Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 459K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
Δεν χρειαζομαι να συχναζω πουθενα
Εσυ οφείλεις να γαμηθεις
Ο κωλος σου εχει χρεος να σωσει ένα παιδι από βιασμο

Εσας τους πολυ σκληρους "ανδρες" ομοφυλοφιλους Ναζι σαν τον Ρεμ, δεν ειναι τυχαιο οτι τους σιχαινονταν ολοι. Μεχρι και η Βερμαχτ, ο τακτικος γερμανικος στρατος.

Τωρα θα μας πεις γιατι αλλαζεις συνεχεια νικ, σκληρο αγορι;
 

modeljunkie

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2019
Μηνύματα
401
Like
9
Πόντοι
1

Εσας τους πολυ σκληρους "ανδρες" ομοφυλοφιλους Ναζι σαν τον Ρεμ, δεν ειναι τυχαιο οτι τους σιχαινονταν ολοι. Μεχρι και η Βερμαχτ, ο τακτικος γερμανικος στρατος.

Τωρα θα μας πεις γιατι αλλαζεις συνεχεια νικ, σκληρο αγορι;

Δεν υπαρχει αντικειμενο συζητησης μαζι σου
Μονο υπενθυμιση να πραξεις το χρεος σου
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Μην γαματε τελειως το νημα. Ειρηνη Ημιν τυποι. Οι μαυροι λαθροπιθηκοι ειναι θεμα σε αλλο νημα εδω μιλαμε για αλλους πιθηκους τους Μογγολους. Αν θα μας τα κλασουνε γυρισμενοι με τον κωλο η οχι?
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16

Εσας τους πολυ σκληρους "ανδρες" ομοφυλοφιλους Ναζι σαν τον Ρεμ, δεν ειναι τυχαιο οτι τους σιχαινονταν ολοι. Μεχρι και η Βερμαχτ, ο τακτικος γερμανικος στρατος.

Τωρα θα μας πεις γιατι αλλαζεις συνεχεια νικ, σκληρο αγορι;

Ειναι ναζιστής και ανθέλληνας ο modeljunkie/ acapoeira;

Ναυάγιο κανονικό δηλαδή.
 

KOST74

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
118
Like
5.578
Ειναι ναζιστής και ανθέλληνας ο modeljunkie/ acapoeira;

Ναυάγιο κανονικό δηλαδή.
Φιλε μου δεν ξερω τι ειναι. Οσο και να τον βρισουνε οτι και να του πουνε αν αυτα ειναι τα πιστευω τπυ δεν θα αλλαξει. Δημοκρατια εχουμε ο καθενας ας κανει οτι θελει. Το ζητουμενο ειναι τι θα κανουμε οσοι αγαπαμε την Ελλαδα και το Ελληνικο Εθνος με τους Πιθηκομογγολους και με τους γαμημενους λαθροπιθηκους που αποικουνε βαση οργανωμενου σχεδιου ( ΜΚΟ , λεφτα Σωρρος , Πουλημενους πολιτικους , Ελληνικο λομπι κλπ ) Την πατριδα μας. Γιαυτο ανοιγωνται αυτα τα νηματα ρε φιλε για να μιλησουμε για αυτους τους προβληματισμους μας. Δεν ειμαστε εδω για προσβολες , μπινελικια και για να βγαζει ο καθενας τα εσωψυχα του. Ανοιξτε νημα για τον Ναζισμο που νομιζω οτι ηδη πρεπει να υπαρχει πηγαιντε εκει και πειτε οτι γουσταρετε. Εδω μιλαμε για Κωλοτουρκους και μαυρους Πιθηκους εκ παραδρομης και για αυτους αλλου ειναι το νημα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μάλλον πλησιάζει γρήγορα η κέντα για να διαβάζουμε τέτοια αρθρα από δημοσιογράφους σαν τον Κοττάκη

Δυστυχώς, οι εξελίξεις που έρχονται –εκτός κι αν μας σώσει ένας παγκόσμιος πόλεμος– θα θίξουν τον σκληρό πυρήνα της εθνικής μας κυριαρχίας και θα απειλήσουν την εδαφική μας ακεραιότητα. Όπως λέει ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής σε συνομιλητές του, «αυτή θα είναι η πλέον δύσκολη χρονιά για την Ελλάδα μετά το 1974». Μια σχετικά ασφαλής προβολή των εξελίξεων στην περιοχή μας είναι η εξής – αναλαμβάνω το ρίσκο να τη διατυπώσω:
• Ο Ερντογάν αποστέλλει ερευνητικό, ίσως και μέσα στον μήνα, σε ακατοίκητο νησί του Αιγαίου, το οποίο περιλαμβάνεται στη συμφωνία και, κατά τους Αμερικανούς, δεν διαθέτει υφαλοκρηπίδα. Νησί που δεν ονοματίζεται στη Συνθήκη της Λωζάννης.

 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
Μάλλον πλησιάζει γρήγορα η κέντα για να διαβάζουμε τέτοια αρθρα από δημοσιογράφους σαν τον Κοττάκη

Δυστυχώς, οι εξελίξεις που έρχονται –εκτός κι αν μας σώσει ένας παγκόσμιος πόλεμος– θα θίξουν τον σκληρό πυρήνα της εθνικής μας κυριαρχίας και θα απειλήσουν την εδαφική μας ακεραιότητα. Όπως λέει ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής σε συνομιλητές του, «αυτή θα είναι η πλέον δύσκολη χρονιά για την Ελλάδα μετά το 1974». Μια σχετικά ασφαλής προβολή των εξελίξεων στην περιοχή μας είναι η εξής – αναλαμβάνω το ρίσκο να τη διατυπώσω:
• Ο Ερντογάν αποστέλλει ερευνητικό, ίσως και μέσα στον μήνα, σε ακατοίκητο νησί του Αιγαίου, το οποίο περιλαμβάνεται στη συμφωνία και, κατά τους Αμερικανούς, δεν διαθέτει υφαλοκρηπίδα. Νησί που δεν ονοματίζεται στη Συνθήκη της Λωζάννης.


Βάζεις στοιχηματάκι ότι είσαι υπερβολικός?


Π
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326

ΣΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΟΙΚΟ
«Και αν χάσετε;» - «Δεν θα χάσουμε»: Ο διάλογος Τραμπ-Μητσοτάκη για την Τουρκία

 
Ένας άγνωστος διάλογος που είχε ο Κυριάκος Μητσοτάκης με τον Αμερικανό πρόεδρο, Ντόναλντ Τραμπ, κατά τη συνάντησή τους στον Λευκό Οίκο αποκαλύπτεται σήμερα.




Σύμφωνα με την εφημερίδα «Εστία», ο διάλογος των δύο ανδρών έγινε μετά τις κοινές τους δηλώσεις, όπου ετέθη πληθώρα ερωτήσεων για την κατάσταση που επικρατεί στο Ιράκ.

«Εστία»: Ο άγνωστος διάλογος Μητσοτάκη-Τραμπ
Οπως αναφέρει η «Εστία», πίσω από τις κλειστές πόρτες ο Ελληνας πρωθυπουργός εξήγησε στον πρόεδρο των ΗΠΑ τις αρνητικές επιπτώσεις που θα έχει στην ασφάλεια και τη σταθερότητα στη Νοτιοανατολική Ευρώπη τυχόν προκλητική ενέργεια της Τουρκίας στο Αιγαίο και στη Μεσόγειο. Ο Κυριάκος Μητσοτάκης δεν έκανε λόγο για «θερμό επεισόδιο» μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας, ωστόσο, όπως αναφέρει η εφημερίδα, εξήγησε πως η χώρα μας θα αντιδράσει σε περίπτωση που αμφισβητηθούν τα κυριαρχικά της δικαιώματα.

«Κι αν χάσετε;», ρώτησε χαρακτηριστικά σε εκείνο το σημείο τον Ελληνα πρωθυπουργό ο Ντόναλντ Τραμπ, σύμφωνα με την «Εστία». «Δεν θα χάσουμε, κ. πρόεδρε», ήταν η απάντηση του Κυριάκου Μητσοτάκη
Πηγή: iefimerida.gr -

Ελα να ετοιμαζόμαστε, προμηθευτειτε ισοθερμικα, κάλτσες, μωρομαντηλα, σπιρτα, μπαταριες, αρτανη, σουγιαδες, να είσαστε ετοιμοι. Τα υπόλοιπα θα τα διαθεσει η πατριδα.

Οσοι δε θέλουν να πολεμησουν και προτιμουν να τα βρουμε, να τα μοιρασουμε, να κάνουμε υποχωρήσεις για χαρη της ειρήνης, θα τους βαλουμε να σκαβουν ορυγματα η να ανοιγουν ναρκοπεδια με τα νυχια τους. Εγω παντως δε τους θελω μαζι μου, θα ντρεπομουν να πολεμησω η να πεθανω διπλα τους.

Ο κουλης μιλησε παλικαρια, τον ψηφισατε κιόλας μερικοί με φανατισμο, καιρος να βαλετε τα λεφτα σας εκει που ειναι το   στομα σας (η το ραμφος σας) που λενε και οι γιανκηδες...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
ΣΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΟΙΚΟ
«Και αν χάσετε;» - «Δεν θα χάσουμε»: Ο διάλογος Τραμπ-Μητσοτάκη για την Τουρκία

 
Ένας άγνωστος διάλογος που είχε ο Κυριάκος Μητσοτάκης με τον Αμερικανό πρόεδρο, Ντόναλντ Τραμπ, κατά τη συνάντησή τους στον Λευκό Οίκο αποκαλύπτεται σήμερα.




Σύμφωνα με την εφημερίδα «Εστία», ο διάλογος των δύο ανδρών έγινε μετά τις κοινές τους δηλώσεις, όπου ετέθη πληθώρα ερωτήσεων για την κατάσταση που επικρατεί στο Ιράκ.

«Εστία»: Ο άγνωστος διάλογος Μητσοτάκη-Τραμπ
Οπως αναφέρει η «Εστία», πίσω από τις κλειστές πόρτες ο Ελληνας πρωθυπουργός εξήγησε στον πρόεδρο των ΗΠΑ τις αρνητικές επιπτώσεις που θα έχει στην ασφάλεια και τη σταθερότητα στη Νοτιοανατολική Ευρώπη τυχόν προκλητική ενέργεια της Τουρκίας στο Αιγαίο και στη Μεσόγειο. Ο Κυριάκος Μητσοτάκης δεν έκανε λόγο για «θερμό επεισόδιο» μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας, ωστόσο, όπως αναφέρει η εφημερίδα, εξήγησε πως η χώρα μας θα αντιδράσει σε περίπτωση που αμφισβητηθούν τα κυριαρχικά της δικαιώματα.

«Κι αν χάσετε;», ρώτησε χαρακτηριστικά σε εκείνο το σημείο τον Ελληνα πρωθυπουργό ο Ντόναλντ Τραμπ, σύμφωνα με την «Εστία». «Δεν θα χάσουμε, κ. πρόεδρε», ήταν η απάντηση του Κυριάκου Μητσοτάκη
Πηγή: iefimerida.gr -

Ελα να ετοιμαζόμαστε, προμηθευτειτε ισοθερμικα, κάλτσες, μωρομαντηλα, σπιρτα, μπαταριες, αρτανη, σουγιαδες, να είσαστε ετοιμοι. Τα υπόλοιπα θα τα διαθεσει η πατριδα.

Οσοι δε θέλουν να πολεμησουν και προτιμουν να τα βρουμε, να τα μοιρασουμε, να κάνουμε υποχωρήσεις για χαρη της ειρήνης, θα τους βαλουμε να σκαβουν ορυγματα η να ανοιγουν ναρκοπεδια με τα νυχια τους. Εγω παντως δε τους θελω μαζι μου, θα ντρεπομουν να πολεμησω η να πεθανω διπλα τους.

Ο κουλης μιλησε παλικαρια, τον ψηφισατε κιόλας μερικοί με φανατισμο, καιρος να βαλετε τα λεφτα σας εκει που ειναι το  στομα σας (η το ραμφος σας) που λενε και οι γιανκηδες...
και που το ακουσε η ΕΣΤΙΑ ;
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
ο πολεμος για να εχει το καστελοριζο των 9 τ.χ. υφαλοκρυπιδα 50.000 τ.χ. δεν ειναι αμυντικος πολεμος υπερ των ιερων και οσιων της πατριδας

η απειλη πολεμου ως διαπραγματευτικος ελιγμος ΚΑΙ ΜΟΝΟ απεναντι στην τουρκικη προκλητικοτητα ειναι δοκιμη αλλα επικινδυνη τακτικη

η ιστορια εχει διδαξει οτι το εθνικο συμφερον δεν συμβαδιζει παντα με τους τουρκοφαγους και τους πλειοδοτες εθνικου νταϊλικιου

αποδειξη το 1922

ας ελπισουμε οτι η εθνικη προοδος θα επιτευχθει χωρις να χρειαστει να πεθανουν καποιοι χρησιμοι ηλιθιοι
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.157
Κριτικές
16
Like
1.779
Πόντοι
4.655
ο πολεμος για να εχει το καστελοριζο των 9 τ.χ. υφαλοκρυπιδα 50.000 τ.χ. δεν ειναι αμυντικος πολεμος υπερ των ιερων και οσιων της πατριδας

η απειλη πολεμου ως διαπραγματευτικος ελιγμος ΚΑΙ ΜΟΝΟ απεναντι στην τουρκικη προκλητικοτητα ειναι δοκιμη αλλα επικινδυνη τακτικη

η ιστορια εχει διδαξει οτι το εθνικο συμφερον δεν συμβαδιζει παντα με τους τουρκοφαγους και τους πλειοδοτες εθνικου νταϊλικιου

αποδειξη το 1922

ας ελπισουμε οτι η εθνικη προοδος θα επιτευχθει χωρις να χρειαστει να πεθανουν καποιοι χρησιμοι ηλιθιοι

Φιλάρα, ποιο ξύλινη γλώσσα, πεθαίνεις

Π
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
η απειλη πολεμου ως διαπραγματευτικος ελιγμος ΚΑΙ ΜΟΝΟ απεναντι στην τουρκικη προκλητικοτητα ειναι δοκιμη αλλα επικινδυνη τακτικη

Καλα δε θα σχολιάσω τις μπαρουφες σου, προσεξε μη τις μαθει μονο ο κουλης γιατι μου φαίνεται αποφασισμένος.

Ειλικρινα ομως πιστευεις οτι θα μπορουσαμε να παμε σε chicken game με τους φιλους σου τους τουρκους, ξέροντας εκεινοι προκαταβολικα οτι, οτι και να γίνει εμεις θα υποχωρησουμε πρώτοι;;;
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Καλα δε θα σχολιάσω τις μπαρουφες σου, προσεξε μη τις μαθει μονο ο κουλης γιατι μου φαίνεται αποφασισμένος.

Ειλικρινα ομως πιστευεις οτι θα μπορουσαμε να παμε σε chicken game με τους φιλους σου τους τουρκους, ξέροντας εκεινοι προκαταβολικα οτι, οτι και να γίνει εμεις θα υποχωρησουμε πρώτοι;;;
ο λογος που δεν σχολιαζεις τις μπαρουφες μου ειναι επειδη ειναι η αληθεια και δεν εχεις τι να πεις

μεχρι να πολεμησεις σαν τον κωστα πρεκα σε καποιο ορυγμα πολυβολωντας και φωναζοντας λακεδαιμονικες ρησεις προς τους οχτρους, αναμενουμε να αναγνωσουμε τις δικες σου μπαρουφες στο πορδελα.κομ

απο ο,τι φαινεται εκτος απο μπουρδελακηδες, πιρφορους, πουτανες και μαλακες, εδω μεσα συχναζουν και ηρωες
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
ο λογος που δεν σχολιαζεις τις μπαρουφες μου ειναι επειδη ειναι η αληθεια και δεν εχεις τι να πεις

μεχρι να πολεμησεις σαν τον κωστα πρεκα σε καποιο ορυγμα πολυβολωντας και φωναζοντας λακεδαιμονικες ρησεις προς τους οχτρους, αναμενουμε να αναγνωσουμε τις δικες σου μπαρουφες στο πορδελα.κομ

απο ο,τι φαινεται εκτος απο μπουρδελακηδες, πιρφορους, πουτανες και μαλακες, εδω μεσα συχναζουν και ηρωες

Καλα εγω που θα κατσω στο ορυγμα φωναζοντας "μολων λαβε", πες πως είμαι, όπως λες, ηρωας.

Εσυ που λες του τουρκου ελα να τα μοιράσουμε, θα κανω οτι θα σε  πολεμησω αλλα τελευταία στιγμη θα υποχωρησω ("η απειλη πολεμου ως διαπραγματευτικος ελιγμος ΚΑΙ ΜΟΝΟ απεναντι στην τουρκικη προκλητικοτητα ειναι δοκιμη αλλα επικινδυνη τακτικη"), εισαι (δικα σου λογια ειναι, οχι δικα μου και μη το πάρεις προσωπικα), μπουρδελακιας, πιρφορος, πουτανα η μαλακας;;;;;
 

montiliani

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Απρ 2008
Μηνύματα
1.942
Like
6.943
Πόντοι
1.056
Την Καλησπερα στους Φιλους......
Ενδιαφερον εχουν ολες οι αποψεις.....και οι Μεν και οι Δεν....
Η δικη μου αποψη ταιριαζει με του Φιλου Τουρκου Προεδρου Ρετζεπ για Καζαν-Καζαν....και στο Δινω-Δινεις.....γιατι να παμε σε Πολεμο???με αμφιρροπο αποτελεσμα και απο τις 2 πλευρες??φερετρα,αιματα,μπαμ-μπουμ κλπ.....ανοησιες παιδικες....
Δινω Καστελοριζο και οτι υπαρχει υδρογοναθρακες....και μου δινεις Υμβρο και Τενεδο....Γενναια προσφορα πιστευω....
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.424
Πόντοι
11.445
Την Καλησπερα στους Φιλους......
Ενδιαφερον εχουν ολες οι αποψεις.....και οι Μεν και οι Δεν....
Η δικη μου αποψη ταιριαζει με του Φιλου Τουρκου Προεδρου Ρετζεπ για Καζαν-Καζαν....και στο Δινω-Δινεις.....γιατι να παμε σε Πολεμο???με αμφιρροπο αποτελεσμα και απο τις 2 πλευρες??φερετρα,αιματα,μπαμ-μπουμ κλπ.....ανοησιες παιδικες....
Δινω Καστελοριζο και οτι υπαρχει υδρογοναθρακες....και μου δινεις Υμβρο και Τενεδο....Γενναια προσφορα πιστευω....

εγω δινω και Κυπρο για τα Ιμια ...σορρυ Καρτακ ..
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
302
Πόντοι
386
ο πολεμος για να εχει το καστελοριζο των 9 τ.χ. υφαλοκρυπιδα 50.000 τ.χ. δεν ειναι αμυντικος πολεμος υπερ των ιερων και οσιων της πατριδας

η απειλη πολεμου ως διαπραγματευτικος ελιγμος ΚΑΙ ΜΟΝΟ απεναντι στην τουρκικη προκλητικοτητα ειναι δοκιμη αλλα επικινδυνη τακτικη

η ιστορια εχει διδαξει οτι το εθνικο συμφερον δεν συμβαδιζει παντα με τους τουρκοφαγους και τους πλειοδοτες εθνικου νταϊλικιου

αποδειξη το 1922

ας ελπισουμε οτι η εθνικη προοδος θα επιτευχθει χωρις να χρειαστει να πεθανουν καποιοι χρησιμοι ηλιθιοι

Δε θα γινει για το Καστελοριζο , αν γινει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom