Νέα

Ποιος γνωστός επιχειρηματίας χαροπαλεύει στην εντατική μετά από 15 μαχαιριές;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.019
Like
72.050
Πόντοι
12.756
Εγώ αυτό που βλέπω με τους διαλόγους σας είναι ότι πάντα βρίσκετε ως υπαίτιο αυτόν που χτυπάει πρώτος.

Κανένας δεν λαμβάνει υπόψιν το τι μπορεί να έχει προηγηθεί αν είχαν προσωπικά και εν τέλει να θέσει κάποιος το ενδεχόμενο να είχε το δίκιο με το μέρος του ο θύτης.

Τονίζω! : Δεν ξέρω ούτε την υπόθεση και δεν αναφέρομαι σε αυτή καθ'αυτή αλλά στη γενικότερη αντιμετώπιση της κοινωνίας προς έναν θύτη.

Αλλά ξέρω... Οι ανθρωπιστές θα πουν δεν ειναι λύση η συτοδικια και δεν θα γίνουμε ζούγκλα.... Η γνωστή καραμέλα.

Τυπε τι μπορει να του ειπε αυτος που εφαγε τις μαχαιριες που να δικαιολογει τον αλλον να τον κανει πανσετάκια ;

Μας βάζεις σε σκέψεις τωρα ;;; λες να ηταν αυτοάμυνα ?
 

tzotzos456

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2016
Μηνύματα
404
Like
577
Πόντοι
81
Εδω εχεις ενα δικιο,αλλα ο μεσος νορμαλ ανθρωπος,ακομα και το βραδυ,
δεν κουβαλαει μαχαιρι μαζι του.
Σωστό, αλλά πόσο νορμάλ είναι και ένας άνθρωπος που κανονίζει "μάχη" σε πίσω χώρο και μακριά από τα βλέμματα άλλων παρευρισκομένων, με έναν άγνωστο στις 4 το πρωί και για λόγο...σειράς για βρώμικο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: sapaki

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.133
Κριτικές
166
Like
26.953
Πόντοι
34.538
Σωστό, αλλά πόσο νορμάλ είναι και ένας άνθρωπος που κανονίζει "μάχη" σε πίσω χώρο και μακριά από τα βλέμματα άλλων παρευρισκομένων, με έναν άγνωστο στις 4 το πρωί και για λόγο...σειράς για βρώμικο;
Σιγουρα πιο νορμαλ απο το να αρματωνεται ο αλλος λες και παει στη μαχη των Θερμοπυλων!!
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
Εδω εχεις ενα δικιο,αλλα ο μεσος νορμαλ ανθρωπος,ακομα και το βραδυ,
δεν κουβαλαει μαχαιρι μαζι του.

Έχεις δικιο τυπε αυτος που εφαγε τις μαχαιριές φταίει, ξεκάθαρα!:confused:


Ούτε που ξέρω ούτε και με ενδιαφέρει τι παίχτηκε μεταξύ τους. Με αφορμή το γεγονός απλά αναφέρω το γεγονός ότι η κοινή αντίληψη είναι πλέον καθαρά με το θύμα.

Εγκλήματα για λόγους τιμής, οικονομικούς, προσωπικούς διαπληκτισμούς κτλ. πλέον χαρακτηρίζονται ως βαρβαρότητες και επιβάλλεται η μέγιστη των ποινών.

Να παραθέσω ένα υποθετικό παράδειγμα.

Χάνεις τη δουλειά σου; Δεν μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα και από κανέναν. Μαχαιρώνεις το αφεντικό, πας φυλακή.
Είσαι φοιτητής και σε έχει βάλει στο μάτι ο καθηγητής και σε κόβει 10 χρόνια επειδή έτσι γουστάρει; Τον καταγγέλλεις και πάλι δεν βγάζεις άκρη, τον απειλείς πας και φυλακή.
Αντιμιλάς σε όργανο της τάξης; Προσπαθεί να σε βγάλει από το σπίτι που δεν πλήρωσες τη δόση η τράπεζα, αντιδράς πας και φυλακή.
Τα βάζεις νόμιμα με το κράτος και χάνεις τη διαμάχη σου πχ. βλέπε ηλεκτροδότηση, επιτίθεσαι σε αυτόν που έβγαλε την απόφαση ξανά πας φυλακή.
Σε αφήνει ο γιατρός εκτός εντατικής; Επιτίθεται ο συγγενής σου στο γιατρό που σε άφησε εκτός; Πάλι φυλακή.

"ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ" σε τελειώνει ο δυνατός.

- Αντιστέκεσαι στο δημοκρατικό σου τελείωμα;
- ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ

Εν ολίγοις κύριοι ισχύει το δίκαιο του ισχυρού, είμαστε ζούγκλα και απλά ισχύουν κάποιοι γενικοί κανόνες οι οποίοι και αυτοί είναι για να διαφυλάσσουν την ύπαρξη αυτών που υπηρετούν τυφλά τους ανωτέρους τους.

Αυτά από εμένα
 

Set_air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.724
Like
3.431
Πόντοι
456
Εγώ αυτό που βλέπω με τους διαλόγους σας είναι ότι πάντα βρίσκετε ως υπαίτιο αυτόν που χτυπάει πρώτος.

Κανένας δεν λαμβάνει υπόψιν το τι μπορεί να έχει προηγηθεί αν είχαν προσωπικά και εν τέλει να θέσει κάποιος το ενδεχόμενο να είχε το δίκιο με το μέρος του ο θύτης.

Τονίζω! : Δεν ξέρω ούτε την υπόθεση και δεν αναφέρομαι σε αυτή καθ'αυτή αλλά στη γενικότερη αντιμετώπιση της κοινωνίας προς έναν θύτη.

Αλλά ξέρω... Οι ανθρωπιστές θα πουν δεν ειναι λύση η συτοδικια και δεν θα γίνουμε ζούγκλα.... Η γνωστή καραμέλα.
τι αηδίες διαβάζουμε,εδώ μέσα
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
τι αηδίες διαβάζουμε,εδώ μέσα

Σου εύχομαι να μην χρειαστεί να φτάσεις στο σημείο να καταλάβεις τι θέλω να πω.

Θα ήθελα πολύ όμως να μου δείξεις ένα οργανισμό που στέκεται απέναντι σε οποιαδήποτε απειλή με σταυρωμένα τα χέρια έτοιμος να πεθάνει.
 

tzotzos456

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2016
Μηνύματα
404
Like
577
Πόντοι
81
Σιγουρα πιο νορμαλ απο το να αρματωνεται ο αλλος λες και παει στη μαχη των Θερμοπυλων!
Αρματωμένος λοιπόν με τόσα πολεμικά όπλα; Πόσα ήταν;
Αφού είναι "νορμάλ" λοιπόν να τσαμπουκαλεύεσαι με έναν άγνωστο σε κρυφό μέρος για αν μην σε δουν, τότε να είσαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα. Νορμάλ είναι να μην δίνεις συνέχεια για μια διεκδίκηση σειράς για ένα βρώμικο που σημαίνει 2-3' καθυστέρηση για να χώσεις 2 σάντουιτς στην κοιλάρα σου.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.133
Κριτικές
166
Like
26.953
Πόντοι
34.538
Αρματωμένος λοιπόν με τόσα πολεμικά όπλα; Πόσα ήταν;
Αφού είναι "νορμάλ" λοιπόν να τσαμπουκαλεύεσαι με έναν άγνωστο σε κρυφό μέρος για αν μην σε δουν, τότε να είσαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα. Νορμάλ είναι να μην δίνεις συνέχεια για μια διεκδίκηση σειράς για ένα βρώμικο που σημαίνει 2-3' καθυστέρηση για να χώσεις 2 σάντουιτς στην κοιλάρα σου.
Αν μαλωσεις με καποιον σε ξενο χωρο,πας παραπερα να λυσεις τις διαφορες σου,
δεν κανεις φασαρια επι τοπου να δημιουργησεις προβλημα ατην επιχειρηση,
εκτος αν εισαι κοτα και λες θα μας χωρισουν οι αλλοι.
Και ο αλλος .στη κοιλαρα του θα τα εβαζε τα σαντουιτς,ας περιμενε..
Οσο για το αρματωμενος,μαχαιρια και σπαθια ειχαν στις θερμοπυλες,οχι πολυβολα.
 

Giorgos_Papadopoulos

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
666
Κριτικές
23
Like
822
Πόντοι
1.590
Οι θατσερικές μαλακίες 'δεν υπάρχει κοινωνία' του Κιμ Κουλ Ουν & κουστωδίας στατιστικά θα παράγουν ολοένα και περισσότερα τέτοια αποτελέσματα.
 

tzotzos456

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2016
Μηνύματα
404
Like
577
Πόντοι
81
Αν μαλωσεις με καποιον σε ξενο χωρο,πας παραπερα να λυσεις τις διαφορες σου,
δεν κανεις φασαρια επι τοπου να δημιουργησεις προβλημα ατην επιχειρηση,
εκτος αν εισαι κοτα και λες θα μας χωρισουν οι αλλοι.
Και ο αλλος .στη κοιλαρα του θα τα εβαζε τα σαντουιτς,ας περιμενε..
Οσο για το αρματωμενος,μαχαιρια και σπαθια ειχαν στις θερμοπυλες,οχι πολυβολα.
Είχε πολυβόλο και σπαθιά ο πιτσιρικάς;;; Αν λοιπόν σε τσαμπουκαλέψει ένας άγνωστος σε καντίνα και δεν μπορείς να κρατηθείς 2' για τις σαντουιτσάρες που θες να φας, να πας πίσω σαν καλό παλικάρι να λύσεις τις διαφορές σου σε αγώνα με...κανόνες. Έτσι να κάνεις γιατί έτσι είναι το πρέπον! Μετά όμως μην κλαψουρίσεις αν ο άλλος βγάλει χασαπομάχαιρο! Αυτός θα φταίει και να το πεις στον διαιτητή να σου κατοχυρώσει τον αγώνα. Ξεκάθαρα πράματα.
Έκανε μαλακία ο χοντρομπαλάς. Δεν δίνουμε συνέχεια με τέτοιους τύπους και για τέτοιον λόγο!
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.133
Κριτικές
166
Like
26.953
Πόντοι
34.538
Είχε πολυβόλο και σπαθιά ο πιτσιρικάς;;; Αν λοιπόν σε τσαμπουκαλέψει ένας άγνωστος σε καντίνα και δεν μπορείς να κρατηθείς 2' για τις σαντουιτσάρες που θες να φας, να πας πίσω σαν καλό παλικάρι να λύσεις τις διαφορές σου σε αγώνα με...κανόνες. Έτσι να κάνεις γιατί έτσι είναι το πρέπον! Μετά όμως μην κλαψουρίσεις αν ο άλλος βγάλει χασαπομάχαιρο! Αυτός θα φταίει και να το πεις στον διαιτητή να σου κατοχυρώσει τον αγώνα. Ξεκάθαρα πράματα.
Έκανε μαλακία ο χοντρομπαλάς. Δεν δίνουμε συνέχεια με τέτοιους τύπους και για τέτοιον λόγο!
Α,ειχε χασαπομαχαιρο!!Παλι καλα που το καταλαβες..
Οσο για τη σειρα στις καντινες και στα μαγαζια ,εσυ κανε τον Σουηδο
οταν εμφανιζονται εξυπνοι και μπαινουν μπροστα σου..
 

tzotzos456

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2016
Μηνύματα
404
Like
577
Πόντοι
81
Α,ειχε χασαπομαχαιρο!!Παλι καλα που το καταλαβες..
Οσο για τη σειρα στις καντινες και στα μαγαζια ,εσυ κανε τον Σουηδο
οταν εμφανιζονται εξυπνοι και μπαινουν μπροστα σου..
Εσύ μην κάνεις τον...Σουηδό όταν κάποιος άγνωστος σου πάρει τη σειρά για 1-2 βρώμικα που θες να χλαπακιάσεις (και δεν μπορείς να περιμένεις 2') και πήγαινε να λογαριαστείς μαζί του πίσω από τα δεντράκια όπως κάνουν οι Αλβανοί με τους Πακιστανούς. Μετά όμως αν γαζωθείς με μαχαίρι, να βρεις τον Άγιο Πέτρο και να διαμαρτυρηθείς γιατί ο άλλος δεν έπαιξε τίμια...
Ρε τι τραβάμε με τον κάθε (που θέλει να το παίξει) Ράμπο :tooth:
:uzi:
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.133
Κριτικές
166
Like
26.953
Πόντοι
34.538
Εσύ μην κάνεις τον...Σουηδό όταν κάποιος άγνωστος σου πάρει τη σειρά για 1-2 βρώμικα που θες να χλαπακιάσεις (και δεν μπορείς να περιμένεις 2') και πήγαινε να λογαριαστείς μαζί του πίσω από τα δεντράκια όπως κάνουν οι Αλβανοί με τους Πακιστανούς. Μετά όμως αν γαζωθείς με μαχαίρι, να βρεις τον Άγιο Πέτρο και να διαμαρτυρηθείς γιατί ο άλλος δεν έπαιξε τίμια...
Ρε τι τραβάμε με τον κάθε (που θέλει να το παίξει) Ράμπο :tooth:
:uzi:
Εσυ τα λες ολα αυτα.
Εγω απλα θα του πω να παει στη σειρα του,ευγενικα,
οπως εχω κανει μερικες φορες.
Νταηλικια και ραμπο εσυ ονειρευεσαι..
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.823
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Ρεεέεεεε μαλάκες ΔΕΝ έγινε όλο αυτό ούτε για την σειρά στην καντίνα ούτε διότι είχε βγει με απώτερο σκοπό να σκοτώσει ο βλακάκος πιτσιρικάς όπως μας πλασάρουν τόσες μέρες στην τηλεόραση...
* Από έγκυρη πηγή πριν το περιστατικό παρευρίσκονταν και οι δύο στο ίδιο μαγαζί.. ο επιχειρηματίας την έπεσε σε μια τύπισσα που συνόδευε ο πιτσιρικάς, θίχτηκε ο εγωισμός του γι'αυτό και τον ακολούθησε στην καντίνα κι έγινε ό,τι έγινε...
 
OP
OP
Διαγραμμένο μέλος 112207
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.256
Κριτικές
7
Like
14.028
Πόντοι
3.936

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom