Νέα

Οικογενειακό Αυτοκίνητο μέχρι 14.000

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bigday
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 137
  • Εμφανίσεις 7K
  • Ετικέτες
    αυτοκίνητα
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.702
Like
11.648
Πόντοι
2.406
μια χαρα αυτοκινητα παιρνεις ρε φιλε με 14 χιλιαρικα αν το ψαξεις.μην ακους μαλακιες
μαν ΜΟΝΟ μλκιες ακους στην Ελλαδα ετσι κι αλλιως ειδικα σε θεματα αμαξι γυναικα πολιτικη  :thubsdown: :respect: :respect:
 

theo30gr

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
76
Κριτικές
2
Like
15
Πόντοι
0
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Αφορμη μου να σας γράψω ειναι οτι διαβαζω αρκετα πραγματα εδω.

Α. Ενα αμαξι χανει το 10% της αξιας του (για καινουργιο) απο τη στιγμη που σου παραδωσουν τα κλειδια. Καποιοι μιλάνε τι αξια μπορει να εχει ενα αμαξι απο την στιγμη που το παρεις μετα απο 4-5 χρονια. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ με τους μισθους που υπάρχουν για τον περισσοτεορ κοσμο οταν αγορασεις αμαξι θα οτ κρατησεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 Χρονια μιας και δεν εχεις την δυνατοτητα να αλλαξεις αμαξια καθε 4-5 χρονια. Οποτε τι αξια μπορει να εχει το αμαξι 10ετιας. (Εκτος αν εχεις τα λεφτα και παρεις ακριβα μοντελα οπου θα μπορεις να τα μεταπωλησεις ευκολα στα 4-5 χρονια)
Το δικο μου αμαξι αισιως ειναι 21 χρονων και πηγαινει μια χαρα

Β. Η αγορα αμαξιου ειναι οπως οι γυναικες. Αλλος την θέλει ξανθια , αλλος μελαχρινη, αλλος χοντρη κλπ. ΜΕ το που θα παρεις το αμαξι θα φουσκωνεις σαν παγωνι οτι το δικο σου αμαξι ειναι καλυτερο απο ολων των αλλων.

Γ. Οποιος σοβαρα ενδιαφερετε για αγορα αμαξιου θα πρεπει να εκπληρωνει το παρακατω (εμφανιση αν του αρεσει εμφανισιακα, SERVICE θα πρεπει να δει καθε ποτε κανει service και ποσο κοστιζει - ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ποσο θα του κοστιζει μεσα στην Αθηνα ) Φυσικα μπορει ευκολα καποιος να βρει ερευνες για το ποιες μαρκες εχουν τα λιγοτερα προβληματα σε κινητηρες

Με βαση τα παραπανω και τα λεφτα που εχιε καποιες μπορει να διαλεξει καλο αμαξι για τα χρονια που θελει.

Δεν θα μπω στο τρυπακι να σας προτεινω μαρκα γιατι λογω δουλειας μπορει να θεωρηθει οτι κανω διαφημιση.


 
OP
OP
B

bigday

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
109
Like
46
Πόντοι
1
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Αφορμη μου να σας γράψω ειναι οτι διαβαζω αρκετα πραγματα εδω.

Α. Ενα αμαξι χανει το 10% της αξιας του (για καινουργιο) απο τη στιγμη που σου παραδωσουν τα κλειδια. Καποιοι μιλάνε τι αξια μπορει να εχει ενα αμαξι απο την στιγμη που το παρεις μετα απο 4-5 χρονια. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ με τους μισθους που υπάρχουν για τον περισσοτεορ κοσμο οταν αγορασεις αμαξι θα οτ κρατησεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 Χρονια μιας και δεν εχεις την δυνατοτητα να αλλαξεις αμαξια καθε 4-5 χρονια. Οποτε τι αξια μπορει να εχει το αμαξι 10ετιας. (Εκτος αν εχεις τα λεφτα και παρεις ακριβα μοντελα οπου θα μπορεις να τα μεταπωλησεις ευκολα στα 4-5 χρονια)
Το δικο μου αμαξι αισιως ειναι 21 χρονων και πηγαινει μια χαρα

Β. Η αγορα αμαξιου ειναι οπως οι γυναικες. Αλλος την θέλει ξανθια , αλλος μελαχρινη, αλλος χοντρη κλπ. ΜΕ το που θα παρεις το αμαξι θα φουσκωνεις σαν παγωνι οτι το δικο σου αμαξι ειναι καλυτερο απο ολων των αλλων.

Γ. Οποιος σοβαρα ενδιαφερετε για αγορα αμαξιου θα πρεπει να εκπληρωνει το παρακατω (εμφανιση αν του αρεσει εμφανισιακα, SERVICE θα πρεπει να δει καθε ποτε κανει service και ποσο κοστιζει - ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ποσο θα του κοστιζει μεσα στην Αθηνα ) Φυσικα μπορει ευκολα καποιος να βρει ερευνες για το ποιες μαρκες εχουν τα λιγοτερα προβληματα σε κινητηρες

Με βαση τα παραπανω και τα λεφτα που εχιε καποιες μπορει να διαλεξει καλο αμαξι για τα χρονια που θελει.

Δεν θα μπω στο τρυπακι να σας προτεινω μαρκα γιατι λογω δουλειας μπορει να θεωρηθει οτι κανω διαφημιση.
ωραια τα λες φιλε. Πες μας μαρκα και ας κανεις διαφημιση κ τι εγινε δηλαδη. Αρκει να το εννοεις πως αυτο που θα πεις ειναι καλο
 
OP
OP
B

bigday

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
109
Like
46
Πόντοι
1
Σκρουντζ σ ευχαριστω για το χρονο που δινεις ν ασχολεισαι και να με βοηθας με τις προτασεις σου...
 
OP
OP
B

bigday

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
109
Like
46
Πόντοι
1
αλλος γνωμη που εχει οικογενειακο κ ειναι ευχαριστημενος?
 

pilofori

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2006
Μηνύματα
9.392
Κριτικές
19
Like
9.848
Πόντοι
9.095
αλλος γνωμη που εχει οικογενειακο κ ειναι ευχαριστημενος?
SEAT TOLEDO 1.6 diesel με DSG κιβωτιο 90 αλογα. Το εχω ενα χρονο δευτερο χερι.Καλα το κιβωτιο δε το συζηταω,ειναι κορυφη!Για ποτε αλλαζει κ τις 6 σχεσεις ουτε που το καταλαβαινω. Με γεματο ντεποζιτο κανω 900χλμ (εντος πολης!).Πορτμπαγκαζ τεραστιο.Χωροι επιβατων ικανοποιητικοτατοι.Συντομα θα το βαλω για πουλημα 
 
OP
OP
B

bigday

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
109
Like
46
Πόντοι
1
SEAT TOLEDO 1.6 diesel με DSG κιβωτιο 90 αλογα. Το εχω ενα χρονο δευτερο χερι.Καλα το κιβωτιο δε το συζηταω,ειναι κορυφη!Για ποτε αλλαζει κ τις 6 σχεσεις ουτε που το καταλαβαινω. Με γεματο ντεποζιτο κανω 900χλμ (εντος πολης!).Πορτμπαγκαζ τεραστιο.Χωροι επιβατων ικανοποιητικοτατοι.Συντομα θα το βαλω για πουλημα 
γιατι θα το πουλησεις?
 
OP
OP
B

bigday

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
109
Like
46
Πόντοι
1

ilias84

Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2009
Μηνύματα
46
Κριτικές
11
Like
48
Πόντοι
10
Και εγω στην ιδια φαση ειμαι.
Ψαχνω αμαξι οικογενειακο.

Εχω σχεδον κλεισει duster 1000ρι με αεριο.
Θα τα βγαλει τα λεφτα του λογω οικονομιας
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Εγω θα προτεινα ΤΟΥΟΤΑ ,αυτοκινητα για μια ζωη.Vw,Fiat,Opel,Νissan που χω οδηγησει,τα τουοτα μιλαμε μια κατηγοριασπο μονα τους.Τουρμποντιζελ κατα προτιμηση και θα με θυμασαι
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
παρε οπελ κορσα, ειανι πιο μικρο απο αυτα που λες, εχει παραπανω χωρο απο οσο του φαινεται και θα σου ερθει καινουργιο τοσο.
 
OP
OP
B

bigday

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2018
Μηνύματα
109
Like
46
Πόντοι
1
τωρα  που γυριζει...αλλος μπουρδελιαρης οικογενειαρχης ?Να μας πει αποψη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom