Νέα

Ποιό είναι το αγαπημένο σας ουίσκυ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jimminy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.645
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.075
Πόντοι
17.085
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
Πραγματι το κρασι ειναι μια ξινιλα σκετη και ειδικα το κοκκινο συνδυασμενο με φαγητο και απορω με ολη αυτη τη φιλοσοφια και το θαυμασμο γυρω απ'αυτο.Γουστα ειναι αυτα θα μου πεις...

Το ουισκακι και σε χωνευει,και σου χαλαρωνει το κεφαλι,και σου φερνει καλη διαθεση και σου καθαριζει το λαιμο αμα εχεις κανα ξεροβηχα.Ειναι φαρμακο για πολλα πραματα.
Εγω το κατατασσω στις κορυφαιες εφευρεσεις της ανθρωποτητας
το κρασί είναι εξίσου ωραίο με το ουίσκυ, όπως εξάλλου και η μπύρα
γενικά όλα είναι ωραία, αναλόγως τη φάση  :grin:

 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
για το σιβας το 15αρι τι γνωμη εχετε?παντως εμενα μου φανηκε οτι ειχε ενα επιπεδο.μαλλον επαιζε ρολο το οτι ηταν 15αρι.οι γνωστες θα ξερουν.
 

athensgr

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2010
Μηνύματα
115
Κριτικές
5
Like
9
Πόντοι
1
to lagavulin ειναι ιδιαιτερο...στηνν αρχη σε μερικους φιλους εχει κακοφανει...εχει τα χαρακτηριστικα της περιοχης του,τυρφη κ ιωδιο...to talisker ειναι πιο ηπιο
 

Johnny Red

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2011
Μηνύματα
655
Κριτικές
10
Like
113
Πόντοι
236
τζονι ρεντ μπορεις να μου πεις που ειναι η καβα

εγω haig πινω και απο σπεσιαλ chivas cardhu κανα johny μαυρο πρασινο τα γνωστα δλδ
Κάβα ΡΑΞ - Χρυσοστόμου Σμύρνης 22,Κέντρο

Τα περισσότερα τα έχουν και σε μινιατούρες για να μην αγοράζεις ολόκληρο μπουκάλι (όχι πως θα πάει και χαμένο  ;) ;)...)
Και γι'αυτά τα σπέσιαλ που αναφέρεις,τα παιδιά στη κάβα τα ονομάζουν "του κιλού" !!!!

 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Το Chivas Regal και το Dimble για μενα κορυφή!Επειτα εξ Αμερικής Jack Daniels,Jim Beam και Southern Comfort.Πάντως σαν σωτσέζικο ουίσκυ μου αρέσει πολύ σαν γεύση το Grant's
 

Επισκέπτης
Lagavulin ΜΟΝΟ
http://[URL unfurl="true"]www.tomorrowstarted.com/wp-content/uploads/2011/12/lagavulin-16-year-old-scotch-whiskey-single-islay-malttop-10-holiday-gifts-ideas.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Αν σου αρέσει το Lagavulin,
επιβάλλεται να δοκιμάσεις:

[img]http://vodka-store.com/507-778-large/ardbeg-single-malt-scotch-whiskey-10-year-old-40-1l.jpg
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
αν και περνw μονο vodka η ρούμι με κολλήσατε με το thread σας... :grin:
είμαι άσχετος από ουίσκια, (εκτος σφηνάκια wild turkey βeβαιος  :cheesy:), να πάρο κανένα Johnnie black ?


 
OP
OP
jimminy

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Λοιπον, τωρα που μαζευτηκε λιγος κοσμος, θελω να μου προτεινετε κατι στο 50ρικο..
Αλλα να εχει αρωματα απο βανιλια-καραμελα, να ειναι καπως γλυκοπικρο..
Και να αφηνει μια ωραια επιγευση..
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
151
Πόντοι
2.046
!Επειτα εξ Αμερικής Jack Daniels,Jim Beam και Southern Comfort.Πάντως σαν σωτσέζικο ουίσκυ μου αρέσει πολύ σαν γεύση το Grant's

Maker's Mark, Ezra Brooks, Woodford Reserve και αν το βρεις θα σου βγαλω το καπελο............Pappy Van Winkle
 

Συνημμένα

  • Pappy_Van_Winkle.JPG
    Pappy_Van_Winkle.JPG
    21,7 KB · Εμφανίσεις: 28

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom