Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Το ποσο αυτο οπως μπορεις να δεις παραπανω δεν το ειπα εγω!Αλλος το ειπε και το θεωρει κιολλας μεγαλη εκπτωση!

Κλωνε εδω πανω απολλα ερχομαστε για το χαβαλε, απο τη στιγμη που δεν εισαι στα καλα σου ψυχολογικα δεν υπαρχει περιπτωση να σε κεντρισω! Ειπαμε ολοι μπορει να διαφωνουμε αλλα εχουμε και καποια παιδεια!

:huh: :huh: :huh:???
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ναι παπά, φτωχός άνθρωπος είμαι και ζηλεύω την χλιδή που βλέπω γύρω μου.
Προσπαθώ ένα μήνα τώρα να βάψω τα αλουμίνια με αερογράφο.
Μου επιτρέπεις, έτσι ?
σου επιτρεπω βεβαια !!

δεν ειναι ωρα για κοινωνικοοικονομιτεχνικες αναλυσεις, ομως αυτη η κλάψα, η κακομοιριά και το λα'ι'κίστικο υφος ειναι ξεπερασμενα..
κι αμα ζηλευεις τη χλίδα που βλεπεις γυρω σου, δραστηριοποιείσου για να την αποκτησεις. και ο τροπος βεβαια δεν ειναι η κλάψα και ο αφορισμος της, ουτε η απωλεια της απ τους αλλους, επειδη εγω/εσυ/αυτος ειμαι/εισαι/ειναι ανικανος/τεμπελχανάς κλπ κλπ..  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

σαν τον τρικαρδο, που δεν εχει μαντηλι να κλαψει και μου θελει και χαβιάρια.. (με γαμαει ομως ωραια, ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΑΡΑ ΤΟΥ !!!!)  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

οπότε σου επιτρεπω βεβαια, να εκτιθεσαι οσο θες..  :)
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Το ποσο αυτο οπως μπορεις να δεις παραπανω δεν το ειπα εγω!Αλλος το ειπε και το θεωρει κιολλας μεγαλη εκπτωση!

Κλωνε εδω πανω απολλα ερχομαστε για το χαβαλε, απο τη στιγμη που δεν εισαι στα καλα σου ψυχολογικα δεν υπαρχει περιπτωση να σε κεντρισω! Ειπαμε ολοι μπορει να διαφωνουμε αλλα εχουμε και καποια παιδεια!

Δε τιθεται θεμα εκπτωσης.Προφανως οσο περισσοτερο γινεται, πουλιεται.Το αν καποιος αφαιρει η οχι εκ των προτερων τις λεγομενες παροχες (ΔΕΗ,ΕΥΔΑΠ,κλπ...) ειναι καθαρα θεμα τακτικης.
Δε νομιζω να διαφωνει κανεις οτι θα πωλουσε τη μηχανη η το αυτοκινητο του σε μικροτερη αξια απο οσο πουλιεται στην αγορα
για "δωρο".Η κανω καπου λαθος???
 

indigo

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
σου επιτρεπω βεβαια !!

δεν ειναι ωρα για κοινωνικοοικονομιτεχνικες αναλυσεις, ομως αυτη η κλάψα, η κακομοιριά και το λα'ι'κίστικο υφος ειναι ξεπερασμενα..
κι αμα ζηλευεις τη χλίδα που βλεπεις γυρω σου, δραστηριοποιείσου για να την αποκτησεις. και ο τροπος βεβαια δεν ειναι η κλάψα και ο αφορισμος της, ουτε η απωλεια της απ τους αλλους, επειδη εγω/εσυ/αυτος ειμαι/εισαι/ειναι ανικανος/τεμπελχανάς κλπ κλπ..  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

σαν τον τρικαρδο, που δεν εχει μαντηλι να κλαψει και μου θελει και χαβιάρια.. (με γαμαει ομως ωραια, ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΑΡΑ ΤΟΥ !!!!)  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

οπότε σου επιτρεπω βεβαια, να εκτιθεσαι οσο θες..  :)
Ευχαριστώ πολύ παπά που μου ανοίγεις τα μάτια και μου δίνεις κίνητρο.
Θα εκτιμούσα πολύ να μου έδινες το δικό σου success story μήπως μπορέσω να το αντιγράψω
και να εμπνευστώ.
Μέχρι τότε σου επιτρέπω και εγώ να λές πίπες.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ευχαριστώ πολύ παπά που μου ανοίγεις τα μάτια και μου δίνεις κίνητρο.
Θα εκτιμούσα πολύ να μου έδινες το δικό σου success story μήπως μπορέσω να το αντιγράψω
και να εμπνευστώ.
Μέχρι τότε σου επιτρέπω και εγώ να λές πίπες.
σιγα μη σου ανοιγω τα ματια ρε συ. ανθρωπο που κοιμαται ΔΕΝ τον ξυπνας..

ειδες που στα ελεγα οτι εισαι τεμπελχανας ανικανος και τετοια ? ψαχνεις αλλουνού συνταγη για να μπεις στη χλίδα. πλλλλακα με καννννεις ????  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

ξεστραβώσου μονος σου και μεχρι τοτε ακου/παιρνε τις πιπες ολων..  :-* :-* :-* :-*
 

Επισκέπτης
Καταρχην συγκρινεις ανομοια πραγματα. Και οι αντιπροσωπειες κανουνε δωρα τα τελη κυκλοφοριας η τα εξοδα μεταβιβασης τα οποια ομως σε απολυτα νουμερα αναλογως του κερδους  ειναι πολυ μεγαλυτερα σαν "δωρο" απο οτι οι παροχες που λες.
Και στις δυο περιπτωσεις παντως και τις αντιπροσωπειες και στους κατασκευαστες δε νομιζω να διαφωνεις οτι η παγια τακτικη ειναι η προσθεση αυτων των εξοδων στο κερδος ωστε μετα να φανουνε σαν εκπτωση! Το κερδος δηλαδη ουτως η αλλως μενει αμεταβλητο!

Μα αν δεν βγάλουν κέρδος δεν το πουλάνε.
Αλλα εμένα δεν με νοιάζει το δικό τους κέρδος, με νοιάζει πόσο το παίρνω σε απολυτα νούμερα και αλλα και σε σχετικά.
πόσο φτηνότερα απο πριν, απο τους γύρω κλπ
αλλα και πόσο είναι σε απολυτα νούμερα


η κκάθισε κανείς και ανέλυσε πόσο κοστίζει στην Opel, στην Toyota και στη Bmw΄να κατασκευάσει ένα αμάξι πριν το αγοράσει?
 

indigo

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
54
Like
0
Πόντοι
0
σιγα μη σου ανοιγω τα ματια ρε συ. ανθρωπο που κοιμαται ΔΕΝ τον ξυπνας..

ειδες που στα ελεγα οτι εισαι τεμπελχανας ανικανος και τετοια ? ψαχνεις αλλουνού συνταγη για να μπεις στη χλίδα. πλλλλακα με καννννεις ????  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

ξεστραβώσου μονος σου και μεχρι τοτε ακου/παιρνε τις πιπες ολων..  :-* :-* :-* :-*
Κάνε παπά την συνταγή σου βιβλίο με τίτλο :
'Μια καταπληκτική ζωή : Μασατζίδικα που γαμάς'
Και δώσε μας όραμα.
Βλάκα.
URL]]
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Καταρχην συγκρινεις ανομοια πραγματα. Και οι αντιπροσωπειες κανουνε δωρα τα τελη κυκλοφοριας η τα εξοδα μεταβιβασης τα οποια ομως σε απολυτα νουμερα αναλογως του κερδους  ειναι πολυ μεγαλυτερα σαν "δωρο" απο οτι οι παροχες που λες.
Και στις δυο περιπτωσεις παντως και τις αντιπροσωπειες και στους κατασκευαστες δε νομιζω να διαφωνεις οτι η παγια τακτικη ειναι η προσθεση αυτων των εξοδων στο κερδος ωστε μετα να φανουνε σαν εκπτωση! Το κερδος δηλαδη ουτως η αλλως μενει αμεταβλητο!

Προφανως και πρεπει να μενει αμεταβλητο το κερδος, εφοσον παντα υπαρχει ανταγωνισμος οπως στις παραπανω περιπτωσεις.Αλλιως σε βαθος χρονου το κλεινεις το μαγαζι....Νομιζω οτι υπαρχουν παρα παρα πολλοι εργολαβοι η ιδιωτες πωλητες, οπως κ αντιπροσωπειες αυτοκινητων αρα δεν τιθεται τετοιο θεμα.
Αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι σε περιοδους κρισης της ζητησης πεφτουν οι τιμες των οιονδηποτε προιοντων....δηλ. το κερδος των επιχειρηματιων.Απλως αν πεσει πολυ το κερδος ειναι φυσικο να κλεισει η επιχειρηση.
Παντως ολα πρεπει να τα βλεπουμε μακροπροθεσμα η εστω μεσοπροθεσμα και οχι επιφανειακα...
 

Επισκέπτης
Κάνε παπά την συνταγή σου βιβλίο με τίτλο :
'Μια καταπληκτική ζωή : Μασατζίδικα που γαμάς'
Και δώσε μας όραμα.
Βλάκα.


Αλήθεια ποιο το κόστος κατασκευής μιας SLK?
για να πάω να παζαρέψω την αντιπροσωπεία....


(ευχαριστώ παπαγιώργη)
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Κάνε παπά την συνταγή σου βιβλίο με τίτλο :
'Μια καταπληκτική ζωή : Μασατζίδικα που γαμάς'
Και δώσε μας όραμα.
Βλάκα.
http://[URL unfurl="true"]www.perizitito.gr/images/T/b114412.jpg[/img[/URL]]

[/quote]
καταλαβες ? απο εκει θα την βλεπεις τη χλιδα συνεχεια. απο τα βιβλια..  :-* :-* :-* :-*
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Αλήθεια ποιο το κόστος κατασκευής μιας SLK?
για να πάω να παζαρέψω την αντιπροσωπια....
- μητσο, γιατι δεν εχεις αυτοκινητο ?

- καλα ρε συ, δεν εχει πεσει στην αντιληψη σου η μεγαλη απατη των αυτοκινηταδων ? ενα φιατ πούντο εκανε πριν 7 χρονια 12.000 ευρω και τωρα το ξεκινανε απο 8.700. νομιζεις οτι αυτη ειναι η τιμη του ? οχι βεβαια !!!! θα περιμενω λιγο (καμια δεκαετία) ακομα..



edit: αντιπροσωπεια με -ει- βρε κουκλί μου. μετα και κωλο να του δινεις δεν θα σε θελει..  :)
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
η κκάθισε κανείς και ανέλυσε πόσο κοστίζει στην Opel, στην Toyota και στη Bmw΄να κατασκευάσει ένα αμάξι πριν το αγοράσει?

Ρε κλώνε, το κόστος της Opel και της Toyota είναι διάφανο και αντανακλάται στις τιμές. Και οι τιμές (αν εξαιρέσουμε τους δασμούς και τους φόρους) είναι ίδιες σε όλο τον κόσμο.

Το πρόβλημα με την αγορά των ακινήτων είναι ότι οι τιμές τους στην Ελλάδα δεν αντανακλούν το κόστος κατασκευής και διαμορφώνονται σε διαστρεβλωμένες συνθήκες αγοράς. Όποτε επιχειρούμε να κάνουμε δε αναγωγή σε διεθνείς συνθήκες και να δούμε τι ποσοστό του μέσου εισοδήματος αντιπροσωπεύει η αγορά ακινήτου και η αποπληρωμή ενός μέσου στεγαστικού δανείου σε διάφορες χώρες πετάγονται οι κατασκευαστές και λένε μα, εδώ ισχύουν ειδικές συνθήκες: ο αντισεισμικός, το κόστος γής κλπ, κλπ.

Α και κανένα αυτοκίνητο δεν κυκλοφορεί με εξώφθαλμες παραβάσεις της νομοθεσίας, πχ χωρίς καταλύτη.
Σε αντίθεση με τα ελληνικά ακίνητα που κυκλοφορούν με χίλιες μύριες παραβάσεις του ΓΟΚ, ημιϋπαίθριοι κλπ, κλπ.


Α, και η Toyota δίνει εγγύηση για τα μηχανικά μέρη 6 χρόνια και για σκουριά 12 χρόνια.
Οι εργολάβοι ΠΟΣΑ χρόνια εγγύηση δίνουν;;;
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
παιδειά ψυχραιμία
παρακαλώ μην χάνουμε την απαραίτητη ευγένεια. :dunno: :dunno: 0:)
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Γραπτές εγγυήσεις.

Δείξε μου γραπτή εγγύηση η οποία να αποτελεί μέρος του συμβολαίου πώλησης.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Γραπτές εγγυήσεις.

Δείξε μου γραπτή εγγύηση η οποία να αποτελεί μέρος του συμβολαίου πώλησης.

Δεν χρειάζεται καν...
Το άρθρο 554 Α.Κ. υπερκαλύπτει κάθε εγγύηση που (δεν) δίνουν οι κατασκευαστές...
Και αν το σπίτι είναι υπό κατασκευή και μέρος του τιμήματος καταβάλεται με την παράδοση, με έναν καλό δικηγόρο μπορεί να κάνεις τον κατασκευαστή να τρέχει και να μην φτάνει...
Σιγά βέβαια μην πληρώσεις τα παράσιτα για τέτοια κόλπα...
 

toro

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2007
Μηνύματα
209
Like
0
Πόντοι
1
σου επιτρεπω βεβαια !!

δεν ειναι ωρα για κοινωνικοοικονομιτεχνικες αναλυσεις, ομως αυτη η κλάψα, η κακομοιριά και το λα'ι'κίστικο υφος ειναι ξεπερασμενα..
κι αμα ζηλευεις τη χλίδα που βλεπεις γυρω σου, δραστηριοποιείσου για να την αποκτησεις. και ο τροπος βεβαια δεν ειναι η κλάψα και ο αφορισμος της, ουτε η απωλεια της απ τους αλλους, επειδη εγω/εσυ/αυτος ειμαι/εισαι/ειναι ανικανος/τεμπελχανάς κλπ κλπ..  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

σαν τον τρικαρδο, που δεν εχει μαντηλι να κλαψει και μου θελει και χαβιάρια.. (με γαμαει ομως ωραια, ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΑΡΑ ΤΟΥ !!!!)  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

οπότε σου επιτρεπω βεβαια, να εκτιθεσαι οσο θες..  :)




Η ένστασή των περισσοτέρων εδώ μέσα είναι, υποθέτω, ότι η χλίδα που βλέπουμε γύρω μας οφείλεται σε :

1. Διαπλοκή του διεφθαρμένου κράτους με τα ημέτερα λαμόγια

2. Αποκλεισμό των απλών πολιτών από το υγιές επιχειρείν σε μια κατ΄όνομα μόνο ελεύθερη αγορά (θριαμβεύουν καθημερινά το ρουσφέτι, οι φωτογραφικές αναθέσεις κρατικών έργων, οι μεσάζοντες, η συγκαλυμένη τοκογλυφία και τα κλειστά επαγγέλματα κοκ)

3. Απουσία νόμων και μηχανισμών, ικανών προσώπων και πολιτικής θέλησης να λειτουργήσει επιτέλους αυτή η άθλια δημοκρατία μας υπέρ των πολλών, σχεδόν 2 αιώνες μετά την εκδίωξη των τούρκων.

Εδώ ο καθένας μπορεί να προσθέσει κι ένα σωρό άλλα παραδείγματα...

(...προσέξτε ότι σκόπιμα δεν λέω για απελευθέρωση του ελληνικού λαού... Ο ελληνικός λαός παραμένει ακόμη υποδουλωμένος.

Τη θέση των τούρκων πασάδων αρχικά πήραν οι έλληνες προύχοντες και κοτζαμπάσηδες,

έπειτα η βαυαρική αντιβασιλεία,

μετά οι βασιλιάδες,

μετά οι μαυραγορίτες, οι δοσίλογοι κι οι ταγματασφαλίτες,

μετά οι χουντικοί,

μετά τα λαμόγια του Πασόκ

και τώρα τα λαμόγια της ΝΔ... 

ατέλειωτη η λίστα των εθνοσωτήρων όπως βλέπετε...)


Ο μέσος Έλληνας ξέρει ότι αυτή η χλίδα τριγύρω του είναι κυρίως προιόν εγκλήματος

( κοινωνικού, οικονομικού κοκ ), ότι ο ίδιος είναι απέξω απ’το τρελό πανηγύρι της μάσας και της

διαφθοράς κι ότι αυτό το κράτος υπάρχει μόνο και μόνο για να προστατεύει τα συμφέροντα των ημετέρων !

Σε ποιού είδους λοιπόν δραστηριοποίηση αναφέρεσε ;
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
Γραπτές εγγυήσεις.

Δείξε μου γραπτή εγγύηση η οποία να αποτελεί μέρος του συμβολαίου πώλησης.

Μπορεις αν θες να ενημερωθεις απο το ΤΕΕ.gr.Παντως ο επιβλεπων πολ. μηχ/κος εχει την ευθυνη για ολη τη διαρκεια της ζωης του.Στα συμβολαια πωλησης δεν θα ηταν δυνατο να γραφτουν ολοι οι κανονισμοι, εγκυκλιοι, κλπ... ειτε νομικα ειτε θεματα κανονισμων π.χ. Φεροντα οργανισμου.Τα συμβολαια τοτε θα ηταν τουλαχιστον 10.000 σελιδες...Απλως αναφερονται σε αυτους βασει 1 αριθμου π.χ. Π.Δ. Χ η Ψ η νομος Χ κλπ..
Επισης ο κατ/στης δεν κατασκευαζει π.χ. τις μπαταριες μπανιου, απλως εχουν αναλογα την εταιρεια, την αναλογη εγγυηση.
Αρα θα πρεπει να ζητατε απο το κατασκευαστη τις εγγυησεις των τοποθετουμενων υλικων.Παραταυτα, ο Κατασκευαστης εχει την ευθυνη για ολα, συνηθως 1 με 1,5 χρονο βασει συμβολαιου αν δεν οφειλεται σε κακη χρηση του ιδιοκτητη...κλπ...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Δεν χρειάζεται καν...
Το άρθρο 554 Α.Κ. υπερκαλύπτει κάθε εγγύηση που (δεν) δίνουν οι κατασκευαστές...
Και αν το σπίτι είναι υπό κατασκευή και μέρος του τιμήματος καταβάλεται με την παράδοση, με έναν καλό δικηγόρο μπορεί να κάνεις τον κατασκευαστή να τρέχει και να μην φτάνει...
Σιγά βέβαια μην πληρώσεις τα παράσιτα για τέτοια κόλπα...

Εεεε, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Πριν να φτάσεις στο δικαστήριο χρειάζεται να έχεις βάλει εμπειρογνώμονα από το ΤΕΕ που να συντάξει έκθεση κλπ, κλπ.
Και στο δικαστήριο όλα παίζονται, ο εργολάβος έχει τον δικό του εμπειρογνώμονα ο οποίος μπορεί να είναι καθηγητής Πολυτεχνείου ή ΤΕΙ ή, ή,.....

Ενώ αν μείνει το Yaris από κιβώτιο στα 5 1/2 χρόνια από την αγορά του η Toyota κάνει την αντικατάσταση χωρίς δικαστήρια, χωρίς ναι μεν αλλά και σου ξου μου μανταλάκια.

Και μπα, δεν χρειάζεται να πληρώσω τα παράσιτα εκτός από τα συντεχνιακά τους, έχω φίλους που με εκπροσωπούν.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εεεε, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Πριν να φτάσεις στο δικαστήριο χρειάζεται να έχεις βάλει εμπειρογνώμονα από το ΤΕΕ που να συντάξει έκθεση κλπ, κλπ.
Και στο δικαστήριο όλα παίζονται, ο εργολάβος έχει τον δικό του εμπειρογνώμονα ο οποίος μπορεί να είναι καθηγητής Πολυτεχνείου ή ΤΕΙ ή, ή,.....

Ενώ αν μείνει το Yaris από κιβώτιο στα 5 1/2 χρόνια από την αγορά του η Toyota κάνει την αντικατάσταση χωρίς δικαστήρια, χωρίς ναι μεν αλλά και σου ξου μου μανταλάκια.

Οι ιστορίες τρέλας από αντιπροσωπείες αυτοκινήτων δεν είναι λίγες όποτε δεν είναι και τόσο αυτονόητο αυτό που λες...

Είναι γεγονός πάντως ότι στα ακίνητα είναι πιο δύσκολο να βρεις το δίκιο σου, αν έχεις, κυρίως διότι ενώ οι αντιπροσωπείες αυτοκινήτων τρέμουν μια καταγγελία στον τύπο, ο μέσος κατασκευαστής βασικά χέστηκε καθότι σε πλείστες όσες περιπτώσεις δεν είναι καν μέλος του ΤΕΕ να τον πας πειθαρχικό (και εκεί θα τον αντιμετωπίσουν με μια σκληρότητα...) ενώ τα δικαστήρια μπορεί να πάρουν 4-5 χρόνια μέχρι το εφετείο...

Το σίγουρο είναι ότι άμυνες υπάρχουν ακόμη και αν στο συμβόλαιο δεν γράψεις τίποτα σχετικό..

Και μπα, δεν χρειάζεται να πληρώσω τα παράσιτα εκτός από τα συντεχνιακά τους, έχω φίλους που με εκπροσωπούν.

Και μετά για να καλύψουν τη χασούρα γδέρνουν έντιμους επιχειρηματίες...

:2funny:  :2funny:  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom