Νέα

Περί tattoo & piercing...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 76K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
τα πρωτα τατουαζ ανακαλυφθηκαν στις αιγυπτιακες μουμιες το 2000 π.Χ και ηταν μικρες κουκιδες στα χερια συνηθως και μαλλον ηταν καποιο θρησκευτικο συμβολο!!απο την αιγυπτο ,η τεχνη του τατουαζ εξαπλωθηκε σε ολη την περιοχη της μεσογειου και ανατολικα στην περσια και την αραβια!!απο εκει και μεχρι το 2000 π.Χ η τεχνη του τατουαζ εφτασε μεχρι την κινα ,οπου αναπτυχθηκε ενα ιδιαιτερο στυλ !!μεχρι το 1100 π.Χ το τατουαζ ηταν συνηθισμενο φαινομενο στις φιλλιπινες,και την πολυνησια!!οι κατοικοι της πολυνησιας καναν ταξιδια μεχρι την χαβαη  και τη νεα ζηλανδια οπου εφεραν μαζι τους και την τεχνη του ταττοο!αυτο εγινε το 450 μεχρι το 900π.Χ!!η λεξη ταττοο προερχεται απο την πολυνησιακη λεξη ta η οποια σημαινει χτυπημα ,η κινηση για να γινει τατουαζ!!
 

Επισκέπτης
τα τατουάζ σε μερικές χώρες όπως η Ιαπωνία έχουν ιερή σημασία.... Για να βαπτιστείς στην οργάνωση ΓΙΑΚΟΥΖΑ πρέπει να κάνεις ένα συγκεκριμένο τατουάζ βάσει του χαρακτήρα σου....
 

Επισκέπτης
στην ιαπωνια ολοι οι ανδρες καναν τατουαζ στα προσωπα τους και στα σωματα τους!!η θεση και το μεγεθος ηταν ενδεικτικο του αξιωματος που ειχε καποιος!!μετα οι ανωτερες κοινωνικες ταξεις απερριψαν το τατουαζ γιατι θεωρουσαν οτι ηταν στοιχειο των εγκληματιων!!
 

Επισκέπτης
Αυτο ειναι το ενα απ'τα 2 τατουαζ που θελω καποια στιγμη να κανω....απλα το παραθετω...γιατι εχω παει σε 2 μαγαζια κ μου ειπαν στο ενα οτι δν μου το κανουν...κ στο αλλο...οτι δν μπορουν....
 

Συνημμένα

  • zzz.jpg
    zzz.jpg
    77,2 KB · Εμφανίσεις: 61

Επισκέπτης
γιατι δεν στο κανουν?το τι μπορει να κανει καθε επαγγελματιας αφορα εκεινον και γι αυτο το λογο δεν σχολιαζω την δηλωση του ,οτι δεν μπορει!!
 

Επισκέπτης
γιατι δεν στο κανουν?το τι μπορει να κανει καθε επαγγελματιας αφορα εκεινον και γι αυτο το λογο δεν σχολιαζω την δηλωση του ,οτι δεν μπορει!!
μμμμμ.....ο ενας μου ειπε οτι δν μπορει....ισως να το θεωρουσε δυσκολο σα σχεδιο...τουλαχιστον αυτο μου εδωσε να καταλαβω....
ο αλλος απλα δν ηθελε να το κανει...η ιδεολογια του μαλλον δν του επετρεπε...

τι να πω φιλε μου.....πιστευα πως ο χωρος περικλυει επαγγελματιες αλλα τελικα εκανα λαθος....

Μαλλον θα το κανω στο Λιβερπουλ.....που μου ειπαν οτι μπορουν...απλα ισως χρειαστει να μεινω 1 βδομαδα εκει....
 

Επισκέπτης
μμμμμ.....ο ενας μου ειπε οτι δν μπορει....ισως να το θεωρουσε δυσκολο σα σχεδιο...τουλαχιστον αυτο μου εδωσε να καταλαβω....
ο αλλος απλα δν ηθελε να το κανει...η ιδεολογια του μαλλον δν του επετρεπε...

τι να πω φιλε μου.....πιστευα πως ο χωρος περικλυει επαγγελματιες αλλα τελικα εκανα λαθος....

Μαλλον θα το κανω στο Λιβερπουλ.....που μου ειπαν οτι μπορουν...απλα ισως χρειαστει να μεινω 1 βδομαδα εκει....
δεν σχολιαζω συναδελφους μακλειν!!αμα θες να το κανεις στο λιβερπουλ ,καντο!!εσυ θα διαλεξεις το μαγαζι!
 

Επισκέπτης
mclein πιστευω γινεται πολυ ανετα το σχεδιάκι σου, απλα υπολογισε οτι για να φανει οπως πρέπει θα πρέπει να εχει και ενα σεβαστο μεγαλο μεγεθος.
Για χαμηλα στη μεση ή ψηλα στη πλάτη ειναι οτι πρέπει.
καπου εκει το σκεπτομαι....ή αν παω κανενα γυμναστηριο κ διπλασιασω τον ογκο του χεριου μου.....κ το κανω στο μπρατσο...να φαινεται παντου κ παντα....:):):):):):):)

δεν σχολιαζω συναδελφους μακλειν!!αμα θες να το κανεις στο λιβερπουλ ,καντο!!εσυ θα διαλεξεις το μαγαζι!
εχεις δικιο κ καλα κανεις που δν τους σχολιαζεις....απλα εγω παραξενεφθηκα...διοτι δν εχω μεγαλη σχεση με το χωρο....απλα μου αρεσει αυτο το ειδος τεχνης....κ οταν πηρα 2 αρνητικες απαντησεις...ψιλονευριασα...
 

Επισκέπτης
σε ποια μαγαζια πηγες?στειλτο σε πμ αν θες
 
Εγγρ.
17 Αυγ 2006
Μηνύματα
44
Like
1
Πόντοι
0
αυτό είναι το σύμβολο των active member.Ακούς τέτοια ή απλά σ αρέσει το σχέδιο? .o raul από το φάληρο πάντως το κάνει σίγουρα,αφού αυτός το χτύπησε έχω την εντύπωση στον BD Foxmoor
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
τα τατουάζ σε μερικές χώρες όπως η Ιαπωνία έχουν ιερή σημασία.... Για να βαπτιστείς στην οργάνωση ΓΙΑΚΟΥΖΑ πρέπει να κάνεις ένα συγκεκριμένο τατουάζ βάσει του χαρακτήρα σου....

Πολύ θα ήθελα να ξέρω τί τατουάζ θα έκαναν μερικοί μερικοί από δω μέσα, με πρώτο και καλύτερο το ... vaso :dancing: :dancing: :dancing:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Έβλεπα ένα ενδιαφέρων ντοκυμαντέρ στο ΣΚΑΪ για τους Βάραγγους Ρώς Βίκινγκς πολεμιστές.

ʼσχετο με θρεντ, και καθαρά ιστορικά, το 987 ο Βασίλειος Β', μετέπειτα Βουλγαροκτόνος, ζήτησε βοήθεια από το Βλαδίμηρο του Κιέβου για να αντιμετωπίσει τους στασιαστές και επίδοξους σφετεριστές, μεσούντος του πολέμου με το Βούλγαρο Σαμουήλ Κομητόπουλο, Βάρδα Σκληρό και Βάρδα Φωκά...Ο Βλαδίμηρος, σύμφωνα με τα χρονικά, ήταν αγροίκος και επαίρονταν ότι είχε ...800 παλλακίδες, είχε δε σκοτώσει κάθε επίδοξο διεκδικητή, ακόμα και συγγενείς του, του θρόνου. Σε αυτόν, ο Βασίλειος έδινε την αδερφή του, που έφυγε με δάκρυα από την Κωνσταντινούπολη (για την ιστορία, ο Βλαδίμηρος έκοψε τις μαλακίες όταν την παντεύτηκε), και στην πόλη έφτασαν 6000 Βάραγγοι πολεμιστές που προκάλεσαν τρομερή εντύπωση με το παρουσιαστικό τους, καθώς οι Βυζαντινοί δεν είχαν αντικρύσει ξανά τόσο μεγαλόσωμους και ξανθούς ανθρώπους, καθώς και με τα τεράστια (1.30 μ) αμφίστομα πελέκια που έφεραν και που τα χρησιμοποιούσαν με τα δύο χέρια διχοτομώντας (συνήθως) τους αντιπάλους τους. Από τότε και μέχρι το 1204,  η φρουρά των Βαράγγων απετέλεσε ένα είδος "πραιτωριανών" για το Βυζάντιο (όρος που εισήχθη το 1562, καθώς το κράτος δεν ήταν γνωστό με την ονομασία αυτή), απολαμβάνοντας σημαντικά προνόμια και απολαβές.Η σύνθεση της φρουράς άλλαξε μετά το 1066, όταν στην Κωνσταντινούπολη έφτασαν αρκετοί Αγγλοδανοί, ηττημένοι από το Νορμανδό Γουλιέλμο στο Χέιστινγκς της Νότιας αγγλίας (14 Οκτωβρίου 1066,το "Ματωμένο Σάββατο")...

Από όσους είχαν την υπομονή να διαβάσουν τις (άσχετες) μαλακίες μου, ένα μεγάλο συγγνώμη για την ξενέρα...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Όχι ρε flesh ίσα ίσα πολύ ενδιαφέρον!
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ωραιες οι ιστορικες αφηγησεις (για τα τατου και μη) καλα και τα τατου αρκει να γινονται με φειδω :P (ειδικα στις γυναικες.....αν και με το ζορι κρατιεσαι να κανεις και δευτερο και τριτο και τεταρτο οταν αρχισεις.......γκρρρρρρ)
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Γενικά οι γυναίκες με τατουάζ βγάζουν μία πουτανιά.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
ή μια βαρβατιλα........αμα το χτυπανε σε κανα μπρατσο ας πουμε.......call me βρασιδα........μπλιαχ.....
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Ενίοτε και έναν λεσβιασμό όπως σωστά παρατήρησες.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ναι το εθεσες πιο κομψα οφειλω να ομολογησω.......το θεμα ειναι οτι ουκ εν τω πολλω το ευ......δε μου αρεσουν οι ανθρωπινες τοιχογραφιες........
 

dimstar

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Eγω απλα θα συνεισφέρω λέγοντας πως παλιοτερα το τατουάζ συνηθιζόταν αρκετά στις ελληνιδες γυναικες Βλάχικης καταγωγής κύρια στην Ηπειρο και στην Μακεδονια. Χτυπούσαν τον σταυρό, σημαδια όπως δέντρα, φούρκες, καθως και τα ονόματα του αντρα τους και των παιδιων τους. Το εκαναν από τα 4 εως τα 15 χρονια τους, και χρησιμοποιούσαν κάρβουνο και τσίπουρο για να το κανουν. Φυσικα πονούσε αφόρητα. Παραθετω μια φωτό για του λογου το αληθές.
 

Συνημμένα

  • tatoo1.jpg
    tatoo1.jpg
    11,3 KB · Εμφανίσεις: 33

Επισκέπτης
αυτό είναι το σύμβολο των active member.Ακούς τέτοια ή απλά σ αρέσει το σχέδιο? .o raul από το φάληρο πάντως το κάνει σίγουρα,αφού αυτός το χτύπησε έχω την εντύπωση στον BD Foxmoor
ακουγα κ ετρεχα σ'αυτες τις μ@λ@κιες μεχρι τα 16 μου....3 χρονια μου ηταν αρκετα για να καταλαβω πως δν αξιζει.....Περα απ'την τρελα που ειχα καποτε για το συγκεκριμενο χωρο...μ'αρεσει αυτο το tribal.....εχει κ καποιο..νοημα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom