Νέα

Ο Νέρι Καστίγιο είπε το «ναι»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα guard22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

piko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.017
Like
1.492
Πόντοι
216
Απλά ο λύμπε είχε δύο ''ιστούς''....και πράσινο και κίτρινο...αχ ρε Νέρι...ακόμα δεν πάτησες το πόδι σου Ουκρανία και ήδη σφάζονται όλοι πλήν των γαύρων...να είσαι καλά,πάντα θα είσαι στις καρδιές μας και ελπίζω να τους δείξεις τα @@@@@ σου όπως τα έδειξες σε κάποιους εδώ....και για αυτό σε βρίζουν.....γιατί τους είχες πονέσει...τώρα πώς ο θρύλος θα έχει πρόβλημα και οι ''άλλοι'' με μεταγραφές της πλάκας και ελεύθερους παίχτες από εμάς είναι καλά...δεν το καταλαβαίνω....
Neri....good luck...........

Ο Καστίγιο τα @@ του τα έχει δείξει και σε κανέναν άλλο εκτός από το Σούρερ?  :rolleyes:
Μια βασική απορία που έχω είναι η εξής: οι ομάδες της Ισπανίας οι οποίες έχουν ίσως τα καλύτερα scouting-teams παγκοσμίως, στις οποίες ταιριάζει το στυλ παιχνιδιού του Καστίγιο, οι οποίες έχουν και τα γκαφρά για να χωθούν σε μια μεταγραφή, γιατί δεν κινήθηκαν να τον αγοράσουν? Ή δεν τους κάνει λόγω "καλής διαγωγής" ή τον κοστολογούν πολύ χαμηλότερα από το ποσό που έδωσε ο Αχμέτοφ ή δεν είναι για το επίπεδό τους κλπ. κλπ. (η απορία ισχύει και για τις ομάδες άλλων πιο προηγμένων ποδοσφαιρικά χωρών από το δικό μας υπέρλαμπρο πρωτάθλημα)
Όσο για το ποιός σφάζεται... εμένα δε θα μου λείψει καθόλου το goblin.
Εγώ προσωπικά τον βρίζω για τον χαρακτήρα του.
Εδώ ποδοσφαιριστές πολλές κλάσεις παραπάνω από τον Καστίγιο είναι κύριοι (εντός και εκτός χλοοτάπητα) και δε φέρονται όπως τα χαζομαγκάκια στη γειτονιά τους... δε μπορώ να μπω στη λογική να θαυμάσω έναν τσόγλανο επειδή ξέρει καλή μπάλα.
Όσο για το πως θα είναι οι ομάδες με τις μεταγραφές τους θα το δούμε σε λίγο καιρό στις εσωτερικές και ευρωπαϊκές διοργανώσεις, βιαζόσαστε να απαξιώσετε τους άλλους και να υπερεκτιμήσετε τους δικούς σας πιστεύω. Να δούμε τι θα κάνετε φέτος με την αναβάθμιση προπονητή από τον έχω-πάντα-δικαιολογία-Σόλιντ στον Sir-Takis (sorry παίδες αλλά αυτά που γράφανε ότι "συζητάει ο Λεμονής με Μακελελέ"  προσφέρανε πολύ γέλοιο).

 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
13
Πόντοι
2.007
Η γνωμη μου για τον Καστιγιο.

Δεν πιστευω οτι ειναι ή θα γινει ποτε ενα ποδοσφαιρικο «κωλοπαιδο», με την εννοια της λατιν ιδιοσυγκρασιας (οπως πολλοι Μεξικανοι, Αργεντινοι, Κολομβιανοι ή ακομα σαν  τον Καντονα ή τον Γκαζ). Μακαρι να ηταν, αφου κατι τετοιο ειναι θεμιτο στο ποδοσφαιρο.
Αντιθετα πιστευω οτι ειναι ενα χαρακτηριστικο κακομαθημενο της συγχρονης νεο-ελληνικης κοινωνιας. Κακα-κακα τα ψεματα, εδω μαγαλωσε και διαμορφωσε στον χαρακτηρα του. Παντα ηταν το τσιρακι καποιου. Του Ζε Ελιας, εκεινου του Αργεντινου αμυντικου (που ξεχναω το ονομα του), του Τζιοβανι. Με αλλα λογια τον θεωρω «τσαμπα» μαγκα, ατομο που με προσχεδιασμενα εχτισε το image του για  ματια των οπαδων. Βγαζει κατι το ψευτικο. Αυτα τα λεω εγω βεβαια, χωρις να το ξερω το παιδι προσωπικα, μπορει να κανω και λαθος ή να ειμαι ενας πολυ κακος «ψυχολογος».  

Σαν παιχτης ειναι πολυ καλος. Θα ηταν ακομα καλυτερος  (και σαν «ανθρωπος» και σαν ποδοσφαιριστης) εαν ειχε βρεθει σε αλλη προηγμενη ποδοσφαιρικα χωρα. Φανταστητε τον Καστιγιο απο 15ετων στην Μαρτσα ή την Αρσεναλ. Για ποιον Μεσι θα μιλαγαμε σημερα??  

Ετσι, οπως ηρθαν τα πραγματα, καλα εκανε η διοικηση του ΟΣΦΠ και τον πουλησε. Τους παραδεχομαι. Φαινεται να εχουν αλλαξει καποια πραγματα (προς το καλυτερο) στο λιμανι, με την ελευση του Ιβιτς και την αναβαθμιση του Πετρου (Που ρε μεγιστε Λουβ??). Εαν ημουν φιλαθλος του Ολυμπιακου, θα ημουν αισιοδοξος (ετσι κι αλλιως θελω να πιστευω οτι ο σερ Τακης ειναι προσωρινος) :P.  

Οσο αφορα το μαλλον του Νερι, δεν νομιζω οτι θα αντεξει και πολυ στην Ουκρανια. Κριμα δηλαδη για το παιδι. Μακαρι να τον βοηθησει ο Ουγκο Σαντσες να βρει τον ποδοσφαιρικο του δρομο, γιατι λεφτα φαινεται να βρηκε απο τα κοροιδα.  Κοροιδα δεν ειναι γιατι πληρωσαν τοσα χρηματα για εναν τετοιο ποδοσφαιριστη, αλλα διοτι δεν νομιζω να μπορεσουν να τον μετα-πουλησουν σε μεγαλη ομαδα με περισσοτερα απ’ οσα ξοδεψαν. Ιδωμεν.
 

Επισκέπτης
Η γνωμη μου για τον Καστιγιο.

Δεν πιστευω οτι ειναι ή θα γινει ποτε ενα ποδοσφαιρικο «κωλοπαιδο», με την εννοια της λατιν ιδιοσυγκρασιας (οπως πολλοι Μεξικανοι, Αργεντινοι, Κολομβιανοι ή ακομα σαν  τον Καντονα ή τον Γκαζ). Μακαρι να ηταν, αφου κατι τετοιο ειναι θεμιτο στο ποδοσφαιρο.
Αντιθετα πιστευω οτι ειναι ενα χαρακτηριστικο κακομαθημενο της συγχρονης νεο-ελληνικης κοινωνιας. Κακα-κακα τα ψεματα, εδω μαγαλωσε και διαμορφωσε στον χαρακτηρα του. Παντα ηταν το τσιρακι καποιου. Του Ζε Ελιας, εκεινου του Αργεντινου αμυντικου (που ξεχναω το ονομα του), του Τζιοβανι. Με αλλα λογια τον θεωρω «τσαμπα» μαγκα, ατομο που με προσχεδιασμενα εχτισε το image του για  ματια των οπαδων. Βγαζει κατι το ψευτικο. Αυτα τα λεω εγω βεβαια, χωρις να το ξερω το παιδι προσωπικα, μπορει να κανω και λαθος ή να ειμαι ενας πολυ κακος «ψυχολογος». 

Σαν παιχτης ειναι πολυ καλος. Θα ηταν ακομα καλυτερος  (και σαν «ανθρωπος» και σαν ποδοσφαιριστης) εαν ειχε βρεθει σε αλλη προηγμενη ποδοσφαιρικα χωρα. Φανταστητε τον Καστιγιο απο 15ετων στην Μαρτσα ή την Αρσεναλ. Για ποιον Μεσι θα μιλαγαμε σημερα?? 

Ετσι, οπως ηρθαν τα πραγματα, καλα εκανε η διοικηση του ΟΣΦΠ και τον πουλησε. Τους παραδεχομαι. Φαινεται να εχουν αλλαξει καποια πραγματα (προς το καλυτερο) στο λιμανι, με την ελευση του Ιβιτς και την αναβαθμιση του Πετρου (Που ρε μεγιστε Λουβ??). Εαν ημουν φιλαθλος του Ολυμπιακου, θα ημουν αισιοδοξος (ετσι κι αλλιως θελω να πιστευω οτι ο σερ Τακης ειναι προσωρινος) :P

Οσο αφορα το μαλλον του Νερι, δεν νομιζω οτι θα αντεξει και πολυ στην Ουκρανια. Κριμα δηλαδη για το παιδι. Μακαρι να τον βοηθησει ο Ουγκο Σαντσες να βρει τον ποδοσφαιρικο του δρομο, γιατι λεφτα φαινεται να βρηκε απο τα κοροιδα.  Κοροιδα δεν ειναι γιατι πληρωσαν τοσα χρηματα για εναν τετοιο ποδοσφαιριστη, αλλα διοτι δεν νομιζω να μπορεσουν να τον μετα-πουλησουν σε μεγαλη ομαδα με περισσοτερα απ’ οσα ξοδεψαν. Ιδωμεν.
1.βερμουδες λεγοταν το παλτο....
2.τον εδιωξε η μαντσεστερ καποτε...(πριν ερθει στον οσφπ)
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Καλα εκανε και τον πουλησε ο Ολυμπιακος! Δεν πιστευω σε αναντικαταστατους παικτες! Χαρηκα που πηγε στην Σαχταρ γιατι το Ντανιετσκ ειναι ανατολικα του ποταμου Ντνιεπρ , στη Ρωσικη ζωνη της Ουκρανιας! Σαχταρ ειμαι στην Ουκρανια  ;)
 

cosyle

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
242
Like
0
Πόντοι
1
atoma opos neri kastigio mono se tetia forum axizei na ginontai topic opos to bourdela.com
neri neri ante gamisou neri sto kalo k psofos poustara
εδω φαινεται το επιπεδο των κομπλεξικων κτλ
θαυμαστε τον τυπακο που εκανε ειδικα εγγραφη για να μπει και να βρισει εναν ποδοσφαιριστη. Φαινεται οσα γιναν στο Λαυριο δεν αλλαξανε τα μυαλα κανενος στην Ελλαδαρα μας
 

APSOGOS

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2006
Μηνύματα
122
Like
0
Πόντοι
1
φίλε μου οι μεγάλες ομάδες αν όντως ο Νερι είναι αυτό που είναι και δεν αντί λέγω ότι δεν ξέρει μπάλα τους κρατάνε αυτούς τους παίκτες και δεν τους πουλάνε όμως οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να είναι και καλοί χαρακτήρες ο Νέρι είναι ένα κολόπαιδο του κερατά απλά εσείς σαν επιστήμονες τέτοιους θέλετε δεν σας ενδιαφέρει αυτό που λέγετε ποδόσφαιρο.

δηλαδη για να καταλαβω....
η mutd που πουλησε τον μπεκαμ ειναι κατι σαν το αιγαλεω???
η μιλαν που πουλησε τον σεφτσενκο κατι σαν τον ιωνικο?????
και η λυον που πουλαει αβερτα σαν τον ακρατητο????
σηνελθετε ρε σεις!!!!
 

APSOGOS

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2006
Μηνύματα
122
Like
0
Πόντοι
1
1.βερμουδες λεγοταν το παλτο....
2.τον εδιωξε η μαντσεστερ καποτε...(πριν ερθει στον οσφπ)

Για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους.
ΔΕΝ τον εδιωξ η μαντσεστερ αλλα δεν του δοθηκε αδεια εργασιας (λογω μη συμετοχης του σε εθνικη ομαδα)
 

Επισκέπτης
Για να βαζουμε τα πραγματα στην θεση τους.
ΔΕΝ τον εδιωξ η μαντσεστερ αλλα δεν του δοθηκε αδεια εργασιας (λογω μη συμετοχης του σε εθνικη ομαδα)
αυτο συμβαινει σε παιχτες ανω τον 18 ετων στην αγγλια....οχι οταν τον ειχαν παρει....που ηταν κατα πολυ μικροτερος...
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Ο Καστίγιο τα @@ του τα έχει δείξει και σε κανέναν άλλο εκτός από το Σούρερ?   :rolleyes:
Αν θυμάμαι καλά σε 1 τελικό κυπέλλου που πέρασε όλη την ομάδα....τα έδειξε πρόσφατα στο Κόπα Αμέρικα και τα είχε δείξει και στο Τσάμπιονς Λίγκ....ξέρεις τί πλήρωσαν οι Ουκρανοί?Το σλάλομ στο 1ο γκόλ μέσα στο Ντόνεσκ.....που άδειασε την μισή ομάδα αν θυμάσαι....από τότε τον ήθελαν τον Νέρι...και καλά κάναμε και τον πουλήσαμε...γιατί 16.000.000 € δεν είχε πουλήσει ποτέ ελληνική ομάδα....
Good Luck Neri...again and again......
ΥΓ---->Μπερμούδες τον έλεγαν και ήταν αρχηγός της Μπόκα Τζούνιορς....που από λίμπερο τον κάναμε στόπερ σε ευθεία.....
 

Επισκέπτης
ΥΓ---->Μπερμούδες τον έλεγαν και ήταν αρχηγός της Μπόκα Τζούνιορς....που από λίμπερο τον κάναμε στόπερ σε ευθεία.....
σωστα μπερμουδες λεγοταν το παληκαρι...εγω απλα επειδη μου θυμιζε ρουχο...τον ειπα βερμουδες...:P
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Και δεν παίζει ρόλο η ηλικία για να πάρεις άδεια εργασίας στην Αγγλία...αρκεί τα 2 τελευταία χρόνια να έχει το 75% συμμετοχών στην εθνική ομάδα της χώρας του....π.χ ο Άντερσον στην Μάντσεστερ....

 

piko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.017
Like
1.492
Πόντοι
216
Αν θυμάμαι καλά σε 1 τελικό κυπέλλου που πέρασε όλη την ομάδα....τα έδειξε πρόσφατα στο Κόπα Αμέρικα και τα είχε δείξει και στο Τσάμπιονς Λίγκ....ξέρεις τί πλήρωσαν οι Ουκρανοί?Το σλάλομ στο 1ο γκόλ μέσα στο Ντόνεσκ.....που άδειασε την μισή ομάδα αν θυμάσαι....από τότε τον ήθελαν τον Νέρι...και καλά κάναμε και τον πουλήσαμε...γιατί 16.000.000 € δεν είχε πουλήσει ποτέ ελληνική ομάδα....

Εγώ θα συνεχίσω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου (ας με συγχωρήσουν οι ευσεβείς του site), η αναφορά μου στα κουρκουμπίνια του Καστίγιο ήταν και συνεχίζει να είναι για τον προβληματικό χαρακτήρα του, μετά το επεισόδιο με το Σούρερ να θυμίσω και το επεισόδιο με τον Τουρέ? κλπ. κλπ. κλπ.
Για την ποδοσφαιρική αξία του έγραψα και παραπάνω, αναμένω να την επιβεβαιώσει και σε άλλους ευρωπαϊκούς αγώνες, όπου υπάρχουν πιο σκληρές και σφιχτές άμυνες από ομάδες ακόμα και του Copa America, να υπενθυμίσω ότι απέναντι στην Αργεντινή που έχει γερή άμυνα οι εφημερίδες γράφανε "μέτριος ο Καστίγιο", "δε φάνηκε ο Καστίγιο" κλπ. (ξαναλέω για να μην σκαλώσει κανένας, ότι τον θεωρώ καλό παίκτη με αρκετά ποδοσφαιρικά πλεονεκτήματα και μερικά ποδοσφαιρικά μειονεκτήματα).
Αν κάνω λάθος για τα ευρωπαϊκά κατορθώματα του Καστίγιο ας με διορθώσει κάποιος, αλλά θα προτιμούσα επιχείρημα του τύπου "έπαιξε στους τάδε δύσκολους αγώνες και έβαλε και τόσα γκολ, έδωσε και τόσες ασίστ" από το "έπαιξε 3 αγώνες και έβαλε 1 γκολ κάνοντας ρόμπα τον Αγνωστόπουλο της Τσερνομόρετς" (πχ. λέμε)
Το τι πλήρωσε ο Αχμέτοφ και γιατί το πλήρωσε είναι άλλο ζήτημα (και εκεί έχω κάποιες ενστάσεις αλλά μην κουράζω και εσάς και εμέ με κατεβατά), απλά θα επαναλάβω το ερώτημά μου "οι άλλες καλές-μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες που ήταν όταν ο Σόκρατες-Κρόκους-Ιντραλότους άπλωσε το πανέρι-με-το-Νέρι?" (ίσως για αυτές να μην έφτανε ένα σλάλομ στο Ντόνεσκ και μια πολύ καλή παρουσία στο Copa America για να επενδύσουν χρήματα πάνω του - για την απόδοση απέναντι σε ομάδες όπως Αιγάλεω και Ιωνικός ούτε λόγο δεν κάνω, γιατί αν το αναφέρεις ως κριτήριο σε ξένους σκάουτερ θα γελάνε μέχρι λιποθυμίας)
Θα ξαναπώ λοιπόν ότι ο Ολυμπιακός βγήκε υπέρκερδισμένος βάζοντας πολλά ευρουδάκια στο ταμείο του, πουλώντας κάποιον που δεν αξίζει τόσα χρήματα (κατά τη δική μου κρίση) και ξεφορτώθηκε έναν πολύ κακό χαρακτήρα από την ομάδα, που πιθανότατα θα συνέχιζε να δημιουργεί προβλήματα (πάλι κατά τη δική μου κρίση).
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.594
Κριτικές
1
Like
126
Πόντοι
16
Εγώ θα συνεχίσω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου (ας με συγχωρήσουν οι ευσεβείς του site), η αναφορά μου στα κουρκουμπίνια του Καστίγιο ήταν και συνεχίζει να είναι για τον προβληματικό χαρακτήρα του, μετά το επεισόδιο με το Σούρερ να θυμίσω και το επεισόδιο με τον Τουρέ? κλπ. κλπ. κλπ.
Για την ποδοσφαιρική αξία του έγραψα και παραπάνω, αναμένω να την επιβεβαιώσει και σε άλλους ευρωπαϊκούς αγώνες, όπου υπάρχουν πιο σκληρές και σφιχτές άμυνες από ομάδες ακόμα και του Copa America, να υπενθυμίσω ότι απέναντι στην Αργεντινή που έχει γερή άμυνα οι εφημερίδες γράφανε "μέτριος ο Καστίγιο", "δε φάνηκε ο Καστίγιο" κλπ. (ξαναλέω για να μην σκαλώσει κανένας, ότι τον θεωρώ καλό παίκτη με αρκετά ποδοσφαιρικά πλεονεκτήματα και μερικά ποδοσφαιρικά μειονεκτήματα).
Αν κάνω λάθος για τα ευρωπαϊκά κατορθώματα του Καστίγιο ας με διορθώσει κάποιος, αλλά θα προτιμούσα επιχείρημα του τύπου "έπαιξε στους τάδε δύσκολους αγώνες και έβαλε και τόσα γκολ, έδωσε και τόσες ασίστ" από το "έπαιξε 3 αγώνες και έβαλε 1 γκολ κάνοντας ρόμπα τον Αγνωστόπουλο της Τσερνομόρετς" (πχ. λέμε)
Το τι πλήρωσε ο Αχμέτοφ και γιατί το πλήρωσε είναι άλλο ζήτημα (και εκεί έχω κάποιες ενστάσεις αλλά μην κουράζω και εσάς και εμέ με κατεβατά), απλά θα επαναλάβω το ερώτημά μου "οι άλλες καλές-μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες που ήταν όταν ο Σόκρατες-Κρόκους-Ιντραλότους άπλωσε το πανέρι-με-το-Νέρι?" (ίσως για αυτές να μην έφτανε ένα σλάλομ στο Ντόνεσκ και μια πολύ καλή παρουσία στο Copa America για να επενδύσουν χρήματα πάνω του - για την απόδοση απέναντι σε ομάδες όπως Αιγάλεω και Ιωνικός ούτε λόγο δεν κάνω, γιατί αν το αναφέρεις ως κριτήριο σε ξένους σκάουτερ θα γελάνε μέχρι λιποθυμίας)
Θα ξαναπώ λοιπόν ότι ο Ολυμπιακός βγήκε υπέρκερδισμένος βάζοντας πολλά ευρουδάκια στο ταμείο του, πουλώντας κάποιον που δεν αξίζει τόσα χρήματα (κατά τη δική μου κρίση) και ξεφορτώθηκε έναν πολύ κακό χαρακτήρα από την ομάδα, που πιθανότατα θα συνέχιζε να δημιουργεί προβλήματα (πάλι κατά τη δική μου κρίση).
Και εγω πιστευω οτι εκανε κολπο γκροσο ο ολυμπιακος που τον πουλησε.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Πολυ σωστος ο pikos..Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ...
Η πωληση αυτη,πρεπει να γραφτει με χρυσα γραμματα στο παλμαρε των πεπραγμενων της “Εποχης Κοκκαλη”..
Υ.Γ..Θυμηθειτε οτι ο Νερι θα φυγει νυχτα απο το Ντονετσκ..Αλλωστε τα λεφτα που κονομησε και ο ιδιος,φτανουν για να ζησουν και τα εγγονια του..
 

DUGUJAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Απρ 2006
Μηνύματα
280
Like
3
Πόντοι
1
Μαγκας μεγαλος ο Κοκκαλης που τον πουλησε...Με 15 εκατομμυρια ευρω και με σωστο σκαουτινγκ παιρνεις τουλαχιστον 5 20χρονους Καστιγιο απο Λατινικη Αμερικη...Το θεμα που πρεπει να απασχολει τους γαυρους δεν ειναι αν εκανε καλα που τον πουλησε,αλλα αν θα επενδυσει τα χρηματα η θα τα παντελονιασει ο Κοκκαλης...Εγω πιστευω οτι θα κανει αλλες 2 μεταγραφες με 7-8 εκ ευρω συνολο και τα υπολοιπα θα μπουνε στην τσεπη του...Θα παρει και τα φραγκα απο τους ομιλους του champions league,ποιος τον πιανει τον Κοκκαλη...
Τοσα κερδη μεσα σε ενα τριμηνο,ουτε απο την Ιντρακομ ουτε απο την κατασκοπεια εβγαλε ποτε στη ζωη του  :sunglasses:
Οσο για τους Ουκρανους,οπως πολυ σωστα ελεχθη,δεν κοιτανε τα ποσα...Δεν εχουν τι να το κανουν τοσο μαυρο χρημα...
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Μάγκας ο Κόκκαλης και κότσος ο Παστίγιος?

Μάγκεsh, δεν ξέρω για εσάς αλλά αν εγώ κοιταζόμουν στον καθρέφτη και έβλεπα την φάτσα του Καστίγιου με το ένα φρύδι σαν σκιά πάνω από τα μάτιά μου και ένα πρωινό ένας Ούγκο Σάντζεζ πάντσο βίλλα κατάφερνε σε ένα ματς να μου βρει θέση(ενώ στον αιώνιο έφηβο ακόμα τρίβουν) και ως εκ τούτου ερχόταν ο ξεπλένης ο Αχμέτοφ με το λίαρ και έξι μύρια  στην τσέπη του να μου δώσει καθώς πετούσαμε για ουκρανία και αφού προσγειωνόμασταν, άνοιγε η πόρτα και έβλεπα ένα στρατό από ξανθές δίμετρες laser eyed νικίτες, λάουρες, νάντιες, νικολέτες κλπ κλπ γύρω από την λαμποργκίνί μου, δεν θα ένιωθα και τόσο άσχημα.

Το ιδανικό θα ήταν: αφού ταχτοποιηθώ στην βίλλά μου και κάνω τα κουμάντά μου στο Κίεβο και το Ντόνιετσκ(να βρω τους μαφιόζους, τους νύχτες, τους έτσι κλπ), να κληρωθώ με ΑΕΚ, στο ΟΑΚΑ να αρχίσω τα καστιγίστικα σε κανά ζήκο, ενσαλίβα, να μου σπάσουν τα πόδια και να μην ξαναπαίξω μπάλα ποτέ! 700.000 σε κλειστό για το μούλικο που σκάρωσε στην ψώλα την δικιά μας, 100.000 σε αυτήν να πά να γαμ...  και θα άαααραααζαααα. Τέρμα όλα, πάρτυ κάθε μέρα, βασιλιάς της Ουκρανίας κλπ κλπ.
Πραγματικά με το που μπήκε στο Λίαρ πρέπει να έριξε μια μαύρη πέτρα ναααααα πίσω του ο Χαστίγιος.

Και άσε εδώ να ασχολούνται με τον λύκο, την κόμπρα, τον Ρίμπο, τον Κάρα, τον Σάλπι, τον ρέμο, τον ορφανό, τον γκαγκάτση, τον πολύδωρα, την σάσα μπάστα.
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Μάγκας ο Κόκκαλης και κότσος ο Παστίγιος?

Μάγκεsh, δεν ξέρω για εσάς αλλά αν εγώ κοιταζόμουν στον καθρέφτη και έβλεπα την φάτσα του Καστίγιου με το ένα φρύδι σαν σκιά πάνω από τα μάτιά μου και ένα πρωινό ένας Ούγκο Σάντζεζ πάντσο βίλλα κατάφερνε σε ένα ματς να μου βρει θέση(ενώ στον αιώνιο έφηβο ακόμα τρίβουν) και ως εκ τούτου ερχόταν ο ξεπλένης ο Αχμέτοφ με το λίαρ και έξι μύρια  στην τσέπη του να μου δώσει καθώς πετούσαμε για ουκρανία και αφού προσγειωνόμασταν, άνοιγε η πόρτα και έβλεπα ένα στρατό από ξανθές δίμετρες laser eyed νικίτες, λάουρες, νάντιες, νικολέτες κλπ κλπ γύρω από την λαμποργκίνί μου, δεν θα ένιωθα και τόσο άσχημα.

Το ιδανικό θα ήταν: αφού ταχτοποιηθώ στην βίλλά μου και κάνω τα κουμάντά μου στο Κίεβο και το Ντόνιετσκ(να βρω τους μαφιόζους, τους νύχτες, τους έτσι κλπ), να κληρωθώ με ΑΕΚ, στο ΟΑΚΑ να αρχίσω τα καστιγίστικα σε κανά ζήκο, ενσαλίβα, να μου σπάσουν τα πόδια και να μην ξαναπαίξω μπάλα ποτέ! 700.000 σε κλειστό για το μούλικο που σκάρωσε στην ψώλα την δικιά μας, 100.000 σε αυτήν να πά να γαμ...  και θα άαααραααζαααα. Τέρμα όλα, πάρτυ κάθε μέρα, βασιλιάς της Ουκρανίας κλπ κλπ.
Πραγματικά με το που μπήκε στο Λίαρ πρέπει να έριξε μια μαύρη πέτρα ναααααα πίσω του ο Χαστίγιος.

Και άσε εδώ να ασχολούνται με τον λύκο, την κόμπρα, τον Ρίμπο, τον Κάρα, τον Σάλπι, τον ρέμο, τον ορφανό, τον γκαγκάτση, τον πολύδωρα, την σάσα μπάστα.
μάλλον τα είπες όλα.....εύγε.....προς γνώση και συμμόρφωση απάντων...την καλή μια φορά την πιάνουμε....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Θα γούσταρα πολύ μια κληρωσούλα με την Σαχτάρ.Πάρα πολύ. :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel:

Πάντως πολλές εφημερίδες σήμερα (κ πολύ γαύροι χθες στα ραδιόφωνα) τα χώνουν στον Κόκκαλη που ουσιαστικά αυτός εξώθησε τον Καστίγιο στο να φύγει από τον Ολυμπιακό,ενώ ο ίδιος δεν ήθελε.Αλλά από ότι βλέπω εδώ μέσα αυτό πέρασε στα ψιλά.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
neriua5.jpg
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
οι μπανάνες που είναι?χαχαχα που κατάντησες ρε Μαστίγιο..Αφου δεν σε εστειλαν Μογγολία παλι καλα να λες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom