Νέα

Ο χιονιάς της χρονιάς 2022 !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Y13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 78K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Προβλέψεις για τον επερχόμενο χιονιά του Μαρτίου


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    29
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
παλι καλα που δεν ειπε ρωτηστε τον ερντογαν :2funny:
Πιο χαζό αρθρο δεν εχω ξαναδιαβασει.

Δεν ανηκει στην ευθυνη του κρατους, εννοει ανηκει στην Περιφερεια Αττικης.

Αυτος που εγραψε αυτες τις μαλακιες το σκεφθηκε πολυ?
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.441
Κριτικές
36
Like
38.001
Πόντοι
18.565
Τι να στεκει νομικα? Οχι βεβαια. Ποιος μιλησε για νομικα?
"Μητσοτακης εδω, τον Διευθυνοντα Συμβουλο".
"Καλησπερα Προεδρε"
"Λοιπον, 2 χιλιαρικα θα δωσεις σε καθε εγκλωβισμενο αυτοκινητο, δεν φανταζομαι να εχεις αντιρρηση"
"Ό,τι πεις Προεδρε"
Απο οτι εχω ακουσει θα αποζημειωθει 2000 το καθε αυτοκινητο. Αν ηταν ταξι, τα λεφτα ποιος θα τα παρει; Ο ταριφας; Ο πελατης θα μπορει να κινηθει νομικα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Απο οτι εχω ακουσει θα αποζημειωθει 2000 το καθε αυτοκινητο. Αν ηταν ταξι, τα λεφτα ποιος θα τα παρει; Ο ταριφας; Ο πελατης θα μπορει να κινηθει νομικα;


Εγώ δε κατάλαβα. Πώς προέκυψε το διχίλιαρο; Γιατί 2 και όχι 10 χιλιάρικα; Έκανε παζάρια ο Κούλης στο τηλέφωνο;


sano.jpg
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Απο οτι εχω ακουσει θα αποζημειωθει 2000 το καθε αυτοκινητο. Αν ηταν ταξι, τα λεφτα ποιος θα τα παρει; Ο ταριφας; Ο πελατης θα μπορει να κινηθει νομικα;
Προφανως (υποθετω, δεν το γνωριζω) τα παιρνει οποιος εχει στην κατοχη του το χαρτακι των διοδιων
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.441
Κριτικές
36
Like
38.001
Πόντοι
18.565
Εγώ δε κατάλαβα. Πώς προέκυψε το διχίλιαρο; Γιατί 2 και όχι 10 χιλιάρικα; Έκανε παζάρια ο Κούλης στο τηλέφωνο;


sano.jpg
Αυτο δεν καταλαβα και εγω. Με τι κριτηρια οριστηκε το διχιλιαρο; Αν ο αλλος ταξιδευε σε ενα επαγγελματικο ταξιδι και εχασε την πτηση πχ. και ας πουμε μια συμφωνια 50000 ευρω, θα παρει τα ιδια με αυτον που το σπιτι του ηταν διπλα στην Αττικη οδο και πηγε το βραδι και κοιμηθηκε σπιτι του;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Αυτο δεν καταλαβα και εγω. Με τι κριτηρια οριστηκε το διχιλιαρο; Αν ο αλλος ταξιδευε σε ενα επαγγελματικο ταξιδι και εχασε την πτηση πχ. και ας πουμε μια συμφωνια 50000 ευρω, θα παρει τα ιδια με αυτον που το σπιτι του ηταν διπλα στην Αττικη οδο και πηγε το βραδι και κοιμηθηκε σπιτι του;
Αυτο το ποσό δινει απο μονη της η Αττικη Οδός. Τωρα, αν εσυ θεωρεις οτι ζημιωθηκες κατι παραπανω, εκει ειναι τα δικαστηρια να τα διεκδικησεις
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.474
Κριτικές
1
Like
6.158
Πόντοι
2.356
Απο οτι εχω ακουσει θα αποζημειωθει 2000 το καθε αυτοκινητο. Αν ηταν ταξι, τα λεφτα ποιος θα τα παρει; Ο ταριφας; Ο πελατης θα μπορει να κινηθει νομικα;
Φυσικά και οι 2. Καρδιοπαθής πήγε να πεθάνει μέσα στο ταξί και το ταξίμετρο έγραφε €350.

Θα τους γαμήσουμε τα πρέκια στο δικαστήριο.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.441
Κριτικές
36
Like
38.001
Πόντοι
18.565
Αυτο το ποσό δινει απο μονη της η Αττικη Οδός. Τωρα, αν εσυ θεωρεις οτι ζημιωθηκες κατι παραπανω, εκει ειναι τα δικαστηρια να τα διεκδικησεις
Αρα, να υποθεσω οτι το διχιλιαρο θα δωθει χωρις να υπαρξει καποια υπογραφη οτι παραιτεισαι απο οποιαδηποτε αλλη αξιωση. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η ανακοινωση του διχιλιαρου ηταν πολυ βιαστικη εφοσον δεν ανακοινωνθηκαν και καποιες λεπτομερειες. Επρεπε να ανακοινωθει οτι οι παθοντες θα αποζημειωθουν χωρις να ανακοινωθει το διχιλιαρο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.807
Πόντοι
21.896
Σοβαρευτείτε
Δύο χιλιάδες είναι ένα καλό ποσό
Όλα τα άλλα είναι αηδιες
Καμια άλλη ευρωπαϊκή κυβέρνηση δεν έχει τέτοια γενναιόδωρια όπως είπε ο Καραμανλής υπουργός μεταφορών

Να τα λέμε ολα :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Αρα, να υποθεσω οτι το διχιλιαρο θα δωθει χωρις να υπαρξει καποια υπογραφη οτι παραιτεισαι απο οποιαδηποτε αλλη αξιωση. Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η ανακοινωση του διχιλιαρου ηταν πολυ βιαστικη εφοσον δεν ανακοινωνθηκαν και καποιες λεπτομερειες. Επρεπε να ανακοινωθει οτι οι παθοντες θα αποζημειωθουν χωρις να ανακοινωθει το διχιλιαρο.
Αν τεθει ως προϋπόθεση να παραιτηθεις απο καθε αλλη αξιωση, θα προκειται περι αισχους και δεν νομιζω να χυθει η καρδαρα με το γαλα μετα την ανακοινωση αυτη που ηταν πολυ θετικη
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Αυτο το ποσό δινει απο μονη της η Αττικη Οδός. Τωρα, αν εσυ θεωρεις οτι ζημιωθηκες κατι παραπανω, εκει ειναι τα δικαστηρια να τα διεκδικησεις

Α τόσα δίνει από μόνη της η Αττική Οδός; Γιατί εγώ από το πρωί στα ΜΜΕ κατάλαβα ότι ο Κούλης μπήκε μπροστά και καθάρισε για πάρτη όσων εγκλωβίστηκαν.

Δε θα μου έκανε εντύπωση τελικά να κάνει και χάρη στην εταιρεία αφού το ποσό αυτό είναι ταβάνι και το παίρνεις υπό προυποθέσεις (αλλιώς θα πλάκώσουν και οι γύφτοι).
 
Τελευταία τροποποίηση:

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.474
Κριτικές
1
Like
6.158
Πόντοι
2.356
Αν τεθει ως προϋπόθεση να παραιτηθεις απο καθε αλλη αξιωση, θα προκειται περι αισχους και δεν νομιζω να χυθει η καρδαρα με το γαλα μετα την ανακοινωση αυτη που ηταν πολυ θετικη
Σιγά μην τεθεί θέμα παραίτησης, ρε τύπε.

Αυτό δε θα ήταν απλά αυτογκόλ. Θα ήταν για να βουτήξουμε από την Ακρόπολη. :confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.807
Πόντοι
21.896
Αν τεθει ως προϋπόθεση να παραιτηθεις απο καθε αλλη αξιωση, θα προκειται περι αισχους και δεν νομιζω να χυθει η καρδαρα με το γαλα μετα την ανακοινωση αυτη που ηταν πολυ θετικη
Να ρωτήσω κάτι
Από δικαστήρια είσαι μπαρουτοκαπνισμενος....πιστεύεις ότι κάποιος πχ που γυρνάει από δουλειά όπως το 90% αυτών που εγκλωβίστηκαν θα έπαιρναν σε αγωγή παρσπανω από δύο χιλιάδες ευρώ;;;; Με τίποτα
Επίσης παράβολα δικηγόροι αναβολές για αγωγή καμία τριετία .εφετείο αλλά δύο χρόνια.
Αρα τσεπωνουμε το διχιλιαει κ δε λέμε γκιχ
 
Τελευταία τροποποίηση:

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.474
Κριτικές
1
Like
6.158
Πόντοι
2.356

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Να ρωτήσω κάτι
Από δικαστήρια είσαι μπαρουτοκαπνισμενος....πιστεύεις ότι κάποιος οχ που γυρνάει από δουλειά όπως το 90% αυτών που εγκλωβίστηκαν θα έπαιρναν σε αγωγή παρσπανω από δύο χιλιάδες ευρώ;;;; Με τίποτα
Επίσης παράβολα δικηγόροι αναβολές για αγωγή καμία τριετία .εφετείο αλλά δύο χρόνια.
Αρα τσεπωνουμε το διχιλιαει κ δε λέμε γκιχ
Υπαρχει αυτο που λεμε "αποζημιωση" κι αυτο που λεμε "ηθικη βλαβη".
Αποζημιωση θα ζητησεις, αν αποδειξεις οτι ζημιωθηκες κατι (π.χ. εχασες το αεροπλανο, χαλασαν τα προιοντα στο φορτηγο, τετοια πραγματα). Αν δεν ζημιωθηκες κατι, τότε ζητας απλως την ηθικη βλαβη, δηλαδη με απλα λογια μια χρηματικη ικανοποιηση για την ταλαιπωρια σου. Τωρα, αν με ρωτησεις αν θα εδινε κανενα δικαστηριο πανω απο 2.000 ευρω για ηθικη βλαβη ΜΟΝΟ, θα σου απαντησω οτι πιθανοτατα ΟΧΙ.
 

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96

11 η ώρα ήταν εγκλωβισμένοι οι άλλοι στην Αττική οδό, αλλά το γίδι που είχε "φουλάρι" μπορούσε και σουλάτσαρε λέει μέχρι τις 12 μιση.
Άντε, με το καλό να βάλει και γόβες.

Συνέχισε σκουπίδι μπαρμπαπήΔουλε να ποστάρεις σκουπίδια...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom