι..;;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Σε ευχαριστω για την απαντηση και για ολα οσα μας λες ειναι πολυ ενδιαφεροντα σε διαβαζω χρονια Δημητρη να σε ρωτησω κατι πως ζεις στην Ρωσια εργαζεσαι..;;
Οχι τωρα δεν ασχολουμε με τιποτα σταθερο (σταθερη δουλεια).Εχω περιουσια (Ρωσσια,Πολωνια,Ελλαδα) και ζω σχετικα άνετα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom