Νέα

Οι γιατροί είναι πονηροί...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Ανοίγω ετούτο το θέμα με κύριο ΣΤΟΧΟ να αναφέρουμε εδώ ταλαιπωρίες που έχουμε περάσει από λάθη, παραλείψεις και αστοχίες λειτουργών του Ιπποκράτη και του Ασκληπιού, για να προσέχουν και να είναι ψυλλιασμένοι οι συνάνθρωποι. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν αναφέρουμε ονόματα γιατί ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ με πονηρούς ιατρούς. Α! Ο τίτλος του νήματος είναι εμπνευσμένος από ατάκα που έχει ειπωθεί σε τηλεφωνική φάρσα.
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
1.151
Like
3.713
Πόντοι
456
Οι τύποι έχουν ένα και μόνο κίνητρο, το χρήμα. Δεν βλέπουν και δε σέβονται τίποτα, ούτε Ιπποκράτη, ούτε τον συνάνθρωπο, μόνο χρήμα χρήμα χρήμα.....δεν έχουν θεό! Επίσης είναι αισχρό το πώς αντιμετωπίζουν άλλους επαγγελματίες, εργαζόμενους και απλούς πολίτες. Στο 90% των περιπτώσεων οι "γιατρεσσες" θα πάρουν γιατρό για να ενώσουν τη περιουσία. Όποιος πετύχει "άνθρωπο" Ιατρό και με κατάρτιση, να του φιλήσει το χέρι. Δυστυχώς σε λίγα χρόνια οι νέοι γιατροί θα είναι άσχετοι, κλινικά ανεπαρκείς/άπειροι, κοινώς επικίνδυνοι και είναι κρίμα γιατί ως χώρα είχαμε παράδοση στο ιατρικό επάγγελμα. Εξαιρώ τους πολύ καλούς "παλιούς" γιατρούς, οι οποίοι στρώσανε κώλο στην Ιατρική και ακόμη σέβονται τον όρκο τους.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Συμφωνώντας γενικά με τον προλαλήσαντα, ας ξεκινήσω με μια δική μου εμπειρία.
Πριν 25+ χρόνια, κατετάγην ως κληρωτός στο ΠΒ.
Κατά τη διάρκεια της θητείας μου, είχα ένα σοβαρό ατύχημα με αποτέλεσμα να κόψω τον πρόσθιο χιαστό και να σκίσω τον έξω μηνίσκο στο ένα μου γόνατο.
Η αντιμετώπιση των ιατρών της μονάδος όταν πήγα στο ιατρείο ενός εκ των δύο μεγαλύτερων στρατοπέδων της χώρας (ΚΕΠΒ) ήταν "έλα μωρέ, μια θλάση έχεις, φύγε".
Να σημειωθεί ότι είχα αιμάτωμα σε μέγεθος πεπονιού και φυσικά δεν μπορούσα να βαδίσω (κάθε 50 μέτρα το γόνατό μου βούλιαζε, με απίστευτους πόνους).
Επειδή είχα, έτσι κι αλλιώς, άδεια, πήγα με δική μου πρωτοβουλία και επιμονή στο 401 ΓΣΝ. Όταν κατάλαβα τι απίστευτο ΚΩΛΟΧΑΝΕΙΟ είναι εκεί και πόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ είναι οι γαλονάδες ιατροί που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να πουλάνε μούρη στους πολίτες, έβαλα τη μάνα μου να με πάρει από εκεί με αναβολή και χειρουργήθηκα σε ιδιωτικό νοσοκομείο.
Έτσι, έχω ευτυχώς ΔΥΟ ΓΟΝΑΤΑ σήμερα...
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
91
Like
18.379
Πόντοι
25.036
Οι τύποι έχουν ένα και μόνο κίνητρο, το χρήμα. Δεν βλέπουν και δε σέβονται τίποτα, ούτε Ιπποκράτη, ούτε τον συνάνθρωπο, μόνο χρήμα χρήμα χρήμα.....δεν έχουν θεό! Επίσης είναι αισχρό το πώς αντιμετωπίζουν άλλους επαγγελματίες, εργαζόμενους και απλούς πολίτες. Στο 90% των περιπτώσεων οι "γιατρεσσες" θα πάρουν γιατρό για να ενώσουν τη περιουσία. Όποιος πετύχει "άνθρωπο" Ιατρό και με κατάρτιση, να του φιλήσει το χέρι. Δυστυχώς σε λίγα χρόνια οι νέοι γιατροί θα είναι άσχετοι, κλινικά ανεπαρκείς/άπειροι, κοινώς επικίνδυνοι και είναι κρίμα γιατί ως χώρα είχαμε παράδοση στο ιατρικό επάγγελμα. Εξαιρώ τους πολύ καλούς "παλιούς" γιατρούς, οι οποίοι στρώσανε κώλο στην Ιατρική και ακόμη σέβονται τον όρκο τους.
Από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι, στα νέα παιδιά, έχει και διαμάντια από πλευράς ηθικής.
Όσο περίεργο και αν σου φανεί αυτό που λέω, οι παλιοί ιατροί ήταν πιο αλήτες και ας ξέρανε καλύτερα το επάγγελμα. Αυτό όμως δεν παίζει τόσο ρόλο καθότι τα τελευταία 20 χρόνια έχουν βγει ιατρικά πρωτόκολλα για σχεδόν τα πάντα. Ακόμα και ένας μέτριος ιατρός, αν ακολουθήσει το πρωτόκολλο κατά γράμμα θα κάνει την δουλειά του σωστά. Στις εποχές προ internet, δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα. Ο ιατρός βασίζονταν στην γνώση του, άντε και στην βιβλιοθήκη του αν είχε τα κατάλληλα συγγράμματα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα παραλείψεις και λάθη... Τα νέα τα παιδιά έχουν το internet, τα πρωτόκολλα και έχουν μάθει να δουλεύουν έτσι. Βέβαια αν τύχει κάτι πολύ σπάνιο εκεί θες την εμπειρία του παλιού, όχι τόσο για σωστή διάγνωση αλλά για δοκιμές σε θεραπείες ή συμπτωματική αντιμετώπιση σπάνιων παθήσεων για τις οποίες δεν υπάρχουν ακόμα πρωτόκολλα.
Σε ότι αφορά τα ιδανικά και τη σπιτική παιδεία, θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτεροι από την γενιά μας.
Σαν τελεύταιο σχόλιο θα πω ότι μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση πως στο σήμερα, οι σωστοί νέοι είναι σωστότεροι απο εμάς μας και οι κάφροι νέοι σαφώς πιο κάφροι από ότι εμείς.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Εγώ δεν θα μπω στο debate "ποιοι είναι καλύτεροι ιατροί, οι νέοι ή οι παλαιοί".
Δεν έχει κανένα νόημα.
Εξάλλου, ο σωστός ιατρός , έχει υποχρέωση να ενημερώνεται για τις εξελίξεις, όσο μεγάλος κι αν είναι, αν θέλει να ασκεί το επάγγελμα.
Για μένα η διάκριση είναι ανάμεσα σε ανθρώπους και "σκυλιά".
Γιατί μόνο "σκυλιά" μπορώ να χαρακτηρίσω γιατρούς που ενώ βλέπουν ότι κάτι έχεις, σε διώχνουν με ένα χτύπημα στην πλάτη και με τη φράση "δεν έχεις τίποτα", απλά και μόνο επειδή ΞΕΡΟΥΝ ότι δεν έχουν να κερδίσουν κάτι από εσένα.
Είτε γιατί δεν έχεις τα φράγκα να τους πληρώσεις, είτε γιατί δεν εμπίπτεις στις ιατρικές πράξεις της ειδικότητάς τους, είτε γιατί δεν έχουν τον εξοπλισμό για την πάθησή σου (αυτό αφορά περισσότερο τους φυσιοθεραπευτές).
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.945
Κριτικές
91
Like
18.379
Πόντοι
25.036
Συμφωνώντας γενικά με τον προλαλήσαντα, ας ξεκινήσω με μια δική μου εμπειρία.
Πριν 25+ χρόνια, κατετάγην ως κληρωτός στο ΠΒ.
Κατά τη διάρκεια της θητείας μου, είχα ένα σοβαρό ατύχημα με αποτέλεσμα να κόψω τον πρόσθιο χιαστό και να σκίσω τον έξω μηνίσκο στο ένα μου γόνατο.
Η αντιμετώπιση των ιατρών της μονάδος όταν πήγα στο ιατρείο ενός εκ των δύο μεγαλύτερων στρατοπέδων της χώρας (ΚΕΠΒ) ήταν "έλα μωρέ, μια θλάση έχεις, φύγε".
Να σημειωθεί ότι είχα αιμάτωμα σε μέγεθος πεπονιού και φυσικά δεν μπορούσα να βαδίσω (κάθε 50 μέτρα το γόνατό μου βούλιαζε, με απίστευτους πόνους).
Επειδή είχα, έτσι κι αλλιώς, άδεια, πήγα με δική μου πρωτοβουλία και επιμονή στο 401 ΓΣΝ. Όταν κατάλαβα τι απίστευτο ΚΩΛΟΧΑΝΕΙΟ είναι εκεί και πόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ είναι οι γαλονάδες ιατροί που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να πουλάνε μούρη στους πολίτες, έβαλα τη μάνα μου να με πάρει από εκεί με αναβολή και χειρουργήθηκα σε ιδιωτικό νοσοκομείο.
Έτσι, έχω ευτυχώς ΔΥΟ ΓΟΝΑΤΑ σήμερα...
Μάλλον έπεσες σε άνθρωπο που δεν είχε πάρει ειδικότητα ακόμα. Ότι ειδικότητα και να πάρεις, θα περάσεις κάποια στιγμή και από το ορθοπεδικό τμήμα όπου θα σου μάθουν να ξεχωρίζεις με μιά ματιά τι είναι σοβαρό και θέλει άμεση αντιμετώπιση και τι όχι.
Σε κάθε περίπτωση όμως ένας σωστός-ικανός ιατρός, ακόμα και ανειδίκευτος, όταν έρθει ορθοπεδικό περιστατικό οπού δεν μπορεί να κάνει διάγνωση, παρπέμπει κατευθείαν σε αξονικό και μαγνήτη για να έχει την πλήρη εικόνα της βλάβης. Σε δεύτερη φάση συμβουλεύεται τον ορθοπεδικό για τα περαιτέρω.
Ή έπεσες σε τελείως μαλάκα άντρα ή έπεσες σε κανένα ΕΠΟΠ που το έπαιζε ιατρός για να περνάει η ώρα...
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Μάλλον έπεσες σε άνθρωπο που δεν είχε πάρει ειδικότητα ακόμα. Ότι ειδικότητα και να πάρεις, θα περάσεις κάποια στιγμή και από το ορθοπεδικό τμήμα όπου θα σου μάθουν να ξεχωρίζεις με μιά ματιά τι είναι σοβαρό και θέλει άμεση αντιμετώπιση και τι όχι.
Σε κάθε περίπτωση όμως ένας σωστός-ικανός ιατρός, ακόμα και ανειδίκευτος, όταν έρθει ορθοπεδικό περιστατικό οπού δεν μπορεί να κάνει διάγνωση, παρπέμπει κατευθείαν σε αξονικό και μαγνήτη για να έχει την πλήρη εικόνα της βλάβης. Σε δεύτερη φάση συμβουλεύεται τον ορθοπεδικό για τα περαιτέρω.
Ή έπεσες σε τελείως μαλάκα άντρα ή έπεσες σε κανένα ΕΠΟΠ που το έπαιζε ιατρός για να περνάει η ώρα...
Τύπε δεν υπήρχαν ΕΠΟΠ το 1997, είμαι παλιός :grin:
Επίσης, αν έχεις υπηρετήσει, θα γνωρίζεις ότι ο στρατός ενδιαφέρεται μόνο για μια ακτινογραφία θώρακος πριν και μια ακτινογραφία θώρακος μετά την απόλυση.
Και για τα εμβόλια.
Αν πάθεις κάτι άλλο ενδιάμεσα, στα παπάρια τους.
Θεωρείσαι υγιής.
Και ζωντανός.
Επίσης, αν σκοτωθείς στον στρατό, κατά 99% είναι ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ, γιατί ήσουν μακριά από το σπίτι σου ή γιατί σε παράτησε η γκόμενά σου. Δεν υπάρχει άλλη αιτία θανάτου στον ΕΣ.
Σε ότι αφορά το 401 ΓΣΝ συγκεκριμένα, το μεγαλύτερο, ίσως, στρατιωτικό νοσηλευτικό ίδρυμα της χώρας, ότι είχα ζήσει ο ίδιος το άκουσα, όταν παρουσιάστηκα μετά την αναβολή, από το στόμα Υπολοχαγού μου στη μονάδα.
"Αγόρι μου, αν είχα μείνει εκεί μέσα, τώρα θα ήμουν ανάπηρος".
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.894
Κριτικές
34
Like
14.642
Πόντοι
17.346
Αυτό όμως δεν παίζει τόσο ρόλο καθότι τα τελευταία 20 χρόνια έχουν βγει ιατρικά πρωτόκολλα για σχεδόν τα πάντα. Ακόμα και ένας μέτριος ιατρός, αν ακολουθήσει το πρωτόκολλο κατά γράμμα θα κάνει την δουλειά του σωστά.

Τα ιατρικά πρωτόκολλα δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένας γενικός μπούσουλας, οι περισσότεροι γιατροί τα ακλουθούν περισσότερο για να φυλάξουν τον κώλο τους αν κάτι πάει στραβά. Βέβαια αυτό διασφαλίζει, όπως πολύ σωστά είπες, ότι ακόμα και ο πιο άσχετος γιατρός δεν θα κάνει κάποια χοντρή μαλακία, αλλά δυστυχώς σε πολλές περιπτώσεις η τυφλή εφαρμογή τους δεν είναι και ότι καλύτερο για πολλούς ασθενείς στους οποίους θα πρέπει να υπάρχει μια πιο εξατομικευμένη προσέγγιση και θεραπεία.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Ο κάθε ασθενής είναι ιδιαίτερη περίπτωση.
Πχ, δεν έχουμε όλοι ούτε το ίδιο DNA, ούτε το ίδιο ιστορικό, ούτε την ίδια ανατομία (στις λεπτομέρειες, έτσι).
Το να επιμένει ένας γιατρός να μη σου κάνει μια εξέταση μετά από ένα ατύχημα γιατί το πρωτόκολλο και η κλινική εμπειρία του λένε πως "δε θα δείξει τίποτα", μπορεί απλά να κρύβει τη στενοκεφαλιά του ή τη βεβαιότητά του ότι από εσένα δεν έχει να κερδίσει κάτι, για την ειδικότητά του "είσαι μια χαρά".
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.178
Like
2.080
Πόντοι
456
Μεγάλη ιστορία με απλά λόγια.

Οι γιατροί υπάρχουν για να γιατρεύουν τα συμπτώματα όχι τις αιτίες. 9/10 τα προβλήματα είναι εντελώς ψυχολογικής φύσης. Μερικοί απλά λένε και παπάτζες ώστε απλά να τα κονομάνε. Απλό παράδειγμα , είναι πολύ εύκολο να πεις σε μια κοπέλα που πίνει 10 μπάφους κάθε μέρα να κόψει το φου , ακόμα ευκολότερο είναι να τη βάλεις σε ένα κλουβί του ΟΚΑΝΑ για να καθαρίσει. Το δύσκολο είναι να θεραπεύσεις κάπως τα ψυχολογικά από το πατρικό της που την έκανε μαύρη κάθε μέρα στο ξύλο.

Σε πιο απλά πράγματα , πράγματα έχουν πολύ εύκολο να γράφουν μικρά χαπακια με κάθε είδους χημικά αλλά δε σου λένε για το πώς δουλεύουν οι ορμόνες του οργανισμού ( ντοπαμίνη , σεροτονίκη κλπ ) , σου λένε να μη βγαίνεις στον ήλιο το αστέρι της ζωής που έθρεψε χιλιάδες ανθρώπους για τόσα εκατομμύρια χρόνια , σου λένε να μη κάνεις κρύο μπάνιο , δε σου λένε να ξυπνάς νωρίς.

Τα περισσότερα πρόβλημα υγείας γυρίζουν γύρω απο το πώς σκέφτεσαι , τις προσωπικές σου επιλογές κλπ πράγματα που οι " γιατροί " ούτε καν αγγίζουν. Δεν είναι καν γιατροί είναι απλά θεραπευτές συμπτωμάτων.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.234
Κριτικές
35
Like
6.059
Πόντοι
6.796
Καποιοι δημιουργουν περισσσοτερα προβληματα απο οσα λυνουν πανω στο θεμα υγειας που τους απευθυνθηκες.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
Συμφωνώντας γενικά με τον προλαλήσαντα, ας ξεκινήσω με μια δική μου εμπειρία.
Πριν 25+ χρόνια, κατετάγην ως κληρωτός στο ΠΒ.
Κατά τη διάρκεια της θητείας μου, είχα ένα σοβαρό ατύχημα με αποτέλεσμα να κόψω τον πρόσθιο χιαστό και να σκίσω τον έξω μηνίσκο στο ένα μου γόνατο.
Η αντιμετώπιση των ιατρών της μονάδος όταν πήγα στο ιατρείο ενός εκ των δύο μεγαλύτερων στρατοπέδων της χώρας (ΚΕΠΒ) ήταν "έλα μωρέ, μια θλάση έχεις, φύγε".
Να σημειωθεί ότι είχα αιμάτωμα σε μέγεθος πεπονιού και φυσικά δεν μπορούσα να βαδίσω (κάθε 50 μέτρα το γόνατό μου βούλιαζε, με απίστευτους πόνους).
Επειδή είχα, έτσι κι αλλιώς, άδεια, πήγα με δική μου πρωτοβουλία και επιμονή στο 401 ΓΣΝ. Όταν κατάλαβα τι απίστευτο ΚΩΛΟΧΑΝΕΙΟ είναι εκεί και πόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ είναι οι γαλονάδες ιατροί που το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να πουλάνε μούρη στους πολίτες, έβαλα τη μάνα μου να με πάρει από εκεί με αναβολή και χειρουργήθηκα σε ιδιωτικό νοσοκομείο.
Έτσι, έχω ευτυχώς ΔΥΟ ΓΟΝΑΤΑ σήμερα...
Αναφέρεσαι σε ειδική υποκατηγορία Ιατρών .

Τους Στρατιωτικούς Ιατρούς.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Τύπε δεν υπήρχαν ΕΠΟΠ το 1997, είμαι παλιός :grin:
Τότε αν θυμάμαι καλά ήταν ΕΠΥ , Εθελοντές Πενταετούς Υποχρέωσης η αλλιώς Επειδη Πεινάω Υπηρετώ.

Επίσης το 1998 που ήμουν εγω κάποιοι είχαν μείνει και μετά την πενταετία μόνιμοι , αυτοί λογικά θα έχουν πάρει σύνταξη τώρα η θα κοντεύουν.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Αναφέρεσαι σε ειδική υποκατηγορία Ιατρών .

Τους Στρατιωτικούς Ιατρούς.
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα, ναι.
Γενικά στο νήμα, όχι.
Ανέφερα αυτό, γιατί ήταν το πρώτο χρονικά σημαντικό θέμα υγείας που αντιμετώπισα στη ζωή μου.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα, ναι.
Γενικά στο νήμα, όχι.
Ανέφερα αυτό, γιατί ήταν το πρώτο χρονικά σημαντικό θέμα υγείας που αντιμετώπισα στη ζωή μου.
Δεν μπορείς τα όποια συμπεράσματά σου από στρατιωτικούς ιατρούς να τα γενικεύεις για όλους.
Δεν ισχύει σε καμία περίπτωση .
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Τότε αν θυμάμαι καλά ήταν ΕΠΥ , Εθελοντές Πενταετούς Υποχρέωσης η αλλιώς Επειδη Πεινάω Υπηρετώ.

Επίσης το 1998 που ήμουν εγω κάποιοι είχαν μείνει και μετά την πενταετία μόνιμοι , αυτοί λογικά θα έχουν πάρει σύνταξη τώρα η θα κοντεύουν.
Τύπε, καλά θυμάσαι.
Είχαμε Εθελοντές Πενταετούς Υπηρεσίας.
Είχαμε Εθελοντές Μόνιμης Θητείας (πάνω από πέντε χρόνια) που αν ήθελαν έκαναν καριέρα στον στρατό (λέμε τώρα).
Οι ΕΠΟΠ ήταν εφεύρεση Κωστάκη Καραμανλή.
Πολύ πιο παλιά, είχαν κατώτερους Αξκούς από ΕΠΑΝΑΚΑΤΑΤΑΞΗ, δηλαδή ΔΕΑ που μπορούσαν, αν ήθελαν να συνεχίσουν στον στρατό και έφταναν μέχρι τον βαθμό λοχαγού ή Ταγματάρχη (μετά τα είκοσι έτη).
Ήταν να τους λυπάσαι...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Δεν μπορείς τα όποια συμπεράσματά σου από στρατιωτικούς ιατρούς να τα γενικεύεις για όλους.
Δεν ισχύει σε καμία περίπτωση .
ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΚΑΜΑΡΩΤΕΣ
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΚΑΜΑΡΩΤΕΣ
Παπαριά είναι να βγάζεις συμπεράσματα από τους στρατιωτικούς ιατρούς, για όλους.

Μόνο αν θυμηθείς γεγονότα που έχουν αναφερθεί για τον .... ΤΡΟΠΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
στις πανελλαδικές .... αρκεί .
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306
Παπαριά είναι να βγάζεις συμπεράσματα από τους στρατιωτικούς ιατρούς, για όλους.

Μόνο αν θυμηθείς γεγονότα που έχουν αναφερθεί για τον .... ΤΡΟΠΟ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
στις πανελλαδικές .... αρκεί .
Παρέθεσα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΙΩΜΑΤΑ. Όχι τι μου είπαν τρίτα πρόσωπα.
Η πρώτη δόση βιωμάτων έτυχε να είναι για τους ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ιατρούς
Γενίκευσα για τους ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΎΣ; Ναι, γενίκευσα.
Δεν έχω επεκταθεί ακόμα στους πολίτες ιατρούς.
Περίμενε, αγαπητέ ΤΕΛΗ, θα έρθει και η ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.688
Like
17.810
Πόντοι
3.656
Παρέθεσα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΙΩΜΑΤΑ. Όχι τι μου είπαν τρίτα πρόσωπα.
Η πρώτη δόση βιωμάτων έτυχε να είναι για τους ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥΣ ιατρούς
Γενίκευσα για τους ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΎΣ; Ναι, γενίκευσα.
Δεν έχω επεκταθεί ακόμα στους πολίτες ιατρούς.
Περίμενε, αγαπητέ ΤΕΛΗ, θα έρθει και η ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ.
Η ένστασή μου είναι ότι όποιο συμπέρασμα έχεις από στρατιωτικούς ... ισχύει μόνο για αυτούς.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.081
Πόντοι
2.306

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom