Νέα

Παρίσι: Τρομοκρατική επίθεση στο περιοδικό των σκίτσων του Μωάμεθ (12 νεκροί)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ενα ραφαλ ιπταται ανεμελο πρωι τεταρτης πανω απο μια πλινθοκτιστη πολη στο πουθενα στη μεση του τσαντ....ριχνει δυο πυραυλους....ο ενας -ο εξυπνος-κανει σπαραλια ενα φορτηγο που μεταφερει πυρομαχικα και κατι περιεργους τυπους με καλασνικωφ και χατζαρια τυλιγμενους σε μαντηλες...ο αλλος -ο χαζος-προσπερνα το σκηνικο και σκαει πανω σε ενα λασποσπιτο που ομως το εχουνε για σχολειο......καμια 30 παιδακια εξαερωνονται αμεσα ,ενω 50περιπου ακομα θα περασουν τη ζωη τους χωρις χερια ,ποδια, ματια, στομα.....καθημερινες ιστοριες...και που να ειχανε πολεμο!

ακόμη μια δακρύβρεχτη ιστορία από τον Φώσκολο του μπου.κομ.... σαν και εκείνη την περίφημη με τον σύριο αρτεργάτη για όσους την θυμούνται...

βέβαια για την σφαγή που κάνανε την προηγούμενη μέρα οι περίεργοι τύποι με τα καλάσνικοφ και τα χατζάρια στο σχολείο της διπλανής πλινθόκτιστης πόλης τσιμουδιά... εκεί ήταν δικαιολογημένη...
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.172
Πόντοι
2.606
Ρε σύ μάστερ, τους καλέσαμε τους τύπους καμιά φορά και δεν το θυμάμαι;
Μπας και τους φέραμε εδώ με το ζόρι, καλή ώρα σαν τους μαύρους στις ΗΠΑ;
Οπότε τί σκατά υποχρέωση τους έχουμε δηλαδή;

Πατρίδες δεν έχουν; Να πάνε εκεί λοιπόν, αφού δεν αποδέχονται τις πολιτιστικές αξίες της Ευρώπης. Μακριά κι αγαπημένοι...
λοιπον....μια και κανουμε καφενειακη κουβεντα εξαιτιας ενος πολυ τραγικου συμβαντος ,ας βαλω και γω το λιθαρακι μου.....ΠΟΣΟΥΣ νατουραλιζε παικτες εχει η εθνικη γαλλιας στο ποδοσφαιρο,ποσες κτησεις ανα την υφηλιο κατειχε η γαλλια εως και το πολυ προσφατο παρελθον...ομοιως και ολες οι γνωστες κουφαλες της ευρωπης....οι αγγλοι ας πουμε ΜΟΝΟ ΣΕ 22 ΧΩΡΕΣ πανω σε αυτον τον πλανητη ,δεν εχουν καποια στιγμη της ιστοριας τους κηρυξει πολεμο....
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
λοιπον....μια και κανουμε καφενειακη κουβεντα εξαιτιας ενος πολυ τραγικου συμβαντος ,ας βαλω και γω το λιθαρακι μου.....ΠΟΣΟΥΣ νατουραλιζε παικτες εχει η εθνικη γαλλιας στο ποδοσφαιρο,ποσες κτησεις ανα την υφηλιο κατειχε η γαλλια εως και το πολυ προσφατο παρελθον...ομοιως και ολες οι γνωστες κουφαλες της ευρωπης....οι αγγλοι ας πουμε ΜΟΝΟ ΣΕ 22 ΧΩΡΕΣ πανω σε αυτον τον πλανητη ,δεν εχουν καποια στιγμη της ιστοριας τους κηρυξει πολεμο....

αααα μάλιστα... δηλαδή επειδή ο Μεγαλέξαντρος είχε φτάσει και είχε κατακτήσει Πακιστάν και Αφγανιστάν είμαστε υποχρεωμένοι να τους φέρουμε εδώ και να τους έχουμε στα όπα όπα...
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.116
Κριτικές
27
Like
1.442
Πόντοι
1.720
Προμυνηματα της καταληξης του κοσμου που ευαγγελιζονται οι επαγγελματιες ανθρωπιστες και οι λοβοτομημενες αριστεραντζες.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Απο την Ελλαδα μπορεις να τους διώξεις.Απο τη Γαλλία πως θα τους διώξεις?Οταν ειναι τριτης γεννιάς μεταναστες γεννημένοι εκει,μιλανε μονο Γαλλικα και σχεδον κανενας απ'αυτους δεν εχει παει στα μέρη απ'οπου ηρθαν οι παπουδες τους!
...και ειναι και λίγο άγριοι προσθέτω εγώ....δεν είπε να τους διώξει αυτός..είπε να τους διώξουν..δηλαδη οι άλλοι,ο στρατος, αι αστυνομια,αι ειδικές δυνάμεις κλπ κλπ..απλά και γρήγορα πατώντας το κουμπι ως συνήθως
 

grant1

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2014
Μηνύματα
606
Like
6
Πόντοι
6
Όχι δεν έχεις. Εδώ στην Ευρώπη αδιαπραγμάτευτη αξία είναι η ελευθερία του λόγου. Εγώ γυρίζουμε μέχρι και τσόντες με καλόγριες να χρησιμοποιούν σταυρούς για να τη βρουν. Σε όποιον/-α δεν αρέσει, όξω!
και απο που πηρες εσυ ρε την ελευθερια του λογου,να προσβαλεις απο τον πιο απλο μεχρι και τον πιο χυδαιο τροπο την θρησκεια του αλλου,λεω εγω  
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.172
Πόντοι
2.606
Ναι είμαστε στο μεταίχμιο, αλλά πάντως δε θα σε δολοφονήσει και κανείς αν φας burger του Αγίου Ποταπίου ανήμερα.
τον πιτσιρικα ομως για τον παστιτσιο ,μια χαρα 10μηνες του ριξε αιλινικω δικαστηριο.....μπορει βεβαια να χε δικηγορο τον αλεξ θα μου πεις ,αλλα 10μηνες για ενα παστιτσιο το 2014 ειναι πολλοι!
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
λοιπον....μια και κανουμε καφενειακη κουβεντα εξαιτιας ενος πολυ τραγικου συμβαντος ,ας βαλω και γω το λιθαρακι μου.....ΠΟΣΟΥΣ νατουραλιζε παικτες εχει η εθνικη γαλλιας στο ποδοσφαιρο,ποσες κτησεις ανα την υφηλιο κατειχε η γαλλια εως και το πολυ προσφατο παρελθον...ομοιως και ολες οι γνωστες κουφαλες της ευρωπης....οι αγγλοι ας πουμε ΜΟΝΟ ΣΕ 22 ΧΩΡΕΣ πανω σε αυτον τον πλανητη ,δεν εχουν καποια στιγμη της ιστοριας τους κηρυξει πολεμο....

δεν είναι τραγικό συμβάν... είναι μία ακραία εκδήλωση φανατισμού από μια μερίδα "ανθρώπων" οι οποίοι δεν σέβονται τους ανθρώπους... και αυτοί οι "άνθρωποι" έχουν ένα κοινό γνώρισμα .. ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ τους η οποία αποτελεί και πολιτική τους συνείδηση...

όπως λοιπόν απαγορεύεται ο ΝΑΖΙΣΜΟΣ σε πολλές χώρες της Ευρώπης έτσι πρέπει να απαγορευθεί και αυτή η θρησκεία...
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.116
Κριτικές
27
Like
1.442
Πόντοι
1.720
τον πιτσιρικα ομως για τον παστιτσιο ,μια χαρα 10μηνες του ριξε αιλινικω δικαστηριο.....μπορει βεβαια να χε δικηγορο τον αλεξ θα μου πεις ,αλλα 10μηνες για ενα παστιτσιο το 2014 ειναι πολλοι!

αν θυμαμαι καλα ηταν 29χρονος. αιωνιος φοιτητης κ ετσι
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
εσύ ακόμα να μας πεις ποιοι να βγουν "όξω" και με ποιο κριτήριο?  :jerking:
Έτσι ζόρισέ τον να αποδειχτεί ότι είναι ισλαμοφοβικός. Το θέμα είναι να μην κατρακυλήσουμε στην ισλαμοφοβία έτσι; Προς θεού δηλαδή! Θέλει προσυνέδριο λέμε ο κίνδυνος της ισλαμοφοβίας. Αντιρατσιστικά camping, συναυλία Δρογώση κλπ. κλπ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Εκεινη τη διαταξη που προβλεπει τον σατανισμο ποινικο αδίκημα περιμενω.
Όχι τιποτα άλλο, αλλά επειδή ειπες ότι το λες και σε ξενους αρα δυσφημείς ψευδως την χωρα μας στο εξωτερικο.
Περιμενω.
Για πηγαινε να καλεσεις πνευματα να δεις πως θα βρεθεις στο τμήμα  :2funny:!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.942
Like
11.172
Πόντοι
2.606
Εννοεις τα ιδια σχολεια που καινε οι μουσουλμάνοι επειδή τα κορίτσια δεν δικαιούνται να πηγαινουν σχολειο?
Όταν καταδικασεις και αυτά, τοτε θα σε παρω σοβαρα.
Τωρα εισαι απλως ενας αριστερος που λεει ως συνηθως τα αντίθετα από την απλη λογικη γιατι εισαι απλα αριστερος.
στα παπαρια μου αν με παρεις σοβαρα...με τις μαλακιες που γραφεις δεν εχεις και καμια υποληψη...της πλακας εισαι!!!!Φανατικα πιστος στην παραταξη που παντα εψαχνε για δηλωσιες.....ΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΩ ΡΕ ΚΕΦΤΕ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ????ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ?ΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΚΡΕΤΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?????μηπως θες και καμια φωτο με αρκουδα που χεζει στο δασος?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
τον πιτσιρικα ομως για τον παστιτσιο ,μια χαρα 10μηνες του ριξε αιλινικω δικαστηριο.....μπορει βεβαια να χε δικηγορο τον αλεξ θα μου πεις ,αλλα 10μηνες για ενα παστιτσιο το 2014 ειναι πολλοι!
Τον συλλάβανε στο εξωχικο του στην Ευβοια!Και τον πηγανε με αυτοκινητο της ασφαλειας στη Γ.Α.Δ.Α και την αλλη μέρα τον δικάσανε αυτοφωρο μετα μου λετε οτι η Ελλαδα ειναι Ευρωπα'ι'κη χωρα!
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085
και απο που πηρες εσυ ρε την ελευθερια του λογου,να προσβαλεις απο τον πιο απλο μεχρι και τον πιο χυδαιο τροπο την θρησκεια του αλλου,λεω εγω 
Από εναν φίλο μου δεν τον ξέρεις.  :grin:

τον πιτσιρικα ομως για τον παστιτσιο ,μια χαρα 10μηνες του ριξε αιλινικω δικαστηριο.....μπορει βεβαια να χε δικηγορο τον αλεξ θα μου πεις ,αλλα 10μηνες για ενα παστιτσιο το 2014 ειναι πολλοι!
Φυσικά και είναι πολλοί. Γι' αυτό είμαστε περίπου δυτική χώρα και όχι ακριβώς.
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.025
Πόντοι
17.085

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom