Νέα

Περί δημοσίων υπαλλήλων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mabillon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 145K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

να καταργηθει η μονιμοτητα στο δημοσιο?τι λετε?

  • τωρα αμεσωσ!οθστ να απολιονται οι αχρηστοι τεμπελιδεσ!

    Ψήφοι: 214 74,8%
  • οχι ποτε!να ριζωσοθν

    Ψήφοι: 72 25,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    286

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
αυτή είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα φιλαράκι!

υποθέτω ότι είσαι νέος κάτω των 25 ε?

Λοιπόν να σου πω με λίγα λόγια ότι:

αν γίνεις δημ.υπάλληλος, θα ξυπνάς απ τις 6-6:30 κάθε μέρα και θα επιστρέφεις στο σπίτι στις 4-5.
Εκεί κατάκοπος, παρότι δεν θα έκανες και κάτι κουραστικό, θα φας μπορεί να ρίξεις και κάναν υπνάκο ΄μια ωρίτσα και θα δεις tv ή θα πας στο καφενείο, μπορεί να παίξεις και λίγο με τα παιδιά και κατά τις 11-12  το πολύ νάνι.

Άρα απ το 24ωρο θα έχεις ζήσει εκτός δουλειάς και ξύπνιος 5-6 ώρες.

Τις υπόλοιπες στη δουλειά δεν θα έχεις καμιά ευχαρίστηση αφού όλοι είναι με το ρολόι στο χέρι και  μετράνε τις ώρες μέχρι να σχολάσουν!

Σε αντίθετη περίπτωση έχω ζήσει με το ρολόι στο χέρι παρακαλώντας να μην περάσει η ώρα για να προλάβω, μια και δεν μούφτανε η μέρα!

ξέρεις πόσα χρόνια διαφορά έχουν δύο συνομίληκοι που ο ένας σπρώχνει το χρόνο μέχρι να σχολάσει και ο άλλος τρέχει και δεν προλαβαίνει?????

δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεσαι αυτό που λέω.....

μου περιγράφεις μια αγχωτική δουλειά που μπορεί να σου αφαιρεί και χρόνια από τη ζωή σου και τη θεωρείς καλύτερη από μια δουλειά που σου αφήνει πολύ χρόνο για να παίξεις μπάλα, να γαμήσεις, να διαβάσεις βιβλία, να κάνεις σκι, να κάνεις ορειβασία, να πας σινεμά, ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ, να, να, να...
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
καλη και η χαρα της παραγωγης αλλα αν δεν σου χορτασει στομαχι πουλι την βαριεσαι.
αν ο ιδιωτικος τομεας ειχε καλυτερες συνθηκες θα ηταν και πιο δελεαστικος.

γι αυτό λέω ότι όλο το παιχνίδι το κάνει η πολιτεία και η πάπια έλεγε πάλι τις μαλακίες της!!!!

όταν  η εκάστοτε κυβέρνηση δεν έχει πλάνο ανάπτυξης της αγοράς, λογικό είναι ότι υπάρχουν πολλοί αυτοσχεδιασμοί αλλά και αποτυχίες.

Κάποτε και στην Ελλάδα οι δημόσιοι υπάλληλοι θεωρούνταν χαμηλότερης "ποιότητας" θα μπορούσα να πω, εργαζόμενοι.

Θυμάσαι την ταινία με τη Γεωργία Βασιλειάδου που έψαχνε σαν θεία (απ το Σικάγο) γαμπρό για την ανιψιά της?
"τι είσαι?δημόσιος υπάλληλος"? έλεγε απαξιωτικά και έσβηνε το τσιγάρο της στην άμμο.

Για σκέψου την αντίστοιχη αντίδραση το 2009. Βρήκα το κελεπούρι για την ανηψιά μου θα έλεγε.

Ποια κοινωνία είναι πιο υγιής λες?
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
μου περιγράφεις μια αγχωτική δουλειά που μπορεί να σου αφαιρεί και χρόνια από τη ζωή σου και τη θεωρείς καλύτερη από μια δουλειά που σου αφήνει πολύ χρόνο για να παίξεις μπάλα, να γαμήσεις, να διαβάσεις βιβλία, να κάνεις σκι, να κάνεις ορειβασία, να πας σινεμά, ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ, να, να, να...

ε δεν νομίζω ότι το ανάποδο της βαρεμάρας είναι το άγχος!

και πού βρήκες τον ελεύθερο χρόνο σε κάποιον που έχει μόνο κάποιες απογευματινές ώρες για να πάει για ορειβασία και σκι???

μόνο 15 μέρες το καλοκαίρι για μπάνιο μπορεί να πάει μια και 1 μήνα συνεχόμενα δύσκολα παίρνεις στο δημόσιο.
 

Επισκέπτης
μου περιγράφεις μια αγχωτική δουλειά που μπορεί να σου αφαιρεί και χρόνια από τη ζωή σου και τη θεωρείς καλύτερη από μια δουλειά που σου αφήνει πολύ χρόνο για να παίξεις μπάλα, να γαμήσεις, να διαβάσεις βιβλία, να κάνεις σκι, να κάνεις ορειβασία, να πας σινεμά, ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ, να, να, να...

ναι αλλα η περιπτωση που περιγραφει ο τζειμς ειναι η επιλογη που κανεις, και γουσταρεις επειδη νιωθεις χρησιμος.
απλα ειναι αναλογα του τι γεμιζει τον καθενα ως ανθρωπο, τι του προσφερει μεγαλυτερη ικανοποιηση και χαρα.
 

jimpo

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
566
Like
2
Πόντοι
6
μου περιγράφεις μια αγχωτική δουλειά που μπορεί να σου αφαιρεί και χρόνια από τη ζωή σου και τη θεωρείς καλύτερη από μια δουλειά που σου αφήνει πολύ χρόνο για να παίξεις μπάλα, να γαμήσεις, να διαβάσεις βιβλία, να κάνεις σκι, να κάνεις ορειβασία, να πας σινεμά, ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ, να, να, να...
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Δουλεύω για να ζω, και δεν ζω για να δουλεύω.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
και να σας πω κάτι ρε παιδιά!

αυτός ο τεμπελχανισμός των δημοσίων δεν μπορεί να κρατήσει πολλά χρόνια ακόμα.
κάποια στιγμή θα βγει ένας νέος Τρικούπης και θα πει "δυστυχώς επτωχεύσαμεν"!

και τότε τι γίνεται???

Φυσικά αν αύριο βγει κάνας γιωργάκης ή μεθαύριο κάνας Σαμαράς πχ και απολύσει 200-300.000 δημ.υπάλληλους φυσικά και δεν πρόκειται κάτι να αλλάξει.

Αλλά αν ο μη φιλόδοξος πολιτικός δει τι γίνεται έξω, που χώρες με πολλάπλάσιο πληθυσμό έχουν το ένα δέκατο των δημ.υπαλλήλων που έχουμε εμείς τότε θα δούμε άσπρη μέρα ασπρούλη....

και όλοι αυτοί οι ευρωπαίοι (οι μη δημ.υπάλληλοι) έχουν χρόνο και για ορειβασία και για σκι.

Στην Ελλάδα αυτά ακούγονται απλά αστεία!
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
ε δεν νομίζω ότι το ανάποδο της βαρεμάρας είναι το άγχος!

και πού βρήκες τον ελεύθερο χρόνο σε κάποιον που έχει μόνο κάποιες απογευματινές ώρες για να πάει για ορειβασία και σκι???

μόνο 15 μέρες το καλοκαίρι για μπάνιο μπορεί να πάει μια και 1 μήνα συνεχόμενα δύσκολα παίρνεις στο δημόσιο.

τι πού βρίσκω τον ελεύθερο χρόνο; μόνο τα Σάββατα να βάλεις, τα οποία οι σύγχρονοι εργοδότες τα τρώνε από τους εργαζόμενους, αυτομάτως κερδίζεις σχεδόν 50 μέρες το χρόνο. και όπως είπε ο whitey, ο δημ. υπ. 3 η ώρα είναι στο σπίτι. ο ιδ. υπ. μπορεί και 8 το βράδυ. ίδιος είναι ο ελεύθερος χρόνος; αγνοείς αυτά και μου λες ότι είμαι και κάτω των 25;  :headbang: :headbang: :headbang:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Δουλεύω για να ζω, και δεν ζω για να δουλεύω.

η δουλειά καθορίζει τον τρόπο της ζωής σου.

εγώ έχω γράψει την ιστορία μου εδώ, κυρίως όμως τα άσχημα.

Σε μια δεκαετία όμως αυτά που θυμάμαι είναι ότι γύρισα όλες τις χώρες της Ευρώπης (ενεδεικτικά να πω κάποιες πόλεις που θυμάμαι Μόναχο, Κολωνία,Στουτγκάρδη,Πράγα,Άμστερνταμ,Παρίσι 2 φορές, βαρκελώνη, Μπολώνια, Μιλάνο,Λυών,Βιέννη,Βουκουρέστι,Ταϊλάνδη, 15 φορές Κύπρο κα ίσως) κοιμήθηκα στα ακριβότερα ξενοδοχεία και με τις ωραιότερες γυναίκες, έφαγα με πλλούσιους και μορφωμένους ανθρώπους, αλλά και είχα επαφές με μεροκαματιάρηδες και ανθρώπους της πιάτσας και της λαϊκής.
και φυσικά όλα αυτά τα γράφω τώρα που γύρισα σελίδα μετά από ολοκληρωτική αποτυχία σε όλα όσα έκανα αλλά κάνω ένα νέο ξεκίνημα (κλωνίτσα μόλις άρχισα, θα τα πούμε άλλη φορά) πάλι χωρίς να έχω βλέψεις για το δημόσιο, παρότι ήταν ένας βασικός λόγος μη επανασύνδεσης με τη γυναίκα μου που φωνάζει να κυνηγήσω μια θεσούλα να μπω!

οι εμπειρίες όμως που αποκτάς πετυχαίνοντας κάποια πράγματα στις "μπίζνες" ας πούμε δεν συγκρίνονται με τίποτα άλλο!
 

jimpo

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
566
Like
2
Πόντοι
6
η δουλειά καθορίζει τον τρόπο της ζωής σου.

εγώ έχω γράψει την ιστορία μου εδώ, κυρίως όμως τα άσχημα.

Σε μια δεκαετία όμως αυτά που θυμάμαι είναι ότι γύρισα όλες τις χώρες της Ευρώπης (ενεδεικτικά να πω κάποιες πόλεις που θυμάμαι Μόναχο, Κολωνία,Στουτγκάρδη,Πράγα,Άμστερνταμ,Παρίσι 2 φορές, βαρκελώνη, Μπολώνια, Μιλάνο,Λυών,Βιέννη,Βουκουρέστι,Ταϊλάνδη, 15 φορές Κύπρο κα ίσως) κοιμήθηκα στα ακριβότερα ξενοδοχεία και με τις ωραιότερες γυναίκες, έφαγα με πλλούσιους και μορφωμένους ανθρώπους, αλλά και είχα επαφές με μεροκαματιάρηδες και ανθρώπους της πιάτσας και της λαϊκής.
και φυσικά όλα αυτά τα γράφω τώρα που γύρισα σελίδα μετά από ολοκληρωτική αποτυχία σε όλα όσα έκανα αλλά κάνω ένα νέο ξεκίνημα (κλωνίτσα μόλις άρχισα, θα τα πούμε άλλη φορά) πάλι χωρίς να έχω βλέψεις για το δημόσιο, παρότι ήταν ένας βασικός λόγος μη επανασύνδεσης με τη γυναίκα μου που φωνάζει να κυνηγήσω μια θεσούλα να μπω!

οι εμπειρίες όμως που αποκτάς πετυχαίνοντας κάποια πράγματα στις "μπίζνες" ας πούμε δεν συγκρίνονται με τίποτα άλλο!

Αποψη σου και δικές σου εμπειρίες.
Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο, τι να κάνουμε... για μένα προσωπική ευτυχία δεν είναι να έχω διαλύσει την οικογενειά μου, να έχω εξώγαμα, να έχω καταστρέψει κόσμο αλλά να λέω πως είχα επιτυχημένες επιχειρήσεις.

Sorry κιόλας.
 

Επισκέπτης
η δουλειά καθορίζει τον τρόπο της ζωής σου.

εγώ έχω γράψει την ιστορία μου εδώ, κυρίως όμως τα άσχημα.

Σε μια δεκαετία όμως αυτά που θυμάμαι είναι ότι γύρισα όλες τις χώρες της Ευρώπης (ενεδεικτικά να πω κάποιες πόλεις που θυμάμαι Μόναχο, Κολωνία,Στουτγκάρδη,Πράγα,Άμστερνταμ,Παρίσι 2 φορές, βαρκελώνη, Μπολώνια, Μιλάνο,Λυών,Βιέννη,Βουκουρέστι,Ταϊλάνδη, 15 φορές Κύπρο κα ίσως) κοιμήθηκα στα ακριβότερα ξενοδοχεία και με τις ωραιότερες γυναίκες, έφαγα με πλλούσιους και μορφωμένους ανθρώπους, αλλά και είχα επαφές με μεροκαματιάρηδες και ανθρώπους της πιάτσας και της λαϊκής.
και φυσικά όλα αυτά τα γράφω τώρα που γύρισα σελίδα μετά από ολοκληρωτική αποτυχία σε όλα όσα έκανα αλλά κάνω ένα νέο ξεκίνημα (κλωνίτσα μόλις άρχισα, θα τα πούμε άλλη φορά) πάλι χωρίς να έχω βλέψεις για το δημόσιο, παρότι ήταν ένας βασικός λόγος μη επανασύνδεσης με τη γυναίκα μου που φωνάζει να κυνηγήσω μια θεσούλα να μπω!

οι εμπειρίες όμως που αποκτάς πετυχαίνοντας κάποια πράγματα στις "μπίζνες" ας πούμε δεν συγκρίνονται με τίποτα άλλο!

εχεις αναφερει τι δουλεια κανεις? αν ναι, το ξαναλες και για μας τους καινουριους? αν οχι, σορρυ για την περιεργεια και την αδιακρισια..  :)

κι επισης, δεξου οτι αυτα ειναι πραγματα που γεμιζουν εσενα... αλλοι εχουν διαφορετικα ονειρα..
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
τι πού βρίσκω τον ελεύθερο χρόνο; μόνο τα Σάββατα να βάλεις, τα οποία οι σύγχρονοι εργοδότες τα τρώνε από τους εργαζόμενους, αυτομάτως κερδίζεις σχεδόν 50 μέρες το χρόνο. και όπως είπε ο whitey, ο δημ. υπ. 3 η ώρα είναι στο σπίτι. ο ιδ. υπ. μπορεί και 8 το βράδυ. ίδιος είναι ο ελεύθερος χρόνος; αγνοείς αυτά και μου λες ότι είμαι και κάτω των 25;  :headbang: :headbang: :headbang:

δεν ξέρω ρε φιλαράκι πόσο είσαι.Δεν το είπα για να σε προσβάλω.
Απλά για να σε πείσω να αναπροσαρμόσεις τα όνειρά σου.

Τα σαββατοκύριακα βέβαια που λες σπάνια ήμουν σπίτι. Αν δεν ήμουν στο εξωτερικό θα ήμουν σε κάποιο σεμινάριο σε πολυτελές ξενοδοχείο.

Βέβαια αυτή η ζωή έχει τα ρίσκα της αλλά είπαμε: όλα έχουν το τίμημά τους.

εγώ δεν είμαι συντηρητικός εκ φύσεως.

έπαιξα δυνατά, κέρδισα πολλά, στο τέλος έχασα, αλλά θα δοκιμάσω να τα καναφτιάξω.

δεν είμαι καν 40 και κάποια στιγμή ένιωσα συνταξιούχος. Όμως πολλές φορές ακόμα και τα άσχημα του παρελθόντος σου σε γεμίζουν δύναμη να τα ξαναζήσεις.......
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Αποψη σου και δικές σου εμπειρίες.
Δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο, τι να κάνουμε... για μένα προσωπική ευτυχία δεν είναι να έχω διαλύσει την οικογενειά μου, να έχω εξώγαμα, να έχω καταστρέψει κόσμο αλλά να λέω πως είχα επιτυχημένες επιχειρήσεις.

Sorry κιόλας.
τώρα ρε φίλε γιατί με προσβάλεις έτσι.
καταρχήν δεν έχω καταστρέψει κανέναν.
απλά η κουβέντα είναι για δημ.υπάλληλους και λέω ότι πολύ απλά η ζωή τους είναι (κατ εμέ) ρηχή. Δεν είναι ανάγκη όμως να είναι κανείς επιχειρηματίας για να έχει εξώγαμα. Έχουν και οι δημ. υπάλληλοι.δεν είναι θέμα επαγγέλματος αλλά χαρακτήρα. ή κάνω λάθος?

καλά, αν ενοχλούν αυτά που λέω σταματάω.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
δεν ξέρω ρε φιλαράκι πόσο είσαι.Δεν το είπα για να σε προσβάλω.
Απλά για να σε πείσω να αναπροσαρμόσεις τα όνειρά σου.

Τα σαββατοκύριακα βέβαια που λες σπάνια ήμουν σπίτι. Αν δεν ήμουν στο εξωτερικό θα ήμουν σε κάποιο σεμινάριο σε πολυτελές ξενοδοχείο.

Βέβαια αυτή η ζωή έχει τα ρίσκα της αλλά είπαμε: όλα έχουν το τίμημά τους.

εγώ δεν είμαι συντηρητικός εκ φύσεως.

έπαιξα δυνατά, κέρδισα πολλά, στο τέλος έχασα, αλλά θα δοκιμάσω να τα καναφτιάξω.

δεν είμαι καν 40 και κάποια στιγμή ένιωσα συνταξιούχος. Όμως πολλές φορές ακόμα και τα άσχημα του παρελθόντος σου σε γεμίζουν δύναμη να τα ξαναζήσεις.......

ρε φίλε ποιος σου είπε ότι τις καταστάσεις που έζησες ή και ζεις εσύ τις έχουν ζήσει ή θα τις ζήσουν όλοι όσοι δεν δουλεύουν στο δημόσιο; και ποιος σου είπε ότι και στελέχη του δημοσίου (όσο ήταν σε άνθιση ο ευρύτερος δημόσιος τομέας) δεν τα έχουν ζήσει;
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
ρε φίλε ποιος σου είπε ότι τις καταστάσεις που έζησες ή και ζεις εσύ τις έχουν ζήσει ή θα τις ζήσουν όλοι όσοι δεν δουλεύουν στο δημόσιο; και ποιος σου είπε ότι και στελέχη του δημοσίου (όσο ήταν σε άνθιση ο ευρύτερος δημόσιος τομέας) δεν τα έχουν ζήσει;

ίσως, αλλά νομίζω ότι ανήκουν στις εξαιρέσεις.

αν δεν έχεις μέσο όμως τι γίνεται?

κι αν ακόμα με κάποιο ΑΣΕΠ μπεις, εκεί μένεις. Και βλέπεις άλλους που δεν είναι ικανοί σαν και ΄σενα να σε ξεπερνάνε επειδή έτυχε ο μπάρμπας τους να είναι βουλευτής.
δεν σε πνίγει το δίκιο?
θά θελες τέτοια ζωή?
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Πάντως έτσι όπως έγιναν τα πράγματα στην Ελλάδα, κάθε διορισμός ενός νέου, στερεί μια θέση εργασίας από 3 άλλους νέους που δεν διορίστηκαν. Αν το καλοσκεφτείτε έτσι είναι....
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
ίσως, αλλά νομίζω ότι ανήκουν στις εξαιρέσεις.

αν δεν έχεις μέσο όμως τι γίνεται?

κι αν ακόμα με κάποιο ΑΣΕΠ μπεις, εκεί μένεις. Και βλέπεις άλλους που δεν είναι ικανοί σαν και ΄σενα να σε ξεπερνάνε επειδή έτυχε ο μπάρμπας τους να είναι βουλευτής.
δεν σε πνίγει το δίκιο?
θά θελες τέτοια ζωή?

τελοσπάντων. εγώ ασχολήθηκα και διαφώνησα με την άποψη του ότι η πραγματική ζωή είναι εκτός του δημοσίου. επ' αυτού δεν έχω να πω κάτι άλλο. ο καθένας με τις απόψεις του
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
ίσως, αλλά νομίζω ότι ανήκουν στις εξαιρέσεις.

αν δεν έχεις μέσο όμως τι γίνεται?

κι αν ακόμα με κάποιο ΑΣΕΠ μπεις, εκεί μένεις. Και βλέπεις άλλους που δεν είναι ικανοί σαν και ΄σενα να σε ξεπερνάνε επειδή έτυχε ο μπάρμπας τους να είναι βουλευτής.
δεν σε πνίγει το δίκιο?
θά θελες τέτοια ζωή?


καλα αυτο με το ασεπ ειναι μεγαλη κωμωδια...

ενταξει να μην εισαι μεσα στα πραγματα να λες για ασεπ...

οσοι ξερουν τα πραγματα μεσα απο τον ασεπ γνωριζουν οτι ο ασεπ μπορει να γινει ανετα φωτογραφικος.

υπαρχουν τροποι να κατοχυρωσεις εξτρα μοριοδοτηση και να τεθεις εκτος συναγωνισμου στον φορεα που σε ενδιαφερει.

επομενως δεν μπορω να ακουω τυπους και ειδικα του πασοκ να κουνουν την σημαια του ασεπ σαν συμβολο

διαφανειας γιατι με πιανει νευρικο γελιο.

τα χω ζησει στο πετσι μου και ξερω. ;)
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
εχεις αναφερει τι δουλεια κανεις? αν ναι, το ξαναλες και για μας τους καινουριους? αν οχι, σορρυ για την περιεργεια και την αδιακρισια..  :)

κι επισης, δεξου οτι αυτα ειναι πραγματα που γεμιζουν εσενα... αλλοι εχουν διαφορετικα ονειρα..
όχι βέβαια!!! καταλαβαίνεις νομίζω.....


το ότι δέχομαι ότι πολλοί έχουν άλλα όνειρα φυσικά και ισχύει, μια και είπα ότι "πρέπει επιτέλους να σταματήσουν οι νέοι να έχουν σαν όνειρο μια θέση στο δημόσιο". Αυτό πρέπει να αλλάξουμε σιγά σιγά και να βλέπουμε λίγο πώς περνάνε και οι υπολοιποι λαοί.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
καλα αυτο με το ασεπ ειναι μεγαλη κωμωδια...

ενταξει να μην εισαι μεσα στα πραγματα να λες για ασεπ...

οσοι ξερουν τα πραγματα μεσα απο τον ασεπ γνωριζουν οτι ο ασεπ μπορει να γινει ανετα φωτογραφικος.

υπαρχουν τροποι να κατοχυρωσεις εξτρα μοριοδοτηση και να τεθεις εκτος συναγωνισμου στον φορεα που σε ενδιαφερει.

επομενως δεν μπορω να ακουω τυπους και ειδικα του πασοκ να κουνουν την σημαια του ασεπ σαν συμβολο

διαφανειας γιατι με πιανει νευρικο γελιο.

τα χω ζησει στο πετσι μου και ξερω. ;)

και γω φαντάζομαι ότι η μεγάλη πλειοψηφία των δη. υπάλληλων έχει μπει με μέσο.
Αν θα μπορούσε δηλ. να γίνει κάποιο είδος γκάλοπ θα βλέπαμε ότι όντως έτσι όπως τα λες είναι....δυστυχώς....
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
To ΑΣΕΠ κυκλοφόρησε ηλεκτρονικό τεστ δεξιοτήτων για τον διορισμό στο
Δημόσιο. 
Κάθε ενδιαφερόμενος πρέπει να περάσει αυτό το τεστ. :s&m_1:


:2funny: :2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom