Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 478K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Where have you gone, Joe DiMaggio?

  • 1

  • 2


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.621
Κριτικές
6
Like
305
Πόντοι
296
Γνώμη μου πως ο Ian Paice ήταν ένας πολύ καλός ντράμμερ, που όμως αδικήθηκε από τη χρονική συγκυρία. Γιατί έπεσε επάνω στα τελειώματα του Keith Moon και ήταν σύγχρονος με τον Ginger Baker (κορυφαίος ντράμμερ όλων των εποχών κατ' εμέ), και τον John Bonham.

Γνώμη μου είναι ότι ουδόλως αδικήθηκε. Απλώς, δεν είναι εύκολο να τον εκτιμήσεις. Να τον καταλάβεις.

Θα μου πεις γιατί?ω Μα είναι τζαζ drummer. Ο Baker ούτε την τεχνική ούτε την ταχύτητά του έχει, ο moon, θεός σχωρέστον ήταν απλώς power drummer. O Bonzo μέγιστος, αν εξαιρέσεις το ιδιαίτερο ηχόχρωμά του ήταν πιό αργός.

Ο Ian Paice ακόμη και σήμερα στα 70 του παραμένει ο μελώδικότερος drummer που έχω ακούσει. Καθαρός, ακριβής, ένας άρχοντας των μονών (singles). Φίλτατε, το burn παίζεται και με double strokes, αλλά μόνον με singles είναι αυτό που είναι......

 

ΛΗΞΙΑΡΧΟΣ...

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
2 Μαΐ 2016
Μηνύματα
6.035
Κριτικές
39
Like
15.339
Πόντοι
24.346
Γνώμη μου είναι ότι ουδόλως αδικήθηκε. Απλώς, δεν είναι εύκολο να τον εκτιμήσεις. Να τον καταλάβεις.

Θα μου πεις γιατί?ω Μα είναι τζαζ drummer. Ο Baker ούτε την τεχνική ούτε την ταχύτητά του έχει, ο moon, θεός σχωρέστον ήταν απλώς power drummer. O Bonzo μέγιστος, αν εξαιρέσεις το ιδιαίτερο ηχόχρωμά του ήταν πιό αργός.

Ο Ian Paice ακόμη και σήμερα στα 70 του παραμένει ο μελώδικότερος drummer που έχω ακούσει. Καθαρός, ακριβής, ένας άρχοντας των μονών (singles). Φίλτατε, το burn παίζεται και με double strokes, αλλά μόνον με singles είναι αυτό που είναι......
Σε συναυλία πάντως είναι αν όχι ο καλύτερος, μέσα στους τρεις καλύτερους. Τον είχα δει το 87 στο Monsters of Rock στην Νυρεμβέργη, και έπαθα πλάκα...
 

lookatme21

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2015
Μηνύματα
7.624
Like
0
Πόντοι
66
Γεια σας παιδάκια  :hi:. Σας είπα ότι έχω φάει μούντζα?  :tickedoff: :tickedoff:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.598
Πόντοι
5.506

lookatme21

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2015
Μηνύματα
7.624
Like
0
Πόντοι
66
θα σε ξεματιασουμε ολοι εδω.μεσανυχτα με ολογιομο φεγγαρι...και μετα θα σφαξουμε και εναν κοκορα να φυγουν τα μαγια.
χτυπησες?
Τον τελευταίο καιρό έχω επισκεφτεί δύο φορές το νοσοκομείο και σήμερα μου άνοιξαν και το αυτοκίνητο. Ολα αυτά σε λιγότερο από ένα μήνα. Και μη χειρότερα. Αυτό με το ξεμάτιασμα, ξεμάγιασμα, το εξετάζω σοβαρά  :S
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.082
Like
28.598
Πόντοι
5.506

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.285
Like
10.688
Πόντοι
2.606

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom