Νέα

Ο αριστερός/Εθνικός Ξερόλας Λάκης Λαζόπουλος...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 732
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
ο τσε θα  εβαζε τυπους σαν και εσενα να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο, η στα χωραφια

να σου φυγει η ψευτομαγκια ;) και να προσφερεις στην παραγωγη αγαθων για το συνολο. ;)

τα πολλα λογια,και οι λιγες πραξεις.

θα γινοσουν ανθρωπος με την εργασια στον πρωτογενη τομεα. :cheesy:

Κα τα φραγκα να τα καρπωνεται το κομμα ε? οπως στην ΕΣΣΔ? Αυτο δεν ειναι ο ορισμος του καπιταλισμου? τζαμπα εργατες χωρις δικαιωματα και τα λεφτα στους εκλεκτους?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Κα τα φραγκα να τα καρπωνεται το κομμα ε? οπως στην ΕΣΣΔ? Αυτο δεν ειναι ο ορισμος του καπιταλισμου? τζαμπα εργατες χωρις δικαιωματα και τα λεφτα στους εκλεκτους?

εισαι μικρος ακομα εσυ.μην πεταγεσαι.πιες το γαλα σου ;)
 
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
ο τσε θα  εβαζε τυπους σαν και εσενα να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο, η στα χωραφια

να σου φυγει η ψευτομαγκια ;) και να προσφερεις στην παραγωγη αγαθων για το συνολο. ;)

τα πολλα λογια,και οι λιγες πραξεις.

θα γινοσουν ανθρωπος με την εργασια στον πρωτογενη τομεα. :cheesy:

...μόνο που ο Τσε πήρε τον πούλο στη Βολιβία.

Να σου θυμίσω και τα γκούλαγκ, εκτός αν δεν υπήρξαν ποτέ, ίσως ήταν προπαγάνδα των καπιταλιστών.....  
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
να γίνεις διευθυντής να έχεις δικό σου γραφείο να μην ενοχλείς την άλλη μαρίδα.

εγώ έδωσα τον ορισμό των δηλωμένων αριστερών φρονημάτων.
Εάν θες και συ να καταλάβεις τη διαφορά μπορείς να κάνεις έρευνα γνώμης σε υπαλλήλους του Κόκκαλη και του Βαρδινογιάννη και ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΛΑΩ.

εμείς έχουμε οριζόντια ιεαραρχία στο γραφείο μας, δεν υπάρχουν ανώτεροι κατώτεροι κλπ....(να δεις που θα βγάλεις και εμένα αριστερό σε λίγο)

ξέρω πολύ καλά τι εννοείς και ποια είναι η διαφορά, πολύ καλά μάλιστα (δεν χρειάζεται να σου εξηγήσω το πως)

παραμένει γεγονός, ότι ο θείος, τον οποίο θεωρείς αριστερό λόγω της διαφοράς που υπονοείς, δεν μπορεί μόνο και μόνο για αυτό το λόγο να χαρακτηριστεί αριστερός

εκτός εάν ισχύει ένα από τα δύο παρακάτω:

α) ο θείος μοιράζει ισόποσα στα ανήψια όλα τα κέρδη και οι εταιρίες ανήκουν αναλογικά (απλή αναλογική) στα ανήψια
β) ή εάν ο όρος αριστερά έχει αλλάξει τόσο πολύ και δεν το έχω πάρει χαμπάρι

α...υπάρχει και τρίτο

εκτός και εάν τα αριστερά φρονήματα επιτρέπουν να αράζεις μόνιμα σκαφάτος στην μύκονο, στη νότια γαλλία (sic) κλπ κλπ κλπ

άσε μας ρε περσόνα

(βαράνε και οι συνεργάτες που τους ενοχλώ βραδιάτικα)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο τσε θα  εβαζε τυπους σαν και εσενα να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο, η στα χωραφια

να σου φυγει η ψευτομαγκια ;) και να προσφερεις στην παραγωγη αγαθων για το συνολο. ;)

τα πολλα λογια,και οι λιγες πραξεις.

θα γινοσουν ανθρωπος με την εργασια στον πρωτογενη τομεα. :cheesy:

που να δεις τι θα έκανε στα χαραμοφάγια χρόνια ξεπουλημένα λαμόγια του ΚουκουΕ που δηλώνουν Κομμουνιστές.........
 

johndee

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2009
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
ο τσε θα  εβαζε τυπους σαν και εσενα να δουλεψουν σε ενα εργοστασιο, η στα χωραφια

να σου φυγει η ψευτομαγκια ;) και να προσφερεις στην παραγωγη αγαθων για το συνολο. ;)

τα πολλα λογια,και οι λιγες πραξεις.

θα γινοσουν ανθρωπος με την εργασια στον πρωτογενη τομεα. :cheesy:
Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει (τον Τσε) στη Santa Clara (Κουβα). Ενας φοβερος ιδεαλιστης και πολεμιστης. RESPECT.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
εμείς έχουμε οριζόντια ιεαραρχία στο γραφείο μας, δεν υπάρχουν ανώτεροι κατώτεροι κλπ....(να δεις που θα βγάλεις και εμένα αριστερό σε λίγο)

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

το χέσιμο το κάνεις μόνο κάθετα... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: δεν υπάρχει οριζόντια χέστρα.  :2funny: :2funny: :2funny:

ξέρω πολύ καλά τι εννοείς και ποια είναι η διαφορά, πολύ καλά μάλιστα (δεν χρειάζεται να σου εξηγήσω το πως)

τότες μη μου τα πρήζεις αφού ξερεις τι εννοάω

παραμένει γεγονός, ότι ο θείος, τον οποίο θεωρείς αριστερό λόγω της διαφοράς που υπονοείς, δεν μπορεί μόνο και μόνο για αυτό το λόγο να χαρακτηριστεί αριστερός

δεν το θεωρώ. μην παραποιείς την λέω. Καταγράφω απλά τη διαφορά συμπεριφοράς των κατ επίφασιν αριστερών και των κατά συνείδηση δεξιών επιχειρηματιών σε ένα καπιταλιστικό μοντέλο λειτουργίας.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει (τον Τσε) στη Santa Clara (Κουβα). Ενας φοβερος ιδεαλιστης και πολεμιστης. RESPECT.

τον τσε δεν τον σκεπάζει χώμα γιατί τον έκαναν φέτες.........
μη γράφετε ανακρίβειες.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
το χέσιμο το κάνεις μόνο κάθετα... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: δεν υπάρχει οριζόντια χέστρα.  :2funny: :2funny: :2funny:
Δεν φταίω εγώ που το σκατό ακούει την βαρύτητα!
Σε αυτή την περίπτωση (χέσιμο), υπάρχουν μόνο δύο διαβαθμίσεις στο organization μας (wow!).
Μόνο όσοι πληρώνουν έχουν δικαίωμα να ξεχέζουν, οι υπόλοιποι όχι.
:2funny:

τότες μη μου τα πρήζεις αφού ξερεις τι εννοάω
Ήθελα απλά να σιγουρευτώ ότι είσαι ανηψάκι! (το σκεφτόμουν πολύ καιρό)

δεν το θεωρώ. μην παραποιείς την λέω. Καταγράφω απλά τη διαφορά συμπεριφοράς των κατ επίφασιν αριστερών και των κατά συνείδηση δεξιών επιχειρηματιών σε ένα καπιταλιστικό μοντέλο λειτουργίας.
Συμφωνώ

Καταλήγοντας:
Το ότι το όνειρό μου είναι να γίνω "θείος" κάποια μέρα (λέμε τώρα) δεν με αποκλείει από τα αριστερά κόμματα.
Ίσα ίσα, μπορεί να λειτουργήσει και θετικά μία "αριστερή" ετικέτα.
Χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό.
:2funny:
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.605
Κριτικές
31
Like
4.146
Πόντοι
5.595
O "Λακης" ειναι για μενα απο τα γλοιωδεστερα υποκειμενα της ελληνικης πραγματικοτητας. Μου θυμιζει τις κατσαριδες, που ζουν απο τα σκατα. Χωρις σκατα δεν υπαρχει και "Λακης". Κριτης των παντων, η μιση του εκπομπη ειναι βιντεακια απο το Youtube, η αλλη μιση δειχνει κανενα γεροντακι που παιρνει 3.60 και το παιζει συγκινημενος και αγανακτισμενος. Ειναι ο μονος απο τον Αλφα που πηρε αυξηση μισθου, ενω ακομη και η Μενεγακη δεχθηκε μειωση.

Γλειφει τους νεους, μιλαει για τη μαχητικη νεα γενια (ποια μαχητικη? ολοι για φραπεδες ειναι), τους χαιδευει τα αυτακια για να εχει κοινο. Απο κατω, τα ζομπι-θεατες και τηλεθεατες χασκογελανε, και δεν καταλαβαινουν οτι ουσιαστικα χασκογελανε με τα χαλια τους. Μην ανησυχειτε αγαπητοι μαλακες, ο Λακης παιρνει σε καθε επεισοδιο οσα δεν θα παρετε εσεις σε 10 χρονια δουλειας. Ο "Λακης" εξυπηρετει το ιδιο το συστημα , γιατι περναει την αποψη οτι αυτο που κανει ειναι καυστικη κριτικη και αντισταση στο συστημα ! Πως ειναι δυνατον να αντιστεκεσαι στο συστημα οταν εχεις κολλητους ολους τους δημοσιοκαφρους, τους μεγαλοεκδοτες,τους καναλαρχες και τους μισους τουλαχιστον πολιτικους?
Οταν κανεις βολτες με κοτερα τιγκα στην κοκα?
Τι σε κοφτει εσενα Λακη αν ειναι στην εξουσια ο ενας ή ο αλλος? εσυ τι προτεινεις? την αριστερα? την αριστερα σαν ιδεα ή σαν ακολουθια καποιου ηγετισκου? Μαλλον το δευτερο, αφου ποτε δεν σε εχω ακουσει να προτεινεις εναν τροπο ζωης περα απο τα καθιερωμενα . Και γιατι οχι? αφου το κοινο σου που χασκογελαει με τα λογια σου, ειναι το κοινο που ψηφιζει ολους αυτους, ειναι το κοινο που γλειφει κωλους για να του διοριστει το παιδι, για να αποφυγει το στρατο (αλλα να το παιξουν πατριωτες απεναντι στους μεταναστες), για να παρει μια καλη θεση απο το αφεντικο του.
Ο "Λακης" μας λοιπον, κραζει, politically corect, κραζει τις γκαφες των, αλλα ποτε μα ΠΟΤΕ δεν θα πει οτι εμεις ΟΛΟΙ φταιμε που υπαρχουν αυτοι, ποτε δεν θα πει οτι το ιδιο το συστημα εξουσιας και ιεραρχιας σε διαφθειρει. Γλειψε Λακη, αλλα εμενα τηλεθεατη σου δεν θα μ'εχεις. Και μην πειτε οτι τον εχω παρακολουθησει. Εχω ακουσει δει μια εκπομπη του μονο και γνωμη γι'αυτον εχω εδω και καιρο, οταν το Αλ Τσαντιρ επιανε 0% ακροαματικοτητα και ο κολλητος του ο Χατζηνικολαου τον ειχε ταραξει στις συνεντευξεις για να μεινει με νυχια και με δοντια στο καναλι. Τελικα, ο Λακης βρηκε τη μαγικη συνταγη, αυξηθηκε η τηλεθεαση, και στο τελος οι θαυμαστες τους φευγουν ευχαριστημενοι πως "καναμε και εμεις την αντισταση μας απεναντι στο συστημα. Τους καναμε τα μουτρα κρεας με τον Λακη..."

ΧΑΙΡΟΜΑΙ που υπαρχουν ατομα απο εδω μεσα που δεν τον συμπαθουν και εχουν επιχειρηματα και βλεπουν πισω απο το προσωπειο του. Για πολλα γιαουρτια ο τυπος...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν ειναι θεμα συμπεριφορας ,ειναι θεμα ρατσας.

η ρατσα που αντιστοιχει σε πανω απο το 90% του πληθυσμου μας δεν ειναι η ελληνικη φυσικα.

Ακους τωρα Κωστας Παπαδοπουλος, Γιωργος Κωνσταντινου και βλεπεις εναν αντρα με χαρακτηριστικα Τουρκου.

Αποτι βλεπω τον Λαζοπουλο τον βλεπουν σοβαρα οι περισσοτεροι γι αυτο και βγαινει πρωτος σε θεαματικοτητα

σε ολη την Ελλαδα. ;)

Ράτσες υπάρχουν μόνο για τα σκυλιά και τα γατιά...

Αν εσύ όταν κοιτάζεσαι στον καθρέφτη σου θυμίζεις τον Μπακλαβατζίογλου από τα σύνορα της αγάπης, δεν ισχύει κάτι τέτοιο για πολλούς έλληνες...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ερε εργασια σε πρωτογενη τομεα που σου χρειαζεται εσενα..

μπας και γινεις ανθρωπος.. :cheesy:
πάμε λοιπόν ανθρωπάκο......

Στις 7 Οκτωβρίου του 1967 ο Τσε περικυκλώθηκε, τραυματίσθηκε και συνελήφθη από ισχυρή δύναμη του βολιβιανού στρατού στην περιοχή της Σάντα Κρουζ. Το μεσημέρι της 9ης Οκτωβρίου 1967, με οδηγίες του προέδρου της χώρας Ρενέ Μπαριέντος εκτελέστηκε από τον λοχία Μάριο Τεράν, ο οποίος τον πυροβόλησε εννέα φορές ώστε να φαίνεται ότι ο Τσε σκοτώθηκε σε μάχη. Τα μοιραία τραύματα ήταν δύο: στο στήθος και το λαιμό.

Μετά την εκτέλεση μεταφέρθηκε στην πόλη Βαλεγκράντε όπου κλήθηκαν οι δημοσιογράφοι να φωτογραφήσουν τον νεκρό επαναστάτη. Στη συνέχεια στρατιωτικός γιατρός απέκοψε τα δύο χέρια του νεκρού τα οποία εστάλησαν στην Αργεντινή ώστε να διαπιστωθεί αν ταιριάζουν με τα αποτυπώματα του Ερνέστο Τσε Γκεβάρα, που ήταν καταχωρημένα στο φάκελο που είχε η αστυνομία. Η σορός του Τσε παρελήφθη από αξιωματικό του στρατού και δεν έγινε γνωστό αν ετάφη ή αποτεφρώθηκε, έτσι ώστε να μη γίνει ο τάφος του χώρος απότισης τιμής.

Περί τα τέλη του 1995 ο Βολιβιανός στρατηγός εν αποστρατεία Μάριο Βάργκας αποκάλυψε στον Τζον Λι Αντερσον, βιογράφο του Τσε, ότι ο Τσε είχε ταφεί κοντά σε ένα αεροδιάδρομο στη Βαλεγκράντε. Από εκείνο το σημείο και μετά δύο ομάδες ανέλαβαν δράση. Μία με γεωλόγους από την Κούβα και η Ομάδα Εγκληματολόγων Ανθρωπολόγων Αργεντινής ΟΕΑΑ. Ο Λουίς Φοντερμπρίντερ λέει στην «Κ»: «Η έρευνα για ανεύρεση των οστών του Τσε διήρκεσε περισσότερο από ένα χρόνο. Τον Ιούλιο του 1997 ανακαλύψαμε το χώρο ταφής 7 ατόμων μεταξύ των οποίων και ένα χωρίς χέρια. Ηταν η πρώτη ένδειξη ότι ήμασταν κοντά στην αλήθεια. Το επόμενο βασικό στοιχείο ήταν η οδοντοστοιχία του Τσε, η οποία είχε γίνει στην Κούβα λίγο πριν αναχωρήσει για το Κονγκό και η οποία ταίριαζε απόλυτα. Μια τρίτη ομάδα από στοιχεία ήταν τα τραύματα που είχε και κυρίως εκείνα που έφερε από τη δράση του στο Κονγκό και ήταν καταγραμμένα στο ιατρικό του μητρώο στην Κούβα. Δεν υπήρχε αμφιβολία. Τριάντα χρόνια μετά, ήμασταν μπροστά στον θρύλο των νεανικών μας χρόνων. Τον Ερνέστο Τσε Γκεβάρα!»

Τα οστά του Τσε και των συντρόφων του μεταφέρθηκαν στη συνέχεια και τοποθετήθηκαν σε μαυσωλείο στην Σάντα Κλάρα της Κούβας.



Για να είναι κατά συνέπεια ελαφρύ το χώμα που σκεπάζει κάποιον πρέπει να έχει δωθεί το πτώμα στους δικούς του (όχι κομμένο, ή διαλυμμένο), να ταφεί παρουσία συγγενών και να γίνει ταυτοπροσωπία.

Ο παππούς μου δολοφονήθηκε στην πορεία για τη Θήβα από κομμουνιστές αγωνιστές επανανστάτες μετά τα Δεκεμβριανά.

Πτώμα δεν βρέθηκε ποτέ, απλά βρέθηκε από τον θείο μου ένα πτώμα ακέφαλο που είχε το σωματότυπο του πατέρα του και όμοιο σώβρακο στη μέση του δρόμου.
Βεβαίως πτώμα δεν παραδόθηκε ποτέ στην οικογένεια και δεν έγινε ενταφιασμός.

Τόσο απλό είναι.
Κατάλαβες "Περισσέ" ανθρωπάκο;
:birdman:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
επειδη δεν ειμαι και καλος στα μαθηματικα...

βλεπω καλα ?    5 μυρια ευρω θελει η γλυκεια μου? :new_shocked:

αντε τωρα μην τα παρω με το καθε αρχιδι!!!        αι στα διαλα  μεσημεριατικα!!



εμεις ο "απλος" κοσμος ρε γμτ στο πηγαδι εχουμε κατουρησει δλδ?

αλλα να μου πεις εμεις δεν ξερουμε να κανουμε τα καραγκιοζιλικια που κανει αυτος στην T.V :jerking: :jerking:
Στρατηγέ, να δω εσένα και τους άλλους που διαμαρτύρονται για τα λεφτά να φωνάζουν έτσι και για την Πετρούλα που παίρνει τόσα για ένα δεκάλεπτο που δείχνει τον πρωκτό της(αξιόλογος...) και τι στον κόσμο...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Στρατηγέ, να δω εσένα και τους άλλους που διαμαρτύρονται για τα λεφτά να φωνάζουν έτσι και για την Πετρούλα που παίρνει τόσα για ένα δεκάλεπτο που δείχνει τον πρωκτό της(αξιόλογος...) και τι στον κόσμο...
:cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum: :cum:

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
ερε εργασια σε πρωτογενη τομεα που σου χρειαζεται εσενα..

μπας και γινεις ανθρωπος.. :cheesy:

....αποφεύγεις να αναφέρεις τα γκούλαγκ σύντροφε.... :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3: στα ξανά θυμίζω..... :s&m_2: :s&m_2: :s&m_2:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Πάντως, ο εργοδότης του Λάκη, αφού του δίνει τόσο μεγάλο μερίδιο από τα κέρδη που του φέρνει η εκπομπή του Λάκη, τότε αν μη τι άλλο αριστερίζει κάπως.

Τα μοιράζει και ο Λάκης  παρόμοια στους συνεργάτες του?

:grin:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom