Νέα

Ποιό είναι το αγαπημένο σας ουίσκυ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jimminy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.731
Like
3.139
Πόντοι
506

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Χρηστάρα μην κολλάς μόνο στο Talisker και στο λέει κάποιος που το Talisker 10 και το Lagavulin 16 δεν λείπουν ποτέ από το ντουλαπάκι του. Πχ εγώ δεν ακούμπαγα για χρόνια τα γλυκόπιοτα του speyside region,μου φέρνανε μια μικρή αναγούλα, τα δε βοτανικά floral ουίσκι παντελώς αδιάφορα. Ήμουν βλέπεις σκληροπυρηνικός με τα heavy monster καπνιστά, ώσπου έπεσε στα χέρια μου το clynelish 14 και έπαθα την πλάκα μου. Πήγε κατευθείαν στο νούμερο δυο της προσωπικής μου λίστας. Για αυτό καλό θα είναι που και που να δοκιμάζουμε και άλλα ουίσκι εκτός από τα αγαπημένα μας.

  :think:

  :hi:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Χρηστάρα μην κολλάς μόνο στο Talisker και στο λέει κάποιος που το Talisker 10 και το Lagavulin 16 δεν λείπουν ποτέ από το ντουλαπάκι του. Πχ εγώ δεν ακούμπαγα για χρόνια τα γλυκόπιοτα του speyside region,μου φέρνανε μια μικρή αναγούλα, τα δε βοτανικά floral ουίσκι παντελώς αδιάφορα. Ήμουν βλέπεις σκληροπυρηνικός με τα heavy monster καπνιστά, ώσπου έπεσε στα χέρια μου το clynelish 14 και έπαθα την πλάκα μου. Πήγε κατευθείαν στο νούμερο δυο της προσωπικής μου λίστας. Για αυτό καλό θα είναι που και που να δοκιμάζουμε και άλλα ουίσκι εκτός από τα αγαπημένα μας.


...King of drinks...
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Καλημέρα στην ομήγυρη.

Χωρίς να είμαι ειδήμων του του θέματος, θα έβαζα στοίχημα ότι κανένας πορνοστάρ, στην εισαγωγή της ταινίας όπου πρωταγωνιστεί, δεν θα κερνούσε τον εαυτό του και την/τις/τους παρτενέρ του με ουίσκι φτηνής μάρκας.

Οι λόγοι στοιχειώδους αυτοσεβασμού που επικαλείται ο καταναλωτής σχετικά με την αισθητική του κρίση τυχαίνει να ευνοούν πάντοτε τους μεγάλους και δυνατούς.

Τουτέστιν θα τον βλέπαμε να επιλέγει τζακ, τάλισκερ, νικκα, κι όλα αυτά τα πνεύματα που δεν προσβάλλουν την προοπτική της απόλαυσης.

Δεν είμαστε τίποτα βάρβαροι.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Τυπε, οταν ειναι single malt, ειναι 21 ετων και κοστιζει 195 ευρω (οχι οτι παντα τα ακριβα αξιζουν αλλα μετραει και το ποσο κοστιζει σε καποιο βαθμο) δεν ειναι αναπαντεχα καλο.

Τι περιμενες δηλαδη; Να ειναι πετρελαιο και να μη πινεται;  :S
 

Diatsentos

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2014
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Monkey Shoulder η τελευταία μου ανακάλυψη. Και η μεγάλη αγάπη το grant's...
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.286
Like
13.620
Πόντοι
2.606
Τυπε, οταν ειναι single malt, ειναι 21 ετων και κοστιζει 195 ευρω (οχι οτι παντα τα ακριβα αξιζουν αλλα μετραει και το ποσο κοστιζει σε καποιο βαθμο) δεν ειναι αναπαντεχα καλο.

Τι περιμενες δηλαδη; Να ειναι πετρελαιο και να μη πινεται;  :S
τυπε θα βαλουμε ενεχυρο το νεφρο μας στο ριχαρδο για να φτιαξουμε κεφαλι  :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Αυτά που προτείνει ο Σαββίδης Τάλισκερ,Jameson κτλ τα δοκίμασα όλα και το κοινό που έχουν είναι οτι θες να πας αμέσως για ύπνο.
Φέρνουν τεράστια υπνηλία.
Γενικά θεωρώ τη βότκα ανώτερη από το ουίσκυ παρόλο που είναι πιο φτηνή.Η βότκα δημιουργεί party mode ενώ το ουίσκυ σε ρίχνει.Είναι για να το πίνεις μόνος σου και μετά να πας να κοιμηθείς.
Το πρόβλημα είναι οτι πολλές βότκες φέρνουν πονοκέφαλο και ιλίγγους την επόμενη μέρα οπότε άμα δουλεύεις δεν μπορείς να τις πιεις.
Οι Γερμανοί προτιμούν μπύρα πάντα γιατί η επίδρασή της κρατάει κάτω από 8ωρο οπότε μπορούν να πιουν να κοιμηθούν και την επόμενη μέρα να πάνε στη δουλειά ξεμέθυστοι.Τα ΠΣΚ πίνουν τα πάντα βέβαια αλλά ανακατεύουν τα ποτά.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
τυπε θα βαλουμε ενεχυρο το νεφρο μας στο ριχαρδο για να φτιαξουμε κεφαλι  :grin:
Τυπε αν ειμαστε απο αυτους που το καθαριζουμε το μπουκαλακι καθε βραδυ το νεφρο μας δε θα ποιανει και πολλα  :grin:
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Το θέμα είναι να το ελέγχεις, αν δεις ότι δεν αντέχεις άλλο πρέπει να τρως κάτι για να μπορείς να συνεχίσεις μέχρι το πρωι ή τον άσπρο πάτο
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Κανε ενα κοντινο στο μπουκαλι του Jameson να δω κατι.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
τυπε θα βαλουμε ενεχυρο το νεφρο μας στο ριχαρδο για να φτιαξουμε κεφαλι  :grin:

Τυπε μη κλαιγεσαι, και εσυ Φιλοθεη συχναζεις με τη μπεμπα σου.

Αστα για αλλους αυτα, δεν εισαι κακομοιρης.

 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Ο μόνος λόγος που σε ανεβάζει η βότκα σε σχέση με το ουίσκι είναι επειδή έχουν συνηθήσει να την πίνουν όλοι με βύσινο και λεμόνι στις παρέες με τα γκομενάκια...

Όλα τα αλκόολια σε ανεβάζουν μέχρι να σε κατεβάσουν...
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.190
Like
28.770
Πόντοι
5.506
Ο μόνος λόγος που σε ανεβάζει η βότκα σε σχέση με το ουίσκι είναι επειδή έχουν συνηθήσει να την πίνουν όλοι με βύσινο και λεμόνι στις παρέες με τα γκομενάκια...

Όλα τα αλκόολια σε ανεβάζουν μέχρι να σε κατεβάσουν...
βυσινο??????????????
θα μπουμπουνισω μια το βραδυ να δω πως ειναι
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Εδώ είναι τα ουισκια.

sbt2rl.jpg


Μονο το Black Label και λιγο το Glenlivet πινονται χωρίς να θες να πας για ύπνο.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Επίσης να προσθέσω ότι αν το whiskey το βλέπεις ως χόμπι και όχι ως μέθοδο να γίνεις ζάντα δεν πρόκειται να σε ικανοποιήσει πλήρως ποτέ ένα whiskey της τάξης των 50-60 ευρώ. Υπάρχουν πολύ μεγάλες διφορές ακόμα και στο ίδιο brand το μπουκάλι των 60 και των 160 ή και παραπάνω. Αλλά οκ η δοκιμή με παρέα δεν είναι τόσο ακριβό σπορ ακόμα και για ένα πιο ακριβό μπουκάλι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom