Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
- τρίκαρδε, ακομη να παρεις σπιτι ρε συ και μενεις στο τσαντίρι ??
- καλα ρε φιλε, πλακα μου κανεις ? θυμασαι που με κορόιδευες και σου ελεγα οτι θα πεσουν οι τιμες και δεν με πιστευες ? τωρα θα παρω, που κλεινει ο μπαμπης και θα πουλησει μπιρ μπαρά σε κάνα-δυο-τρία-τέσσερα-πέντέξη, άντε το πολύ δωδεκα χρονια ????

- και τί θα παρεις ρε τρίκαρδε σε δεκαπέντε χρονια για σπιτι ? γυάλινο πυργο στην κηφισίας ?
- γιατι ρε φτωχομπινέ, ζηλευεις ??

- τί να ζηλευω ρε τρίκαρδε, απλα στενοχωριέμαι που σε βλεπω τοσα χρονια στο αντίσκηνο και τωρα που σας κοβουν στο δημόσιο τα δωρα και τα επιδοματα, σε κοβω να βγαινεις γύρες τα βραδυα να ψάχνεις για κανένα ξεκλείδωτο γουάι φάι για να μπαινεις τζάμπα στο bourdela.tv
- φιλε να θυμασαι πως για όλους εχει ο θεος. αποδειξη για παραδειγμα αποτελει ο φετινος ελαφρυς χειμωνας που δε χρειαστηκε να αναψω καθολου τη σόμπα και την εβγαλα με το βαρελι που εχω εξω απ τη σκηνή και έκαιγα κατι παλετες που πηγα κι εκλεψα απ τα νεοχτιστα ασπροπύργου με το μηχανάκι. βεβαια οι μισες μου επεσαν στο δρομο, αλλα το χειρότερο ηταν οι ρωσοπόντιοι που με κυνηγουσαν γιατι με πηραν πρέφα κι ας πηγαινα στις 4 το πρωι. τί στο διάλο ? σκοπιές βαρανε εκει περα ???? τες πα..

- τες πα ρε τρίκαρδε.. τες πα..
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
- τρίκαρδε, ακομη να παρεις σπιτι ρε συ και μενεις στο τσαντίρι ??
- καλα ρε φιλε, πλακα μου κανεις ? θυμασαι που με κορόιδευες και σου ελεγα οτι θα πεσουν οι τιμες και δεν με πιστευες ? τωρα θα παρω, που κλεινει ο μπαμπης και θα πουλησει μπιρ μπαρά σε κάνα-δυο-τρία-τέσσερα-πέντέξη, άντε το πολύ δωδεκα χρονια ????

- και τί θα παρεις ρε τρίκαρδε σε δεκαπέντε χρονια για σπιτι ? γυάλινο πυργο στην κηφισίας ?
- γιατι ρε φτωχομπινέ, ζηλευεις ??

- τί να ζηλευω ρε τρίκαρδε, απλα στενοχωριέμαι που σε βλεπω τοσα χρονια στο αντίσκηνο και τωρα που σας κοβουν στο δημόσιο τα δωρα και τα επιδοματα, σε κοβω να βγαινεις γύρες τα βραδυα να ψάχνεις για κανένα ξεκλείδωτο γουάι φάι για να μπαινεις τζάμπα στο bourdela.tv
- φιλε να θυμασαι πως για όλους εχει ο θεος. αποδειξη για παραδειγμα αποτελει ο φετινος ελαφρυς χειμωνας που δε χρειαστηκε να αναψω καθολου τη σόμπα και την εβγαλα με το βαρελι που εχω εξω απ τη σκηνή και έκαιγα κατι παλετες που πηγα κι εκλεψα απ τα νεοχτιστα ασπροπύργου με το μηχανάκι. βεβαια οι μισες μου επεσαν στο δρομο, αλλα το χειρότερο ηταν οι ρωσοπόντιοι που με κυνηγουσαν γιατι με πηραν πρέφα κι ας πηγαινα στις 4 το πρωι. τί στο διάλο ? σκοπιές βαρανε εκει περα ???? τες πα..

- τες πα ρε τρίκαρδε.. τες πα..

:2funny:

Αυτα..

ΥΓ - Και να μην ξεχασεις αγαπητε 3καρδε...Σε 2 ημερες να πληρωσεις το νοικι σου..'Νταξ ? :2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
- τρίκαρδε, ακομη να παρεις σπιτι ρε συ και μενεις στο τσαντίρι ??
- καλα ρε φιλε, πλακα μου κανεις ? θυμασαι που με κορόιδευες και σου ελεγα οτι θα πεσουν οι τιμες και δεν με πιστευες ? τωρα θα παρω, που κλεινει ο μπαμπης και θα πουλησει μπιρ μπαρά σε κάνα-δυο-τρία-τέσσερα-πέντέξη, άντε το πολύ δωδεκα χρονια ????

- και τί θα παρεις ρε τρίκαρδε σε δεκαπέντε χρονια για σπιτι ? γυάλινο πυργο στην κηφισίας ?
- γιατι ρε φτωχομπινέ, ζηλευεις ??

- τί να ζηλευω ρε τρίκαρδε, απλα στενοχωριέμαι που σε βλεπω τοσα χρονια στο αντίσκηνο και τωρα που σας κοβουν στο δημόσιο τα δωρα και τα επιδοματα, σε κοβω να βγαινεις γύρες τα βραδυα να ψάχνεις για κανένα ξεκλείδωτο γουάι φάι για να μπαινεις τζάμπα στο bourdela.tv
- φιλε να θυμασαι πως για όλους εχει ο θεος. αποδειξη για παραδειγμα αποτελει ο φετινος ελαφρυς χειμωνας που δε χρειαστηκε να αναψω καθολου τη σόμπα και την εβγαλα με το βαρελι που εχω εξω απ τη σκηνή και έκαιγα κατι παλετες που πηγα κι εκλεψα απ τα νεοχτιστα ασπροπύργου με το μηχανάκι. βεβαια οι μισες μου επεσαν στο δρομο, αλλα το χειρότερο ηταν οι ρωσοπόντιοι που με κυνηγουσαν γιατι με πηραν πρέφα κι ας πηγαινα στις 4 το πρωι. τί στο διάλο ? σκοπιές βαρανε εκει περα ???? τες πα..

- τες πα ρε τρίκαρδε.. τες πα..

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Θα περάσεται πάνω από το πτωμα μου λαμόγια. :woldman: :zombie:

ΜΟΝΟΝ ΛΑΒΕ :priest: :priest: :priest:

Αυτό το θρεντ δεν προκειτε να κλεισει ποτέ.

Σήμερα τη μεγαλύτερη πτώση στο ΧΑΑ, κατέγραψαν οι μετοχές του Βωβού -22,35%

Πεθένει και ο μεγαλοκατασκευαστής :s&m_3:

Φτου σου ρε γαμωτο μου..Τελικα δεν πεθανε.. (+ 21%) εκανε σημερα..Αντε παλι να τα ιδια, καθε τελος του μηνα με το ενοικιο.. :2funny:

Αυτα..

 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Θα περάσεται πάνω από το πτωμα μου λαμόγια. :woldman: :zombie:

ΜΟΝΟΝ ΛΑΒΕ :priest: :priest: :priest:

Αυτό το θρεντ δεν προκειτε να κλεισει ποτέ.

Σήμερα τη μεγαλύτερη πτώση στο ΧΑΑ, κατέγραψαν οι μετοχές του Βωβού -22,35%

Πεθένει και ο μεγαλοκατασκευαστής :s&m_3:
Παρτα @@ και τα δικά μου αλλά και του βωβού
Τη μεγαλύτερη άνοδο σημείωσαν οι μετοχές : Γενική +29,79%, Βωβός +20,51%, Aspis Bank +19,05%, Proton Bank +18,00% και Atebank+17,80%
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Αν εως το τελος του χρονου δεν πουλανε 1200-1500 το τετραγωνικο (Τα νεοδμητα), εμενα να μου τρυπησετε την μυτη και να με σερνετε σαν τη μαιμου στους δρομους.  :uglystupid:

:2funny:
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αν εως το τελος του χρονου δεν πουλανε 1200-1500 το τετραγωνικο (Τα νεοδμητα), εμενα να μου τρυπησετε την μυτη και να με σερνετε σαν τη μαιμου στους δρομους.  :uglystupid:

:2funny:

1200-1500 ευρά το τμ :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Πας καλά;;;;;;;;; τέλος του 2010 τσάμπα θα αγοράζουμε και  :pipa1: θα μας κάνουνε

όπως τους βρούμε, παντως εγώ θα αγοράσω νεοδόμητο στα 800 κοπλέ
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.886
Πόντοι
22.785
1200-1500 ευρά το τμ :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Πας καλά;;;;;;;;; τέλος του 2010 τσάμπα θα αγοράζουμε και  :pipa1: θα μας κάνουνε

όπως τους βρούμε, παντως εγώ θα αγοράσω νεοδόμητο στα 800 κοπλέ

Συστήνω σέ όλους μας, στον μικρόκοσμό μας, έπιθετικό, συγκροτημένο καί καταγγελτικό λόγο, άκόμη και φραστικά πυροτεχνήματα !!!!!!!!
Από εύρωπαική χώρα στα Βαλκάνια μετατραπήκαμε σε βαλκανική χώρα στην Ευρώπη καί είμαστε στήν εύχάριστη θέση να έχουμε πληθώρα έπιχειρημάτων να το στηρίξουμε..........
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
..παντως εγώ θα αγοράσω νεοδόμητο στα 800 κοπλέ
- τρικαρδε, γιατι λες τετοιες μπουρδες ρε συ ? σφου ξερεις οτι δεν προκειται να γινει αυτο ?

- κοιτα φιλαρακο, το ξερω οτι δεν προκειται να γινει αυτο, αλλα μην το πεις σε παρακαλω πουθενα. εχω μπει σ ενα φορουμ, bourdela.tv λεγεται και το παιζω οτι εχω λεφτα κι ετσι και οτι ειμαι πολυ σκληρος διαπραγματευτης και τετοια.
ειναι και κατι κατασκευαστες εκει, ε και καταλαβαινεις.. το ενα φερνει τ αλλο.. δραση-αντιδραση..


- ενταξει ρε τρικαρδε καταλαβαινω, αλλα με τα μυαλα που εχεις, θα μενεις στο τσαντιρι μεχρι να ψοφησεις..

- ε και τί θες να κανω ρε φιλε ? αφου Δ.Υ. ακαμάτης ειμαι, πού θες να τα βρω τα λεφτα ?
νομιζεις οτι επειδη το παιζω οτι εχω λιρες σημαινει οτι εχω και φραγκα ?
μια λιρα πεταξε στο κρεβατι του γαμου μου η πεθερουλα μου και απο κει ξερω πώς ειναι οι λιρες, καλη της ωρα γιατι πληρωνει ακομη και τωρα το πετρογκάζ που χρησιμοποιω για να βραζω καμια πατατα μην παθουμε σκορβούτο και την εχω ραμενη στο σώβρακό μου απο τοτε..


- μα και καλα ρε συ τρικαρδε, αυτο τωρα το ''800 ευρω το τμ για νεοδμητο'', πώς σου ηρθε ??

- ε καλα, απο ποιά βουνοκορφη επεσες εσυ ρε ????
δεν εχεις ακουσει που λενε οτι ''ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται'' ???? λεει πουθενα και πόσο κανουν ????
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Για άλλους δυστυχώς, για άλλους ευτυχώς, η σαμπρέλα ξεφουσκώνει.

Αργά μεν, αλλά σταθερά, όπως Ισπανία.

Στην επόμενη διετία τα σπουδαία...

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Συστήνω σέ όλους μας, στον μικρόκοσμό μας, έπιθετικό, συγκροτημένο καί καταγγελτικό λόγο, άκόμη και φραστικά πυροτεχνήματα !!!!!!!!

Καλά τα λες

όντος δεν εχω επιχειρήματα

ΖΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ :2funny: :2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αν εως το τελος του χρονου δεν πουλανε 1200-1500 το τετραγωνικο (Τα νεοδμητα), εμενα να μου τρυπησετε την μυτη και να με σερνετε σαν τη μαιμου στους δρομους.  :uglystupid:

:2funny:
Kαλά τα λες αλλα δεν μας ειπε και σε ποια περιοχη. Στο ιλιον-ζεφυρι παιζει να δεις τετοιες τιμές αν οχι τωρα σε λιγο καιρο.Κατα της αλλες περιοχές καλυτερα μετακόμισε στο φεγγαρι φιλε.
 

silverdragon

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2008
Μηνύματα
655
Like
2
Πόντοι
6
Αν εως το τελος του χρονου δεν πουλανε 1200-1500 το τετραγωνικο (Τα νεοδμητα), εμενα να μου τρυπησετε την μυτη και να με σερνετε σαν τη μαιμου στους δρομους.  :uglystupid:

:2funny:
.  Σίγουρα φιλαρακι και μάλιστα θα σου πω εγώ πως θα γίνει αυτό: λοιπόν θα αγοράζουν Γη με 350-400€ το (παραγωμενο από το οικόπεδο) τμ, μετά θα χτίζουν με κόστος 400-500€/ τμ (μιλάμε για πολυτελή κατασκευή), ε..από εκεί και πέρα αν υπολογίζεις τους φόρους,το επιχειρηματικό ρίσκο,το εργολαβικο ωφελος και το επιχειρηματικό κέρδος σίγουρα θα πουλάνε στην τιμή που είπες!!!           
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Kαλά τα λες αλλα δεν μας ειπε και σε ποια περιοχη. Στο ιλιον-ζεφυρι παιζει να δεις τετοιες τιμές αν οχι τωρα σε λιγο καιρο.Κατα της αλλες περιοχές καλυτερα μετακόμισε στο φεγγαρι φιλε.

Οταν θα δεις τα κρεμυδακια στην λαικη με 70 δρχ αντι 1 ευρω που εχουν σημερα, ελα να τα ξαναπουμε. Στην γη ....οχι στο φεγγαρι.

.  Σίγουρα φιλαρακι και μάλιστα θα σου πω εγώ πως θα γίνει αυτό: λοιπόν θα αγοράζουν Γη με 350-400€ το (παραγωμενο από το οικόπεδο) τμ, μετά θα χτίζουν με κόστος 400-500€/ τμ (μιλάμε για πολυτελή κατασκευή), ε..από εκεί και πέρα αν υπολογίζεις τους φόρους,το επιχειρηματικό ρίσκο,το εργολαβικο ωφελος και το επιχειρηματικό κέρδος σίγουρα θα πουλάνε στην τιμή που είπες!!!           
Που ησουνα κρυμενος εσυ; Κανε μια αιτηση, μπας και σε προσλαβουνε υπουργο οικονομικων, να σωσεις την χωρα. :2funny:
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Παιδια ενα σχολιο θα ηθελα για το επισυναπτομενο. Πιστευετε οτι ειναι ετσι οπως τα λεει, η ειναι κανενα παπαγαλακι;
 

Συνημμένα

  • kthmatagora kai dnt.jpg
    kthmatagora kai dnt.jpg
    180,9 KB · Εμφανίσεις: 19

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Χθες ο πρόδρος των κατασκευαστών (Καψημάλλης :think: ή κάπως έτσι) και ο Ρεβύθης (ο πρόδρος των μεσητών- ο ποίος πάντα μου θυμίζει τον Ρέβη) κλέγαν από τον πόνο.

Με 250000 ακίνητα στον κώλο τους είναι να μην κλένε από ηδωνή;;;;;; (έχει χαθεί και ο Λιλά)
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Χθες ο πρόδρος των κατασκευαστών (Καψημάλλης :think: ή κάπως έτσι) και ο Ρεβύθης (ο πρόδρος των μεσητών- ο ποίος πάντα μου θυμίζει τον Ρέβη) κλέγαν από τον πόνο.

Με 250000 ακίνητα στον κώλο τους είναι να μην κλένε από ηδωνή;;;;;; (έχει χαθεί και ο Λιλά)
κοιταξτε ενα μαλακα..


στις 05:58 το πρωι γραφει τον πονο του γιατι τσουζει ακομη το νοικι που πηγε κι εσκασε την πρωτη του μηνού..



μην αγχωνεσαι ομως άξεστο, ανορθογραφο κομμάτι απο μολύβι (σ.σ.: βλήμα). στον αντέννα σε διαβαζουν..



ειναι λιγο λυγιστός βεβαια ο σουλης τρίκαρδε, αλλα κανε πως δεν καταλαβαινεις..
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αχχχχχχ βρε λεφτάδες με κοροιδευται το φτωχόπαιδο

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom