Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.294
Like
3.554
Πόντοι
1.706
Χρεωκοπημενη χωρα ειμαστε. Ρωτα οποιον οικονομικο παραγοντα θες στο εξωτερικο, που θα σου πει την αληθεια και οχι τα κομματοσκυλα. Σου ειπα εγω για το 2012? Συνεκρινα με το 2012 εγω?
Οκ, να παω να ψάξω να τους ρωτήσω.
Πως τώρα θα καταλάβω αν λένε και καμιά αλήθεια???
Ίσως αν μου πουν πως η χώρα τους, η δουλειά τους ακόμα και η ίδια τους η ζωη είναι χρεωκοπημένες.
Άσε μας ρε παλικάρι, ισοσκελισμένους θές τους λογαριασμούς για να θεωρήσεις πως η χώρα πάει καλά?
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Οκ, να παω να ψάξω να τους ρωτήσω.
Πως τώρα θα καταλάβω αν λένε και καμιά αλήθεια???
Ίσως αν μου πουν πως η χώρα τους, η δουλειά τους ακόμα και η ίδια τους η ζωη είναι χρεωκοπημένες.
Άσε μας ρε παλικάρι, ισοσκελισμένους θές τους λογαριασμούς για να θεωρήσεις πως η χώρα πάει καλά?
Εσυ θεωρεις οτι παμε καλα δηλαδη?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ναι, αυτο πιστευουμε ολοι, οτι ειναι.
Αλλα ακομα κι αν οι στρατιωτικοι ειναι μαστερ της πολεμικης, σκεψου οτι δε μπορουν να κανουν κατι αν δεν παρουν εντολη. Σκεψου οτι εντολη θα πρεπει να παρουν απο χαζοαλεξη, ή απο κουλη. Οποτε...
Aπό ποιον επρεπε κατα τη γνωμη σου να παιρνουν εντολες, αν οχι απο τον εκάστοτε ηγέτη της χώρας?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χρεωκοπημενη χωρα ειμαστε. Ρωτα οποιον οικονομικο παραγοντα θες στο εξωτερικο, που θα σου πει την αληθεια και οχι τα κομματοσκυλα. Σου ειπα εγω για το 2012? Συνεκρινα με το 2012 εγω?
Οι χρεωκοπημενες χώρες δεν δανειζονται με μηδεν επιτοκιο. Κοψτε τις σαχλαμαρες επιτελους
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Aπό ποιον επρεπε κατα τη γνωμη σου να παιρνουν εντολες, αν οχι απο τον εκάστοτε ηγέτη της χώρας?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οι χρεωκοπημενες χώρες δεν δανειζονται με μηδεν επιτοκιο. Κοψτε τις σαχλαμαρες επιτελους
Ειναι βραδυ και δε λειτουργεις. Ξαναδιαβασε αυριο οσα εγραψα και θα δεις το φως
Μηδενικο ε? Μη σου πω μας δινουν και πριμιουμ για να δανειζομαστε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
τον τσάρκαραν Γουδή τον Πάγκαλο ? όχι ? :confused:

πρώτη γραμμή τα σόγια και απο πίσω εμείς
ώστε να διασφαλίσουμε ότι δεν θα μας πουλήσουν για φτηνό κρέας :dancing:
Οκ, να τον στειλουμε στο Γουδή τον Παγκαλο.
Εκεινον τον αρχικαραγκιοζη τον δημαρχο καλυμνου, που εβαλε τη χωρα στην περιπετεια, εδωσε την αφορμη που γυρευαν χρονια οι τουρκοι και κοντεψε να οδηγησει την Ελλαδα σε πολεμο, τι τον καναμε?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ειναι βραδυ και δε λειτουργεις. Ξαναδιαβασε αυριο οσα εγραψα και θα δεις το φως
Μηδενικο ε? Μη σου πω μας δινουν και πριμιουμ για να δανειζομαστε
Εχεις να απαντησεις κατι σοβαρο ή να μην ασχοληθω περαιτερω? Ενα σοβαρο ποσταρισμα δεν εχεις κανει. Ολο μαλακιες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Εσυ φαινεσαι παντως να εισαι το πρωτο κομματοσκυλο.
Οπως σου ειπα, ξαναδιαβασε αυριο, δεν ειναι να ασχολεισαι βραδυ, αστο. Εχεις και μια ηλικια, αραξε να δεις λιγο τηλ, βαλε σκαι
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.286
Πόντοι
2.586
Οσα λες ειναι ευχολογια και σχεδια, που μακαρι να γινουν 10 φορες. Αλλα εγω βλπω τι υπαρχει, οχι τι ΘΑ, ΙΣΩΣ γινει. Γιατι το θερμο επεισοδιο θα γινει τωρα, οχι ΟΤΑΝ παρουμε μπελαρα, και φ35 κλπ κλπ

Με δουλεύεις; :dunno: Εσύ δεν μου έλεγες πριν πως θα προτιμούσες να στραφούμε σε εγχώρια παραγωγή; Αυτό δεν σου γράφω πως κάνουμε;
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.234
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Με δουλεύεις; :dunno: Εσύ δεν μου έλεγες πριν πως θα προτιμούσες να στραφούμε σε εγχώρια παραγωγή; Αυτό δεν σου γράφω πως κάνουμε;
Σου λεω οτι δεν υπαρχει κατι ΤΩΡΑ. ουτε στο αμεσο μελλον. Υπαρχουν μονο σχεδια και ευχολογια. Τη στιγμη που η τουρκια εχει γαμηθει να παραγει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Οπως σου ειπα, ξαναδιαβασε αυριο, δεν ειναι να ασχολεισαι βραδυ, αστο. Εχεις και μια ηλικια, αραξε να δεις λιγο τηλ, βαλε σκαι
Mισο γιατι ψαχνω το μαντηλι μου να σκουπισω τα δακρυα μου.
Αν ευχαριστω για κατι το Θεο, ειναι που δεν με εχει κανει ανοητο σαν καποιους σαν του λογου σου, που εισαι ανικανος να κάνεις μια συζητηση της προκοπης.
Εντελως ασοβαρος. Καμια συνεχεια στη συζητηση. Τραβα κυλισου στο βοθρο σου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Με δουλεύεις; :dunno: Εσύ δεν μου έλεγες πριν πως θα προτιμούσες να στραφούμε σε εγχώρια παραγωγή; Αυτό δεν σου γράφω πως κάνουμε;
Συνεχισε να συζητας μαζι του, καλυτερα συνομιλησε με τον τοιχο απεναντι σου, πιο μεγαλη νοημοσυνη θα εχει
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.286
Πόντοι
2.586
Σου λεω οτι δεν υπαρχει κατι ΤΩΡΑ. ουτε στο αμεσο μελλον. Υπαρχουν μονο σχεδια και ευχολογια. Τη στιγμη που η τουρκια εχει γαμηθει να παραγει.

Και μου λες πως εγώ έγραφα "αν" και "θα". Το θέμα είναι ΤΩΡΑ τί κάνουμε, προφανώς ξέρουμε τί έγινε στο παρελθόν.
ΠΑΣΟΚ μου θέλατε.
Τώρα γίνεται ό,τι καλύτερο, ίσως, βάσει συνθηκών.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.289
Κριτικές
2
Like
18.990
Πόντοι
3.656
Οκ, να τον στειλουμε στο Γουδή τον Παγκαλο.
Εκεινον τον αρχικαραγκιοζη τον δημαρχο καλυμνου, που εβαλε τη χωρα στην περιπετεια, εδωσε την αφορμη που γυρευαν χρονια οι τουρκοι και κοντεψε να οδηγησει την Ελλαδα σε πολεμο, τι τον καναμε?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Εχεις να απαντησεις κατι σοβαρο ή να μην ασχοληθω περαιτερω? Ενα σοβαρο ποσταρισμα δεν εχεις κανει. Ολο μαλακιες
βρε συ αλεξούκο γιατί χαλάς το νήμα ? αν σε πει αρχιτρόμπα ο άλλος που στα καλά καθούμενα του λες
ότι γράφει μαλακίες ,θα έχει άδικο ?
Λίγη ψυχραιμία δε βλάπτει , λίγη λογική δεν διαθέτεις ?

Δεν μπορούν να διαχειριστούν τις φωτιές στην αθήνα οι αλεκοκούληδες ,
θα αντιμετωπίσουν τούρκικη επίθεση ,πόλεμο ?

Για Πάγκαλο , χρονολογικά
τον ψήφισες πριν ψηφίσεις κκε εσ ή στη πορεία ?
μετά τα ίμια ψήφισες σημίτη ?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
βρε συ αλεξούκο γιατί χαλάς το νήμα ? αν σε πει αρχιτρόμπα ο άλλος που στα καλά καθούμενα του λες
ότι γράφει μαλακίες ,θα έχει άδικο ?
Λίγη ψυχραιμία δε βλάπτει , λίγη λογική δεν διαθέτεις ?

Δεν μπορούν να διαχειριστούν τις φωτιές στην αθήνα οι αλεκοκούληδες ,
θα αντιμετωπίσουν τούρκικη επίθεση ,πόλεμο ?

Για Πάγκαλο , χρονολογικά
τον ψήφισες πριν ψηφίσεις κκε εσ ή στη πορεία ?
μετά τα ίμια ψήφισες σημίτη ?
Μαλλον δεν διαβαζεις καλα, για καποιον περιεργο λογο παραλειπεις το οτι εκεινος αρχισε πρωτος, δεν πειραζει ομως, το ξερω οτι εγω ειμαι αυτος που ενοχλει. Δεν περιμενα κατι καλυτερο, δεν εχεις δωσει κι εσυ τα καλυτερα δειγματα.
Οι "αλεκοκουληδες" ειναι οι ηγετες της χωρας, αυτοι θα αποφασιζουν. Ποιοι θα αποφασιζουν? Δεν το καταλαβα αυτο. Αν σου πω τωρα οτι λες μαλακιες θα ειμαι κακος δηλαδη. Ε μην λετε μαλακιες, να μην σας τα χωνω.
Ναι, μετα τα Ιμια ψηφισα Σημιτη.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.289
Κριτικές
2
Like
18.990
Πόντοι
3.656
Μαλλον δεν διαβαζεις καλα, για καποιον περιεργο λογο παραλειπεις το οτι εκεινος αρχισε πρωτος, δεν πειραζει ομως, το ξερω οτι εγω ειμαι αυτος που ενοχλει. Δεν περιμενα κατι καλυτερο, δεν εχεις δωσει κι εσυ τα καλυτερα δειγματα.
Οι "αλεκοκουληδες" ειναι οι ηγετες της χωρας, αυτοι θα αποφασιζουν. Ποιοι θα αποφασιζουν? Δεν το καταλαβα αυτο. Αν σου πω τωρα οτι λες μαλακιες θα ειμαι κακος δηλαδη. Ε μην λετε μαλακιες, να μην σας τα χωνω.
Ναι, μετα τα Ιμια ψηφισα Σημιτη.
καλά,
σε ποιό ποστ άρχισε πρώτος ? δείξτο !!

Δεν μπορείς αντικειμενικά να λες κανέναν μαλάκα
όταν έχεις ψηφίσει σχεδόν ό,τι κόμμα κυκλοφορεί στην πιάτσα.
Και ποιός ξέρει τι άλλο έχεις ψηφίσει που δεν ομολογείς.
Επομένως είσαι ανώριμος και γυρολόγος ,έτσι δεν είναι ?
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.286
Πόντοι
2.586
καλά,
σε ποιό ποστ άρχισε πρώτος ? δείξτο !!

Δεν μπορείς αντικειμενικά να λες κανέναν μαλάκα
όταν έχεις ψηφίσει σχεδόν ό,τι κόμμα κυκλοφορεί στην πιάτσα.
Και ποιός ξέρει τι άλλο έχεις ψηφίσει που δεν ομολογείς.
Επομένως είσαι ανώριμος και γυρολόγος ,έτσι δεν είναι ?

Ρε τύπε, ο παπαρούπας εδώ δεν το ξεκινάει;

Ειναι βραδυ και δε λειτουργεις. Ξαναδιαβασε αυριο οσα εγραψα και θα δεις το φως
Μηδενικο ε? Μη σου πω μας δινουν και πριμιουμ για να δανειζομαστε
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.882
Κριτικές
28
Like
2.817
Πόντοι
6.265
Οκ, να τον στειλουμε στο Γουδή τον Παγκαλο.
Εκεινον τον αρχικαραγκιοζη τον δημαρχο καλυμνου, που εβαλε τη χωρα στην περιπετεια, εδωσε την αφορμη που γυρευαν χρονια οι τουρκοι και κοντεψε να οδηγησει την Ελλαδα σε πολεμο, τι τον καναμε?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Tι εννοεις τυπε οτι ειναι αρχικαραγκιοζης ο δημαρχος εκεινος επειδη εβαλε Ελληνικη σημαια σε Ελληνικο εδαφος?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ρε τύπε, ο παπαρούπας εδώ δεν το ξεκινάει;
Ρε τύπε τι μπαινεις στον κοπο και εξηγεις? Μπροστα στα ματια του ειναι. Αν ηθελε να το δει, θα το ειχε δει εξ αρχης. Εγω ειμαι το προβλημα, ακομη να το καταλαβεις?
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.286
Πόντοι
2.586
Ναι και ο Καμμένος που πήγε και έριξε στεφάνι. Μεγάλα πολιτικά μυαλά.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.286
Πόντοι
2.586
Ρε τύπε τι μπαινεις στον κοπο και εξηγεις? Μπροστα στα ματια του ειναι. Αν ηθελε να το δει, θα το ειχε δει εξ αρχης. Εγω ειμαι το προβλημα, ακομη να το καταλαβεις?

Ναι το ξέρω χρόνια ότι έχουν κόλλημα μαζί σου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Tι εννοεις τυπε οτι ειναι αρχικαραγκιοζης ο δημαρχος εκεινος επειδη εβαλε Ελληνικη σημαια σε Ελληνικο εδαφος?
Δεν θα το συζητησω αυτο το θεμα. ΚΑΘΟΛΟΥ ομως. Ειμαι παντως σιγουρος οτι οι τουρκοι θα παρακαλουσαν τον θεο να βρεθει καποιος ηλιθιος να το παιξει "πατριωταρος" και να τους δωσει την αφορμη που θελανε. Εσεις μπορειτε να αναλωνεστε στο πανηλιθιο επιχειρημα "ελληνικο εδαφος ητανε, καλα εκανε και εβαλε τη σημαια". Συγνωμη αλλά καμία περαιτερω συζητηση. Καποια πραγματα ειναι αυτονοητα. Ειτε τα καταλαβαινουμε, ειτε οχι. Η συζητηση περιττευει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom