Νέα

Πέθανε η Βασίλισσα Ελισάβετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΦΑΚΙΡΗΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 995
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
ρε σαπιενς δεν ειμαστε ουτε εκπροσωποι του ΟΗΕ ουτε ιστορικοι ουτε δημοσιογραφοι ουτε τιποτα απο αυτα τα "καθωσπρεπει" επαγγελματα που οφειλουν να σεβονται και να κρινουν με αντικειμενικα κριτηρια. Αλλα ακομη και να ειμασταν κατι απο αυτα, εδω μεσα γραφουμε την αποψαρα μας χωρις τις επαγγελματικες μας ιδιοτητες. Το μονο που μας ενωνει για την ακριβεια εδω μεσα (περαν του αγοραιου) ειναι η κοινη γλωσσα και αντιστοιχα (για την πλειοψηφια) πατριδα.

Στα αρχιδια μας λοιπον, το να "κρινουμε σωστα", και στα αρχιδια μας η ιστορικη και επιστημονικη αναλυση του προφιλ της ελισαβετ. Γαμω τη πουτανα και ολο της το βασιλικο καρκινοσοι. Για οσα εχουν τραβηξει αλλοι κι αλλοι απο το συναφι της, ενω εκεινη ετρωγε ΕΝΑΝ ΑΙΩΝΑ με χρυσα κουταλια. Τα δικα μας θυματα ειναι μια κουτσουλια στον ωκεανο μπροστα στα αισχη που εχουν κανει (και αλλα τοσα που δεν θα μαθουμε ποτε), αλλα αυτα τα θυματα, ειναι κτημα μας, ειναι η ιστορια μας, και οποιος σεβεται τον τοπο του δεν πρεπει να ξεχασει (ή να συγχωρησει), ποτε.

Τι παει να πει "δεν πρεπει να την δεις ελληνας;" ως τι να την δω; ως γκανεζος τουριστας στα νησια φιτζι; Τι παρανοια ειναι αυτη;

θα αποποιηθω δηλαδη πατριδες, πολεμους, ιστορικα γεγονοτα, για να κρινω την πουτανα αντικειμενικα; Says who? Οι αγγλοι ας την θρηνουνε για τα επομενα 1000 χρονια αν γουσταρουν, ποιος στο πουτσο κρινει αντικειμενικα τα πολιτικα προσωπα που επαιξαν εστω και ελασσων (αλλα υπαρκτο) ρολο στην διαμορφωση μιας καταντιας; με τη λογικη σου δεν πρεπει να βριζουμε ή να κατακρινουμε κανεναν απολυτως ποτέ, γιατι ολοι οτι κανουν το κανουν για το καλο της οικογενειας τους, της πατριδας τους, κτλ. Ακομα και οι χειροτεροι των χειροτερων ειχαν κινητρα. Παρανοια φιλε....

Και ακομα μεγαλυτερη παρανοια ειναι το οτι γραφω εγω τα παραπανω, που καθε αλλο παρα εθνικοφρων θα με χαρακτηριζες. Στο τελος της ημερας, ολες οι ελισαβετ αυτου του τοπου ειδικα τις τελευταιες δεκαετιες, ηταν απλα τσιμπουρια της κοινωνιας. Παμπλουτα, καλοθρεμενα, κακομαθημενα, ανηθικα τσιμπουρια, που στα ποδια τους σφαχτηκαν χιλιαδες. Μιλαω με 2 φιλες απο ιρλανδια, απο χτες το βραδυ η κατασταση θυμιζει Σεντ πατρικς day, εσυ πες τους να κρινουν την ελισαβετ ως "μη ιρλανδοι" :2funny:




1261454156-queen-finances-in-nutshell.jpg

αποσυρομαι απο το παρον νημα (κανα meme το πολυ) γιατι ντρεπομαι για λογαριασμο πολλων, αφου δεν ντρεπονται οι ιδιοι. σορρυ
Γαμω τη βασιλεία σας.
τύπε έχεις αριστερά θέματα μάλλον.
δες την όπως θες, ξέρεις στα παπάρια μου κι εμένα.
όταν όμως σου πούνε κρίνε την (ελισσάβετ), θα πρέπει να το κάνεις σωστά.
κι ο τρόπος είναι μόνο αυτός που περιέγραψα.
τώρα αν εσένα για παράδειγμα σου προκαλεί φαγούρα η βασιλεία (και δεν είμαι βασιλικός) και θες να κατηγορείς συλλήβδην όλους τους βασιλιάδες, βγάλε πχ μαλάκα και τον μεγαλέξανδρο....
κι αυτός ο παπάρας τα κληρονόμησε, γόνος ρε φίλε τι να πεις με τον κάθε τυχάρπαστο...:jerking:
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
εντάξει παραιτούμαι...
προφανώς με βάση τη λογική σας ΔΕΝ πρέπει να τον καταλαβαίνω (ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ) ή αν το κάνω σημαίνει ότι υποχρεωτικά θεωρώ πως καλά έκανε...οκ
προφανώς (αναφέρομαι και στον @Marquis_de_Sade που θύμωσε με το σχόλιο) εσείς στη θέση του αν λαμβάνατε αντίστοιχες εντολές για τούρκο που πάει να κατεβάσει την ελληνική σημαία θα λέγατε όχι και θα αφήνατε το όπλο κάτω...οκ
προφανώς εσείς αν φυλάγατε σκοπιά σε καιρό πολέμου (έστω σε κατεχόμενα ξένα εδάφη) και αντιλαμβανόσασταν εχθρό να κατεβάζει τη σημαία δεν θα πυροβολούσατε...οκ
προφανώς, όπως ανέφερα πιο πάνω, αν ήσασταν πιλότοι στα rafale και παίρνατε εντολή να ρίξετε τον scalp στη γέφυρα του βοσπόρου δεν θα το κάνατε γιατί μπορεί να υπήρχαν άμαχοι...οκ

ε δεν είναι έτσι.
ναι καλώς ο γλέζος (και μπράβο του και είναι ήρωας που το έκανε και υποκλίνομαι) πήγε και κατέβασε τη σημαία, αλλά αν ο γερμανός τον είχε πάρει χαμπάρι καλώς από τη μεριά του θα του έριχνε.
και καλώς ο πιλότος θα εκτελέσει την αποστολή για την οποία έχει διαταχθεί.
και καταλαβαίνω, ακόμα κι αν δεν μου αρέσει, το γιατί ο τούρκος πυροβόλησε.

το αφήνω, δεν έχει νόημα
Νόημα έχει, γιατί ωραία τα γράφεις, αλλά θα βγούμε πολύ οφ τοπικ.....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.679
Κριτικές
183
Like
43.759
Πόντοι
21.896
εντάξει παραιτούμαι...
προφανώς με βάση τη λογική σας ΔΕΝ πρέπει να τον καταλαβαίνω (ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ) ή αν το κάνω σημαίνει ότι υποχρεωτικά θεωρώ πως καλά έκανε...οκ
προφανώς (αναφέρομαι και στον @Marquis_de_Sade που θύμωσε με το σχόλιο) εσείς στη θέση του αν λαμβάνατε αντίστοιχες εντολές για τούρκο που πάει να κατεβάσει την ελληνική σημαία θα λέγατε όχι και θα αφήνατε το όπλο κάτω...οκ
προφανώς εσείς αν φυλάγατε σκοπιά σε καιρό πολέμου (έστω σε κατεχόμενα ξένα εδάφη) και αντιλαμβανόσασταν εχθρό να κατεβάζει τη σημαία δεν θα πυροβολούσατε...οκ
προφανώς, όπως ανέφερα πιο πάνω, αν ήσασταν πιλότοι στα rafale και παίρνατε εντολή να ρίξετε τον scalp στη γέφυρα του βοσπόρου δεν θα το κάνατε γιατί μπορεί να υπήρχαν άμαχοι...οκ

ε δεν είναι έτσι.
ναι καλώς ο γλέζος (και μπράβο του και είναι ήρωας που το έκανε και υποκλίνομαι) πήγε και κατέβασε τη σημαία, αλλά αν ο γερμανός τον είχε πάρει χαμπάρι καλώς από τη μεριά του θα του έριχνε.
και καλώς ο πιλότος θα εκτελέσει την αποστολή για την οποία έχει διαταχθεί.
και καταλαβαίνω, ακόμα κι αν δεν μου αρέσει, το γιατί ο τούρκος πυροβόλησε.

το αφήνω, δεν έχει νόημα
Ένα σιχαμα ήταν η σκατογρια κ σαν θεσμός κ σαν άνθρωπος ....ποτέ δεν άφησε το γιο της να χαρεί τον έρωτα του με την καμήλα :confused:
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
εσείς στη θέση του αν λαμβάνατε αντίστοιχες εντολές για τούρκο που πάει να κατεβάσει την ελληνική σημαία θα λέγατε όχι και θα αφήνατε το όπλο κάτω...οκ

εμείς δεν πρόκειται ποτέ να λάβουμε εντολή να σκοτώσουμε έναν άοπλο Τούρκο που πάει να κατεβάσει την Ελληνική σημαία γιατί δεν είμαστε ισλαμοφασίστες που ζούμε σε ένα ισφλαμοφασιστικό κράτος , θα τον ακινητοποιήσουμε και θα τον συλλάβουμε.

Το λήγουμε εδώ , δεν έχω κάτι εναντίον σου αλλά λίγο προσοχή σε αυτά που ποστάρουμε
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
Ένα σιχαμα ήταν η σκατογρια κ σαν θεσμός κ σαν άνθρωπος ....ποτέ δεν άφησε το γιο της να χαρεί τον έρωτα του με την καμήλα :confused:
Λάθος το γράφεις, σαν θεσμός ήταν η πιο πετυχημένη των τελευταίων αιώνων.
Εξαιτίας της υπάρχουν πολλοί βασιλικοί οίκοι ακόμα στην Ευρώπη.
Και οικονομικά συντηρούσε πολλούς και τους κατεύθυνε όπως έπρεπε.
Κλάμα πέφτει από χθες το απόγευμα γιατί πολλοί ήταν στο πεϊρολ της, όχι μόνο Αγγλάρες.
Πάω να ρίξω ενα χέσιμο στο Τατόι τώρα μετά από αυτά που έγραψα, έμπνευση....
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
εμείς δεν πρόκειται ποτέ να λάβουμε εντολή να σκοτώσουμε έναν άοπλο Τούρκο που πάει να κατεβάσει την Ελληνική σημαία γιατί δεν είμαστε ισλαμοφασίστες που ζούμε σε ένα ισφλαμοφασιστικό κράτος , θα τον ακινητοποιήσουμε και θα τον συλλάβουμε.

Το λήγουμε εδώ , δεν έχω κάτι εναντίον σου αλλά λίγο προσοχή σε αυτά που ποστάρουμε
Το γράφεις τώρα που δεν επικρατεί καμιά περίεργη κατάσταση.
Σωστό είναι δε λέω απλά μην περιμένεις να εφαρμόσεις ότι έγραψες σε συνθήκες άλλες, πολεμικές πχ.
Σημασία όμως ξέρεις τι έχει?
Να τραβήξεις τελικά την σκανδάλη.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.711
Κριτικές
42
Like
28.932
Πόντοι
28.246
εμείς δεν πρόκειται ποτέ να λάβουμε εντολή να σκοτώσουμε έναν άοπλο Τούρκο που πάει να κατεβάσει την Ελληνική σημαία
Γι αυτό και έχουμε πάρει τ αρχίδια μας και έχουμε θρηνήσει θύματα γιατί λαμβάνουμε εντολές να πάμε με τον σταυρό στο χέρι.

Δόθηκε και εντολή από την κυβέρνηση Σημίτη κάποτε να πάμε να την κατεβάσουμε μόνοι μας την δικιά μας σημαία στα Ήμια. Να τους χαίρεσαι!
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
εείς στη θέση του αν λαμβάνατε αντίστοιχες εντολές για τούρκο που πάει να κατεβάσει την ελληνική σημαία θα λέγατε όχι και θα αφήνατε το όπλο κάτω...οκ
προφανώς εσείς αν φυλάγατε σκοπιά σε καιρό πολέμου (έστω σε κατεχόμενα ξένα εδάφη) και αντιλαμβανόσασταν εχθρό να κατεβάζει τη σημαία δεν θα πυροβολούσατε...οκ
Κι αν ήμαστε σκοπιά με πληρη εξάρτυση και σφαίρα στη θαλαμη και βλέπαμε εναν συμπατριώτη μας να δολοφονείται εν ψυχρώ από παρακρατικό, την ώρα που πήγε να κατεβάσει τη σημαία του εισβολέα, από ιστό τοποθετημένο σε έδαφος της κατεχόμενης πατριδας μας, τι έπρεπε να κάνουμε;
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.110
Πόντοι
10.411
Μας έχουν βγάλει την Παναγία με την κωλόγρια,ας πάει να γαμηθεί και αυτή και όλο το γαμωσυνάφι της
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Κι αν ήμαστε σκοπιά με πληρη εξάρτυση και σφαίρα στη θαλαμη και βλέπαμε εναν συμπατριώτη μας να δολοφονείται εν ψυχρώ από παρακρατικό, την ώρα που πήγε να κατεβάσει τη σημαία του εισβολέα, από ιστό τοποθετημένο σε έδαφος της κατεχόμενης πατριδας μας, τι έπρεπε να κάνουμε;
Να καλέσεις την ΟΜΑΕ τύπε
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Γι αυτό και έχουμε πάρει τ αρχίδια μας και έχουμε θρηνήσει θύματα γιατί λαμβάνουμε εντολές να πάμε με τον σταυρό στο χέρι.

Δόθηκε και εντολή από την κυβέρνηση Σημίτη κάποτε να πάμε να την κατεβάσουμε μόνοι μας την δικιά μας σημαία στα Ήμια. Να τους χαίρεσαι!

Τα έχεις κάνει σαλάτα στο κεφάλι σου , άλλο πράμα τι έγινε στα ίμια (για τον Σημίτη δεν έχω καθόλου καλή άποψη)και αλλή η περίπτωση του Σολομού στην Κύπρο.
Δηλάδη μου λες ότι αν κάποιος πάει να κατεβάσει την σημαία από τον Λυκαβιτό θα πρέπει η φρουρά να τον σκοτώσει
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.711
Κριτικές
42
Like
28.932
Πόντοι
28.246
Τα έχεις κάνει σαλάτα στο κεφάλι σου , άλλο πράμα τι έγινε στα ίμια (για τον Σημίτη δεν έχω καθόλου καλή άποψη)και αλλή η περίπτωση του Σολομού στην Κύπρο.
Δηλάδη μου λες ότι αν κάποιος πάει να κατεβάσει την σημαία από τον Λυκαβιτό θα πρέπει η φρουρά να τον σκοτώσει
Ακριβώς! Να του την φυτέψει και τον στείλει στην μανούλα του να τον πλύνει και να τον κηδέψει!
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.260
Like
3.519
Πόντοι
1.706
Τα έχεις κάνει σαλάτα στο κεφάλι σου , άλλο πράμα τι έγινε στα ίμια (για τον Σημίτη δεν έχω καθόλου καλή άποψη)και αλλή η περίπτωση του Σολομού στην Κύπρο.
Δηλάδη μου λες ότι αν κάποιος πάει να κατεβάσει την σημαία από τον Λυκαβιτό θα πρέπει η φρουρά να τον σκοτώσει
Στην σημαία μπορεί απλά να τον συλλάβει.
Σε προσπάθεια να πάρει κανένα όπλο ή να χτυπήσει σκοπό, μεσοκαύκαλα.
Άλλο όμως Λυκαβυτός άλλο πράσινη ζώνη.
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.711
Κριτικές
42
Like
28.932
Πόντοι
28.246
να πάς να ζήσεις στην Τουρκία τότε ή στην Β. Κορέα
Έλληνας είμαι και εδώ θα ζω. Δεν υιοθετώ τη δολοφονία του Σολωμού που λες, αλλά αν μου δίνανε ανάλογη εντολή, με μεγάλη μου χαρά να του την φύτευα και θα παρακολουθούσα επίσης με μεγάλη μου χαρά που θα τον συνοδεύανε στην κηδεία του.
 

daftrucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2022
Μηνύματα
928
Like
1.184
Πόντοι
206
Να καλέσεις την ΟΜΑΕ τύπε
Να κάνει τι περισσότερο από την παρουσα διμοιρία μου;
Ευτυχώς να λέμε που οι συναδελφοι του Καραγωγου ηταν έφεδροι και δεν περίμεναν την ΟΜΑΕ. Αντεδρασαν επί τοπου και τιμωρησαν αυστηρά τους δολοφονους του. Ένας δόκιμος, τέσσερις στρατιώτες, ενας αγροφυλακας ήταν αρκετοί έναντι πενήντα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.123
Κριτικές
8
Like
32.272
Πόντοι
6.536

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Έλληνας είμαι και εδώ θα ζω.

ε εδώ δόξα τον θεό δεν πρόκειται να λάβεις ποτέ την εντολή να σκοτώσεις έναν άοπλο άνθρωπο που πάει να κατεβάσει μία σημαία
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.711
Κριτικές
42
Like
28.932
Πόντοι
28.246
ε εδώ δόξα τον θεό δεν πρόκειται να λάβεις ποτέ την εντολή να σκοτώσεις έναν άοπλο άνθρωπο που πάει να κατεβάσει μία σημεία
Δυστυχώς γιατί έχουμε ανθέλληνες πολιτικούς και ανθέλληνες ψηφοφόρους.
Τι ένοπλος τι άοπλος το ίδιο μου κάνει όταν κάποιος επιχειρεί να προβάλλει την χώρα μου και το σύμβολό της.

Προσωπικά δεν θα περίμενα εντολή. Θα είχα απασφαλίσει με δική μου βούληση σε τέτοια περίπτωση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom