Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
Γιατί τις αρέσουν τα ΑΠΟΥΛΗΤΑ εκεί που είναι
ή γιατί τις καθαρίζουνε αυγά
Πιστεύω ότι η αγορά του ακινήτου θα περάσει σε άλλη φάση, πιο σοβαρή  αυτά που ξέραν μέχρι τώρα θα τα ξεχάσουν. Η αγορά θα αργήσει πολύ να ανακάμψει.Τα απούλητα μόλις αρχίσουν να κλείνουν δυετία απούλητα θα δεις πόσο θα πέσουν.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Πιστεύω ότι η αγορά του ακινήτου θα περάσει σε άλλη φάση, πιο σοβαρή  αυτά που ξέραν μέχρι τώρα θα τα ξεχάσουν. Η αγορά θα αργήσει πολύ να ανακάμψει.Τα απούλητα μόλις αρχίσουν να κλείνουν δυετία απούλητα θα δεις πόσο θα πέσουν.

Kαι να φανταστείς ότι με την μεγάλη τους απληστία οι φίλοι μας εργολάβοι έχουν ήδη ΑΠΟΥΛΗΤΑ 3ετίας.
Έχω στη γειτονιά μου απούλητα 4ετίας και μοιρίζουνε μούχλα.

Άστα να πάνε για όλους μας, αλλά τους εργολάβους ειδικά δεν τους λοιπάμε, τα θέλουνε και τα παθένουνε.

Όσο για την άλλη φάση, την επόμενη μέρα θα έχουμε ομαδικές αυτοκτωνίες δυστηχώς
 

Επισκέπτης
Kαι να φανταστείς ότι με την μεγάλη τους απληστία οι φίλοι μας εργολάβοι έχουν ήδη ΑΠΟΥΛΗΤΑ 3ετίας.
Έχω στη γειτονιά μου απούλητα 4ετίας και μοιρίζουνε μούχλα.

Άστα να πάνε για όλους μας, αλλά τους εργολάβους ειδικά δεν τους λοιπάμε, τα θέλουνε και τα παθένουνε.

Όσο για την άλλη φάση, την επόμενη μέρα θα έχουμε ομαδικές αυτοκτωνίες δυστηχώς

Σε ποια γειτονιά είσαι και δεν πουλούσαν ούτε τη χρυση εποχη?
Στα γκράβαρα?
 

ZIGOLO69

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2009
Μηνύματα
214
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
11
Παιδια σε μερικες περιοχες εχουν παρει αντιπαροχη με 55% δεν ειναι ευκολο να πεσουν οι  τιμες
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Παιδια σε μερικες περιοχες εχουν παρει αντιπαροχη με 55% δεν ειναι ευκολο να πεσουν οι  τιμες

Nα μην τα έπερναν αντιπαροχή αν έβλεπαν ότι δεν έβγεναν.
Άλλα μετακυλόντας την υπερτιμημένη γη στους αγοραστές, φάγανε καλά.

Αν ο λαμόγιος πήρε με 55% δεν το υποχρέωσε κανεις, αλλά η απληστία του και μόνο.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
..... βγαινουνε 2 μερες μετα στην καλυτερη! ......
όχι ρε...άμα είσαι "γνωστός" βγαίνουν και αμέσως...στο καπάκι με την παράδοση στο εργαστήριο...και μετά στο καπάκι ξεκαλουπώνεις κιόλας
:2funny:

Nα μην τα έπερναν αντιπαροχή αν έβλεπαν ότι δεν έβγεναν.
Άλλα μετακυλόντας την υπερτιμημένη γη στους αγοραστές, φάγανε καλά.
Αν ο λαμόγιος πήρε με 55% δεν το υποχρέωσε κανεις, αλλά η απληστία του και μόνο.
και συνεχίζει το τουμπεκί βέβαια για τους οικοπεδούχους....
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Οι οικοπεδούχοι το ξεκίνησαν, αλλά αν δεν ήταν οι άλλοι να αγοράσουν, ας τα κάναν τα οικόπεδα αυλές και μποστάνια.
Φταίει όμως και η πολιτεία για τους απαράδεκτους συντελεστές δόμησης και κάλυψης!
Βλέπω εδώ στη γειτονιά μου το Βύρωνα.
Τα τελευταία 15 χρόνια που μένω (λόγω του ότι έχω δικό μου σπίτι από κληρονομιά) έχει χτιστεί το άπαν σύμπαν!!!
Κάτι οικόπεδα τρύπες, προσφυγικά με 10 πλευρές, να ανεβάζουν 8όρωφα...
Τώρα είναι ο ένας πάνω στον άλλον, και ειδικά γι αυτούς που είναι σε παλιές πολυκατοικίες χωρίς γκαράζ (όπως εγώ) είναι να μας κλαις....
Το αυτοκίνητο κουνιέται μόνο σε καταστάσεις emergency....
Τα δε απούλητα, πρέπει να είναι αρκετά, βλέποντας εδώ γύρω...
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
και συνεχίζει το τουμπεκί βέβαια για τους οικοπεδούχους....
και ποιος φταιει που δεν υπαρχουν οικοπεδα,δεν τηρειται η νομιμοτητα στην ανεγερση μιας οικοδομης,δεν υπαρχει σταθερη φορολογικη πολιτικη στα ακινητα;
Το κρατος
για να γινουν ποιο φτηνα τα ακινητα πρεπει να γινει ποιο φτηνη η γη,αρα να γινουν επεκτασεις στα σχεδια πολεως
ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Το οποίο κράτος αποτελείται από κάτι υπερανθρώπους, από μία ανώτερη φυλή που δεν έχει καμία σχέση με εμάς και μας επισκέπτεται μία στα 100 χρόνια για να μας λύσει τα προβλήματα. Αφήνουν και κάτι περίεργα ίχνη στην επιφάνεια της γης, τα οποία τα αναλύουν για δεκαετίες μετά κάτι τύποι σαν τον Νταίνικεν

Τα ίδια και τα ίδια λέμε, για όλα φταίμε εμείς, όλοι μας.

Τελεία και παύλα, Όλγα είσαι καύλα!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
το τι μαλακία διαβάζει κανείς εδώ μέσα δεν περιγράφεται...

ο ένας λέει ότι εάν θες το βρίσκεις το δίκιο σου, ο άλλος ότι μπορείς να έχεις εγγύηση στα ηλεκτρουφραυλικα 5 χρόνια (θα το πας συνεργείο να σου αντικαταστήσουν τα προβληματικά μηχανικά μέρη)
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

δεν πειράζει....
υπάρχει και η πραγματικότητα βέβαια που επισταμένα ο κάθε μαλάκας έλληνας αρνείται να αντιμετωπίσει μέχρι να του πάρουν και τα σώβρακα και να κάνει πορείες στο κέντρο......

Το ποσοστό ανεργίας στην Ελλάδα έφτασε τον Απρίλιο στο 9,4% σημειώνοντας εκρηκτική αύξηση έναντι του Απριλίου 2008, οπότε ήταν 7,7%, σύμφωνα με τα στοιχεία που δημοσιοποίησε η ΕΣΥΕ.

Αυξημένο όμως είναι το ποσοστό ανεργίας και έναντι του Μαρτίου, οπότε είχε διαμορφωθεί στο 9,2%, κάτι που παραδοσιακά δεν συνηθίζεται δεδομένου ότι τον Απρίλιο ξεκινά η τουριστική περίοδος και η λειτουργία ξενοδοχειάκών μονάδων.

Πρόκειται για τη μεγαλύτερη ετήσια αύξηση στα χρονικά του δείκτη, που σύμφωνα με τους ειδικούς οφείλεται στο ότι πολλά ξενοδοχεία δεν άνοιξαν έγκαιρα, αλλά και στην ύφεση της οικοδομής.


Η κρίση επηρεάσε λιγότερο την Ελλάδα κυρίως διότι στηρίζεται σε οικοδομές και τουρισμό.
Δλδ όλες οι ανθηρές οικονομίες είναι ηλίθιες που ασχολούνται με εξαγωγές. Εμεις εξαγουμε παραλίες και τσιμεντοκατασκευές.....

Χου ρε παραλίες.. . :s&m_3:
 

Επισκέπτης
Ευτυχώς περσονάκο...που έχουμε βγάλει πιστωτικές...:cheesy: :cheesy:
 

Επισκέπτης
εγώ χρησιμοποιώ μόνο ακάλυπτες επιταγές πλέον.
Η βγαίνω με σένα και τον Γιώργκος για να με πληρώνετε.

Ακάλυπτες ε ? Νόμιζα ήταν προνόμοιο των λίγων...:cheesy: :grin:

O Yorgos δεν έχει λεφτά...του τα τρώνε οι συντηρητές των απούλητων....:P :P

Kι εγώ τα έκανα liritses...κ τα κρύβω στον πάτο μου...μην μου τα πάρουν.... :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom