Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
προς το παρον θα μας κλασσουν τα αρχιδια.
ο ερντογαν θελει, αλλα δεν μπορει.
ομως θα παει στα ορια  τουρκικο ερευνητικο σκαφος για να λενε στα μογγολια που τους ψηφιζουν οτι καναμε αυτο που θελουμε.

1σημερα εχουμε αεροπορικη και ναυτικη υπεροπλια. κανεις δεν θα διακυνδυνευε αν δεν ηταν σιγουρος για το αποτελεσμα. και οι τουρκοι δεν ειναι καθολου σιγουροι. ο κουλης εχει πεις σε ολους οτι θα χτυπησουμε.


2στον β παγκοσμιο, οι αγγλοι ειχαν εγκλωβισει το γερμανικο θωρηκτο γκραφ σπεε σε καποιον κολπο.
απο εξω ηταν 3-5 θωρηκτα και αρκετα αλλα αγγλικα πλοια που περιμεναν πως και πως να κανουν τους ηρωες και να παρουν παρασημο βυθιζοντας το.
ο τσορτσιλ τους ειπε να κατσουν στα αυγα τους και να μην κανουν τιποτα γιατι σε μια ναυμαχια ποτε κανεις δεν ξερει τι μπορει να συμβει. ετσι τον ηπιαν σαν κλαμμενα μουνια και περιμεναν απο εξω μερικους μηνες εως το πληρωμα αποφασισε να αυτοβυθυσει το γερμανικο θωρηκτο


ο ερντογαν ξεκινησε απο κουλουρτζης στην κωνσταντινουπολη και εφτασε ως εδω που ειναι τωρα, και το εκανε γιατι δεν ειναι μαλακας
1- από ποιά στοιχεία προκύπτει δική μας υπεροπλοία ; αν εννοούμε βέβαια με τον ίδιο τρόπο τη λέξη υπεροπλοία
2- πριν γράψεις τόσες μαζεμένες ανακρίβειες θα μπορούσες να κάνεις μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο για να μάθεις πως και τι...
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Για τα Ιμια μπορω να σας αναφερω απο ανθρωπο Αρχικελευστη που ειχα στο ναυτικο που με γουσταρε επειδη βαραγα 2πλοβαρδιες στα ρανταρ και ηξερα ολα τα σκαριφιματα και ημουν σωστος στη θητεια μου και δεν διαμαρτυριθικα ποτε επειδη ημουν αβισματοτος στο ΠΝ και εμενα μεσα 45-50 μερες χωρις εξοδο,μου ειχε εκμυστιρευθει το εξης ωντας στο Ναυρινο..Ηταν ολοι ετοιμοι και ολος ο τουρκικος στολος ηταν λοκαρισμενος...ενα κουμπι και τους ειχαμε βυθισει...Η εντολη δεν ηρθε ποτε,ηταν ολοι πολλυ καβλωμενοι και πορωμενοι σε σημειο που ατομα κλεγανε γιατι δεν ηρθε αυτη η εντολη...Αυτο για οσους υποτιμανε το ΠΝ...
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
η ΜΙΤ βολταρει γυρω γυρω ανενοχλητη και εχει ενημερωσει φιλε μου.
[/quote]

παω πασο κωστα δεν το διαβασα...τι ενοεις βολταρει ανενοχλητη η ΜΙΤ???
Εμενα φιλε δεν με νοιαζει και να πεθανω,απλα το ειπα βαση στατιστικης
Ποσοι πιστευεις ειναι διατεθειμενη να πανε στο πολεμο???εγω απο οσους εχω κανει αυτη τη κουβεντα ειναι οι 3 στους 10
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Προσωπικά αποδίδω αυτή την πολιτική ηττοπάθεια σε 1 και μόνο λόγο: δεν φτιάχνεις ένα κράτος μέσα σε ένα βράδυ, γιατί νομίζεις ότι τεχνολογικά και κοινωνικά είμαστε τόσο πίσω?
Εχουμε τεραστια μυαλα αλλα δεν πειθαρχουνε. Δεν μπορει να γινει το παρακατω βημα της εξελιξης διοτι δεν θελουνε οι ξενοι να απελευθερωθουμε και δεν υπαρχει καποιος να οργανωσει ολα αυτα που πρεπει να γινουνε διαλυωντας ολα τα συμφεροντα που λυμαινονται την χωρα. Ολοι ειναι εγωπαθεις και παρτακηδες δεν μπορουνε να ακολουθησουνε εντολες για το κοινο καλο. Ολοι θελουνε να δινουνε αυτοι εντολες και το μεγαλυτερο μεριδιο κερδους , φημης , δοξας κλπ να το εχουνε μονοι τους.Η φαγωμαρα και η προδοσια ητανε ανεκαθεν τα δυο μεγαλυτερα προβληματα Στην Ελληνικη Ιστορια.
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Εχουμε τεραστια μυαλα αλλα δεν πειθαρχουνε. Δεν μπορει να γινει το παρακατω βημα της εξελιξης διοτι δεν θελουνε οι ξενοι να απελευθερωθουμε και δεν υπαρχει καποιος να οργανωσει ολα αυτα που πρεπει να γινουνε διαλυωντας ολα τα συμφεροντα που λυμαινονται την χωρα. Ολοι ειναι εγωπαθεις και παρτακηδες δεν μπορουνε να ακολουθησουνε εντολες για το κοινο καλο. Ολοι θελουνε να δινουνε αυτοι εντολες και το μεγαλυτερο μεριδιο κερδους , φημης , δοξας κλπ να το εχουνε μονοι τους.Η φαγωμαρα και η προδοσια ητανε ανεκαθεν τα δυο μεγαλυτερα προβληματα Στην Ελληνικη Ιστορια.
εδω ρε τυπε φαγαμε το Καποδιστρια το μοναδικο σωστο Ελληνα πολιτικο απ την επανασταση και μετα...Και μιλαω εχωντας γνωση του τι εστι Καποδιστριας
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Για τα Ιμια μπορω να σας αναφερω απο ανθρωπο Αρχικελευστη που ειχα στο ναυτικο που με γουσταρε επειδη βαραγα 2πλοβαρδιες στα ρανταρ και ηξερα ολα τα σκαριφιματα και ημουν σωστος στη θητεια μου και δεν διαμαρτυριθικα ποτε επειδη ημουν αβισματοτος στο ΠΝ και εμενα μεσα 45-50 μερες χωρις εξοδο,μου ειχε εκμυστιρευθει το εξης ωντας στο Ναυρινο..Ηταν ολοι ετοιμοι και ολος ο τουρκικος στολος ηταν λοκαρισμενος...ενα κουμπι και τους ειχαμε βυθισει...Η εντολη δεν ηρθε ποτε,ηταν ολοι πολλυ καβλωμενοι και πορωμενοι σε σημειο που ατομα κλεγανε γιατι δεν ηρθε αυτη η εντολη...Αυτο για οσους υποτιμανε το ΠΝ...
Αυτο που λες χωρις ιχνος προσβολης προς το προσωπο σου το ξερει ολος ο Ελληνικος λαος εδω και πολλα χρονια. Οτι εκεινη την ημερα οι Μογγολοι θα εμεναν απο πλοια και τοΑιγαιο θα ητανε Ελληνικη λιμνη επι χρονια. Οσο αφορα την ΜΙΤ ψαξε λιγο το θεμα και θα μαθεις. Εχουμε γεμισει πρακτορες σε ολα τα νησια και σε ολη την ενδοχωρα. Η Θρακη δε ειναι η φωλια.
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Αυτο που λες χωρις ιχνος προσβολης προς το προσωπο σου το ξερει ολος ο Ελληνικος λαος εδω και πολλα χρονια. Οτι εκεινη την ημερα οι Μογγολοι θα εμεναν απο πλοια και τοΑιγαιο θα ητανε Ελληνικη λιμνη επι χρονια. Οσο αφορα την ΜΙΤ ψαξε λιγο το θεμα και θα μαθεις. Εχουμε γεμισει πρακτορες σε ολα τα νησια και σε ολη την ενδοχωρα. Η Θρακη δε ειναι η φωλια.
Απλα το αναφερω γιατι οταν στο διηγητε καποιος που ηταν εκει και εκεινη τη στιγμη που στο λεει βλεπεις τα φωτακια απεναντι σε πιανει ενα ριγος....Αλλα πες μου γιατι φαινετε απ το τροπο που γραφεις οτι εχεις καποια γνωση,πως θα μιλησει η καρδια???Ποσοι αληθεια εχουν μεινει που να ειναι διατεθειμενοι να πεθανουν και να πολεμησουν οπως οι παπουδες μας?Εγω δυστυχως απογοητευομαι απο την Απαντηση
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
παω πασο κωστα δεν το διαβασα...τι ενοεις βολταρει ανενοχλητη η ΜΙΤ???
Εμενα φιλε δεν με νοιαζει και να πεθανω,απλα το ειπα βαση στατιστικης
Ποσοι πιστευεις ειναι διατεθειμενη να πανε στο πολεμο???εγω απο οσους εχω κανει αυτη τη κουβεντα ειναι οι 3 στους 10
Φιλε μου μην ακους τι λενε τωρα χαλαροι. Οταν σφιξουν οι κωλοι και ο Μογγολος σε σφαζει , σου παιρνει το χωραφι σου , σου σκοτωνει τα παιδια σου , σου βιαζει μανα αδερφη κορη τοτε φιλε μου οχι 3 στα 10 θα πανε 11 στους 10 ολοι μαζι και γεροι. Δεν θα φτασουμε ποτε σε αυτο το σημειο αλλα θα πανε ολοι να εισαι σιγουρος ακομη και αν κρυφτουνε θα πανε με το ετσι θελω.
 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Για τα Ιμια μπορω να σας αναφερω απο ανθρωπο Αρχικελευστη που ειχα στο ναυτικο που με γουσταρε επειδη βαραγα 2πλοβαρδιες στα ρανταρ και ηξερα ολα τα σκαριφιματα και ημουν σωστος στη θητεια μου και δεν διαμαρτυριθικα ποτε επειδη ημουν αβισματοτος στο ΠΝ και εμενα μεσα 45-50 μερες χωρις εξοδο,μου ειχε εκμυστιρευθει το εξης ωντας στο Ναυρινο..Ηταν ολοι ετοιμοι και ολος ο τουρκικος στολος ηταν λοκαρισμενος...ενα κουμπι και τους ειχαμε βυθισει...Η εντολη δεν ηρθε ποτε,ηταν ολοι πολλυ καβλωμενοι και πορωμενοι σε σημειο που ατομα κλεγανε γιατι δεν ηρθε αυτη η εντολη...Αυτο για οσους υποτιμανε το ΠΝ...

Εμενα φίλε, υπαξιωματικος που ήταν στο Ναυαρίνο τη νύχτα στα Ίμια, μου είπε ήταν όλοι οι μόνιμοι ήταν έτοιμοι (μετά το μήνυμα του Λυμπερη), όμως υπήρχαν και τα ναυτακια τα οποία κλαιγανε γτ είχαν χεστει πάνω τους και προσπαθούσαν οι μόνιμοι να τους σενεφερουν
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Ναι, φυσικα ολος ο τουρκικος στολος ηταν "λοκαρισμενος" στα Ιμια.

Σε ελαχιστο θαλασσιο χωρο ειχαν μαζευτει ενα σωρο πλοια και απο τις δυο πλευρες.

Αυτο που δεν λεει ομως κανενας σας, ηταν οτι και οι Τουρκοι ειχαν λοκαρισμενα τα ελληνικα πλοια.

Αν επεφτε η πρωτη κανονια, το 80% και των δυο  στολων θα ειχε παει στον πατο με χιλιαδες νεκρους.

Καποιοι επιμενετε να θεωρειτε οτι για καποιον περιεργο λογο, μονο εμεις θα πυροβολουσαμε και οι τουρκοι θα καθονταν απλως να πεθανουν.

Αν ξεκιναγε το κανονίδι στα Ιμια, θα μιλουσαμε σημερα για μια τραγωδια. Κόψτε λοιπόν τις παπαριές για ελληνικές λίμνες και εξαφανιση του τουρκικου στόλου. Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα.
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Απλα το αναφερω γιατι οταν στο διηγητε καποιος που ηταν εκει και εκεινη τη στιγμη που στο λεει βλεπεις τα φωτακια απεναντι σε πιανει ενα ριγος....Αλλα πες μου γιατι φαινετε απ το τροπο που γραφεις οτι εχεις καποια γνωση,πως θα μιλησει η καρδια???Ποσοι αληθεια εχουν μεινει που να ειναι διατεθειμενοι να πεθανουν και να πολεμησουν οπως οι παπουδες μας?Εγω δυστυχως απογοητευομαι απο την Απαντηση
Απευχομαι να δικαιωθω αλλα στο λεω ξανα αν ερθει η ωρα θα πανε ολοι.
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Εμενα φίλε, υπαξιωματικος που ήταν στο Ναυαρίνο τη νύχτα στα Ίμια, μου είπε ήταν όλοι οι μόνιμοι ήταν έτοιμοι (μετά το μήνυμα του Λυμπερη), όμως υπήρχαν και τα ναυτακια τα οποία κλαιγανε γτ είχαν χεστει πάνω τους και προσπαθούσαν οι μόνιμοι να τους σενεφερουν
Οποιος πει οτι εκεινη την ωρα δεν θα χεστει πανω του ειναι σαν να λεει στην γυναικα του η στην γκομενα του οτι δεν ξενογαμησε ποτε.
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Εμενα φίλε, υπαξιωματικος που ήταν στο Ναυαρίνο τη νύχτα στα Ίμια, μου είπε ήταν όλοι οι μόνιμοι ήταν έτοιμοι (μετά το μήνυμα του Λυμπερη), όμως υπήρχαν και τα ναυτακια τα οποία κλαιγανε γτ είχαν χεστει πάνω τους και προσπαθούσαν οι μόνιμοι να τους σενεφερουν
Παικταρα μου παντου υπαρχουν αυτα,εγω που μπηκα 25 χρονων και μεχρι τα 25 ειχα παει 2 φορες βραζιλια και αλλη μια Νορβηγια και δεν μπηκα σε καραβι γιατι οταν μπηκα δεν  περνανε ουτε οσους ειχαμε ναυτοσυνη και ειμασταν ταξιδεμενοι  σε καραβισια θεση,γνωρισα αλλους μπαρκαρουτσους καβλωμενους που παρακαλαγαμε να μας βαλουν σε καραβισια θεση....τωρα για τα φλωρακια τα βυσματωμενα δε με νοιαζει καθολου...Ξερεις πιστευω τι γινετε σε περιπτωση λιποταξιας
 

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.034
Κριτικές
242
Like
22.338
Πόντοι
31.628
Φιλε μου μην ακους τι λενε τωρα χαλαροι. Οταν σφιξουν οι κωλοι και ο Μογγολος σε σφαζει , σου παιρνει το χωραφι σου , σου σκοτωνει τα παιδια σου , σου βιαζει μανα αδερφη κορη τοτε φιλε μου οχι 3 στα 10 θα πανε 11 στους 10 ολοι μαζι και γεροι. Δεν θα φτασουμε ποτε σε αυτο το σημειο αλλα θα πανε ολοι να εισαι σιγουρος ακομη και αν κρυφτουνε θα πανε με το ετσι θελω.

Κάπως έτσι. Και πιο νωρίς, όταν νιώσουν ότι έρχεταιο μογγόλος για να βιάσει τις μανάδες μας και τις αδερφές μας, τότε θα ξυπνήσουν και οι πιο κεφτέδες. Κάποιοι απλά θα την κάνουν ώς συνήθως, αλλά δεν θα πολεμήσουμε για αυτούς. Για τους υπόλοιπους θα πολεμήσουμε και τους προγόνους μας.

simaia.jpg


 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Ναι, φυσικα ολος ο τουρκικος στολος ηταν "λοκαρισμενος" στα Ιμια.

Σε ελαχιστο θαλασσιο χωρο ειχαν μαζευτει ενα σωρο πλοια και απο τις δυο πλευρες.

Αυτο που δεν λεει ομως κανενας σας, ηταν οτι και οι Τουρκοι ειχαν λοκαρισμενα τα ελληνικα πλοια.

Αν επεφτε η πρωτη κανονια, το 80% και των δυο  στολων θα ειχε παει στον πατο με χιλιαδες νεκρους.

Καποιοι επιμενετε να θεωρειτε οτι για καποιον περιεργο λογο, μονο εμεις θα πυροβολουσαμε και οι τουρκοι θα καθονταν απλως να πεθανουν.

Αν ξεκιναγε το κανονίδι στα Ιμια, θα μιλουσαμε σημερα για μια τραγωδια. Κόψτε λοιπόν τις παπαριές για ελληνικές λίμνες και εξαφανιση του τουρκικου στόλου. Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα.
Αλεξ παλι εσυ τα ξερεις ολα και οι στρατιωτικοι που ητανε σε διαφορες εκπομπες και τα λεγανε ητανε ολοι ψευτες και μαλακες. Αυτο το οτι λες εσυ ειναι σωστο και οτι λενε οι αλλοι παντα λαθος ηρεμησε το λιγο στο μυαλο σου. Η πολυ επαρση τρελλαινει σε λιγο θα νομιζεις οτι εισαι ο Μπεζος ο ποιο πλουσιος ανθρωπος στον κοσμο. Η ο Παππας που εχει το αλανθαστο. Ηρεμησε λιγο τυπε ειπαμε.
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Κάπως έτσι. Και πιο νωρίς, όταν νιώσουν ότι έρχεταιο μογγόλος για να βιάσει τις μανάδες μας και τις αδερφές μας, τότε θα ξυπνήσουν και οι πιο κεφτέδες. Κάποιοι απλά θα την κάνουν ώς συνήθως, αλλά δεν θα πολεμήσουμε για αυτούς. Για τους υπόλοιπους θα πολεμήσουμε και τους προγόνους μας.

simaia.jpg
Ετσι ακριβως.
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Αλεξ παλι εσυ τα ξερεις ολα και οι στρατιωτικοι που ητανε σε διαφορες εκπομπες και τα λεγανε ητανε ολοι ψευτες και μαλακες. Αυτο το οτι λες εσυ ειναι σωστο και οτι λενε οι αλλοι παντα λαθος ηρεμησε το λιγο στο μυαλο σου. Η πολυ επαρση τρελλαινει σε λιγο θα νομιζεις οτι εισαι ο Μπεζος ο ποιο πλουσιος ανθρωπος στον κοσμο. Η ο Παππας που εχει το αλανθαστο. Ηρεμησε λιγο τυπε ειπαμε.
Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα ειχαμε απωλιες αυτοι θα ειχανε ομως καταστροφη εμεις θα χαναμε το 10% του στολου αυτοι το 90% ασε που τοτε η Τουρκια δεν ειχε υποβρυχια...τωρα θα μου πεις τη σημερον ημερα η τουρκια εχει κορβετες και εμεις δεν εχουμε.......
 
Εγγρ.
25 Δεκ 2014
Μηνύματα
522
Like
191
Πόντοι
6
Ναι, φυσικα ολος ο τουρκικος στολος ηταν "λοκαρισμενος" στα Ιμια.

Σε ελαχιστο θαλασσιο χωρο ειχαν μαζευτει ενα σωρο πλοια και απο τις δυο πλευρες.

Αυτο που δεν λεει ομως κανενας σας, ηταν οτι και οι Τουρκοι ειχαν λοκαρισμενα τα ελληνικα πλοια.

Αν επεφτε η πρωτη κανονια, το 80% και των δυο  στολων θα ειχε παει στον πατο με χιλιαδες νεκρους.

Καποιοι επιμενετε να θεωρειτε οτι για καποιον περιεργο λογο, μονο εμεις θα πυροβολουσαμε και οι τουρκοι θα καθονταν απλως να πεθανουν.

Αν ξεκιναγε το κανονίδι στα Ιμια, θα μιλουσαμε σημερα για μια τραγωδια. Κόψτε λοιπόν τις παπαριές για ελληνικές λίμνες και εξαφανιση του τουρκικου στόλου. Δεν ισχυει τιποτα απο αυτα.

Δεν πρέπει να είναι όπως τα λες. Έχω την εντύπωση ότι στα Ίμια ήταν κάνα δυο φρεγάτες εκατέρωθεν. Όλα τα υπόλοιπα πλοία ήταν διασκορπισμένα πολλά μίλια μακριά
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Μπορει να μου εξηγησει καποιος τεχνικά γιατι θα χαναμε εμεις το 10% και εκεινοι το 90%?
Δεν ειρωνευομαι, ρωτω πολυ σοβαρα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Δεν πρέπει να είναι όπως τα λες. Έχω την εντύπωση ότι στα Ίμια ήταν κάνα δυο φρεγάτες εκατέρωθεν. Όλα τα υπόλοιπα πλοία ήταν διασκορπισμένα πολλά μίλια μακριά
Αρα δεν λεω εγω λαθος, αλλά οι προηγουμενοι, που ελεγαν οτι τα τουρκικα πλοια ηταν ολα "λοκαρισμενα" απο τα ελληνικα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom