Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Εγώ διαπραγματεύτικα ένα διαμέρισμα πριν κανα μήνα.

Δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πλέον αλλά είμαι χομπίστας στο παζάρεμα.

Τους πέρνω τηλέφωνο ότι και καλά θελω να αγοράσω.

Μέτα κάνω νεοπλουτίστικη εμφάνιση (δανείζομαι τζιπούρα-ακριβό κινητο-κλπ) και τους κάνω παζάρια χωρίς έλεος.

Καλά τους γωνατίζω μιλάμε και τους πουλώ μούρη, στο τέλος πέρνουν τα αρχίδια μου.

Τους στήνω σε ρανταβού και τους λέω οτι αγόρασα  :2funny: :2funny: :2funny:

Είναι για κλάματα όλοι τους
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Υποσχέθηκα να σταματήσω να γράφω σε αυτό το στοχευμένο thread που διατηρείται απο έμμισθους υπαλλήλους και απο ίδια συμφέροντα άλλων κλάδων,αλλα κάπου γράφτηκε ότι εγώ απείλησα τον persona.

Δεν απείλησα κανέναν,τον κάλεσα σε αντιπαράθεση επιχειρημάτων επειδή με αποκαλεσε ψεύτη,στην συνέχεια με έβρισε και του απάντησα ανάλογα.Η συζήτηση υπάρχει ακόμα για όποιον θέλει.

Όσο για εσένα λαχειοπόλη, που είπες οτι πρέπει να επέμβει εισαγγελέας,το μόνο που είπα είναι οτι εδώ τον προστατεύουνε οι mod,ενώ στην πραγματική ζωή δεν τον προστατεύει η πούστικη λογική του να βρίζει χυδαία πίσω απο ένα pc.,γιατι συνήθως αυτοί οι άνθρωποι είναι κότες.Δεν υπάρχει καμία απειλή,ούτε υπονόησα τπτ άλλο για κανέναν.

Πίσω στο λαγούμι σου τώρα,έμμισθε υπάλληλε.

έτσι όπως τα γράφεις είμαστε πτυχιούχε.
Κότες κότε μαλάκες πειραιώτες.

Υ.Γ.
λες και αμα με απειλήσεις απο το μπου θα μου κλάσεις τη νεόχτιστη μάντρα μου.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εγώ διαπραγματεύτικα ένα διαμέρισμα πριν κανα μήνα.

Δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω πλέον αλλά είμαι χομπίστας στο παζάρεμα.

Τους πέρνω τηλέφωνο ότι και καλά θελω να αγοράσω.

Μέτα κάνω νεοπλουτίστικη εμφάνιση (δανείζομαι τζιπούρα-ακριβό κινητο-κλπ) και τους κάνω παζάρια χωρίς έλεος.

Καλά τους γωνατίζω μιλάμε και τους πουλώ μούρη, στο τέλος πέρνουν τα αρχίδια μου.

Τους στήνω σε ρανταβού και τους λέω οτι αγόρασα  :2funny: :2funny: :2funny:

Είναι για κλάματα όλοι τους

Τώρα γιατί μου θυμίζεις κάτι βλαχάρες που πηγαίνουν σε ακριβές μπουτικ, δοκιμάζουν ό,τι βρουν και φεύγουν με άδεια χέρια και μετά περηφανεύονται στις άλλες βλαχάρες ότι φόρεσαν ακριβά ρούχα, δεν ξέρω...
Και το κακό είναι ότι ενώ οι βλαχάρες αγοράζουν τελικά από μαύρους λουί βιττόν και πράντα μαϊμου για να το παίξουν κυρίες, δυστυχώς δεν υπάρχουν ακίνητα μαϊμου για να αγοράσεις και να το παίξεις ιδιοκτήτης...Πρέπει πράγματι να έχεις λεφτά....

Υ/γραφο: Μέχρι και κινητό δανείζεσαι ρε; Τόση κακομοιρία πια;
Υ/υ/γραφο: Τώρα που σας κόψαν τα επιδόματα, είδες γλύκα; Το νοίκι όμως δεν μειώθηκε..Τί κρίμα...
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Αν τα επιχειρήματά σου και το το μυαλό σου μπορεί να κάνουν τέτοιους συνηρμούς ΕΥΓΕ ΣΟΥ

Εισαι ΧΑΣΟΔΙΚΗΣ .-

Τι σχέση μπορεί να έχει μια βλαχάρα ΄με το κάζο που τους κάνω.

Τους πονάς μωρή χαμούρα τους πελάτες σου - τους πονάω όμως και έγω όταν τους ρεζιλέυω

Κινητό δεν έχω από το 2003 (αγόρασα το 1995 πρώτη φορά) μου είναι άρχηστο
Δεν μου κόψανε τα επιδόματα ακόμα - αλλά τα έπερνα πολλά χρόνια και έχω γκαβάτζα
Το νοίκη μου δεν  μειώθηκε ακόμα - αλλά δεν αυξήθηκε όπως οι δόσεις των στεγαστικών
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Αν τα επιχειρήματά σου και το το μυαλό σου μπορεί να κάνουν τέτοιους συνηρμούς ΕΥΓΕ ΣΟΥ

Εισαι ΧΑΣΟΔΙΚΗΣ .-

Τι σχέση μπορεί να έχει μια βλαχάρα ΄με το κάζο που τους κάνω.

Τους πονάς μωρή χαμούρα τους πελάτες σου - τους πονάω όμως και έγω όταν τους ρεζιλέυω

Κινητό δεν έχω από το 2003 (αγόρασα το 1995 πρώτη φορά) μου είναι άρχηστο
Δεν μου κόψανε τα επιδόματα ακόμα - αλλά τα έπερνα πολλά χρόνια και έχω γκαβάτζα
Το νοίκη μου δεν  μειώθηκε ακόμα - αλλά δεν αυξήθηκε όπως οι δόσεις των στεγαστικών

Δανείζεσαι αμάξι, δανείζεσαι κινητό...
Μου θυμίζεις τις πλύστρες στις ελληνικές ταινές της δεκαετίας του '60 που δανείζονταν τη γούνα της κυρίας τους για το παίξουν ιστορίες στον υποψήφιο μνηστήρα μπας και νομίζει ότι έχουν προίκα...
Και ποιο κάζο ρε κακομοίρη;
Λες και δεν κάνουν παζάρια κάθε μέρα ή δεν έχουν μάθει να κόβουν το φτωχομπινε που έρχεται να δει σπίτια να πάρει μυρωδιά πώς είναι να είσαι ιδιοκτήτης, όπως τα πιτσιρίκια που ο πλούσιος συγγενής τα αφήνει να χαϊδέψουν το τιμόνι της μερσεντές...

Και που' σαι υπαλληλάκο...
Αυτοί που αγόρασαν 1995-2005 τώρα έχουν ως επί το πλείστον ξεπληρώσει τα δάνειά τους, έχουν σπιταρώνα, η αξία της έχει αυξηθεί από τότε που το πήραν και εσύ κλαίγεσαι ακόμη και προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πόσο καλά έκανε που έμεινε στο νοίκι...

Α, και κάτι ακόμη: Οι δόσεις στα στεγαστικά δεν αυξήθηκαν κακομοίρη- εκτ και euribor είναι σε ιστορικά χαμηλά και αν εξαιρέσουμε όσους πανικοβλήθηκαν και το γύρισαν σε σταθερό τέλη 2008- αρχές 2009, τώρα πληρώνουν χαμηλότερη δόση απ' ό,τι αρχικά...

Είπαμε, χαμένοι βγήκαν όσοι αγόρασαν από το 2006- μη σου πω 2007 και μετά...
Εσύ συνέχισε να δανείζεσαι κινητά και αυτοκίνητα μπας και δεν φαίνεσαι τόσο φτωχομπινές και παρακάλα να μην την σπάσεις στη σπιτονοικοκυρά σου και ψάχνεις με τη χρυσή ευκαιρία στο χέρι νέο σπίτι.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
τώρα ίσιε αμα σου πω ότι δε χρωστάω σε κανένα αλλά αυτοί που ζούνε πάντα με δανεικά είναι οι καλύτεροι του χωριού θα διαφωνήσεις;  :fuck2:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Δανείζεσαι αμάξι, δανείζεσαι κινητό...
Μου θυμίζεις τις πλύστρες στις ελληνικές ταινές της δεκαετίας του '60 που δανείζονταν τη γούνα της κυρίας τους για το παίξουν ιστορίες στον υποψήφιο μνηστήρα μπας και νομίζει ότι έχουν προίκα...
Και ποιο κάζο ρε κακομοίρη;
Λες και δεν κάνουν παζάρια κάθε μέρα ή δεν έχουν μάθει να κόβουν το φτωχομπινε που έρχεται να δει σπίτια να πάρει μυρωδιά πώς είναι να είσαι ιδιοκτήτης, όπως τα πιτσιρίκια που ο πλούσιος συγγενής τα αφήνει να χαϊδέψουν το τιμόνι της μερσεντές...

Και που' σαι υπαλληλάκο...
Αυτοί που αγόρασαν 1995-2005 τώρα έχουν ως επί το πλείστον ξεπληρώσει τα δάνειά τους, έχουν σπιταρώνα, η αξία της έχει αυξηθεί από τότε που το πήραν και εσύ κλαίγεσαι ακόμη και προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πόσο καλά έκανε που έμεινε στο νοίκι...

Α, και κάτι ακόμη: Οι δόσεις στα στεγαστικά δεν αυξήθηκαν κακομοίρη- εκτ και euribor είναι σε ιστορικά χαμηλά και αν εξαιρέσουμε όσους πανικοβλήθηκαν και το γύρισαν σε σταθερό τέλη 2008- αρχές 2009, τώρα πληρώνουν χαμηλότερη δόση απ' ό,τι αρχικά...

Είπαμε, χαμένοι βγήκαν όσοι αγόρασαν από το 2006- μη σου πω 2007 και μετά...
Εσύ συνέχισε να δανείζεσαι κινητά και αυτοκίνητα μπας [size=12pt]και δεν φαίνεσαι τόσο φτωχομπινές [/size]και παρακάλα να μην την σπάσεις στη σπιτονοικοκυρά σου και ψάχνεις με τη χρυσή ευκαιρία στο χέρι νέο σπίτι.

Ίσιε, καλό και χρυσό μου αγόρι!!!

Είναι τόσο κακό να είσαι φτωχομπινές;
Μήπως είναι εξίσου κακό να φαίνεσαι φτωχομπινές;

Είναι κάποιο είδος ασθένειας; Μήπως λέπρα και πρέπει να αποφεύγουμε τους φορείς της φτώχειας;
Από πόσο παραδάκι και κάτω εμπίπτει κανείς στην κατηγορία του φτωχομπινέ;

Μου θύμισες ποσταρίσματα του Λάκη περί γαμησιών του 20ευρου, και δε λέει, γιατί ξέρεις πολύ καλά ποιά είναι η αληθινή μαγκιά...

Υ.Γ:

Γεμίσαμε μπρούκληδες ρε πούστη μου

Λεφτά υπάρχουν  :2funny: :2funny: :2funny:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
τώρα ίσιε αμα σου πω ότι δε χρωστάω σε κανένα αλλά αυτοί που ζούνε πάντα με δανεικά είναι οι καλύτεροι του χωριού θα διαφωνήσεις;  :fuck2:

Μήπως γιατί τα γράψανε όλα στ' αρχίδια τους;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
τώρα ίσιε αμα σου πω ότι δε χρωστάω σε κανένα αλλά αυτοί που ζούνε πάντα με δανεικά είναι οι καλύτεροι του χωριού θα διαφωνήσεις;  :fuck2:

Καθολου...Και όλοι προσεύονται να είναι καλά στην υγεία τους μπας και επιστρέψουν κανά φράγκο...
Άσε που στη χώρα της λαμογιάς, τη βγάζουν συνήθως καθαρή καθότι το λαμόγια στην ελληνορθόδοξη παράδοση είναι ο,τι η ιερή αγελάδα στους ινδουιστές...

Ίσιε, καλό και χρυσό μου αγόρι!!!

Είναι τόσο κακό να είσαι φτωχομπινές;
Μήπως είναι εξίσου κακό να φαίνεσαι φτωχομπινές;

Είναι κάποιο είδος ασθένειας; Μήπως λέπρα και πρέπει να αποφεύγουμε τους φορείς της φτώχειας;
Από πόσο παραδάκι και κάτω εμπίπτει κανείς στην κατηγορία του φτωχομπινέ;

Μου θύμισες ποσταρίσματα του Λάκη περί γαμησιών του 20ευρου, και δε λέει, γιατί ξέρεις πολύ καλά ποιά είναι η αληθινή μαγκιά...

Υ.Γ:

Γεμίσαμε μπρούκληδες ρε πούστη μου

Λεφτά υπάρχουν  :2funny: :2funny: :2funny:

Θα το πω όσο πιο απλά γίνεται...

Δεν υπάρχει τίποτα κακό ή ανήθικο στο να είσαι φτωχός...
Στην τελική, οι πραγματικά πλούσιοι είναι ελάχιστοι όποτε οι περισσότεροι είμαστε σε διαφοετικά επίπεδα φτώχειας...

Αυτό όμως το οποίο είναι κακό, μαλακισμένο, δεύτερο, καρακατσουλιό και όλα τα συναφή είναι να είσαι φτωχός και να το παίζεις πλούσιος με δανεικά...

Ειδικά το να δανείζεσαι κινητά ή αυτοκίνητα για να κάνεις τον καμπόσο, είναι ό,τι πιο δεύτερο έχω ακούσει εδώ και χρόνια...

Βέβαια, εδω έχουν ανοίξει επιχειρήσεις που νοικιάζουν επώνυμες τσάντες σε άπορες κορασίδες, στα καραγκιοζιλίκια του τρίκαρδου θα κολλήσουμε;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αυτό όμως το οποίο είναι κακό, μαλακισμένο, δεύτερο, καρακατσουλιό και όλα τα συναφή είναι να είσαι φτωχός και να το παίζεις πλούσιος με δανεικά...

πού το πρόβλημα;
εδώ ολόκληρο νεοελληνικό κράτος συμπεριφέρεται έτσι;
οι πολίτες γιατί να έχουν πρόβλημα;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
πού το πρόβλημα;
εδώ ολόκληρο νεοελληνικό κράτος συμπεριφέρεται έτσι;
οι πολίτες γιατί να έχουν πρόβλημα;

Ίσως το πρόβλημα τελικά να είναι ότι έχουμε αποδεχθεί πλήρως κάτι τόσο δεύτερο, τελευταίο και καρακατσουλίο και ότι έχει πάψει να μας ενοχλεί...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Θα το πω όσο πιο απλά γίνεται...

Δεν υπάρχει τίποτα κακό ή ανήθικο στο να είσαι φτωχός...
Στην τελική, οι πραγματικά πλούσιοι είναι ελάχιστοι όποτε οι περισσότεροι είμαστε σε διαφοετικά επίπεδα φτώχειας...

Αυτό όμως το οποίο είναι κακό, μαλακισμένο, δεύτερο, καρακατσουλιό και όλα τα συναφή είναι να είσαι φτωχός και να το παίζεις πλούσιος με δανεικά...

Αφού τα ξέρεις, τα βλέπεις κάθε μέρα... :boobies:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ίσως το πρόβλημα τελικά να είναι ότι έχουμε αποδεχθεί πλήρως κάτι τόσο δεύτερο, τελευταίο και καρακατσουλίο και ότι έχει πάψει να μας ενοχλεί...

αυτό είναι το μόνο σίγουρο...
εδώ ρε ασχολούνται 1 μήνα με το γάμο της βλαμμένης πουτάνας και του αδερφόπουστα.
τι να λέμε τώρα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
αμα έτσι νομίζεις σου χαλάω χατήρι?
ντσου
ετσι είναι...
take my word for it.
μια και την Τρίτη θα είμαι Λευκωσία, άμα θέλεις βρισκόμαστε και στο εξηγώ κιόλας.
αλλά ειδικά σε αυτό το θέμα, πίστεψέ με δεν πήρες την καλύτερη λύση.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
δυστυχώς δεν υπάρχουν ακίνητα μαϊμου για να αγοράσεις και να το παίξεις ιδιοκτήτης...Πρέπει πράγματι να έχεις λεφτά....
όλα τα ακίνητα στην Ελλάδα μαϊμού είναι...δυστυχώς...
αχυρόσπιτα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αυτοί που αγόρασαν 1995-2005 τώρα έχουν ως επί το πλείστον ξεπληρώσει τα δάνειά τους, έχουν σπιταρώνα, η αξία της έχει αυξηθεί από τότε που το πήραν και εσύ κλαίγεσαι ακόμη και προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου πόσο καλά έκανε που έμεινε στο νοίκι...
και σε αυτό έχεις άδικο...
από το 95 είναι 15 χρόνια.
εντελώς χλωμό να έχει ξεχρεώσει ο πολύς κοσμάκης.
απλά πλέον πληρώνουνε κεφάλαιο...
αλλά αυτό δεν λέει και τίποτα...αντιθέτως μάλιστα...δεν τους μειώνεται και ο φόρος τώρα πια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom