Νέα

Ποιό βιβλίο προτείνετε / μόλις ολοκληρώσατε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ais8hsh
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 284K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.052
Πόντοι
456
Λεμ Στανισλάβ - Ημερολόγια άστρων.

Το ξεκίνησα στην αρχή της σεζόν , το τελείωσα τώρα , μια εβδομάδα προτού γυρίσω στη πρωτεύουσα της μπουγάτσας.

Πολύ καλό ! Δήθεν γραμμένο ως παιδικό για να αποφύγει τη λογοκρισία ( έξυπνο Ε ) της σοβιετικής εποχής. Λέει πολύ μεγάλες αλήθειες , για το άτομο , το σύμπαν , τα μαθηματικά , τη τεχνολογία.

Υποκλίθηκα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.460
Κριτικές
1
Like
6.139
Πόντοι
2.356
Να αγοράσω τίποτα από Jo Nesbo, τύποι;

Θεωρείται γαμάτος στο αστυνομικό είδος, νομίζω; :think:
 
  • Like
Αντιδράσεις: satov1

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
804
Κριτικές
1
Like
2.202
Πόντοι
446
Η μετανάστις του Αλεξανδρου Παπαδιαμάντη, είναι το πρώτο βιβλίο του συγγραφέα εμένα μου αρεσε.
597614.jpg


Μία ημέρα David Nicholls ωραίο βιβλίο που διαβάζετε ευχάριστα. Βγήκε σειρα netflix και ταινια, καλύτερα το βιβλίο.

9786180210538.jpg
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
804
Κριτικές
1
Like
2.202
Πόντοι
446

Cause Unknown": The Epidemic of Sudden Deaths in 2021 & 2022

Ed Dowd, Robert F. Kennedy Jr

62879395.jpg


Όποιος το θέλει σε έντυπη μορφή πρέπει να σκάσει 50αρικο τουλάχιστον.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.436
Κριτικές
1
Like
7.394
Πόντοι
2.306
Πως τη παλευετε με τα audiobooks?
Προσωπικα με βολευουν πολυ γιατι οδηγω πολυ λογω δουλειας και ετσι μπορω να παρακολουθησω τιτλους που, με κανονικες συνθήκες, δεν θα μπορουσα.
ομως δεν ειναι το ιδιο με το διαβασμα, αν βεβαια εχει καλο εκφωνητη σε κραταει σε ενδιαφερον.
 

GiorgosM145

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.197
Κριτικές
10
Like
1.594
Πόντοι
506
Κανενα διοτι με νυσταζουν κ αν διαβαζω νυσταζω χωρις να το κανω προσβλητικα η επιτηδεια.Μετα το σχολειο δεν μπορω να ξαναδιαβασω βιβλιο συνεχομενα.
 

PavlakisTheKid

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2023
Μηνύματα
623
Like
1.854
Πόντοι
206
Πολύ πολύ καλές και ενδιαφέρουσες προτάσεις σχεδόν όλοι οι προλαλίσαντες (ευχαριστώ παρεπιπτόντως), εγώ τελευταία ξεφυλλίζω αυτό:

images.jpeg
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
406
Κριτικές
5
Like
1.328
Πόντοι
481

Πραγματικό page turner που λένε και οι Αμερικάνοι. Ο Τόμπσον είχε φοβερή ευχέρεια να γράφει απλά και να κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον του αναγνώστη. Αλλά πίσω από μια φαινομενικά σχηματική και απλή υπόθεση, κρύβονται ψυχολογικές - κοινωνικές - φιλοσοφικές διαστάσεις που δεν έχω συναντήσει ούτε σε (υποτίθεται) πιο ικανούς και ευυπόληπτους συγγραφείς.
 

k.nik

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2024
Μηνύματα
5
Like
1
Πόντοι
0
Notes from the underground, ένα από τα καλύτερα βιβλία που έχω διαβάσει. Η ιστορία είναι καταθλιπτική αλλά σε βάζει να σκέφτεσαι πολλά προγράμματα για το τι θες από την κοινωνία και τι θες να αποφύγει να γίνεις.
 

xcentrik

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2024
Μηνύματα
5
Like
6
Πόντοι
0
Πως τη παλευετε με τα audiobooks?
Προσωπικα με βολευουν πολυ γιατι οδηγω πολυ λογω δουλειας και ετσι μπορω να παρακολουθησω τιτλους που, με κανονικες συνθήκες, δεν θα μπορουσα.
ομως δεν ειναι το ιδιο με το διαβασμα, αν βεβαια εχει καλο εκφωνητη σε κραταει σε ενδιαφερον.
Αν δεν έχετε πρόβλημα με αγγλικά, τα dramatized audiobooks του BBC είναι καταπληκτικά. Πολλά έχουν full cast, special effects, και άλλα πολλά που τα κάνουν τρομερή εμπειρία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom