Νέα

Πόλεμος στη Λιβύη! Χαφτάρ εναντίον Σαράτζ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΦΑΚΙΡΗΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 184
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.460
Like
805
Πόντοι
96
Εγώ είμαι υπέρ του Χαφτάρ .Όταν ήλθε εδώ μίλησε για το ελληνικό παρελθόν της Λυβιής και μας είπε ότι πρέπει να είμαστε παρόντες εκεί.Αλλά φυσικά ο Ελλαδίτης πολιτικός ( αριστερός και δεξιός ) δεν ξέρει τι ήταν η Λυβιή για την Ελλάδα.Ούτε η Συρία ούτε ..... Τ ο μόνο που ξέρει είναι να στείνει κώλο τους Τούρκους και να τους δίνει σιγά σιγά κομμάτια της πατρίδας μας για να περνάει καλά αυτός και η φάρα του  στην Αθήνα , Θεσσαλονίκη κ.α.Τον φέραν εδώ τον άνθρωπο τον περιφέρανε σαν καρνάβαλο και μετά τον αφήσαν στην τύχη του.'Οχι μόνο αυτό αλλά αφήναν και τους Τούρκους να περνάνε μέσα από τον αέρα και την θάλασσα μας τα αεροπλάνα και τα πλοία με όπλα που βοηθάνε τον Σάρατζ! Εγώ αν ήμουν στη θέση του και κυριαρχούσα στην Λυβιή θα μας γαμούσα πατόκορφα και δεν θα ακύρωνα την Τουρκολυβική ΑΟΖ .Τέτοια θέλει η πουστροελλάδα. Εδώ τα αριστεροδεξιά γιουσουφάκια δεν τολμάνε να καταθέσουν την Ελληνική ΑΟΖ στο Λυβικό πέλαγος αφήνοντας το παράνομο τουρκολυβικό μνημόνιο να εδραιώνεται αφού εμείς δεν προβάλουμε τις θέσεις μας και ελπίζοντας στο κορόιδο τον Χαφτάρ που έχουμε πουλήσει να ακυρώσει το μνημόνιο.Αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς εμείς δεν έχουμε καταθέσει την ΑΟΖ  μας ανεξάρτητα τι θα κάνουν οι Λύβιοι!Ελλάδα χώρα πούστηδων και πουλημένων!  :s&m_1:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.471
Κριτικές
1
Like
35.640
Πόντοι
6.256
Έστειλαν και οι άχρηστοι ευρωπαίοι δυο τρείς φρεγάτες νακρατάνε τοφανάρι στους εμπλεκόμενους,
Με γαλλικά ρωσικα όπλα πολεμανε εκει οι ξυπόλητοι,
Σκατά θα τα κάνουν
 

googlis

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2009
Μηνύματα
119
Κριτικές
4
Like
154
Πόντοι
1
Έστειλαν και οι άχρηστοι ευρωπαίοι δυο τρείς φρεγάτες νακρατάνε τοφανάρι στους εμπλεκόμενους,
Με γαλλικά ρωσικα όπλα πολεμανε εκει οι ξυπόλητοι,
Σκατά θα τα κάνουν
Όπως τότε στη Σμύρνη που την έβλεπαν να καίγεται.
 

Giorgos_Papadopoulos

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
666
Κριτικές
23
Like
822
Πόντοι
1.590
Μεγάλη παπαριά που αντί να προσεγγίσουμε θερμά και να στηρίξουμε (εμείς, οι Ευρωπαίοι, οι ΗΠΑ, η Δύση γενικότερα) την αναγνωρισμένη από τον ΟΗΕ, πολιτική, νόμιμη, εκλεγμένη κυβέρνηση της Λιβύης, αφήσαμε τους Τούρκους και τον Ρωσικό άξονα να το κάνουν. Και αντ' αυτού, κάτι γελοίοι έχουν την έμπνευση και λένε να κάνουμε κονέ στο απόβρασμα, τον στρατιωτικό εν δυνάμει δικτάτορα Χαφτάρ. Έστω και τελευταία στιγμή πρέπει να προσεγγιστεί ο Σαράτζ.
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.460
Like
805
Πόντοι
96
Ελπίχω να μην εννοείς εμένα με τον χαρακτηρισμό γελοίος που υποστηρίζω τον Χαφτάρ .Αν πάντως εννοέις εμένα στον επιστρέφω.
Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει η Ελλάδα να υποστηρίξει τον Σάρατζ που είναι τουρκικής καταγωγής και έκανε το μνημόνιο που καταργεί τις ελληνικές θάλασσες στο λιβυκό πέλαγος .Αυτό είναι μια άμεση εχθρική ενέργεια εναντίον της Ελλάδας και ο Χαφτάρ όπως και η λυβική βουλή που τον στηρίζει είπαν ότι θα το καταργήσουν. Ο Σάρατζ είναι Τούρκος το κατάλαβες; Οι τούρκοι με την άδεια του φτιάχνουν βάσεις που μας περικυκλώνουν.Ο Ερντογάν θα αρχίσει να κάνει έρευνες παράνομα σε ελληνικές περιοχές με βάση τα δικαιώματα που του έδωσε ο Σάρατζ.Εμείς δεν κάνουμε τίποτα .Αυτά για τη δύση και τα λοιπά είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.Η δύση δεν θα διστάσει να μας δώσει στην Τουρκία αν την συμφέρει και θα το κάνει αν εμείς συνεχίσουμε όπως πάμε.  :headbang:
 
OP
OP
ΦΑΚΙΡΗΣ

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.323
Κριτικές
167
Like
27.524
Πόντοι
34.538
Και αν υπολογισεις και τη Ναυτικη βαση στην Αυλωνα,
συν τα 30000 λαθρομουσλιμια στα συνορα με Αλβανια και
τους φιλοτουρκους Σκοπιανους..μια χαρα τα καταφεραν τα δικα μας τα παρταλια.
Εξακολουθουν να ψηφιζουν υπερ της Τουρκιας στην ΕΕ..
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Έχουμε και στη Ρωσία τζαμιά αλλά είναι προτιμότερο να τα βλέπουμε να καίγονται εδώ.......ελεύθερη μετάφραση ενός γκράφιτι Ρώσων μισθοφόρων σε τοίχο τζαμιού που κάψανε στη νότια Τρίπολη......κρίμα που δεν υπάρχουν συναγωνιστές να ασχολούνται με Λιβύη.......
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Η Αίγυπτος μπήκε με τεθωρακισμένα στη Λιβύη......η κίνηση υποστηρίζεται απο επιθετικά ελικόπτερα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom