Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 478K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

?

  • ??

  • ???


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Μη συγχέετε το σεξ με τον έρωτα αγαπητή. Ο έρωτας δεν εκδηλώνεται με την επιθυμία να κάνεις έρωτα [...] αλλά με την επιθυμία του μοιρασμένου ύπνου

Αυτά να τα πείτε στον κ. Νηματοθέτη, που θα τα εκτιμήσει δεόντως... :grin: :grin:
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.188
Like
28.762
Πόντοι
5.506
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
Το σεξ , πολυχρονεμένη μου, είναι μια μορφή τέχνης, είτε το θέλουμε είτε όχι. Διότι εις διαφορετική παραδοχή , θα πρέπει να οδηγηθούμε στο πεζό συμπέρασμα ότι το ζήτημα του έρωτα, καθώς και όλα τα συναφή με αυτό, απασχολεί τόσο πολύ έναν μεγάλο αριθμό ανδρών και γυναικών, την στιγμή που υπάρχουν άλλα προβλήματα πιο επείγοντα, αν όχι πιο σημαντικά, τα οποία θα έπρεπε να συγκεντρώνουν όλη την προσοχή και όλη την ενεργητικότητα εκείνων, οι οποίοι αναζητούν τρόπους προκειμένου να θεραπεύσουν τα δεινά τα οποία ταλανίζουν την ανθρωπότητα.
Καθημερινά συναντάμε ανθρώπους που συνθλίβονται υπό το βάρος των θεσμών της εποχής μας• ανθρώπους υποχρεωμένους να διατρέφονται άσχημα- ανθρώπους που ανά πάσα στιγμή κινδυνεύουν να βυθισθούν στην έσχατη εξαθλίωση, επειδή δεν έχουν εργασία ή εξ αιτίας κάποιας αρρώστιας•ανθρώπους που στερούνται τα ευεργετήματα και τις απολαύσεις των τεχνών και των επιστημών ανθρώπους καταδικασμένους να περάσουν όλη τους την ζωή χωρίς να μπορούν ούτε μια μέρα να είναι αφέντες του εαυτού τους, πάντοτε εξαρτημένους από τα αφεντικά ή την αστυνομία• ανθρώπους για τους οποίους το δικαίωμα να έχουν οικογένεια δεν είναι παρά μια αιματοβαμμένη φάρσα. Οι άνθρωποι αυτοί, ωστόσο, δεν θα αποδεχθούν τα μέσα που τους προτείνουμε για να απαλλαγούν από την πολιτική και οικονομική σκλαβιά, εάν προηγουμένως δεν μπορέσουμε να τους εξηγήσουμε με ποιόν τρόπο, μέσα σε μια ελευθεριακή κοινωνία, θα μπορέσει να ικανοποιηθεί η ερωτική ανάγκη.
Και, φυσικά, αυτή η ανησυχία εντείνεται και οδηγεί στην παραμέληση -συχνά δε- ακόμη και στην περιφρόνηση των υπολοίπων προβλημάτων, ιδιαίτερα από άτομα τα οποία έχουν επιλύσει το πρόβλημα της πείνας και βρίσκονται στην φυσιολογική κατάσταση να μπορούν να ικανοποιούν τις πλέον επιτακτικές ανάγκες τους, εφ’ όσον ζουν σε ένα περιβάλλον σχετικής ευμάρειας.
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...

πολυ ωραια αναλυση....θα σου γραψω τωρα τη δικη μου αναλυση

το σεξ και ειδικοτερα το σεξ που συνδεται και με συναισθημα..ο ερωτας δηλαδη ...ειναι μια εντεχνη αντιμετωπιση της πραγματικοτητας....μια αντιβιωση που καταπολεμα το μικροβιο της μιζεριας της βαρεμαρας και της εξαθλιωσης...

...ειναι η αναγκη του ανθρωπου να ΝΙΩΘΕΙ ..χρησιμοποιωντας ολες τις αισθησεις του ...αφη ακοη  γευση οραση οσφρηση...μ αυτο τον τροπο απογειωνεται νιωθει ζωντανος κι ανανεωνεται ψυχικα...

επισης ειναι η κινητηριος δυναμη που ωθει την κοινωνια ν αναπαραγεται να δημιουργει να χτιζει παλατια ...αλλη φορα στην αμμο κι αλλη φορα με γερα θεμελια...

....Επισης ο ερωτας απο αρχαιοτατων χρονων εχει εμπνευσει διαφορες ομαδες καλιτεχνων οπως ποιητες ζωγραφους γλυπτες ..κλπ...

και εχει ωθησει και απλοικους ανθρωπους σε καλιτεχνικες τασεις κι εκφρασεις...

Τωρα οσον αφορα τις μεμονωμενες ανθρωπινες ομαδες που ζουν κατω απο τα ορια της φτωχιας....σε πληροφορω οτι κι αυτοι δε διαφερουν σε κατι ....ο ερωτας ειναι ιδιος για ολους

καποια εποχη που ψαρευα μανιωδως εχω περασει πολλες ωρες κοντα σε αστεγους που ψαρευανε νυχτα για να βαλουν μια μπουκια στο στομα τους  μιας κ δεν ειχαν αλλο  τροπο..
υπηρχε λοιπον αναμεσα σ αυτους ενα πολυ ωραιο ζευγαρακι που το καμαρωνα...οι οποιοι μπαινανε μεσα στη θαλασσα και ψαρευανε με ενα πλαστικο παιδικο βαρκακι απο τα JUMBO και μετα βγαινανε και τηγανιζανε τα ψαρακια στην ακροθαλασσια....Αυτοι λοιπον στα ματια τα δικα μου ισωςνα ητανε η πιο ωραια εκφραση ερωτα γιατι ηθελαν ο ενας τον αλλο γι αυτο που ειναι κι οχι απο συμφερον
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.188
Like
28.762
Πόντοι
5.506
πολυ ωραια αναλυση....θα σου γραψω τωρα τη δικη μου αναλυση

το σεξ και ειδικοτερα το σεξ που συνδεται και με συναισθημα..ο ερωτας δηλαδη ...ειναι μια εντεχνη αντιμετωπιση της πραγματικοτητας....μια αντιβιωση που καταπολεμα το μικροβιο της μιζεριας της βαρεμαρας και της εξαθλιωσης...

...ειναι η αναγκη του ανθρωπου να ΝΙΩΘΕΙ ..χρησιμοποιωντας ολες τις αισθησεις του ...αφη ακοη  γευση οραση οσφρηση...μ αυτο τον τροπο απογειωνεται νιωθει ζωντανος κι ανανεωνεται ψυχικα...

επισης ειναι η κινητηριος δυναμη που ωθει την κοινωνια ν αναπαραγεται να δημιουργει να χτιζει παλατια ...αλλη φορα στην αμμο κι αλλη φορα με γερα θεμελια...

....Επισης ο ερωτας απο αρχαιοτατων χρονων εχει εμπνευσει διαφορες ομαδες καλιτεχνων οπως ποιητες ζωγραφους γλυπτες ..κλπ...

και εχει ωθησει και απλοικους ανθρωπους σε καλιτεχνικες τασεις κι εκφρασεις...

Τωρα οσον αφορα τις μεμονωμενες ανθρωπινες ομαδες που ζουν κατω απο τα ορια της φτωχιας....σε πληροφορω οτι κι αυτοι δε διαφερουν σε κατι ....ο ερωτας ειναι ιδιος για ολους

καποια εποχη που ψαρευα μανιωδως εχω περασει πολλες ωρες κοντα σε αστεγους που ψαρευανε νυχτα για να βαλουν μια μπουκια στο στομα τους  μιας κ δεν ειχαν αλλο  τροπο..
υπηρχε λοιπον αναμεσα σ αυτους ενα πολυ ωραιο ζευγαρακι που το καμαρωνα...οι οποιοι μπαινανε μεσα στη θαλασσα και ψαρευανε με ενα πλαστικο παιδικο βαρκακι απο τα JUMBO και μετα βγαινανε και τηγανιζανε τα ψαρακια στην ακροθαλασσια....Αυτοι λοιπον στα ματια τα δικα μου ισωςνα ητανε η πιο ωραια εκφραση ερωτα γιατι ηθελαν ο ενας τον αλλο γι αυτο που ειναι κι οχι απο συμφερον
εγω ειμαι υπερ του ερωτα...
 
Εγγρ.
10 Σεπ 2013
Μηνύματα
9.466
Κριτικές
41
Like
6.779
Πόντοι
15.256
υπηρχε λοιπον αναμεσα σ αυτους ενα πολυ ωραιο ζευγαρακι που το καμαρωνα...οι οποιοι μπαινανε μεσα στη θαλασσα και ψαρευανε με ενα πλαστικο παιδικο βαρκακι απο τα JUMBO και μετα βγαινανε και τηγανιζανε τα ψαρακια στην ακροθαλασσια....Αυτοι λοιπον στα ματια τα δικα μου ισωςνα ητανε η πιο ωραια εκφραση ερωτα γιατι ηθελαν ο ενας τον αλλο γι αυτο που ειναι κι οχι απο συμφερον
Σε μια από τις ως συνήθως καταθλιπτικές κριτικές μου είχα γράψει ότι " Ένα είδος συμφωνίας ή συνδιαλλαγής κρύβεται στην καρδιά όλων των ανθρωπίνων σχέσεων". Αυτό μη το ξεχνάς αγαπητή Σαραντάρα, όσο ρομαντικά και αλτρουιστικά κι αν δείχνουν τα γεγονότα.
 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
δεν υπαρχει ωραιοτερο συναισθημα...αρκει να ειναι αμοιβαιο ...
"Η στιγμή που γεννιέται ο έρωτας: η γυναίκα δεν αντιστέκεται στη φωνή  που καλεί την τρομαγμένη της ψυχή, ο άντρας  δεν αντιστέκεται στη γυναίκα που η ψυχή της ξέρει να προσέχει τη φωνή του". ΜΙΛΑΝ ΚΟΥΝΤΕΡΑ
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.188
Like
28.762
Πόντοι
5.506
"Η στιγμή που γεννιέται ο έρωτας: η γυναίκα δεν αντιστέκεται στη φωνή  που καλεί την τρομαγμένη της ψυχή, ο άντρας  δεν αντιστέκεται στη γυναίκα που η ψυχή της ξέρει να προσέχει τη φωνή του". ΜΙΛΑΝ ΚΟΥΝΤΕΡΑ
:kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2015
Μηνύματα
5.820
Like
489
"Η στιγμή που γεννιέται ο έρωτας: η γυναίκα δεν αντιστέκεται στη φωνή  που καλεί την τρομαγμένη της ψυχή, ο άντρας  δεν αντιστέκεται στη γυναίκα που η ψυχή της ξέρει να προσέχει τη φωνή του". ΜΙΛΑΝ ΚΟΥΝΤΕΡΑ

τι θα ελεγες να το εμβαθυνουμε αυτο το ...τρομαγμενη ψυχη?νομιζω χρειαζεται αναλυση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom