Νέα

Ποια ξένη γλώσσα είναι σήμερα η πιο value for money για έναν Έλληνα, από γκομενικής άποψης;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
το ¨εχει λεφτα ο μπαμπας" ειναι μια μορφη εξουσιας!

εσυ μπορεις να βαλεις το μουνι απο κατω τυπε?
εξαγορα ειναι,οχι μοεφη εξουσιας..απλα την αγοραζεις,η τυπισα παριστανει τη γκομενα με λεφτα φυσικα,ενω στον ελευθερο χρονο της μπορει να γαμιεται τζαμπα με οποιον θελει..
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.547
Πόντοι
2.356
εξαγορα ειναι,οχι μοεφη εξουσιας..απλα την αγοραζεις,η τυπισα παριστανει τη γκομενα με λεφτα φυσικα,ενω στον ελευθερο χρονο της μπορει να γαμιεται τζαμπα με οποιον θελει..
ναι αλλα μετα μπορει να μεινει στο τσαμπα τυπε και δε νομιζω να την συμφερει πολυ αυτο!!!!

εξαγορα ειναι ολα τυπε! και το να σε ερωτευτει! σε θελει γιατι την συμφερει να ειναι μαζι σου απο καποια αποψη! οικονομικη/κοινωνικη/τηνεχειςμεγαλη/τηνχωνειςκαλα

καπου την βολευεις και σου καθεται...
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Ρωσικά.. Παρόλο που δε μ'αρέσουν δίνουν μεγάλη αβάντα με τις ρωσιδες. Νομίζω έχεις και καλές προοπτικές για δουλειά αν εισαι καλός
Αυτό που πραγματικά μετράει και κάνει τη διαφορά, είναι όταν η γνώση μιας γλώσσας συνοδεύεται και από την ανάλογη αφομοίωση της κουλτούρας και της νοοτροπίας ενός λαού. Το να μιλάς μόνο μια γλώσσα δεν αρκεί για να κάνεις αποτελεσματικό παιχνίδι. Είναι βέβαια ένα πρώτο σκαλοπάτι, όμως αν δεν συνδυάζεται και με περισσότερα στοιχεία, από μόνο του δεν αρκεί.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Αυτό που πραγματικά μετράει και κάνει τη διαφορά, είναι όταν η γνώση μιας γλώσσας συνοδεύεται και από την ανάλογη αφομοίωση της κουλτούρας και της νοοτροπίας ενός λαού. Το να μιλάς μόνο μια γλώσσα δεν αρκεί για να κάνεις αποτελεσματικό παιχνίδι. Είναι βέβαια ένα πρώτο σκαλοπάτι, όμως αν δεν συνδυάζεται και με περισσότερα στοιχεία, από μόνο του δεν αρκεί.
και καλα ελληνικά να μιλάει καποιος,τη μαλακία της ελληνίδας δεν την πιάνει κανεις..(κουλτούρα-νοοτροπία) ...οπότε ξεκίνα εσυ με τη γλώσσα..και τα υπόλοιπα ειναι λεπτομέρειες
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
και καλα ελληνικά να μιλάει καποιος,τη μαλακία της ελληνίδας δεν την πιάνει κανεις..(κουλτούρα-νοοτροπία) ...οπότε ξεκίνα εσυ με τη γλώσσα..και τα υπόλοιπα ειναι λεπτομέρειες
Δεν μιλάμε για ελληνίδες, αλλά για γκόμενες με εντελώς διαφορετική νοοτροπία. Και για να το γράφω, ίσως κάτι να ξέρω από κάποια μκρή προσωπική εμπειρία που μπορεί ενδεχομένως να έχω.
 

Jannetos76

Νέο Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2021
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μιλάμε για ελληνίδες, αλλά για γκόμενες με εντελώς διαφορετική νοοτροπία. Και για να το γράφω, ίσως κάτι να ξέρω από κάποια μκρή προσωπική εμπειρία που μπορεί ενδεχομένως να έχω.

Συμφωνώ και εγώ έχοντας προσωπική εμπειρία. Γι'αυτό και δεν είναι για όλους και καλύτερα να φεύγουμε πριν λουστούμε στα σκατά.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Δεν μιλάμε για ελληνίδες, αλλά για γκόμενες με εντελώς διαφορετική νοοτροπία. Και για να το γράφω, ίσως κάτι να ξέρω από κάποια μκρή προσωπική εμπειρία που μπορεί ενδεχομένως να έχω.
Τυπε μήνες κάθομαι Ρωσία.. Οχι τώρα γενικά το λεω
 

agronnn1991

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
737
Like
592
Πόντοι
86
Ρε τύποι λύστε μου μια απορία.. Αντε πες και μαθαίνω εγώ πχ πολωνικά η τσέχικα η ρώσικα, που είναι και πολύ πιο δύσκολα από τα ελληνικά.. Τι στο καλό θα το κάνω άμα μάθω τσέχικα αφού στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ξένες ούτε για δείγμα?? ??.. Τώρα άμα πέσεις βλέπετε χιλιάδες τσεχοσλοβαλες στο δρόμο στο σούπερ μάρκετ και στο βενζινάδικο, εγώ πάω πασο?
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.143
Like
4.676
Πόντοι
1.756
Να μιλας "καφριλικα" με Αλβανικη προφορα.... Ο Αλβανος που εχει την μπουγατσα διπλα απο το μαγαζι που δουλευω,εχει τρελαθει στο μουνι....καθε βδομαδα αλλη γαμαει.... Αλλα στο τηλεφωνο πεταει καφριλικια.... "Να ερθεις αποψε σπιτι να σε γαμησω θελω"....και τετοια...κακα τα ψεμματα,γουσταρουν ολες....
 

Alexiss3

Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
20
Like
73
Πόντοι
0
Να μιλας "καφριλικα" με Αλβανικη προφορα.... Ο Αλβανος που εχει την μπουγατσα διπλα απο το μαγαζι που δουλευω,εχει τρελαθει στο μουνι....καθε βδομαδα αλλη γαμαει.... Αλλα στο τηλεφωνο πεταει καφριλικια.... "Να ερθεις αποψε σπιτι να σε γαμησω θελω"....και τετοια...κακα τα ψεμματα,γουσταρουν
Να μιλας "καφριλικα" με Αλβανικη προφορα.... Ο Αλβανος που εχει την μπουγατσα διπλα απο το μαγαζι που δουλευω,εχει τρελαθει στο μουνι....καθε βδομαδα αλλη γαμαει.... Αλλα στο τηλεφωνο πεταει καφριλικια.... "Να ερθεις αποψε σπιτι να σε γαμησω θελω"....και τετοια...κακα τα ψεμματα,γουσταρουν ολες....
Κοιτα τι κανουν οι ψωμολυσσες για μια μπουγατσαα κερασμενη!!! Αχαχαχχα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom