Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Ειλικρινά, δε νομίζω να υπάρχει κλάδος που να μην έχει ξεκινήσει το μπαμ. Άν εννοείς ότι τα πράγματα θα χειροτερέψουν, ok.
Πάντως όσους γνωρίζω και φαίνονται cool, είναι μάλλον ελαφρώς αναίσθητοι κι ευτυχισμένοι μιας και συνάδελφοί τους επιβεβαίωνουν την όποια ύφεση.
Μην ακούσω για τύπους έξυπνους και γάτους και και και ... Άν καβατζάρω πελάτες και δουλειές ανταγωνιστή μου επειδή εκείνος βγήκε από τη μέση, @@ γάτος είμαι ...
Όπως και να 'χει, ας ελπίσουμε να μπει έστω και λίγο μυαλό στον κόσμο και να μην επαναληφθεί η αλόγιστη χρήση των δανείων όταν οι τράπεζες ξαναμοιράσουν χρήμα.

Πολύ καλά τα λες azaas

 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
μπορεις κατα προσεγγιση να το προσδιορισεις χρονικα ??

Άμα διαβάσεις Λιακο θα το βρείς

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ βγάλε και τις οτοασπίδες για να ακούσεις τα ΜΠΑΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ

Πάντος πολύ ξεφυσάνε από το ζώρι που αισθάνονται στην λωκοτρυπίδα τους
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
μπορεις κατα προσεγγιση να το προσδιορισεις χρονικα ??

το έχω ξαναπεί.

οπως και στην περίπτωση της φούσκας του χρηματιστηρίου ακριβώς μετά τις εκλογές όποτε γίνουν.
τότε πλασματικά ο Σημίτης κρατούσε το χρηματιστήριο ψηλά (άρα και την ευρωστία τάχα μου της ελληνικής οικονομίας). Μόλις οι εκλογές έγιναν και σταμάτησε η κρατική επιχορήγηση το χρηματιστήριο κατέρευσε.
το ίδιο θα γίνει και τώρα.
Ο Μπούλης προσπαθεί με νύχια και με δόντια να καθυστερήσει την κατάρρευση. Εάν το καταφέρει πριν τις εκλογές θα γλιτώσει η ΝΔ την κομματική της ύπαρξη και ο Κωστάκης τον τίτλο του χειρότερου πρωθυπουργού στα χρονικά της μεταπολίτευσης.
Μετά τις εκλογές, όποιος και αν είναι θα αρχίσει το κανονικό τσιμπούκωμα (αυτό που άλλωστε όλοι οι ξένοι απορούν πώς δεν έχει γίνει ακόμα).

Για να αρχίσει να ρέει ρευστό πρέπει πρώτα να μηδενίσει το κοντέρ. Με δανειολήπτες που χρωστάνε και της Μιχαλούς δεν πρόκειται να υπάρξει οικονομική ανάκαμψη.
Το μοντέλο των Αμερικανών είναι γνωστό.
Χρεοκοπία στην Αριζόνα, Εκκίνηση απ΄το μηδέν στην Ινδιανάπολη...........

Είναι πλέον δεδομένο ότι το κοντέρ πρέπει να μηδενήσει.
Και μηδενισμός σημαίνει χρεοκοπία.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Να η λύση αν δεν στην πει ο Λιακό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
150
Like
2.917
Πόντοι
6.925
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Και ακόμα δεν έβαλε χέρια να ψάξει
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΛΟΠΛΗΡΟΤΩΝ ΑΓΩΡΑΣΤΩΝ ΑΠΟΥΛΗΤΩΝ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΩΝ
              "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ"

ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ (ειδικά στους εργολάβους, αν και δεν τους χρειάζονται με τις αναδουλιές που έχουν)

[size=10pt][move]ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ[/move][/size
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
- μητσο γιατι δεν πας διακοπες ρε συ ????

- πας καλα ρε μαλακα ???? δε διαβασες στο bourdela.tv τον τρικαρδο που λεει οτι πρεπει να μαζευεις τα λεφτα (που δεν εχεις), μηπως και καταφερεις να αγορασεις μια χεστρα επιπλωμενη ???? μπορει να πετυχεις τον εργολαβο στις δυσκολες και να σου κανει δωρο το καπακι της..  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
410
Like
3
Πόντοι
1
Χαιρετε.
Εγω και ο αδερφος μου θελουμε να αγορασουμε δυο διαμερισματα,αφου πουλησουμε ενα που εχουμε.
Θελω να ρωτησω το εξης.
Αν εχω π.χ.250 χιλιαδες μετρητα και το συνολικο κοστος των διαμερισματων ειναι 400 χιλιαδες,ποσο μπορω να κανω σκοντο να ριξω την τιμη?Ειδικα αν ειναι απο την ιδια κατασκευαστικη?
Επισης αν τα παρουμε στα θεμελια ξερει κανεις ποσα μπορουμε να γλιτωσουμε?
Αν γινεται οι απαντησεις να ειναι οσο το δυνατον ρεαλιστικες ακομα και απο κατασκευαστες.
 

polugamikoulas

Νέο Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2009
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Χαιρετε.
Εγω και ο αδερφος μου θελουμε να αγορασουμε δυο διαμερισματα,αφου πουλησουμε ενα που εχουμε.
Θελω να ρωτησω το εξης.
Αν εχω π.χ.250 χιλιαδες μετρητα και το συνολικο κοστος των διαμερισματων ειναι 400 χιλιαδες,ποσο μπορω να κανω σκοντο να ριξω την τιμη?Ειδικα αν ειναι απο την ιδια κατασκευαστικη?
Επισης αν τα παρουμε στα θεμελια ξερει κανεις ποσα μπορουμε να γλιτωσουμε?
Αν γινεται οι απαντησεις να ειναι οσο το δυνατον ρεαλιστικες ακομα και απο κατασκευαστες.


Ενα 10-18% ΣΙΓΟΥΡΑ εκπτωση και με σκληρη διαπραγματευση επειδη εχει κεσατια η αγορα θα εχεις ως δωρο και αποθηκη - παρκινγκ........



Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ  :2funny: :2funny: :2funny:


οι κατασκευαστες σιγουρα θα πουν τα δικα τους αλλωστε δεν τους βολευει να πουνε και τιποτα αλλο.......




Βρε αχαχουχα που εισαι βρε συ ?

περνα απο το μαγαζι να τα πουμε λιγο......... μας ελειψε η παρεα σου βρε αθεοφοβε
 

seitan

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2009
Μηνύματα
350
Like
0
Πόντοι
1
Παντως σε τιμες που κοιταξα ρε παιδια,δεν εχουνε πεσει καθολου,παρολο που μενουνε απουλητα,δε προκειτε να πεσουνε τελικα?
 

Επισκέπτης
Παντως σε τιμες που κοιταξα ρε παιδια,δεν εχουνε πεσει καθολου,παρολο που μενουνε απουλητα,δε προκειτε να πεσουνε τελικα?

Καθαρα προσωπική γνωμη: οσοι είχαν πρόβλημα τα πουλησαν ήδη.

Τωρα όσοι ΄΄εχτισαν ήταν κατοπιν προσεκτικών υπολογισμών και δεν έχουν προβλημα ρευστοτητας.
Τωρα που καταργηθηκαν οι ΥΗ οι νέες οικοδομές θα είναι μικρότερες σε τετραγωνικά και πιθανολογω κάπως ανεβασμένες σε τιμές.
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ενα 10-18% ΣΙΓΟΥΡΑ εκπτωση και με σκληρη διαπραγματευση επειδη εχει κεσατια η αγορα θα εχεις ως δωρο και αποθηκη - παρκινγκ........



Για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα ΑΧΑΧΟΥΧΑΣ - ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ  :2funny: :2funny: :2funny:


οι κατασκευαστες σιγουρα θα πουν τα δικα τους αλλωστε δεν τους βολευει να πουνε και τιποτα αλλο.......




Βρε αχαχουχα που εισαι βρε συ ?

περνα απο το μαγαζι να τα πουμε λιγο......... μας ελειψε η παρεα σου βρε αθεοφοβε


Εισαι απιστευτος βρε συ που με ξετρυπωσες εδω ?  :2funny: :2funny: :2funny:


Γουσταρω συνεργασια μαζι σου και θα ερθω αυριο να τα συζητησουμε απο κοντα το βραδι
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
οι τραπεζες σχεδιαζουν αυξηση επιτοκιων μεχρι και 6% στις καταθεσεις


περιττο να πουμε που θα μετακυλιστει το κοστος αυτο ......

Στα πασης φυσεως ΔΑΝΕΙΑ...

και μπαινουμε σε τροχια ΥΦΕΣΗΣ




Με λιγα λογια περαστικα μας.....
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Επειδή ψάχνω να αγοράσω και εγω...και βρίσκομαι στη φάση επιλογής τράπεζας....έπεσα στο νετ σε μια εταιρεία που λεγεται money market()....Γνωρίζει κανείς τιποτα;θα την ψάξω αλλα απο Πέμπτη...καμμιά πληροφορία να είμαι προετοιμασμένος;
 

Επισκέπτης
Επειδή ψάχνω να αγοράσω και εγω...και βρίσκομαι στη φάση επιλογής τράπεζας....έπεσα στο νετ σε μια εταιρεία που λεγεται money market()....Γνωρίζει κανείς τιποτα;θα την ψάξω αλλα απο Πέμπτη...καμμιά πληροφορία να είμαι προετοιμασμένος;


δεν ξερω τιποτα.
αλλα θα σου ελεγα μην κοιτας προσκαιρα τι σε βολευει απο αποψη δοσης αλλα την αξιοπιστις της τραπεζας.

δεν θες να σου παρουν το σπιτι απο τον 2ο μηνα που ισως καθυσρερησεις τη δοση.........
νομιζω ξερεις για ποια τραπεζα μιλαω...........
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom