Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μα καλά, πως γίνεται αυτό ? Αφού "τα ακίνητα δεν πέφτουν ποτέ", κατά την αθάνατη λαϊκή "σοφία"  :2funny: :2funny: :2funny:

Η πρόβλεψή μου ? οι τιμές -30% μέσα σε 3 χρόνια.

Καθόλου καταστροφή δεν θα είναι για τον μέσο πολίτη, μόνο για τις τράπεζες, τους απερίσκεπτους αγοραστές των τελευταίων χρόνων, και τους κατασκευαστές που αποσκοπούσαν να βγουν στην σύνταξη μετά από μια πενταετία δουλειάς.
κανεις λάθος. και μάλιστα μεγάλο.
όταν ένας έχει αγοράσει με δάνειο των 200 χιλιάδων ένα σπίτι (ας πούμε το δάνειο να καλύπτει το 80% της αξίας του) και το σπίτι πέσει κατά 30% όπως λες, το ποσό του δανείου είναι μεγαλύτερο από την αξία του σπιτιού, επομένως το να το πουλήσει το σπίτι δεν τον ξεχρεώνει.

Κατάλαβες τώρα;
είναι η ίδια ιστορία με αυτό που έπαθαν στην Αμερική και έγινε της πουτάνας.
Και επειδή ο περισσότερος κόσμος έχει αγοράσει έτσι σπίτι, θα γίνει γαμήσι.

Ξεκολλήστε λιγάκι από το γκαγκά σας με τους κατασκευαστές. Το οτι είναι μαλάκες και κλέφτες το γνωρίζουμε.
Αλλά αν αρχίσουνε να πέφτουνε οι τιμές τους τώρα θα γίνει χαμός.

Το σωστό είναι να μπορείς να βρεις πλέον ευκαιρίες.

Και ευκαιρίες είναι σπίτια που τα έχουνε ιδιώτες που δεν έχουνε πλέον ρευστό ή τρόπο να τα συντηρήσουνε ή να τα διατηρήσουνε. (ας πούμε χάσανε τη δουλειά τους)

Για να εκμεταλλευτείς τις ευκαιρίες αυτές πρέπει να έχεις ρευστό. Γιατί δάνειο δεν παίζει εύκολα πια.

Αλλά αν πέσουνε οι τιμές των κατασκευαστών κατά 30% ή παραπάνω, τότε να ξέρεις πως θα γίνει της κατοχής...

Αυτό που πρέπει να γίνεται είναι πλέον ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ περισσότερο από πριν.
Αυτό όμως δεν είναι κάτι καινούργιο.
Καινούργιο είναι πως λογικά οι κατασκευαστές θα έχουνε πιο καλά καθαρισμένα τα αφτιά και θα είναι πιο δεκτικοι στην διαπραγμάτευση.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.891
Πόντοι
22.785
Μουγκα στην στρουγκα τα εργολάβα.

Αγαπημένε μου τρίκ...... Το φρικώδες είναι ότι ο υπουργός Οικονομικών συμπεριέλαβε τη ρύθμιση στο φορολογικό νομοσχέδιο και ΚΑΝΕΙΣ στο υπουργικό συμβούλιο, μήτε ο πρωθυπουργός  δεν αντέδρασε.
Επειδή, προφανέστατα, τις δικές τους βουλευτικές αποζημιώσεις και συντάξεις δεν τις αγγίζει τίποτε!
Με πραγματικά είσοδήματα περί τα 20.000 ευρώ το μήνα....... περαστικά μας !!!!!!!
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Εγω απλη παραθεση εκανα εξηγωντας οτι προκειται για το ιδιο άτομο.
Αν θες να πουμε κατι για κλωνους ο πισοκολλητός σου πάλι τα ειπε όλα:

[size=15pt][glow=red,2,300]ΣΤΑΜΑΤΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ ΠΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΑ......[/glow][/size]
Μην με ξαναβαλεις ουτε στο στομα σου ουτε στο πληκτρολογιο σου

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ αλλα εσυ συνεχως μου την λες εδω κι εκει (μπου και κοσμο)
και δεν καταλαβαινω το γιατι .....

Ξερω πολυ καλα τι ειπα και πως το ειπα και γιατι το ειπα
και για να ξεκαθαρισει και η κατασταση που εχει διαμορφωθει
ξαναματαλεω για πολλοστη φορα.....

[glow=red,2,300]ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ (ΕΡΓΟΛΑΒΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ)[/glow]

Απλα κουβεντα που εξελιχθηκε σε ασχημη ομολογουμενως πλακα εγινε αλλα γελασαμε και οι δυο πλευρες αν διαβασεις και προηγουμενα ποσταρισματα

(αναθεμα την ωρα και την στιγμη.............)



Κατσε και σκεψου ποσο καμμενη εισαι για να ψαχνεις ποσταρισματα 2 ετων ...
(ελεγα να βαλω γελωτες αλλα δεν εισαι για γελια πλεον .......   :- :- :- :- :-)


ΒΡΕΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΑ ΜΕ ΠΙΑ..... [size=30pt][glow=red,2,300]ΑΡΚΕΤΑ !!!!![/glow][/size]

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ !!!!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Παψε ρε μου με γουσταρει ....  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΟΥΡΕΙ .........   :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

ΣΚΕΤΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ αναθεμα με ..... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:


Εχει καταντησει ΜΑΡΤΥΡΙΟ πια αυτο το βιολι και πρεπει να τελειωσει !!!!!

Αφιερωνω σπέσιαλ στην μανδαμ που σε ταλεπορει
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Αφιερωνω σπέσιαλ στην μανδαμ που σε ταλεπορει

ΚΟΦΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑ ....

Ειναι πολυ σοβαρο πραγματικα διχως καμια υπερβολη .......

Μιλαμε εχει ολη την κακια συσσωρευμενη και την ξεσπαει πανω μου

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΙ ΕΣΕΙΣ γιατι δεν εχει πλεον καθολου πλακα !!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Σταμάτα να μασας φίλε μου

Αυτή ήθελε να πουλήσει - εσυ δεν αγόρασες ΤΕΛΟΣ
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Καθόλου καταστροφή δεν θα είναι για τον μέσο πολίτη, μόνο για τις τράπεζες, τους απερίσκεπτους αγοραστές των τελευταίων χρόνων, και τους κατασκευαστές που αποσκοπούσαν να βγουν στην σύνταξη μετά από μια πενταετία δουλειάς.

Ο μέσος πολιτης δηλαδη δεν πουλάει σπιτι, δεν πουλάει οικόπεδο προκειμενου να σπουδασει τα παιδια του, να συντηρηθει αν εχασε τη δουλεια του κλπ?

Ο μέσος πολιτης αποκλειεται να επαγγέλεται οτιδηποτε σχετιζεται με οικοδομικη δριαστηριοτητα?
Εκτος κι αν βαζεις τον εργατη, τον ηλεκτρολογο, το μπογιατζη, τον σοβατζη στο ιδιο καζανι με τους "προνομιουχους, κλεφτες κλπ κλπ" κατασκευαστες. 
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
1
Πόντοι
66
Κατσε και σκεψου ποσο καμμενη εισαι για να ψαχνεις ποσταρισματα 2 ετων ...

δεν χρειαστηκε να ψαξω καθολου.
μια τυχαια παλια σελιδα ανοιξα αφου σε ολες εκραζες τους κατασκευαστες. Αν εψαχνα θα εβρισκα δεκαδες, αλλα ειπα να βαλω το πρωτο τυχαιο δειγμα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σκασε ρε παπατρομπα μη σε κανω ρεζιλι σε ολο το φορουμ πανηλιθιε αγαπουλη που το μονο που ξερεις ειναι
να κανεις προμοσιον στα μασατζιδικα και να σε σπιτωνουν οι πουτανες παλιοκαμμενε ντενεκε.
αντε στο διαολο μαλακα :s&m_1:

αυτό αγαπητή είναι ένα αξιοπρεπες μπινελίκι... εκείνο που έγραψε ο παπαγιώργης δεν είναι.... γνώμη μου πάντα...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ναι. μην πεσεις, γιατι εχει κατω κωλοδάχτυλα και θελει τεχνικη να τα αποφύγεις..  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

την οποία εσύ φαντάζομαι έκανες χρόνια για να την μάθεις...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

είδες μεγάλε υπάρχουν και άλλοι τρόποι να πείς αυτό που θέλεις....
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.891
Πόντοι
22.785
τι περιμένεις?

boudela.tv

πεδίον δόξης λαμπρόν...

Εξάδελφεεεεεεεεε Παρτο το χαμπάρι επιτέλους!!!
Οσο συνεχίζουμε να ψηφιζουμε τα σάπια καθάρματα και λαμόγια που μας κυβερνούν,τόσο η κατάσταση θα επιδεινώνεται.
Εχουμε μόνο 2 επιλογές :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
Ή θα ξυπνήσουμε και θα αντισταθούμε ή θα καταλήξουμε σκλάβοι στην ίδια μας τη χωρα,σύγχρονοι δούλοι χωρις κανένα δικαίωμα...........   Evil or Very Mad
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.110
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Ήτο κατασκευασμένο τουλάχιστον με τον νέο αντισεισμικό κανονισμό, ή πήγε να ξεφορτωθεί σαπάκι??? :think: :think: :think:

ΑΜΕ ....


Καινουργιο διαμερισμα 75 ΤΜ σε 2ο νομιζω με προνομιακη τιμη ΜΟΝΟ 197.000 ΕΥΡΩ !!!!!

με δικια της μεσολαβηση για δανειο και με λαδια στην μεση  ;) ;) ;)
ψευδεις δηλωσεις κτλ......
και ολα αυτα χωρις παρκινγκ !!!!!!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom