Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 207K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
κυριοι/κυριες συμφορουμισται
και γνωστες περι εργολαβιων και λοιπων
επειδη δεν επισταμαι αυτων(εχω σπουδασει καθαρα θεωρητικη επιστημη και αν πω καμια μπαρουφα συχωρατεμε)
και επειδη ξερω οτι οσοι ενδιαφερθειτε ,θα συμπεριφερθειτε με ανιδιοτελεια και πνευμα αληλεγυης γιατι ειμεθα συναγωνισται και συνμπουρδελιαριδες.
δεν γνωριζω αν ειναι το καταλληλο θρεντ αλλα
θα ηθελα την γνωμη σας για ενα ζητημα:
στο ονομα  εμου και του αδελφου μου υπαρχουν δυο τετραοροφες οικοδομες
και 4 μαγαζια που ειναι στην βαση αυτων
απο τις δυο οικοδομες οι τελευταιοι οροφοι δεν ειναι τελειωμενοι
χρειαζονται πλακακια,κουφοματα παραθυρα,χεστρες μπανια,υδραυλικα,
(καθε οροφος και ενα διαμερισμα)
και ο τριτος οροφος απο την μια, εντελως μη ολοκληρωμενος
μονο τουβαλα εχει
οποτε νοικιαζονται 5 διαμερισματα και τα μαγαζια
συμφερει να δωσω το οσανω οικημα για αντιπαροχη σε εργολαβο;
η να προσπαθησω μαζι με τον αδελφο μου σιγα σιγα να τα τελειωσουμε και τα αλλα;
να προσθεσωσω οτι οι οικοδομες αν και βρισκονται σε κεντρικο δρομο(περναει συγκοινωνια) βρισκονται στην περιοχη των αμελοκηπων
δυτικη θεσ/νικη,οχι και η καλυτερη περιοχη με αρκετους μεταναστες, και ειχαμε ουκ ολιγα τραμπαλα με τυπους που καθυστερουσαν το νοικι
στα θετικα οτι οταν φτιaχτει το μετρο,θα απεχουν ενα τεταρτο με τα ποδια απο πρωτο σταθμο
ο συντελεστης δομησης της περιοχης ειναι μικρος
δηλαδη το πολυ να σηκωσει αλλο εναν οροφο
ευχαριστω
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Άν πας εκεί στη γειτονιά σε κανα τεχνικό γραφείο, θα πάρεις πιο σωστές απαντήσεις απ' ότι εδώ - δε νομίζεις? :rolleyes:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
Άν πας εκεί στη γειτονιά σε κανα τεχνικό γραφείο, θα πάρεις πιο σωστές απαντήσεις απ' ότι εδώ - δε νομίζεις? :rolleyes:
οσες πιο πολλες αποψεις μαζεψω
τοσο το καλυτερο
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
13 χρονων ειναι τα ακινητα
ναι αυτο που ειπες
δεν παιζει δηλαδη;
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Για να ενδιαφερθεί παίκτη μου ο άλλος πρέπει να είναι καμιά 500αριά μέτρα για να σηκώσει 5όροφη.

Έτσι νομίζω δηλ... :rolleyes:
 
Εγγρ.
14 Μαΐ 2009
Μηνύματα
6.872
Κριτικές
7
Like
2
Πόντοι
66
thαnks μεμο
οταν τα ολοκληρωσω και κατεβω στας αθηνας θα σου τα δωκω
 

Επισκέπτης
δεν νομιζω να τον συμφερει δηλαδη τι θα κανεις θα του δωσεις το ενα διαμερισμα για να σου ολοκληρωσει το αλλο?
Η ταπεινη μου γνωμη ειναι αμα θες να τα εκμεταλλευτεις και αποτι ειπες η περιοχη δεν ειναι και σουπερ λουξ, βαλτα προσημειωση και παρε ενα δανειακι μικρο να τις ολοκληρωσεις με χωρις πολλες πολλες πολυτελειες και νοικιασε τα μονος σου

Για τη συμβουλη μου αυτη μου χρωστας 15.000 Ευρω! χαχαχα Αποφασισα να μπω στο κλαμπ των αεριτζηδων, δικηγορων, συμβολαιογραφων κ.λ.π.υστερα απο τις παραινεσεις των συμπουρδελιαρηδων! χαχαχαχαχα


Συμφωνώ!
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
ασε ρε τσικι τσικι, εχω χτισει και ξερω! τουλαχιστο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν παιρνεις την απαντηση την ωρα που πεφτουνε τα μπετα στα καλουπια!Το σκυροδεμα στη μπετονιερα ξερετε καλα ολοι οτι δεν μπορει να κατσει πολυ ωρα αρα με το που ερθει η μπετονιερα το ριχνει στην πρεσα! Και ξαναρωτω λοιπον γιατι απαντηση επι του θεματος δεν μου εδωσε κανεις εργολαβος,κατασκευαστης κλπ. Οταν παρεις την απαντηση (αφου εχουνε πεσει τα μπετα ειναι 100% σιγουρο) και σου βγει οτι το σκυροδεμα αντι για τσιμεντο ειχε μεσα αλευρι ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????? Γκρεμιζετε το σκελετο της οικοδομης και το ξαναφιαχνετε απο την αρχη Η ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ???
Εγω προσωπικα οσα χρονια θυμαμαι δεν εχω δει η ακουσει ΠΟΤΕ περιστατικο που ο κατασκευαστης να γκρεμισει το σκελετο της οικοδομης λογω ελλατωματικου σκυροδεματος! Σιγουρα θα εχουνε υπαρξει κανας δυο φιλοτιμοι που μπορει και να το εχουνε κανει. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΩΣ?
Μακαρι οι εταιρειες που παραδιδουν σκυροδεμα να ειναι ο μονος αξιοπιστος 100% κλαδος  στην Ελλαδα, αλλιως παρακαλατε ολοι να μην ξαναγινει σεισμος στην Αθηνα!

Εγώ λέω αφού έχεις τόσες απορίες, να διαβάσεις τον ΚΤΣ.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
Για τη συμβουλη μου αυτη μου χρωστας 15.000 Ευρω! χαχαχα Αποφασισα να μπω στο κλαμπ των αεριτζηδων, δικηγορων, συμβολαιογραφων κ.λ.π.υστερα απο τις παραινεσεις των συμπουρδελιαρηδων! χαχαχαχαχα

Αγαπητέ αναπληρωτά Πρόεδρε της ΠΕΚΑΑΔ κ. Μεμοσάν, στόχος μας δεν είναι να γίνουμε και εμείς λαμόγια οπότε θα σε παρακαλέσω να δείνεις ΔΩΡΕΑΝ τις σοφές συμβουλές σου.

Μακαρι οι εταιρειες που παραδιδουν σκυροδεμα να ειναι ο μονος αξιοπιστος 100% κλαδος  στην Ελλαδα, αλλιως παρακαλατε ολοι να μην ξαναγινει σεισμος στην Αθηνα!

Οι εταιρείες σκυροδέρματος δεν δείνουν ΕΓΓΥΗΣΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :2funny: :2funny: :2funny:
Άρα δεν παίζει να κάνουν "αστοχιά υλικού" ποτές;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Εγώ λέω αφού έχεις τόσες απορίες, να διαβάσεις τον ΚΤΣ.

εγώ λέω να μάθεις ή να πεις δημόσια πώς καθαρίζονται οι βαρέλες και ποιοί την πληρώνουν την επομένη που είναι οι πρώτοι που παίρνουν μπετό από την "καθαρισμένη" βαρέλα.....
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
- μητσο, γιατι μενεις σε τσαντιρι αφου δεν εισαι και πολυ γυφτος ρε συ ????

- διοτι διαβασα 2 μεγαλους μαγκες που γραφουν στο bourdela.tv, τον χαχαχαχαχουχα και τον τρικαρδο, οτι τα σπιτια ειναι αδικαιολόγητα ακριβα, οτι υπαρχουν πολλα απουλητα, οτι εχουν πεσει κατα 1578 % οι τιμες τους και οτι την επομενη 20ετία αναμενεται να πεσουν κι αλλο οι τιμες. ε, περιμενω. τι θες ? να μου τα φανε (τα λεφτα που δεν εχω) τα λαμογια οι εργολαβοι ????

επιπλεον, εγραψαν προσφατα αυτοι οι δυο άφταστοι μαγκες, οτι οι μπετατζηδες που τα εχουν κανει πλακακια (ΟΧΙ kerafina) με τους εργολαβους (οχι τα γλυκά), δεν δινουν εγγυηση για τα μπετά που ριχνουν με αποτελεσμα, να κινδυνευει ολοκληρη η ελλαδα με καταρευση απο στιγμη σε στιγμη..  :o :o :o :o

ετσι κι εγω που σημειωτέον ΔΕΝ ειμαι μαλακας, εκανα αιτηση στο EXTREME MAKE OVER - HOME EDITION !!!!!!!!!!!

και θα εχω διπλό οφελος: ΚΑΙ θα μου το φτιαξουν ΤΖΑΜΠΑ το αθανατο ξυλινο σπιτι ΚΑΙ θα με παιξει και η τηλεοραση, ωστε να αρπαξω την ευκαιρια αναμεσα στα διαφημιστικα να κραξω τους εργολαβους που ειναι αλητες και κλεβουν τα λεφτα (που δεν εχω)..  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

tsiki-tsiki

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2009
Μηνύματα
174
Like
0
Πόντοι
1
ασε ρε τσικι τσικι, εχω χτισει και ξερω! τουλαχιστο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν παιρνεις την απαντηση την ωρα που πεφτουνε τα μπετα στα καλουπια!Το σκυροδεμα στη μπετονιερα ξερετε καλα ολοι οτι δεν μπορει να κατσει πολυ ωρα αρα με το που ερθει η μπετονιερα το ριχνει στην πρεσα! Και ξαναρωτω λοιπον γιατι απαντηση επι του θεματος δεν μου εδωσε κανεις εργολαβος,κατασκευαστης κλπ. Οταν παρεις την απαντηση (αφου εχουνε πεσει τα μπετα ειναι 100% σιγουρο) και σου βγει οτι το σκυροδεμα αντι για τσιμεντο ειχε μεσα αλευρι ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????? Γκρεμιζετε το σκελετο της οικοδομης και το ξαναφιαχνετε απο την αρχη Η ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ???

Εγω προσωπικα οσα χρονια θυμαμαι δεν εχω δει η ακουσει ΠΟΤΕ περιστατικο που ο κατασκευαστης να γκρεμισει το σκελετο της οικοδομης λογω ελλατωματικου σκυροδεματος! Σιγουρα θα εχουνε υπαρξει κανας δυο φιλοτιμοι που μπορει και να το εχουνε κανει. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΩΣ?

Μακαρι οι εταιρειες που παραδιδουν σκυροδεμα να ειναι ο μονος αξιοπιστος 100% κλαδος  στην Ελλαδα, αλλιως παρακαλατε ολοι να μην ξαναγινει σεισμος στην Αθηνα!

Απλα λεω οτι αν ηξερες δε θα το ελεγες αυτο (2 μερες) οκ?Το εχω κτισει και ξερω δε λεει τπτα.Απλα ημιμαθεια..
 

HotScorpios

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
17
Like
1
Πόντοι
1.240
- μητσο, γιατι μενεις σε τσαντιρι αφου δεν εισαι και πολυ γυφτος ρε συ ????

- διοτι διαβασα 2 μεγαλους μαγκες που γραφουν στο bourdela.tv, τον χαχαχαχαχουχα και τον τρικαρδο, οτι τα σπιτια ειναι αδικαιολόγητα ακριβα, οτι υπαρχουν πολλα απουλητα, οτι εχουν πεσει κατα 1578 % οι τιμες τους και οτι την επομενη 20ετία αναμενεται να πεσουν κι αλλο οι τιμες. ε, περιμενω. τι θες ? να μου τα φανε (τα λεφτα που δεν εχω) τα λαμογια οι εργολαβοι ????

επιπλεον, εγραψαν προσφατα αυτοι οι δυο άφταστοι μαγκες, οτι οι μπετατζηδες που τα εχουν κανει πλακακια (ΟΧΙ kerafina) με τους εργολαβους (οχι τα γλυκά), δεν δινουν εγγυηση για τα μπετά που ριχνουν με αποτελεσμα, να κινδυνευει ολοκληρη η ελλαδα με καταρευση απο στιγμη σε στιγμη..  :o :o :o :o

ετσι κι εγω που σημειωτέον ΔΕΝ ειμαι μαλακας, εκανα αιτηση στο EXTREME MAKE OVER - HOME EDITION !!!!!!!!!!!

και θα εχω διπλό οφελος: ΚΑΙ θα μου το φτιαξουν ΤΖΑΜΠΑ το αθανατο ξυλινο σπιτι ΚΑΙ θα με παιξει και η τηλεοραση, ωστε να αρπαξω την ευκαιρια αναμεσα στα διαφημιστικα να κραξω τους εργολαβους που ειναι αλητες και κλεβουν τα λεφτα (που δεν εχω)..  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

...χαχαχαχαχα, ΚΑΛΟΟΟ !!! EXTREME MAKE OVER - HOME EDITION !!!!!!!!!!!
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
μητσο γιατι λες ασχετες μαλακιες?

γιατι σιγα μην κατσω να ομολογησω τις απατες που εκανα τοσο καιρο και τους κινδυνους που διατρεχω να παω φυλακη απο τις ελλατωματικες οικοδομες που εχω πουλησει τοσα χρονια!
Εγω ειμαι μαγκας Ελληναρας! Τους δουλευω ολους και τους τα παιρνω διπλα και τριδιπλα και δεν δινω και λογαριασμο σε κανεναν!

Μπραβο μητσο! Εισαι γατος!

Αμ τι? Δε πα να πεσουνε ολα τα σπιτια? χεστηκα, εγω τα λεφτα ταχω τσεπωσει!
μητσο αμα μπορεις φτιαξτο μονος σου. αλλιως καταπινε κι αγοραζε τα ετοιματζίδικα..  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.073
Like
31
Πόντοι
166
το ξερω..

αντε, πες τωρα και στον κοσμο οτι μ αγαπας και δεν μπορεις χωρις εμενα..  :)

Είσαι άνθρωπος της εκκλησίας και σε σέβομαι, είσαι ο εξωμολόγος μου :2funny: :2funny: :2funny:

Άλλα όπως κάθε έντιμος ρασοφόρος που σέβεται το ράσο του είσαι ΦΟΥΣΤΑΡΑ!!!!!!!!!!! ;)

Δεν μπορω να ζήσω χωρίς τον παπαΓιώργη και φοβάμε μην τον χώσουν σε κανένα "μοναστηριακό κελί" :dancing:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Εγω λεω να μου πεις ποσοι κατασκευαστες -εργολαβοι κ.λ.π. τηρουν κατα γραμμα τον ΚΤΣ

και σου ξαναλέω....διάβασέ τον...θα σου λύσει ακόμη και αυτή την απορία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom