Νέα

Περίεργοι ήχοι στο κίεβο και την Κόστα ρίκα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα foufoutos_30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 74
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Καταρχήν πρέπει να ξεχωρίσουμε ένα πράγμα:
Άλλο το τέλος του κόσμου και άλλο το τέλος του πλανήτη
Έτσι. Ως γνωστόν, ο κόσμος δεν έχει τέλος (η λέξη τέλος και με τις δυο της έννοιες εδώ).  :woldman:
Είναι δε ενδιαφέρον να δει κανείς πόσες φορές στο παρελθόν είχε προφητευτεί το τέλος του κόσμου με ακράδαντα κάθε φορά στοιχεία. Δεν έχουν τέλος οι προφητείες για το τέλος του κόσμου λέμε.  :cheesy:
 

TYRAEL

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Αυγ 2007
Μηνύματα
26.557
Κριτικές
54
Like
226
Πόντοι
7.195

Επισκέπτης
Έτσι. Ως γνωστόν, ο κόσμος δεν έχει τέλος (η λέξη τέλος και με τις δυο της έννοιες εδώ).  :woldman:
Είναι δε ενδιαφέρον να δει κανείς πόσες φορές στο παρελθόν είχε προφητευτεί το τέλος του κόσμου με ακράδαντα κάθε φορά στοιχεία. Δεν έχουν τέλος οι προφητείες για το τέλος του κόσμου λέμε.  :cheesy:

και επ αυτού μία φιλοσοφική ερώτηση:
Έστω ότι ξεκινάει 3ος παγκόσμιος, εκτοξεύονται 37.000 πυρηνικές βόμβες, και αέρια που καίνε σε μία ώρα όλο το οξυγόνο του πλανήτη
Γιγάντια σύννεφα σκεπάζουν το ήλιο για χρόνια ενώ  από τις βόμβες προκαλούνται γιγάντια τσουνάμια, λιωσίματα πάγων, σεισμοί και εκρήξεις ηφαιστείων. Γενικώς γίνεται της π....ς και δε μένει τίποτα όρθιο, ενώ εξαφανίζεται και κάθε μορφή ζωής, ακόμα και οι κατσαρίδες. Στο καπάκι έρχεται κι ένας αστεροειδής 100 φορές μεγαλύτερος απ αυτόν που εξαφάνισε τους δεινοσαύρους που μετά την σύγκρουση αλλάζει την πορεία της Γης στέλοντάς την προς τον Ήλιο ο οποίος τελικά την καταπίνει ολοκληρωτικά
Ερώτηση:
Θεωρείται αυτό ως "το τέλος του κόσμου";
 

ghost rider

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2011
Μηνύματα
656
Like
0
Πόντοι
6
Ακομα και τίποτα να μην ειναι,το γεγονός πως εχει τιγκάρει το youtube,κατι δείχνει.
Κατα την γνωμη μου πρόκειται για κάτι ανθρωπογενές,εχω αρχίσει να σκέφτομαι πως απωτερος σκοπός τους ειναι να μας αποτρελάνουν !
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
Θεωρείται αυτό ως "το τέλος του κόσμου";
Ε το 'παμε. Όχι. Το τέλος του κέντρου του κόσμου είναι απλά (του πλανήτη μας δηλαδή  :grin: ).
ΥΓ - είμαι σίγουρος ότι οι κατσαρίδες θα επιζήσουν. :S Μιλάμε για το υπέρτατο Κακό.  :badair:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Ε το 'παμε. Όχι. Το τέλος του κέντρου του κόσμου είναι απλά (του πλανήτη μας δηλαδή  :grin: ).
ΥΓ - είμαι σίγουρος ότι οι κατσαρίδες θα επιζήσουν. :S Μιλάμε για το υπέρτατο Κακό.  :badair:
Τελικα αυτες οι σκροφες μονο με τριγωνικο μποτινι ψοφανε.
 

vasoly7

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2011
Μηνύματα
164
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
και επ αυτού μία φιλοσοφική ερώτηση:
Έστω ότι ξεκινάει 3ος παγκόσμιος, εκτοξεύονται 37.000 πυρηνικές βόμβες, και αέρια που καίνε σε μία ώρα όλο το οξυγόνο του πλανήτη
Γιγάντια σύννεφα σκεπάζουν το ήλιο για χρόνια ενώ  από τις βόμβες προκαλούνται γιγάντια τσουνάμια, λιωσίματα πάγων, σεισμοί και εκρήξεις ηφαιστείων. Γενικώς γίνεται της π....ς και δε μένει τίποτα όρθιο, ενώ εξαφανίζεται και κάθε μορφή ζωής, ακόμα και οι κατσαρίδες. Στο καπάκι έρχεται κι ένας αστεροειδής 100 φορές μεγαλύτερος απ αυτόν που εξαφάνισε τους δεινοσαύρους που μετά την σύγκρουση αλλάζει την πορεία της Γης στέλοντάς την προς τον Ήλιο ο οποίος τελικά την καταπίνει ολοκληρωτικά
Ερώτηση:
Θεωρείται αυτό ως "το τέλος του κόσμου";

Σε λιγο θα μας πεις πως θα παρει το πρωταθλημα και ο Παναθηναικος.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.643
Πόντοι
456
τρωω αποψε μια κατσαρολα φασολαδα,αυριο το πρωι παιρνω την καμερα και βγαινω στο μπαλκονι αφου πρωτα εχω πιει μιση καφετιερα καφε και αρχιζω να τραβαω βιντεο με....ηχους.Αυτη θα ειναι πραγματικη αποκαλυψη.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
ο θορυβος που θ ακουσετε στο βιντεο ακουστηκε σ ολη την κοσταρικα πριν 3 μερες..

μαλιστα ο ιδιος θορυβος ακουστκε κι στο κιεβο πριν μηνες..

καποιοι μιλουν για τις σαλπιγγες της αποκαλυψης..αλλοι για HAARP..αλλοι γι αντιστροφh πολων..

Πρέπει να είναι οι εξωγήινοι που βρυχώνται όταν γαμάνε Ουκρανέζες.
 

ghost rider

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2011
Μηνύματα
656
Like
0
Πόντοι
6
Εγω παντως την βρίσκω με αυτους τους ηχους,μου φερνουν λίγο σε depresive black metal  :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Κι έλεγα εγώ, βάλτε πιο πολύ Αστρονομία στο Γυμνάσιο ν ανοίξει λίγο το μάτι στα παιδιά,
μετά μου μεγαλώνουν και φοβούνται από κάτι βιντεάκια στο γουτουμπ και τις δηλώσεις της Λουκά ότι "τελικά δικαιώθηκε ο Προφήτης Ιωηλ"
και αρχίζουν να μου παίρνουν τα τηλέφωνα στην Πατέρα, στην Παγιατάκη και στο χαρισματικό μέντιουμ Ιζαμπέλα απ την προτελευταία σελίδα του Matchmoney για να μπορέσουν να κοιμηθούν ήσυχοι...
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Έτσι. Ως γνωστόν, ο κόσμος δεν έχει τέλος (η λέξη τέλος και με τις δυο της έννοιες εδώ).  :woldman:
Είναι δε ενδιαφέρον να δει κανείς πόσες φορές στο παρελθόν είχε προφητευτεί το τέλος του κόσμου με ακράδαντα κάθε φορά στοιχεία. Δεν έχουν τέλος οι προφητείες για το τέλος του κόσμου λέμε.  :cheesy:
Και το τελος του κοσμου το 2012 παλι αναβολη πηρε μεσα στα χριστουγγενα. Κατι λενε για λαθος ερμηνεις των κειμενων και πως η καταστροφη θα ερθει το 2020 νομιζω.
Απο αναβολη σε αναβολη το παμε.  :tickedoff:
 

fideboras

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.071
Κριτικές
9
Like
196
Πόντοι
16
Το να καταστραφεί ο πλανήτης δεν σημαίνει ότι η ζωή θα τελειώσει αφού πλέον έχουμε ως δεδομένο πως με τόσα εκατομμύρια γαλαξίες, οι πιθανότητες να υπάρχεί ζωή κάπου αλλού είναι τεράστιες. Απλά θα τελειώσει εδώ και θα συνεχιστεί κάπου άλλου.

Και γιατί φοβούνται μερικοί δεν ξέρω. Στη ζωή μας έχουμε ένα δεδομένο ότι αυτή θα τελειώσει. Το μόνο σίγουρο πράγμα σε αυτό τον κόσμο. Χαρείτε την λοιπόν.
 

Επισκέπτης
Και το τελος του κοσμου το 2012 παλι αναβολη πηρε μεσα στα χριστουγγενα. Κατι λενε για λαθος ερμηνεις των κειμενων και πως η καταστροφη θα ερθει το 2020 νομιζω.
Απο αναβολη σε αναβολη το παμε.  :tickedoff:

τύπε εσύ με τη φώτο που έβαλες στο προφίλ σου, δείχνεις να έχεις το "τέλος" μέσα σου  :grin:
από το "melancholia" δεν είναι;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom