Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 477K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (5 μέλη και 10 επισκέπτες)

Ο @Ωρίων αναζητά τον πατέρα του. Ποιος είναι ο πατέρας του; (Έως 5 ψήφοι).

  • blizardeye. Μόνο ένα alien έχει τόσο αχάριστο γιο!

  • CaptainK. Θρύλος των Ωκεανών. Πρώην πειρατής!

  • Κωλο-γερος. Χιλιάδες fucks! Ένα μόνο bareback και ιδού ο Ωρίων ...

  • Eraser... Ήρεμη Δύναμη!

  • troubakhs μου. Νόμιζε ότι πότιζε αλόη.

  • rodriguez96. Easy Rider!!!

  • Ιζνογκούντ. Η σιγανοπαπαδιά του Νήματος.

  • Zebu. Γαμήκουλας!

  • leader. Αγαπημένο νικ του Ωρίωνος.

  • Ο χοντρός Πρόεδρος Βαγγέλας.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.139
Like
10.393
Πόντοι
2.606
11 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

η επανεκκίνηση ήδη αποτελεί έναν θρίαμβο... :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.334
Πόντοι
28.786
Αλλά έρχεται ο Φρέντυ Μέρκιουρι στη γωνία και μου τραγουδάει εμπαικτικά ‘’Can everybody tell me what we are living for !!??’’, και ο Μαικλ Χάτσενς από την άλλη μου χαμογελάει ειρωνικά και με πετάνε στο καναβάτσο !!

Όμως έχω ένα σχοινί να στηριχθώ και να σηκωθώ ξανά όρθιος. Η φωτογραφία του γιού μου να μου χαμογελά  απέναντί  στο κάδρο, η φωνή του στην άλλη άκρη του τηλεφώνου, η προσδοκία ότι θα τον δω στο τέλος της εβδομάδας.

Και τότε αναθαρίζω και φουσκώνει ξανά το στήθος μου από κουράγιο και βγάζω πάλι στο κορεσμό τη γλώσσα, σαν γνήσιος ροκάς.  Οσο και να με φθείρεις, όσο και να με ρίχνεις εγώ κερατά θα σηκώνομαι.

Και θα γίνονται οι ρυτίδες στη μούρη μου παράσημα, Γιατί κάθε μια κουβαλάει αιτιολογικά  μέσα της 5-6 ιστορίες που όταν τις αναπολείς καταλαβαίνεις ότι άξιζαν το κόπο !!!

Τι κι αν κάποια πράγματα δεν θα μπορώ σε λίγο να τα κάνω !! Ούτως η άλλως τα είχα βαρεθεί !!  Είχα καλλιεργήσει άλλα από μικρός και τότε αυτά θα με κρατούν δραστήριο και ευτυχισμένο !! Με κάνουν να θέλω να γίνομαι σε αυτά κάθε μέρα καλύτερος και αυτό το ιερό παιχνίδι μου δίνει στόχο, σκοπό, ευεργετικό ιδρώτα και πόνο, και τελικά ευτυχία !!

Θέλει πολλούς τόνους ξύλο και εμπειρία στη ζωή για να καταλάβει κάποιος ότι ο πόνος κρύβει μέσα του ανακούφιση, ότι ο κόπος κρύβει μέσα του ξεκούραση ότι όταν φτάνει κάποιος στα όριά του αντιλαμβάνεται την δυαδικότητα των εννοιών. Αυτός που πρωτο έφτιαξε τον Ιανό είμαι πια βέβαιος ότι σε μια τέτοια κατάσταση ήταν.

Με βραβεύει η αναγνώριση των άλλων αλλά δεν υπάρχει μεγαλύτερο βραβείο από την απαλή ελαφρότητα, το συμπαντικό απέναντί μου μειδίαμα , λίγο πριν μου πάρει ο ύπνος για λίγο τη συνειδητότητα !!

Και όλα αυτά γιατί τα δεν μπορώ και τα δεν θέλω τα έδιωξα από τη ζωή μου νωρίς !! Και αλάφρυνε η ψυχή μου και πέταξα παντού !!

Γιατί νωρίς κατάλαβα ότι το μόνο που σε γερνάει, είναι η ζωή που δεν ζείς, που σε αφήνει στην ίδια ηλικία πολλά κούφια κι ανούσια χρόνια !!

Καλά ταξίδια, πραγματικά και πνευματικά σε όλους !!! :hi: :hi: :hi:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.505
Κριτικές
36
Like
38.240
Πόντοι
19.795

Συνημμένα

  • xxxx.jpg
    xxxx.jpg
    20,5 KB · Εμφανίσεις: 7
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.083
Κριτικές
40
Like
23.168
Πόντοι
26.096
Θέλει πολλούς τόνους ξύλο και εμπειρία στη ζωή για να καταλάβει κάποιος ότι ο πόνος κρύβει μέσα του ανακούφιση, ότι ο κόπος κρύβει μέσα του ξεκούραση ότι όταν φτάνει κάποιος στα όριά του αντιλαμβάνεται την δυαδικότητα των εννοιών. Αυτός που πρωτο έφτιαξε τον Ιανό είμαι πια βέβαιος ότι σε μια τέτοια κατάσταση ήταν.

Γιατί νωρίς κατάλαβα ότι το μόνο που σε γερνάει, είναι η ζωή που δεν ζείς, που σε αφήνει στην ίδια ηλικία πολλά κούφια κι ανούσια χρόνια !!

Καταχωρούνται στην ιστορική μνήμη του παρόντος νήματος.
Δηλώνω συγκεκινημένος!  :hi:
 

sithlord

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Μαρ 2012
Μηνύματα
16.593
Κριτικές
37
Like
7.037
Πόντοι
16.596
Αλλά έρχεται ο Φρέντυ Μέρκιουρι στη γωνία και μου τραγουδάει εμπαικτικά ‘’Can everybody tell me what we are living for !!??’’, και ο Μαικλ Χάτσενς από την άλλη μου χαμογελάει ειρωνικά και με πετάνε στο καναβάτσο !!

Όμως έχω ένα σχοινί να στηριχθώ και να σηκωθώ ξανά όρθιος. Η φωτογραφία του γιού μου να μου χαμογελά  απέναντί  στο κάδρο, η φωνή του στην άλλη άκρη του τηλεφώνου, η προσδοκία ότι θα τον δω στο τέλος της εβδομάδας.

Και τότε αναθαρίζω και φουσκώνει ξανά το στήθος μου από κουράγιο και βγάζω πάλι στο κορεσμό τη γλώσσα, σαν γνήσιος ροκάς.  Οσο και να με φθείρεις, όσο και να με ρίχνεις εγώ κερατά θα σηκώνομαι.

Και θα γίνονται οι ρυτίδες στη μούρη μου παράσημα, Γιατί κάθε μια κουβαλάει αιτιολογικά  μέσα της 5-6 ιστορίες που όταν τις αναπολείς καταλαβαίνεις ότι άξιζαν το κόπο !!!

Τι κι αν κάποια πράγματα δεν θα μπορώ σε λίγο να τα κάνω !! Ούτως η άλλως τα είχα βαρεθεί !!  Είχα καλλιεργήσει άλλα από μικρός και τότε αυτά θα με κρατούν δραστήριο και ευτυχισμένο !! Με κάνουν να θέλω να γίνομαι σε αυτά κάθε μέρα καλύτερος και αυτό το ιερό παιχνίδι μου δίνει στόχο, σκοπό, ευεργετικό ιδρώτα και πόνο, και τελικά ευτυχία !!

Θέλει πολλούς τόνους ξύλο και εμπειρία στη ζωή για να καταλάβει κάποιος ότι ο πόνος κρύβει μέσα του ανακούφιση, ότι ο κόπος κρύβει μέσα του ξεκούραση ότι όταν φτάνει κάποιος στα όριά του αντιλαμβάνεται την δυαδικότητα των εννοιών. Αυτός που πρωτο έφτιαξε τον Ιανό είμαι πια βέβαιος ότι σε μια τέτοια κατάσταση ήταν.

Με βραβεύει η αναγνώριση των άλλων αλλά δεν υπάρχει μεγαλύτερο βραβείο από την απαλή ελαφρότητα, το συμπαντικό απέναντί μου μειδίαμα , λίγο πριν μου πάρει ο ύπνος για λίγο τη συνειδητότητα !!

Και όλα αυτά γιατί τα δεν μπορώ και τα δεν θέλω τα έδιωξα από τη ζωή μου νωρίς !! Και αλάφρυνε η ψυχή μου και πέταξα παντού !!

Γιατί νωρίς κατάλαβα ότι το μόνο που σε γερνάει, είναι η ζωή που δεν ζείς, που σε αφήνει στην ίδια ηλικία πολλά κούφια κι ανούσια χρόνια !!

Καλά ταξίδια, πραγματικά και πνευματικά σε όλους !!! :hi: :hi: :hi:
Τα είπες όλα  :rockon:
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.139
Like
10.393
Πόντοι
2.606
Αλλά έρχεται ο Φρέντυ Μέρκιουρι στη γωνία και μου τραγουδάει εμπαικτικά ‘’Can everybody tell me what we are living for !!??’’, και ο Μαικλ Χάτσενς από την άλλη μου χαμογελάει ειρωνικά και με πετάνε στο καναβάτσο !!

Όμως έχω ένα σχοινί να στηριχθώ και να σηκωθώ ξανά όρθιος. Η φωτογραφία του γιού μου να μου χαμογελά  απέναντί  στο κάδρο, η φωνή του στην άλλη άκρη του τηλεφώνου, η προσδοκία ότι θα τον δω στο τέλος της εβδομάδας.

Και τότε αναθαρίζω και φουσκώνει ξανά το στήθος μου από κουράγιο και βγάζω πάλι στο κορεσμό τη γλώσσα, σαν γνήσιος ροκάς.  Οσο και να με φθείρεις, όσο και να με ρίχνεις εγώ κερατά θα σηκώνομαι.

Και θα γίνονται οι ρυτίδες στη μούρη μου παράσημα, Γιατί κάθε μια κουβαλάει αιτιολογικά  μέσα της 5-6 ιστορίες που όταν τις αναπολείς καταλαβαίνεις ότι άξιζαν το κόπο !!!

Τι κι αν κάποια πράγματα δεν θα μπορώ σε λίγο να τα κάνω !! Ούτως η άλλως τα είχα βαρεθεί !!  Είχα καλλιεργήσει άλλα από μικρός και τότε αυτά θα με κρατούν δραστήριο και ευτυχισμένο !! Με κάνουν να θέλω να γίνομαι σε αυτά κάθε μέρα καλύτερος και αυτό το ιερό παιχνίδι μου δίνει στόχο, σκοπό, ευεργετικό ιδρώτα και πόνο, και τελικά ευτυχία !!

Θέλει πολλούς τόνους ξύλο και εμπειρία στη ζωή για να καταλάβει κάποιος ότι ο πόνος κρύβει μέσα του ανακούφιση, ότι ο κόπος κρύβει μέσα του ξεκούραση ότι όταν φτάνει κάποιος στα όριά του αντιλαμβάνεται την δυαδικότητα των εννοιών. Αυτός που πρωτο έφτιαξε τον Ιανό είμαι πια βέβαιος ότι σε μια τέτοια κατάσταση ήταν.

Με βραβεύει η αναγνώριση των άλλων αλλά δεν υπάρχει μεγαλύτερο βραβείο από την απαλή ελαφρότητα, το συμπαντικό απέναντί μου μειδίαμα , λίγο πριν μου πάρει ο ύπνος για λίγο τη συνειδητότητα !!

Και όλα αυτά γιατί τα δεν μπορώ και τα δεν θέλω τα έδιωξα από τη ζωή μου νωρίς !! Και αλάφρυνε η ψυχή μου και πέταξα παντού !!

Γιατί νωρίς κατάλαβα ότι το μόνο που σε γερνάει, είναι η ζωή που δεν ζείς, που σε αφήνει στην ίδια ηλικία πολλά κούφια κι ανούσια χρόνια !!

Καλά ταξίδια, πραγματικά και πνευματικά σε όλους !!! :hi: :hi: :hi:

Ωραίο κείμενο, το νήμα επιστρέφει...
 

sithlord

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Μαρ 2012
Μηνύματα
16.593
Κριτικές
37
Like
7.037
Πόντοι
16.596
Σε κάποιους θανόντες οι ταφόπλακες θα έπρεπε να αναγράφουν:...τάδε...πέθανε στα 30, ετάφη στα 75  :headbang:
 

NICK TRIVE

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Μαρ 2014
Μηνύματα
35.479
Κριτικές
53
Like
9.307
Πόντοι
25.786
Όμως έχω ένα σχοινί να στηριχθώ και να σηκωθώ ξανά όρθιος.



Γιατί νωρίς κατάλαβα ότι το μόνο που σε γερνάει, είναι η ζωή που δεν ζείς, που σε αφήνει στην ίδια ηλικία πολλά κούφια κι ανούσια χρόνια !!

Καλά ταξίδια, πραγματικά και πνευματικά σε όλους !!! :hi: :hi: :hi:
:hi:
 

sithlord

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Μαρ 2012
Μηνύματα
16.593
Κριτικές
37
Like
7.037
Πόντοι
16.596
:tooth: :tooth: :tooth:
Δώσε πόνο να προσγειωθούμε  :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom