Νέα

Ο Νέρι Καστίγιο είπε το «ναι»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα guard22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 256
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Ψυχολογικά εκ πρώτης.Παιχτικά δεν ξέρω.Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.Έχουν περάσει ονόματα & ονόματα από την Ελλάδα κ εφυγαν εν μια νυκτί.Οπότε από χειμώνα.Βεβαια αυτό ισχύει κ για την ΑΕΚ.Το ότι ήρθαν οι Ρίμπο,Αρουαμπαμαρένα δεν σημαίνει ότι θα γίνει καλύτερη η ομάδα.Μπορεί να μην δέσουν,μπορεί να μην ταιριάξουν οι χημειες,μπορεί,μπορεί...

Αν έφευγε ο Λύμπε,ψυχολογικά θα είχα πρόβλημα,γιατί θα έχανε η ομάδα έναν παίχτη-σύμβολο-κράχτη-αγαπημένος της εξέδρας.Ειδικά πόσο μάλλον όταν μου έφυγαν Λεωνίδας-Τσιρίλο ιδιαίτερα αγαπητοί.Αν έφευγε ο Λύμπε θα υπήρχε πρόβλημα.Ετσι κ με τον Ολυμπιακό.Μετά την φυγή του Ρίμπο,η φυγή του Καστίγιο εκ πρώτης κοστίζει ψυχολογικά κ παιχτικά αν θες σε ότι αφορά τον κορμό.Το αν οι καινούριο παίχτες είναι καλοί,είναι...δεν ξέρω αν θα πιάσουν.

Μέχρι τότε η ψυχολογία του γαύρου οπαδού έχει πληγωθεί που του έφυγαν τα ινδάλματά του κ φαίνεται κ από τις εφημερίδες.Το ότι θα βρου ο Ολυμπιακός ,η ΑΕΚ,ο ΠΑΟ κ όλες ομάδες άλλα ινδάλματα...πάντα βρίσκουν...
ενταξει δεν εχεις αδικο αλλα οταν "εχεις ομαδα" στις πρωτες επιτυχιες ξεχνιουνται ολα.....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
βεβαια "σημαιες" μπορει ανετα να γινουν και ο Ραουλ μπραβο και ο Λεντεσμα και ο Γκαλετι.....
ισως και αυτοι που "θα"ερθουν...
 

Επισκέπτης
Οταν λες οτι θα εχουμε προβλημα τι ακριβως εννοεις??? "παιχτικα" η "ψυχολογικα" οι παιχτες που ηρθαν νομιζω οτι ειναι καλυτεροι απο αυτους που εφυγαν...
Ο Νερι μονο ειναι αναντικαταστατος...αλλα τα λεφτα ηταν πολλα ..και μπορει να αγορασουμε πολλους "γαματους"
οι παιχτες "κωλοπαιδα" δενονται με την κερκιδα...
ο ριμπο χωρις να αμφιβαλω για την αξια του "δεν θα λειψει" παιχτικα...

φίλε μου θα πω και εγώ την γνώμη μου με τον Νέρι, καλός έκανε ο Κόκαλης και τον έδωσε όσο ήταν νωρίς παίκτες αυτού του χαρακτήρα γρήγορα ξεφουσκώνουν και ιδικά όταν χάσουν την εύνοια που του δείχνουν ορισμένοι διαιτητές στο αντί αθλητικό του παίξιμο μέχρι τώρα είχε μια μεγάλη ανοχή σε αυτό ίσως λόγο του νεαρού τις ηλικίας του από την μια και από την εύνοια τις ομάδας του που είναι σκανδαλώδεις στο ελληνικό πρωτάθλημα και αυτό ήταν και τις περισσότερες φορές που το εκμεταλλευόταν και τα έκανε.
Αυτοί που θα κλαίνε τα λεφτά τους σε κάνα χρόνο είναι οι ουκρανοί όταν το παλικάρι μπει σε ένα πρωτάθλημα που θα πέφτουν κορμιά και δεν θα έχει την εύνοια που είχε εδώ,
Και το παλικάρι στην ουσία το έδιωξε ο Σωκράτης γιατί μετά θα του καθότανε εδώ σαν παλτό τώρα αν έχω δίκιο ο καιρός θα το δείξει.     
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
φίλε μου θα πω και εγώ την γνώμη μου με τον Νέρι, καλός έκανε ο Κόκαλης και τον έδωσε όσο ήταν νωρίς παίκτες αυτού του χαρακτήρα γρήγορα ξεφουσκώνουν και ιδικά όταν χάσουν την εύνοια που του δείχνουν ορισμένοι διαιτητές στο αντί αθλητικό του παίξιμο μέχρι τώρα είχε μια μεγάλη ανοχή σε αυτό ίσως λόγο του νεαρού τις ηλικίας του από την μια και από την εύνοια τις ομάδας του που είναι σκανδαλώδεις στο ελληνικό πρωτάθλημα και αυτό ήταν και τις περισσότερες φορές που το εκμεταλλευόταν και τα έκανε.
Αυτοί που θα κλαίνε τα λεφτά τους σε κάνα χρόνο είναι οι ουκρανοί όταν το παλικάρι μπει σε ένα πρωτάθλημα που θα πέφτουν κορμιά και δεν θα έχει την εύνοια που είχε εδώ,
Και το παλικάρι στην ουσία το έδιωξε ο Σωκράτης γιατί μετά θα του καθότανε εδώ σαν παλτό τώρα αν έχω δίκιο ο καιρός θα το δείξει.      
Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει μαγκες...
Ο Νερι ηρθε 15 ετων στον Ολυμπιακο
Σε δυσκολες εποχες για τον ιδιο στηριχθικε απο κοσμο(7) και κοκκαλη...
η αναπροσαρμογη απο 100.000 σε 500.000 εγινε ΜΟΝΟ απο Κοκκαλη
επαιξε στο Κοπα Αμερικα και ΕΒΓΑΛΕ ΜΑΤΙΑ...
Πουληθηκε 20εκκ Ευρω....
αυτα ειναι ΓΕΓΟΝΟΤΑ που δεν αμφισβιτουνται
η μεγαλυτερη πωληση παιχτη απο Ελληνικο Συλλογο...
και την Δευτερη παλι ο Ολυμπιακος την εχει...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Εγώ θέλω να σχολιάσω κάτι άλλο,που ως κομπλεξικός κοιτάω πιο μακριά,κ που κανείς δεν σχολίασε κ όλοι έπεσαν να κλαψουν που έφυγε ο Καστίγιο.
Αν μια ομάδα σαν την Σαχτάρ,που μέχρι πριν 3-4 χρόνια δεν ξέραμε ούτε το όνομά της, κ που προέρχεται από ένα πρωτάθλημα χαμηλών,ομολογουμένως,δυνατοτήτων,μπορεί κ χαλάει 30 εκ. Ευρώ για μια κ μόνη μεταγραφή,ενός παίχτη που θα τον ήθελαν ομολογουμένως κ πολλοί από τους μεγάλους συλλόγους της Δύσης,που πας ορέ Καραμήτρο(Ελλαδίτσα);
που πας να παίξεις C.L.;
Αν η άσημη Σαχταρ κάνει τέτοιες μεταγραφές που πάμε εμείς ορέ; :think: :think: :think:

Για κανά μπάσκετ κ μέχρι εκεί είμαστε.Εμένα δεν θα με χαλάσει να βγάζουμε μόνο μια ομάδα C.L. & μάλιστα από τα προκριματικά.Δεν είμαστε για κάτι παραπάνω.Μέχρι κ οι Ουκρανοί μας ξεπέρασαν.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ θέλω να σχολιάσω κάτι άλλο,που ως κομπλεξικός κοιτάω πιο μακριά,κ που κανείς δεν σχολίασε κ όλοι έπεσαν να κλαψουν που έφυγε ο Καστίγιο.
Αν μια ομάδα σαν την Σαχτάρ,που μέχρι πριν 3-4 χρόνια δεν ξέραμε ούτε το όνομά της, κ που προέρχεται από ένα πρωτάθλημα χαμηλών,ομολογουμένως,δυνατοτήτων,μπορεί κ χαλάει 30 εκ. Ευρώ για μια κ μόνη μεταγραφή,ενός παίχτη που θα τον ήθελαν ομολογουμένως κ πολλοί από τους μεγάλους συλλόγους της Δύσης,που πας ορέ Καραμήτρο(Ελλαδίτσα);
που πας να παίξεις C.L.;
Αν η άσημη Σαχταρ κάνει τέτοιες μεταγραφές που πάμε εμείς ορέ; :think: :think: :think:

Για κανά μπάσκετ κ μέχρι εκεί είμαστε.Εμένα δεν θα με χαλάσει να βγάζουμε μόνο μια ομάδα C.L. & μάλιστα από τα προκριματικά.Δεν είμαστε για κάτι παραπάνω.Μέχρι κ οι Ουκρανοί μας ξεπέρασαν.
συμφωνω
 

APSOGOS

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2006
Μηνύματα
122
Like
0
Πόντοι
1
Για να τελειώνω με το κωλόπαιδο γράφω τα εξής:

-Κωλόπαιδο από τα λίγα
-Ποδοσφαιρικό ταλέντο,από τα λίγα
-Το ότι έπρεπε να πάει σε καλύτερο πρωτάθλημα,έπρεπε.Στην Σαχτάρ δεν θα έχει τη δυνατότητα να δείξει την αξία του.
-Το ότι θα έχετε πρόβλημα του χρόνου οι γαύροι...θα έχετε.Σας έφυγαν τα 2 μεγάλα σας ινδάλματα κ καλώς ή κακώς θα υπάρχει πρόβλημα...γιατί πιστεύετε πολύ σε αυτά.Κ οι καλές μεταγραφές δεν φτάνουν.Ειναι απλά μεταγραφές,δεν ξέρεις αν θα σου βγουν.Ομως το να σου μένει ένας παίχτης-σημαία που πιστεύεις σε αυτό(π.χ. Λύμπε στην ΑΕΚ) παίζει το ρόλο του.


Αυτά από έναν ''κομπλεξικό''.ΤΕΛΟΣ.

Απο που και ως που σημαια της ΑΕΚ ο Λυμπεροπουλος???
Σημαιες είταν κάποτε. οχι σημερα.
Μονο ο Τζολε μπορει να χαρακτηριστει σημαια.
μην τα μπερδευουμε
 

alkyon4

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
118
Like
6
Πόντοι
1
Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει μαγκες...
Ο Νερι ηρθε 15 ετων στον Ολυμπιακο
Σε δυσκολες εποχες για τον ιδιο στηριχθικε απο κοσμο(7) και κοκκαλη...
η αναπροσαρμογη απο 100.000 σε 500.000 εγινε ΜΟΝΟ απο Κοκκαλη
επαιξε στο Κοπα Αμερικα και ΕΒΓΑΛΕ ΜΑΤΙΑ...
Πουληθηκε 20εκκ Ευρω....
αυτα ειναι ΓΕΓΟΝΟΤΑ που δεν αμφισβιτουνται
η μεγαλυτερη πωληση παιχτη απο Ελληνικο Συλλογο...
και την Δευτερη παλι ο Ολυμπιακος την εχει...

Σωστό. Και μην ξεχνάμε ότι ο τελευταίος προπονηταράς ήθελε να τον διώξει ... και τον κράτησε ο κοκκαλης βασιζόμενος στο δικό του ένστικτο και μόνο.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Αν δεν θες σημαία,το παίρνω πίσω.Αλλά με τα σημερινά δεδομένα ο Λύμπε είναι ο παίχτης-σύμβολο-προσωπικότητα της ομάδας...μαζί με τον Λύμπε.

Από την ΑΕΚ 4 ήταν οι σημαίες της διαχρονικά:
-Παπαϊωάννου
-Μαύρος
-Μανωλάς
-Ντέμης
 

Επισκέπτης
Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει μαγκες...
Ο Νερι ηρθε 15 ετων στον Ολυμπιακο
Σε δυσκολες εποχες για τον ιδιο στηριχθικε απο κοσμο(7) και κοκκαλη...
η αναπροσαρμογη απο 100.000 σε 500.000 εγινε ΜΟΝΟ απο Κοκκαλη
επαιξε στο Κοπα Αμερικα και ΕΒΓΑΛΕ ΜΑΤΙΑ...
Πουληθηκε 20εκκ Ευρω....
αυτα ειναι ΓΕΓΟΝΟΤΑ που δεν αμφισβιτουνται
η μεγαλυτερη πωληση παιχτη απο Ελληνικο Συλλογο...
και την Δευτερη παλι ο Ολυμπιακος την εχει...
φίλε μου οι μεγάλες ομάδες αν όντως ο Νερι είναι αυτό που είναι και δεν αντί λέγω ότι δεν ξέρει μπάλα τους κρατάνε αυτούς τους παίκτες και δεν τους πουλάνε όμως οι μεγάλοι παίκτες πρέπει να είναι και καλοί χαρακτήρες ο Νέρι είναι ένα κολόπαιδο του κερατά απλά εσείς σαν επιστήμονες τέτοιους θέλετε δεν σας ενδιαφέρει αυτό που λέγετε ποδόσφαιρο.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
Την Παρασκευή κάναμε δύο ραντεβού, ένα το μεσημέρι και ένα το βράδυ αργά. Τελειώσαμε μετά τις 12 το βράδυ και φύγαμε πολύ χαρούμενοι από τα γραφεία. Εκείνη την ημέρα ο Ολυμπιακός είχε πει ότι θα έδινε παραπάνω λεφτά στον Νέρι από το συμβόλαιο που είχε και η ομάδα ήξερε ότι ο Νέρι ήθελε να μείνει. Γυρίσαμε σπίτι πολύ χαρούμενοι, αλλά ξέραμε πως ο Νέρι θα έχανε πάρα πολλά λεφτά".

"Το βράδυ του Σαββάτου ο κ. Ιβιτς πήρε τηλέφωνο τον Νέρι, για να τον ενημερώσει ότι ο Ολυμπιακός είχε συμφωνήσει με την Σαχτάρ. Αλλά, αν ο Νέρι ήθελε να μείνει με την αναπροσαρμογή, θα έπρεπε να τους πουλήσει το 25% για 650 χιλιάδες ευρώ. Αν δεν συμφωνούσε ο Νέρι, δεν θα γινόταν η αναπροσαρμογή. Αν θες φεύγεις, αν θες να μείνεις, να δώσεις το 25% για 650 χιλιάδες και θα πάρεις αναπροσαρμογή. Αλλιώς θα μείνεις με τα λεφτά που παίρνεις τώρα είπαν στον Νέρι. Καθαρός εκβιασμός. Η ώρα, μάλιστα, ήταν 12:30".

"Μετά πήρε και ο Πέτρος και αν λέω ψέματα, να βγει να τα πει. Πώς ο Ολυμπιακός πουλάει το 75% για 15 εκατομμύρια ευρώ και το 25% του ποδοσφαιριστή, που θεωρητικά θα ήταν ο ηγέτης, στοιχίζει 650 χιλιάδες; Και όλα αυτά τη στιγμή που ο Νέρι λόγω της αγάπης του για την ομάδα και τον κόσμο έλεγε όχι στα λεφτά της Σαχτάρ. Που ήταν πολύ περισσότερα, αλλά ήθελε να μείνει στον Ολυμπιακό. Αφηνε 12 εκατομμύρια ευρώ για να μείνει".

"Ο Νέρι πήγε να τρελαθεί, γιατί τέτοιον εκβιασμό δεν τον περίμενε κανείς. Από τη στιγμή που του είπαν ότι ήδη έχουν συμφωνήσει με τη Σαχτάρ, ο Νέρι κοιτάει μπροστά. Είναι επαγγελματίας, θα πάει αλλού. Μπορεί να είναι και άλλη ομάδα. Πάντα ο Νέρι θα είναι ευχαριστημένος με τον κόσμο του Ολυμπιακού, εμείς με τη διοίκηση θα συνεχίσουμε να είμαστε φίλοι. Κοίταξαν μόνο την πλευρά τους, όμως".

o πατερας/μανατζερ του νερι..
Υπαρχει κανενας νομος στο ποδοσφαιρο,που να λεει:“Οταν εχεις ενα παικτη με κλειστο συμβολαιο μεχρι το 2010 με 500.000 το χρονο και τον στειλεις να παιξει στο Κοπα Αμερικα...Κανει 1-2 καλα ματς...Και ακουστει το ονομα του...Και ενδιαφερθουν οι μανατζερ..Και ανεβει η τιμη του..ΠΡΕΠΕΙ να του κανεις αναπροσαρμογη στο 1.7 εκ.(τοσα ζητησε αρχικα ο Νερι)..?”
Ο Ολυμπιακος ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΜΜΙΑ υποχρεωση να τον φωναξει για αναπροσαρμογη..
Ο Κοκκαλης τον ειχε σα παιδι του και του συγχωρεσε τοσες ατασθαλιες,που αν επαιζε σε κανενα σοβαρο πρωταθλημα Αγγλιας..Ισπανιας με τις μαλακιες και τους τσαμπουκαδες που εχει κανει με συμπαικτες και αντιπαλους θα του ειχαν κοψει τη μπαλλα και θα ειχε γινει υδραυλικος..
Παρ`ολα αυτα τον φωναζει και του προτεινει αναπροσαρμογη,διπλασιαζοντας το μισθο..
Απο τις εξωφρενικες απαιτησεις που ειχε ο Νερι,αποδειχτηκε οτι η ολη κινηση Κοκκαλη ηταν μια μαλακια..
ΚΑΝΟΝΙΚΑ θα επρεπε να του πει:
“Φιλε”..εχεις υπογραψει και εισαι παικτης του Ολυμπιακου μεχρι το 2010 με 500.000 το χρονο.Τελεια και παυλα..Αλλωστε ΔΕΝ σε υποχρεωσε κανενας περυσι να υπογραψεις μεχρι το 2010 για 500.000 το χρονο..
Τωρα η κανεις τουμπεκι και μενεις με αυτα,η φερε μας 15 εκ. και πηγαινε και στην Αλασκα να παιξεις...
Οπερ και εγενετο...
Ετσι τουλαχιστον φερονται οι σοβαρες επιχειρησεις στους εργαζομενους..
Και η μεγαλυτερη μαλακια ηταν της Σαχταρ...Κωτσο την επιασε ο Σωκρατης..
Γιατι για να αποσβεσει τα λεφτα που εδωσε και να θεωρειται επιτυχημενο το DEAL για αυτην,πρεπει να παρει δυο Τσαμπιονς Ληγκ στο καπακι με MVP το Νερι, ΜΗΠΩΣ και καταφερει να τον μεταπωλησει στα ΙΔΙΑ λεφτα...
 

cosyle

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
242
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ θέλω να σχολιάσω κάτι άλλο,που ως κομπλεξικός κοιτάω πιο μακριά,κ που κανείς δεν σχολίασε κ όλοι έπεσαν να κλαψουν που έφυγε ο Καστίγιο.
Αν μια ομάδα σαν την Σαχτάρ,που μέχρι πριν 3-4 χρόνια δεν ξέραμε ούτε το όνομά της, κ που προέρχεται από ένα πρωτάθλημα χαμηλών,ομολογουμένως,δυνατοτήτων,μπορεί κ χαλάει 30 εκ. Ευρώ για μια κ μόνη μεταγραφή,ενός παίχτη που θα τον ήθελαν ομολογουμένως κ πολλοί από τους μεγάλους συλλόγους της Δύσης,που πας ορέ Καραμήτρο(Ελλαδίτσα);
που πας να παίξεις C.L.;
Αν η άσημη Σαχταρ κάνει τέτοιες μεταγραφές που πάμε εμείς ορέ; :think: :think: :think:

Για κανά μπάσκετ κ μέχρι εκεί είμαστε.Εμένα δεν θα με χαλάσει να βγάζουμε μόνο μια ομάδα C.L. & μάλιστα από τα προκριματικά.Δεν είμαστε για κάτι παραπάνω.Μέχρι κ οι Ουκρανοί μας ξεπέρασαν.

σωστα τα λες αλλα δεν νομιζω οτι και οι υπολοιπες ομαδες στην ουκρανια ξοδευουν τοσα. και απο την αλλη, το χρημα που ξοδευει ο τυπος της Σαχταρ μαλλον βρωμικο ειναι αρα προκειται για ξεπλυμα χρηματος, οπως αναφερθηκε και νωριτερα στην κουβεντα. Για παραδειγμα σημερα ανακοινωσε και τον ιλσινιο (βραζιλιανο αμυντικο που επαιζε στην βραζιλια)για 10 εκατ.
αν το παμε ετσι δηλαδη καθε χρονο ξοδευει τα διπλα και τριπλα απο τον ΟΣΦΠ και στο τελος δεν καταφερνει και πολλα περισσοτερα αφου απο τους ομιλους δεν εχει περασει ποτε. μονο κανα ουεφα ως τριτος και αυτο μεχρι εκει.
το θεμα δεν ειναι ποσα ξοδευεις, αλλα πως τα ξοδευεις.
 

trelos21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
432
Like
12
Πόντοι
1
Αν δεν θες σημαία,το παίρνω πίσω.Αλλά με τα σημερινά δεδομένα ο Λύμπε είναι ο παίχτης-σύμβολο-προσωπικότητα της ομάδας...μαζί με τον Λύμπε.

Από την ΑΕΚ 4 ήταν οι σημαίες της διαχρονικά:
-Παπαϊωάννου
-Μαύρος
-Μανωλάς
-Ντέμης


και ο Μεγαλος Νεστορας
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
εγώ μπαίνω λίγο "καθυστερημένα" στην κουβέντα σχετικά με το θέμα και απλά θέλω ν'αναφέρω 2-3 πραγματάκια.
1)άσχετα αν-όπως όλοι πιστεύουμε-ίσχύουν τα περί "ξεπλύματος βρώμικου χρήματος",δεν πρέπει να παραβλέπουμε και τα έσοδα που είχε η Σαχτάρ από πωλήσεις παιχτών της-και-φέτος.αν δεν κάνω λάθος πούλησε Marica και Matouzalem απ'όπου πήρε πολύ περισσότερα απ'όσα συζητάμε.και μην είσαστε και τόσο σίγουροι πως δεν θα τα "βγάλει"(του Καστίγιο)με μία ενδεχόμενη μελλοντική πώλησή του σε μέγάλη ομάδα.
πάντως-όπως έχω ξαναναφέρει σχετικά με το θέμα-αν και βάζελος και δεν είχα και καμία....αγωνία για την εξέλιξη,θεωρώ πως είναι "σωστή η κίνηση να τον πουλήσει τώρα(που είνια σχετικά "καυτό" όνομα)γιατί αυτά τα χρήματα δεν έχουν εισπραχθεί ποτέ από πώληση παίχτη Ελληνικής ομάδας και είναι πολύ δύσκολο να γίνει(υπενθυμίζω ξανά τις πωλήσεις Σειταρίδη/Κατσουράνη,επίσης πολύ ταλαντούχων και εξελίξιμων παιχτών σε καλή ηλικία)
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Απλά ο λύμπε είχε δύο ''ιστούς''....και πράσινο και κίτρινο...αχ ρε Νέρι...ακόμα δεν πάτησες το πόδι σου Ουκρανία και ήδη σφάζονται όλοι πλήν των γαύρων...να είσαι καλά,πάντα θα είσαι στις καρδιές μας και ελπίζω να τους δείξεις τα @@@@@ σου όπως τα έδειξες σε κάποιους εδώ....και για αυτό σε βρίζουν.....γιατί τους είχες πονέσει...τώρα πώς ο θρύλος θα έχει πρόβλημα και οι ''άλλοι'' με μεταγραφές της πλάκας και ελεύθερους παίχτες από εμάς είναι καλά...δεν το καταλαβαίνω....
Neri....good luck...........
 

Επισκέπτης
Εγώ θέλω να σχολιάσω κάτι άλλο,που ως κομπλεξικός κοιτάω πιο μακριά,κ που κανείς δεν σχολίασε κ όλοι έπεσαν να κλαψουν που έφυγε ο Καστίγιο.
Αν μια ομάδα σαν την Σαχτάρ,που μέχρι πριν 3-4 χρόνια δεν ξέραμε ούτε το όνομά της, κ που προέρχεται από ένα πρωτάθλημα χαμηλών,ομολογουμένως,δυνατοτήτων,μπορεί κ χαλάει 30 εκ. Ευρώ για μια κ μόνη μεταγραφή,ενός παίχτη που θα τον ήθελαν ομολογουμένως κ πολλοί από τους μεγάλους συλλόγους της Δύσης,που πας ορέ Καραμήτρο(Ελλαδίτσα);
που πας να παίξεις C.L.;
Αν η άσημη Σαχταρ κάνει τέτοιες μεταγραφές που πάμε εμείς ορέ; :think: :think: :think:

Για κανά μπάσκετ κ μέχρι εκεί είμαστε.Εμένα δεν θα με χαλάσει να βγάζουμε μόνο μια ομάδα C.L. & μάλιστα από τα προκριματικά.Δεν είμαστε για κάτι παραπάνω.Μέχρι κ οι Ουκρανοί μας ξεπέρασαν.

απ'τα πετρελαια...απ'τα γκαζια κ τη μαφια τα βρισκει τα λεφτα η ουκρανικη ομαδα...οταν κ αν το εκανε αυτο μια ελληνικη ομαδα κ ειδικοτερα ο ολυμπιακος θα ειχατε τρελαθει ολοι οι υπολοιποι....αν τωρα στηνετε παραγκες με το μυαλο σας...αν καναμε μεταγραφες του στυλ της σαχταρ τοτε θα λεγατε οτι χτιζουμε μεζονετες κ δν ξερω κ εγω τι αλλο....οπως τωρα που βγαινει ο καθε κακομοιρης κ λεει ξερουμε που κ πως βρισκει τα λεφτα ο κοκκαλης κ πως παιρνει τα πρωταθληματα....φαντασου σε αλλη περιπτωση....

και κατι ακομη,δεν μας εχουν ξεπερασει οι ουκρανοι...θελουν αρκετα ψωμια....προσωρινα παιζουν οι 2 πρωτες ομαδες προκριματικα....

Υ/Γ--->συμφωνω εν μερει για την αποψη σου περι λυμπε...ομως σκεψου οτι 2.5 εκ.€ για εναν παιχτη 31 χρονων δεν δινονται συχνα...οποτε αν ημουν επιχειρηματιας θα τον εδινα με κλειστα ματια...(συν οτι 2.5 απ'τη μεταγγραφη κ 1-2 απ'την τσεπη του ντεμη θα μπορουσε να παρει πολυ καλυτερο επιθετικο,κατα τη γνωμη μου παντα)!
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
όσο για τον Καστίγιο(καθαρά σαν πρόσωπο)δεν άλλαξα ποτέ την γνώμη που σχημάτισα εξαρχής πως ναι μεν ξέρει πολύ μπάλα(+ταχύτατος,με καλή τεχνική,κτλ)αλλά είναι από τα μεγαλύτερα κωλόπαιδα και κακομαθημένα που έχουν υπάρξει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια.ουσιαστικά,πιστεύω πως αν δεν τον πουλούσε σε αυτή την περίπτωση,θα υπήρχε τρομερό πρόβλημα πειθαρχίας φέτος με την πάρτη του στον Ολυμπιακό.εδώ τόσα χρόνια έκανε τόσα και τόσα,όταν ουσιαστικά το μοναδικό "όπλο" του ήταν η αδυναμία της εξέδρας και του Κόκκαλη προς αυτών και η "εύνοια" Ριβάλντο/Ζιοβάνι.κατά τ'άλλα,δεν πιστεύω πως δεν θα περιμένανε πολύ περισσότερα-καθαρά αγωνιστικά-απ'αυτόν οι Ολυμπιακοί,τόσα χρόνια
 

scientist

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2007
Μηνύματα
67
Like
2
Πόντοι
0
Εγώ θέλω να σχολιάσω κάτι άλλο,που ως κομπλεξικός κοιτάω πιο μακριά,κ που κανείς δεν σχολίασε κ όλοι έπεσαν να κλαψουν που έφυγε ο Καστίγιο.
Αν μια ομάδα σαν την Σαχτάρ,που μέχρι πριν 3-4 χρόνια δεν ξέραμε ούτε το όνομά της, κ που προέρχεται από ένα πρωτάθλημα χαμηλών,ομολογουμένως,δυνατοτήτων,μπορεί κ χαλάει 30 εκ. Ευρώ για μια κ μόνη μεταγραφή,ενός παίχτη που θα τον ήθελαν ομολογουμένως κ πολλοί από τους μεγάλους συλλόγους της Δύσης,που πας ορέ Καραμήτρο(Ελλαδίτσα);
που πας να παίξεις C.L.;
Αν η άσημη Σαχταρ κάνει τέτοιες μεταγραφές που πάμε εμείς ορέ; :think: :think: :think:

Για κανά μπάσκετ κ μέχρι εκεί είμαστε.Εμένα δεν θα με χαλάσει να βγάζουμε μόνο μια ομάδα C.L. & μάλιστα από τα προκριματικά.Δεν είμαστε για κάτι παραπάνω.Μέχρι κ οι Ουκρανοί μας ξεπέρασαν.


Απλά σκεφτείτε το λιγάκι ρε παιδιά:
Εϊναι μαύρο χρήμα (πέρα από πετρέλαιο και φυσικό αέριο και, και, και...είναι και οι Ουκρανές!!! Μη τις ξεχνάμε τις κοπέλες)
Άρα το χρήμα που δίνουμε στις Ουκρανές πηγαίνει στις μεταγραφές.
Άρα εμείς πληρώνουμε τις μεταγραφές.
Κάνοντας μια υπόθεση εργασίας οτι όλοι μας δίνουμε λεφτά στις Ουκρανές, συμπεραίνουμε οτι και οι βάζελοι (για τους άλλους δεν αναφέρομαστε, είναι άνευ σημασίας... :dancing:), πληρώνουν για τις μεταγραφές.
Άρα, τελικά και οι βάζελοι δίνουν λεφτά στον Κόκκαλη τον αρχηγό... :rockon: :rockon: :rockon: :think: :think: :think: :jerking: :jerking: :jerking:

ΥΓ. Είδες τα πολλά πτυχία τι κάνουν τελικά...Μήπως με αποβλάκωσαν τελείως... :think:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
144
Πόντοι
16
όσο για τον Καστίγιο(καθαρά σαν πρόσωπο)δεν άλλαξα ποτέ την γνώμη που σχημάτισα εξαρχής πως ναι μεν ξέρει πολύ μπάλα(+ταχύτατος,με καλή τεχνική,κτλ)αλλά είναι από τα μεγαλύτερα κωλόπαιδα και κακομαθημένα που έχουν υπάρξει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια.ουσιαστικά,πιστεύω πως αν δεν τον πουλούσε σε αυτή την περίπτωση,θα υπήρχε τρομερό πρόβλημα πειθαρχίας φέτος με την πάρτη του στον Ολυμπιακό.εδώ τόσα χρόνια έκανε τόσα και τόσα,όταν ουσιαστικά το μοναδικό "όπλο" του ήταν η αδυναμία της εξέδρας και του Κόκκαλη προς αυτών και η "εύνοια" Ριβάλντο/Ζιοβάνι.κατά τ'άλλα,δεν πιστεύω πως δεν θα περιμένανε πολύ περισσότερα-καθαρά αγωνιστικά-απ'αυτόν οι Ολυμπιακοί,τόσα χρόνια
+1000
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom