Νέα

Νεκρός οπαδός στη Θεσσαλονίκη: «Γ@μw τον Άρη ρε μ@%ν!@»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
επειδη εχω πολλους φιλους Ελληνες απο Ρωσια πόντιους(σαν γεωγραφικο προσδιορισμο)
ευτυχως στο σωστο δρομο
δηλαδη Ολυμπιακους
αυτοι λοιπον που ειναι ακομα κατοικοι Ρωσιας δεν εχουν την καλυτερη αποψη για τον Σαββιδη τον θεωρουν Μπρατβα
ο οποιος με ενοχλει διοτι δεν συστηνετε με το Ελληνικο(μαλλον ελληνοποιημενο) του ονομα αλλα με το αντιστοιχο σλαβικο
Ομοια αποψη εχουν και Ρωσοι Ρωσοι χωρις ελληνικη καταγωγη φιλοι του Ολυμπιακου στη Μοσχα
Ολοι αυτοι που βλεπεις με φανελες του Ολυμπιακου σε αγωνες μπασκετ στο Κααν στο χιμκι στη Μοσχα ΔΕΝ ειναι Ελληνες την καταγωγη 'η το γενος ουτε φιλαθλοι της Σπαρτακ
Οκ γερακο μου συμφωνω.
Αλλοι τοσοι ανθρωποι μολις βλεπουν Βαγγελα θελουν να κανουν εμετο.
Τι να κανουμε τωρα?
Πουτανα ζωη και ρημαδοσυμπαθειες λεγεται..
Αλλοι γουσταρουν τον κοντο αλλοι γουσταρουν τον χοντρο..
Εμεις γιατι να σκοτωνομαστε ομως μου λες σε παρακαλω πολυ?
Εγω εχω φιλους ολων των ομαδων και δεν εχω προβλημα με κανεναν και εχω φαει
και πεσιματικες στο ενδοξο παρελθον μου απο οπαδους και εχω ανοιγμενο κεφαλι..
Τι να κανουμε ομως?
Στερνη μου γνωση ας σε ειχα πρωτα λεγεται..
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τύπε μου τι υποδηλώνει η θεία στο αβαταρ σου;
Ητανε μια επιχειρηματιας που δεν ζει πλεον.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.845
Πόντοι
34.478
Οκ γερακο μου συμφωνω.
Αλλοι τοσοι ανθρωποι μολις βλεπουν Βαγγελα θελουν να κανουν εμετο.
Τι να κανουμε τωρα?
Πουτανα ζωη και ρημαδοσυμπαθειες λεγεται..
Αλλοι γουσταρουν τον κοντο αλλοι γουσταρουν τον χοντρο..
Εμεις γιατι να σκοτωνομαστε ομως μου λες σε παρακαλω πολυ?
Εγω εχω φιλους ολων των ομαδων και δεν εχω προβλημα με κανεναν και εχω φαει
και πεσιματικες στο ενδοξο παρελθον μου απο οπαδους και εχω ανοιγμενο κεφαλι..
Τι να κανουμε ομως?
Στερνη μου γνωση ας σε ειχα πρωτα λεγεται..
σορρυ εμενα με εχεις δει να γραφω κατι υπερ του Μαρινακη;;;;
λοιπον μια διαφορα που εχουμε οι οπαδοι ΟΛΩΝ τον ομαδων με αυτους τις δικιας σας ομαδας
Εμεις πανω απο ολα η ομαδα και σε 3-4η μοιρα ο καθε περαστικος προεδρος μας ειτε ειναι καλός ειτε μπατάκι
Δεν θα πεσει η 7 η 13 η 21 κτλ να παιξει μπουνιες να υπερσπιστει την τιμη του προεδρου της
Ενω οι περηφανοι Μακεδονες παοκτζηδες ήταν οι μονοι που οταν ο προεδρος ειπε τουμπεκι για το μακεδονικο και ολοι σουζα
Δεν θελω να το συνεχισω γιατι εχω να γραψω εκθεση και εγω τον θεωρω Δουρειο Ιππο
εναν συγχρονο Ευθυμιο Καραχισαριδη (αν δεν ξερεις ποιος ειναι ψαξε το)
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.268
Κριτικές
7
Like
38.120
Πόντοι
10.411
Το βλέπω υποκριτή….
Άλλος ένας ζμπαουγκ.....έχετε σύνδεσμο στο κέντρο της Αθήνας που λειτουργεί κανονικά εδώ και πολλά χρόνια και πέρα από κάτι πεσίματα αντίπαλων οπαδών που έχουν γίνει,συνεχίζει κανονικά,άσχετα αν σφραγίστηκε με τα τελευταία γεγονότα.Θα ξανανοίξει όταν καταλαγιάσει το σκηνικό και το ξέρουμε όλοι.Σύνδεσμος Ολυμπιακού πάνω δεν πρόκειται να κρατήσει πάνω από 2 λεπτά και πολλά λέω.Κάποτε μαζεύτηκαν κάποιοι ολυμπιακοί στην Θεσ/κη και ήθελαν να ανοίξουν σύνδεσμο(ναι,υπάρχουν και εκεί αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι)χωρίς καμία διάθεση από κανέναν όμως να τους παραχωρήσει χώρο είτε από κολλημένα μυαλά,ή από τον φόβο μην τους το κάψουν/διαλύσουν(εννοείται πως οι αντίπαλοι οπαδοί θα έκαιγαν και αυτούς που θα ήταν μέσα).Αν δεν το κατάλαβες ακόμα,συνέχισε έτσι με τα μυαλά που κουβαλάς.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.574
Κριτικές
31
Like
13.158
Πόντοι
5.097
Άλλος ένας ζμπαουγκ.....έχετε σύνδεσμο στο κέντρο της Αθήνας που λειτουργεί κανονικά εδώ και πολλά χρόνια και πέρα από κάτι πεσίματα αντίπαλων οπαδών που έχουν γίνει,συνεχίζει κανονικά,άσχετα αν σφραγίστηκε με τα τελευταία γεγονότα.Θα ξανανοίξει όταν καταλαγιάσει το σκηνικό και το ξέρουμε όλοι.Σύνδεσμος Ολυμπιακού πάνω δεν πρόκειται να κρατήσει πάνω από 2 λεπτά και πολλά λέω.Κάποτε μαζεύτηκαν κάποιοι ολυμπιακοί στην Θεσ/κη και ήθελαν να ανοίξουν σύνδεσμο(ναι,υπάρχουν και εκεί αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι)χωρίς καμία διάθεση από κανέναν όμως να τους παραχωρήσει χώρο είτε από κολλημένα μυαλά,ή από τον φόβο μην τους το κάψουν/διαλύσουν(εννοείται πως οι αντίπαλοι οπαδοί θα έκαιγαν και αυτούς που θα ήταν μέσα).Αν δεν το κατάλαβες ακόμα,συνέχισε έτσι με τα μυαλά που κουβαλάς.
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.116
Κριτικές
27
Like
1.442
Πόντοι
1.720
Κυκλοφορει έντονα η φημη οτι ο Ντινος απο Ωραιοκαστρο , οδηγος του γκρι πολο ειναι γιος βουλευτη. από ελ. λυ.
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
869
Κριτικές
7
Like
1.199
Πόντοι
486
Αυτός είναι άραγε ο λαός του μπαοκ;;

Ναι, ΑΥΤΟΣ είναι.
Screen Shot 2022-02-13 at 00.24.14.png
Screen Shot 2022-02-13 at 00.24.32.png


Και έκλεισαν και τα σχόλια για να μην φάνε τα πουστλούκια της ζωής τους. Οι κατουρόΚΟΤΕΣ.


Οι τύποι εκτός από ηλίθιοι είναι και επικίνδυνοι....
Τι λευτεριά στα αδερφια μας ρε ζωα;;;
Στους δολοφονους ενός αθώου παιδιού λες λευτερια; Πρέπει να μπαινουν και τέτοιες ανακοινώσεις μέσα στις δικογραφίες...

υγ! Γαμω τη "δημοκρατια" που αφηνει ζωα σαν και εσάς ελεύθερους....
 
OP
OP
Sub-Zero

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Πολυ σωστες σκεψεις. Η Θεσσαλονικη θα μπορουσε και θα επρεπε να ειναι η πολη που παει αυτη τη χωρα μπροστα. Προφανως και πολιτικες επιλογες της στερησαν αυτο το ρολο. Θα επρεπε η πολη να τον διεκδικησει αντι να καθεται να μεμψιμοιρει και να θεωρει ως σωτηρα εναν επενδυτη με μαλλον κακο παρελθον και σιγουρα με απαραδεκτη ποιοτητα κουλτούρας.
Για να γινω συγκεκριμενος πρεπει να το απαιτησουν οι πρωτοστατες της τοπικης κοινωνιας (επιχειρηματιες, πανεπιστημιακοι, πολιτικοι, πνευματικοι ανθρωποι , αθλητες κλπ) και να κοπιασουν με πραξεις γι’ αυτο.
ειναι λογικο δηλαδη σε οτι εχει σχεση με θεσσαλονικη στην ειδησεογραφια σημερα να κυριαρχουν βιασμοί, θανατοι, υπογειοι θορυβοι απο τα βρυλ ( αλλη μ@λακια αυτο…) κλπ?
κριμα!
Ε, και μια βραβευση στον Μπουρλα που σας εφερε τοσες δουλειες δεν θα εβλαφτε…εκτος κι αν ειναι προβλημα.
Να παιρνει παραδειγμα και ο Ιβαν ο τρομερος!

H τεμπελούπολη να πάει τη χώρα μπροστά;

Σε κατανάλωση φραπέ μπορεί να την πάει
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Οταν οι Παναθηναικοι ομως μια ολοκληρη μερα αλωνιζαν και τραμπουκιζαν
ασχετο κοσμο ηταν ωραια ετσι?
Μολις βρεθηκαν ομως μπροστα στους Βουλγαρους δηλωναν εσωτερικοι μεταναστες
και οτι ειχαν παει για πικ-νικ στην Θεσσαλονικη.
Μεσα σε αυτα τα αδερφατα του ελεους και ξαδερφουλης μου τριπουστας με ταχυτητες
ο οποιος μου το περιεγραφε σαν αφηγημα τρομου αυτο που εζησε απο τους Ζμπαουγκ..
Οταν ομως ολη μερα εκανε τον κονιορδο στην Σαλονικα και απειλουσε ηταν ωραια..
Πρωτα μαθαινουμε τι εγινε και μετα κραζουμε...
Παντα φιλικα εννοειται..
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.845
Πόντοι
34.478
Οταν οι Παναθηναικοι ομως μια ολοκληρη μερα αλωνιζαν και τραμπουκιζαν
ασχετο κοσμο ηταν ωραια ετσι?
Μολις βρεθηκαν ομως μπροστα στους Βουλγαρους δηλωναν εσωτερικοι μεταναστες
και οτι ειχαν παει για πικ-νικ στην Θεσσαλονικη.
Μεσα σε αυτα τα αδερφατα του ελεους και ξαδερφουλης μου τριπουστας με ταχυτητες
ο οποιος μου το περιεγραφε σαν αφηγημα τρομου αυτο που εζησε απο τους Ζμπαουγκ..
Οταν ομως ολη μερα εκανε τον κονιορδο στην Σαλονικα και απειλουσε ηταν ωραια..
Πρωτα μαθαινουμε τι εγινε και μετα κραζουμε...
Παντα φιλικα εννοειται..
mpouxos εσυ;
σε συμπαθω ιδιαιτερα και θελω μαζι σου να το παω πολιτισμενα

δεν με αφηνεις ομως κι αρχιζω και αμφιβαλω για τις προθεσεις σου
οι λαγοι εχουν τεραστιο οπαδικο κινημα και την επεσαν μεσα στην Τουρκια στην ταξιμ και οι της γαλατα απο το τρεξιμο εφτασαν Αγκυρα
οχι 50 σε 1 οπωςκαναν στα αμαξια
και οταν ηταν μαζεμενα ολα τα βαζελια και καναν του κονιορδους οπως λες
δεν υπηρξε καποιος να τους πειραξει
οταν ομως στην επιστροφη εσπασαν και ο καθενας σπιτι του τοτε με την τακτικη 50 προς 1 καναν μαγκιες

Να λεμε τις ιστοριες οπως ειναι
οχι οπως θελουμε να ειναι

εμεις σαν παλιοι εχοντας ζησει την αρχη του οπαδισμου παντα ειχαμε τιμη, και στο εχω πει, εχω παρει φιλο παοκτζη και τον εχουν σταμπαρει στο 218 και οταν ειπα παιδικος φιλος πιασαν και την κουβεντα
Πηρα βαζελο μαζι μου στη 8 και τον αρχισαν στην καζουρα μολις τον πηραν πρεφα
Φιλος Αεκτζης ντουλαπα οταν την επεσαν 3 σε ενα πιτσιρικα του πανιωνιου πηγε και εσπασε το χερι του αλλου Αεκτζη και ζηταγαν και συγνωμη

Αλλα τετοια που να τα δεις σε παοκτζηδες

οτι διαβασες απο μπουξο ειναι η νοοτροπια του μεσου οπαδου σας
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
mpouxos εσυ;
σε συμπαθω ιδιαιτερα και θελω μαζι σου να το παω πολιτισμενα

δεν με αφηνεις ομως κι αρχιζω και αμφιβαλω για τις προθεσεις σου
οι λαγοι εχουν τεραστιο οπαδικο κινημα και την επεσαν μεσα στην Τουρκια στην ταξιμ και οι της γαλατα απο το τρεξιμο εφτασαν Αγκυρα
οχι 50 σε 1 οπωςκαναν στα αμαξια
και οταν ηταν μαζεμενα ολα τα βαζελια και καναν του κονιορδους οπως λες
δεν υπηρξε καποιος να τους πειραξει
οταν ομως στην επιστροφη εσπασαν και ο καθενας σπιτι του τοτε με την τακτικη 50 προς 1 καναν μαγκιες

Να λεμε τις ιστοριες οπως ειναι
οχι οπως θελουμε να ειναι

εμεις σαν παλιοι εχοντας ζησει την αρχη του οπαδισμου παντα ειχαμε τιμη, και στο εχω πει, εχω παρει φιλο παοκτζη και τον εχουν σταμπαρει στο 218 και οταν ειπα παιδικος φιλος πιασαν και την κουβεντα
Πηρα βαζελο μαζι μου στη 8 και τον αρχισαν στην καζουρα μολις τον πηραν πρεφα
Φιλος Αεκτζης ντουλαπα οταν την επεσαν 3 σε ενα πιτσιρικα του πανιωνιου πηγε και εσπασε το χερι του αλλου Αεκτζη και ζηταγαν και συγνωμη

Αλλα τετοια που να τα δεις σε παοκτζηδες

οτι διαβασες απο μπουξο ειναι η νοοτροπια του μεσου οπαδου σας
Οκ και εγω επειδη σε συμπαθω το κοβω εδω και ευχομαι να εισαι καλα.
Μονο αυτο και τιποτε αλλο γερακο.
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.631
Κριτικές
57
Like
6.803
Πόντοι
5.406
Σε γενικες γραμμες οι Θεσαλονικεις εχουν ενα απιστευτο κομπλεξ κατωτεροτηατας με τους Αθηναιους. Δικαιολογημενα για μενα.
Κακα τα ψεμματα. Το κεντρο της Ελλαδας ειναι η Αθηνα, οπως το κεντρο του κοσμου ειναι η Νεα Υορκη. Οποιος εχει παει στο Αμερικα στη Ν. Υορκη πιστευω μπορει να με καταλαβει. Σιγουρα Ολοι οι Παοκτσηδες δεν ειναι κακοι και μπασταρδοι. Απλα ενα μεγαλο ποσοστο σκεφτεται οπως μιλουν οι παρακατω δυο φωστηρες στο βιντεο. Για να τα λεμε ολα,εχουμε κι εμεις οι Ολυμπιακοι λουλουδια και κομπλεξικους και ολα τα καλουδια. Πιστευω ομως ,οχι σε τοσο μεγαλο ποσοστο οπως στον Μπαοκ. Θελουμε ενα δυνατο Παοκ, γιατι κι εμεις θαειμαστε πιο δυνατοι και ας παιρνει που και που και πρωταθλημα. Δεν γινεται παντα,μα παντα μονο εμεις να κερδιζουμε, ασχετα που εμεις το θελουμε αυτο.
Απολαυστε παρακατω γνησιο τροπο σκεψης Μπαοκ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.047
Like
22.778
Πόντοι
5.506
ΚΟΛΚΑ Γαμω το μουνι του σπιτιού σου μαλακα χλιμιτσουρα μουνοπανο γουρονοκεφαλο. Σαν τον πρώτο Αλβανό μια φάτσα εχει
Δε φταίει αυτός για τη φάτσα του, έπεσε απότομα η πόρτα στη μάπα του και τον έκανε έτσι.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.047
Like
22.778
Πόντοι
5.506
Άστο φίλε ο Σαββιδης είναι Έλληνας της διασποράς και στο μυαλό του η Ελλάδα είναι ιδέα είναι μεγαλωμένος με κλασικές ελληνικές συνήθειες κ έχει πάθος για τον Ελληνισμό που εκπροσωπεί στο εξωτερικό αν κάτσω να σου αναφέρω της ευεργεσίες του στο έθνος θα τα χάσεις κ δεν θέλω να σε ζαλίζω αλλά τι να λέμε τώρα αυτή είμαστε τυχαία δεν πιάσαμε πάτο
Πόσο βλάκας είσαι ρε τύπε. Είναι δε τόσο πολύ στο μυαλό του η Ελλάδα και έχει τόσο πάθος με τον Ελληνισμό που δεν κατάφερε 70 χρόνια μαλάκας να μάθει πέντε κουβέντες στα Ελληνικά.

Ρε τι τριμπούρδελα είστε εσείς, καλά σας κάνει ο μαφιόζος.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Αυτός είναι άραγε ο λαός του μπαοκ;;

Ναι, ΑΥΤΟΣ είναι.
Screen Shot 2022-02-13 at 00.24.14.png
Screen Shot 2022-02-13 at 00.24.32.png


Και έκλεισαν και τα σχόλια για να μην φάνε τα πουστλούκια της ζωής τους. Οι κατουρόΚΟΤΕΣ.

Οι τουρκοι ειναι μια κατηγορία μονοι τους. Οτι σιχαμεροτερο σε οπαδούς.
Αμετανόητοι, υποστηρικτές δολοφόνων.

Κι ετσι πρεπει να αντιμετωπιζοντε απο μας τους υπολοιπους μεχρι να αποδειξουν ενας ενας το αντιθετο
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515

makeleio

:confused: :confused: :confused:

ΠΟΣΟ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ!!!! Στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ η μητέρα του 25χρονου “Αθηναίου” που εμπλέκεται στη δολοφονία του Άλκη [ΦΩΤΟ – ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ]​

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.482
Πόντοι
1.706
Στον αθλητικό νόμο του 1999, επί υπουργίας Ανδρ. Φούρα, προβλέπεται η «διαδικασία εκκαθάρισης». Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Δ΄ Εθνική και από επαγγελματικές γίνονται ερασιτεχνικές μπαίνουν σε αυτήν και απαλλάσσονται από τα χρέη τους. Σε αυτήν τη διαδικασία μπήκαν οι Απόλλων Θ. (2009), Προοδευτική (2007), Ακράτητος, Πανηλειακός (2006), Αθηναϊκός (2003).

Το 2001 επί υπουργίας Ευάγγελου Βενιζέλου η εκκαθάριση έγινε «ειδική». Προβλεπόταν ότι οι ομάδες που θα επιλέξουν να υπαχθούν σε αυτήν θα σβήσουν τα χρέη τους στο Δημόσιο και σε τρίτους χωρίς όμως να χρειαστεί να πέσουν στην Δ΄ Εθνική! Ο νέος νόμος διασφάλιζε την αγωνιστική τους παρουσία στην ίδια κατηγορία, μεταβίβαζε τη διοίκηση στο ιδρυτικό σωματείο και απέκλειε ως νέους αγοραστές τους πρώην κατόχους έως και του 10% των μετοχών. Ο ΠΑΟΚ δεν υποβιβάζεται.

2004

Το 2004 παράλληλα με το «άρθρο 44» υπήρξε νέα νομοθετική παρέμβαση για ρύθμιση χρεών. Επί υπουργίας Γιώρου Ορφανού πέρασε από τη Βουλή άρθρο που ρύθμιζε τα χρέη των ΑΑΕ προς την εφορία και το ΙΚΑ.

Η ρύθμιση προέβλεπε την καταβολή 120 δόσεων και τη διαγραφή του 80% των προσαυξήσεων λόγω εκπρόθεσμης καταβολής. Στη ρύθμιση αυτή υπήχθησαν αρκετές ομάδες όλων των κατηγοριών (περίπου 30) μεταξύ άλλων οι ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Αρης και Ηρακλής. Ο ΠΑΟΚ δεν υποβιβάζεται…

2007

Πολλές από τις ομάδες που είχαν ενταχθεί στη ρύθμιση του ’04 εντάχθηκαν και στη βελτιωμένη version του ’07… Δικαιολογώντας τις ρυθμίσεις ο κ. Ορφανός είχε υποστηρίξει ότι αποτελούν τον τρόπο προκειμένου να εισπραχθούν πολλά χρήματα που σε αντίθετη περίπτωση θα χάνονταν.

Επειδή δεν έχει πληρώσει καμία δόση από τις 120 της ρύθμισης Ορφανού ο ΠΑΟΚ, ο Ορφανός του παγώνει τα χρέη μέχρι να βρεθεί διοίκηση μετόχων ενώ αναλαμβάνει ως διοίκηση πρωτοδικείου ο Θοδωρής Ζαγοράκης. Ο ΠΑΟΚ δεν υποβιβάζεται…

2012

Ο Ιβάν Σαββίδης αναλαμβάνει τον ΠΑΟΚ αγοράζοντας τις μετοχές του. Παρανόμως, τα χρέη προς το ελληνικό δημόσιο παραμένουν «παγωμένα» για άλλα δύο χρόνια, δηλαδή μέχρι το 2014. Κανείς δεν αναρωτιέται, κανείς δε… χτυπάει την πόρτα του ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ δεν υποβιβάζεται…

2018

Ένα από τα μεγαλύτερα σκάνδαλα του ελληνικού ποδοσφαίρου. Μια ιστορία που θυμίζει πολύ τη σημερινή. Δηλαδή ο «θύτης», που ήταν/είναι ο ΠΑΟΚ, να εμφανίζεται σαν… θύμα, να απειλεί, να βγάζει κόσμο στον δρόμο, να «κλαίει» παρά το γεγονός πως έχει παρανομήσει μπροστά στα μάτια ολόκληρης της Ελλάδας.

Κατά την διάρκεια του αγώνα ΠΑΟΚ-ΑΕΚ στην Τούμπα, ο Ιβάν Σαββίδης μπαίνει με φουσκωτούς στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας, έχοντας σε εμφανή θέση το πιστόλι του. Το θέμα παίρνει – όπως ήταν αναμενόμενο – τρομακτικές διαστάσεις σε ολόκληρο τον κόσμο.

Με αφιερώματα για πρόεδρο – πιστολέρο που κυκλοφορεί στην Ελλάδα και μπουκάρει σε γήπεδα. FIFA και UEFA ζητούν τον υποβιβασμό του ΠΑΟΚ για παραδειγματική τιμωρία, λόγω δυσφήμισης του αθλήματος.

Και εδώ, όμως, οι νόμοι σιωπούν, η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ μέσω του Αλέξη Τσίπρα έχει υποσχεθεί… πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ για ακόμα μια φορά αποδεικνύεται «κράτος» και ο καλύτερος φίλος της κυβέρνησης. Και φυσικά, δεν υποβιβάζεται.

Χάνει, μάλιστα, το πρωτάθλημα από την ΑΕΚ και ακόμα και σήμερα ισχυρίζεται πως το έχασε στα… χαρτιά. Παρ’ όλο που το έχασε στα… πιστόλια και δε θα έπρεπε να αγωνίζεται στη μεγάλη κατηγορία.

2020

Και φτάνουμε στο σήμερα. Η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού έκρινε πως υπάρχει παράνομη συνιδιοκτησία στις ομάδες ΠΑΟΚ και Ξάνθη. Η εισήγησή της είναι καταπέλτης και ξεκάθαρη: Υποβιβασμός.

Η αγαπημένη ομάδα των κυβερνήσεων της χώρας, όμως, με κυβερνητική παρέμβαση και με μια… ντροπολογία φωτογραφική προκειμένου να μην υποβιβαστεί, τη γλιτώνει και πάλι. Παρέμβαση Μητσοτάκη, αλλαγή της ποινής για πολυιδιοκτησία από υποβιβασμό σε αφαίρεση βαθμών.

Με λίγα λόγια, η κυβέρνηση λέει στους πλούσιους ιδιοκτήτες «αγοράστε όσες ομάδες θέλετε και θα έχετε μονάχα αφαίρεση βαθμών», διαλύοντας κάθε έννοια ανταγωνισμού στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Και όλα αυτά για χάρη του ΠΑΟΚ. Της αγαπημένης ομάδας των κυβερνήσεων.

Κατά τα αλλα, όπως κραυγαζουν οι συνδεσμιτες του ΠΑΟΚ χωρις το παραμικρο ιχνος ντροπης, το κρατος "γαμιεται".

Αρθρο υμνος στην διαφθορά και την αχαριστία
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.574
Κριτικές
31
Like
13.158
Πόντοι
5.097
κιμποκο ο αγνος παοκτζης. :tooth: :tooth: :tooth:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom