Νέα

Νεκρός οπαδός στη Θεσσαλονίκη: «Γ@μw τον Άρη ρε μ@%ν!@»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sub-Zero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 82K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Έχεις ένα δίκιο ως προς την ημιμάθεια, οπότε ας πούμε μερικά πράγματα. Τη ΣΕΚΑΠ την πήρε ντιπ παρά ο Σαββίδης. Τα χρέη κοντά στα 60 εκ. του τα χάρισε ο Σαμαράς. Τα περί Τούρκων είναι αέρας κοπανιστός, διότι οι μετοχές ανήκαν στην ΑΤΕ και στη ΣΕΚΕ και πώληση χωρίς κρατική έγκριση δε γινόταν. Ότι οι κυβερνήσεις ΝΔ έκαναν ότι περνούσε από το χέρι τους για να μην κλείσει είναι γνωστό. Προτίμησαν να κλείσει το εργοστάσιο της ΕΒΖ στην Ξάνθη για να γλυτώσουν ΣΕΚΑΠ, ΡΟΔΟΠΗ, ΣΕΒΑΘ και ΣΕΠΕΚ. Οι δύο τελευταίες λόγω των γνωστών εργατοπατέρων βάρεσαν λουκέτο.
Δεν είχε κανείς απαίτηση να πληρώσει χρέη γιατί ο Σαββίδης δεν πήρε χρέη. Βγήκε μια απόφαση το 2015 για λαθρεμπόριο τσιγάρων. 38 εκατομμύρια με πρόστιμα και προσαυξήσεις γιατί η υπόθεση ήταν πιο παλιά. Είχε προσαράξει ένα πλοίο στην Αιδηψό και έτσι έσκασε.
Ο ΣΥΡΙΖΑ για να καθαρίσει ο Σαββίδης κατέθεσε μια τροπολογία με το Δημητριάδη, έγινε ένας χαμός και δεν πέρασε γιατί είχε λάθη στη διατύπωση ως προς την αναδρομικότητα και την Ποινική ευθύνη. Το άφησε στην άκρη γιατί είχε γίνει σάλος και πέρασε ο Τσακαλώτος δυό χρόνια μετά άλλη με αναδρομικότητα μέσα, οπότε πάει και το πρόστιμο.
Εν τω μεταξύ την είχε ήδη πουλήσει ο Σαββίδης στην JTI μαζί με τη μητρική Donskoy Tabak, για 1,6 δις δολάρια, οπότε καθάρισαν και οι Ιάπωνες με το πρόστιμο.
Λίγους μήνες πριν πάρει τη ΣΕΚΑΠ του είχε δοθεί το Μακεδονία Παλλάς με το μισό ενοίκιο από όσο είχε ο Δασκαλαντωνάκης, του χάρισαν 20 εκ από τα 30 εκ που είχε ο ΠΑΟΚ χρέος σε εφορία και ασφαλιστικά ταμεία, του χάρισαν ποσοστό ΕΝΦΙΑ και φόρων από την εξαγορά του ΟΛΘ.
Δεν τα λες και λίγα τα εκατομμύρια που του χάρισαν.
Μισό γιατί το ξέχασα αυτό
Είχε σκάσει και ένα βαπόρι στα Χανιά φορτωμένο τσιγάρα της ΣΕΚΑΠ. Επί Σαββίδη αυτό. Λαθρεμπόριο κανονικό.
Ρε τι πλακα έχεις ;αν πιαστεί καράβι που θα γράφουν Philip Morris στα πακέτα θα σημαίνει δηλ ότι το λαθρεμπόριο το κάνουν από την Phillip Morris βάση της λογικής σου, ελληναρα .η έχεις την εντύπωση ότι αν ήταν μπλεγμένος θα τον άφηνε ήσυχο η μετέπειτα κυβέρνηση Μαρινάκη Αυγενάκη κτλ ; Όσον αφορά την περίπτωση σεκαπ δημόσια τοποθετήθηκαν υπουργοί όπως. Ο αδωνις κτλ ότι πιεστικέ να την πάρει διότι δεν είχε κέρδος από αυτή την εταιρια κ παραμόνευαν η Τούρκοι παραβλέπεις δηλ το προφανές το πατριωτικό της κίνησης του κ από το μίσος σου γιαυτον πλάθεις σενάρια όσον αφορά το Μακεδονία παλλας η μίσθωση είναι διαφορετική από αυτό που γράφεις είναι η ημιμάθεια που λέγαμε. Στον Ιβάν Σαββίδη για 30 χρόνια το Μακεδονία Παλλάς - Στα 1,72 εκατ. ευρώ το ετήσιο μίσθωμα - iefimerida.gr το αντίτιμο που έδωσε ο Σαββιδης είναι πολλαπλάσιο από το ισχύων που το είχαν εγκατελειμμένο με σπασμένα μάρμαρα
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ρε τι πλακα έχεις ;αν πιαστεί καράβι που θα γράφουν Philip Morris στα πακέτα θα σημαίνει δηλ ότι το λαθρεμπόριο το κάνουν από την Phillip Morris βάση της λογικής σου, ελληναρα .η έχεις την εντύπωση ότι αν ήταν μπλεγμένος θα τον άφηνε ήσυχο η μετέπειτα κυβέρνηση Μαρινάκη Αυγενάκη κτλ ; Όσον αφορά την περίπτωση σεκαπ δημόσια τοποθετήθηκαν υπουργοί όπως. Ο αδωνις κτλ ότι πιεστικέ να την πάρει διότι δεν είχε κέρδος από αυτή την εταιρια κ παραμόνευαν η Τούρκοι παραβλέπεις δηλ το προφανές το πατριωτικό της κίνησης του κ από το μίσος σου γιαυτον πλάθεις σενάρια όσον αφορά το Μακεδονία παλλας η μίσθωση είναι διαφορετική από αυτό που γράφεις είναι η ημιμάθεια που λέγαμε. Στον Ιβάν Σαββίδη για 30 χρόνια το Μακεδονία Παλλάς - Στα 1,72 εκατ. ευρώ το ετήσιο μίσθωμα - iefimerida.gr το αντίτιμο που έδωσε ο Σαββιδης είναι πολλαπλάσιο από το ισχύων που το είχαν εγκατελειμμένο με σπασμένα μάρμαρα
Τυπε είσαι και ημιμαθής και γραφικός. Είσαι ο τέλειος ορισμός του τρικυμισμένου βλάκα, πανω στον οποίον πατάνε πάσης φύσεως Σαββιδηδες για να κονομησουν. Διόλου τυχαίο που είσαι ΠΑΟΚτζης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Ρε τι πλακα έχεις ;αν πιαστεί καράβι που θα γράφουν Philip Morris στα πακέτα θα σημαίνει δηλ ότι το λαθρεμπόριο το κάνουν από την Phillip Morris βάση της λογικής σου, ελληναρα .η έχεις την εντύπωση ότι αν ήταν μπλεγμένος θα τον άφηνε ήσυχο η μετέπειτα κυβέρνηση Μαρινάκη Αυγενάκη κτλ ; Όσον αφορά την περίπτωση σεκαπ δημόσια τοποθετήθηκαν υπουργοί όπως. Ο αδωνις κτλ ότι πιεστικέ να την πάρει διότι δεν είχε κέρδος από αυτή την εταιρια κ παραμόνευαν η Τούρκοι παραβλέπεις δηλ το προφανές το πατριωτικό της κίνησης του κ από το μίσος σου γιαυτον πλάθεις σενάρια όσον αφορά το Μακεδονία παλλας η μίσθωση είναι διαφορετική από αυτό που γράφεις είναι η ημιμάθεια που λέγαμε. Στον Ιβάν Σαββίδη για 30 χρόνια το Μακεδονία Παλλάς - Στα 1,72 εκατ. ευρώ το ετήσιο μίσθωμα - iefimerida.gr το αντίτιμο που έδωσε ο Σαββιδης είναι πολλαπλάσιο από το ισχύων που το είχαν εγκατελειμμένο με σπασμένα μάρμαρα
Άστο φίλε ο Σαββιδης είναι Έλληνας της διασποράς και στο μυαλό του η Ελλάδα είναι ιδέα είναι μεγαλωμένος με κλασικές ελληνικές συνήθειες κ έχει πάθος για τον Ελληνισμό που εκπροσωπεί στο εξωτερικό αν κάτσω να σου αναφέρω της ευεργεσίες του στο έθνος θα τα χάσεις κ δεν θέλω να σε ζαλίζω αλλά τι να λέμε τώρα αυτή είμαστε τυχαία δεν πιάσαμε πάτο
 
  • Like
Αντιδράσεις: msakis

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Τυπε είσαι και ημιμαθής και γραφικός. Είσαι ο τέλειος ορισμός του τρικυμισμένου βλάκα, πανω στον οποίον πατάνε πάσης φύσεως Σαββιδηδες για να κονομησουν. Διόλου τυχαίο που είσαι ΠΑΟΚτζης.
Δεν απαντάς όμως; Έγραψες για 100 χρόνια μίσθωση ειπες για την σεκαπ ειπες για λαθρεμπόριο κ όλα αυτά τα ξέρεις εσυ ο ελληναράς Ξερόλας κ εμείς έχουμε τρικυμία
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.465
Κριτικές
1
Like
7.469
Πόντοι
2.306
Άστο φίλε ο Σαββιδης είναι Έλληνας της διασποράς και στο μυαλό του η Ελλάδα είναι ιδέα είναι μεγαλωμένος με κλασικές ελληνικές συνήθειες κ έχει πάθος για τον Ελληνισμό που εκπροσωπεί στο εξωτερικό αν κάτσω να σου αναφέρω της ευεργεσίες του στο έθνος θα τα χάσεις κ δεν θέλω να σε ζαλίζω αλλά τι να λέμε τώρα αυτή είμαστε τυχαία δεν πιάσαμε πάτο
οταν θεωρεις εναν επιχειρηματια οπως ο Σαββιδης ευεργετη δεν υπαρχει θεμα συζήτησης τυπε.
αυτα περι ιδεας Ελλαδας τελειωσαν καπου στα τελη του 19 ου αιωνα, τωρα εχεις απο στυγνους επιχειρηματιες εως κατσαπλιαδες της διασπορας.
Θα σου το χαλασω αλλα ο Σαββιδης ειναι μαλλον το δευτερο…
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Δεν απαντάς όμως; Έγραψες για 100 χρόνια μίσθωση ειπες για την σεκαπ ειπες για λαθρεμπόριο κ όλα αυτά τα ξέρεις εσυ ο ελληναράς Ξερόλας κ εμείς έχουμε τρικυμία
Έγραψα εγώ για 100 χρόνια μίσθωση; Που; Για βάλε να το δούμε. Γιατί εγω ότι είσαι ημιμαθής τρικυμισμενος βλάκας εγραψα. Που φαίνεται εύκολα.
Τώρα είδα ότι απαντάς και στον εαυτό σου, αποκαλώντας τον φίλε. Οκ, κατάλαβα.
 

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
οταν θεωρεις εναν επιχειρηματια οπως ο Σαββιδης ευεργετη δεν υπαρχει θεμα συζήτησης τυπε.
αυτα περι ιδεας Ελλαδας τελειωσαν καπου στα τελη του 19 ου αιωνα, τωρα εχεις απο στυγνους επιχειρηματιες εως κατσαπλιαδες της διασπορας.
Θα σου το χαλασω αλλα ο Σαββιδης ειναι μαλλον το δευτερο…
Όλοι οι ευεργέτες στην διάρκεια των ετών ήταν επιχειρηματίες.υπάρχει κ σήμερα Ελλάδα κ Έλληνες φίλε κ ναι ο ελληνισμός είναι ιδέα κ μάλιστα οικουμενική
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.465
Κριτικές
1
Like
7.469
Πόντοι
2.306
Όλοι οι ευεργέτες στην διάρκεια των ετών ήταν επιχειρηματίες.υπάρχει κ σήμερα Ελλάδα κ Έλληνες φίλε κ ναι ο ελληνισμός είναι ιδέα κ μάλιστα οικουμενική
Και ο Σαββιδης ειναι ενας απ’ αυτους??
Να ‘σαι καλα! γελασαμε!

Ps. Δεν πσιτευω να σε λενε Σαββιδη?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.506
Like
21.868
Πόντοι
5.006
Άστο φίλε ο Σαββιδης είναι Έλληνας της διασποράς και στο μυαλό του η Ελλάδα είναι ιδέα είναι μεγαλωμένος με κλασικές ελληνικές συνήθειες κ έχει πάθος για τον Ελληνισμό που εκπροσωπεί στο εξωτερικό αν κάτσω να σου αναφέρω της ευεργεσίες του στο έθνος θα τα χάσεις κ δεν θέλω να σε ζαλίζω αλλά τι να λέμε τώρα αυτή είμαστε τυχαία δεν πιάσαμε πάτο
ο τσετσενος σου δεν ξερει ουτε το ονομα του να πει στα ελληνικα...
ευτυχως ο κυριος μαρινακης τον εστειλε στις στεπες της σιβηριας και εχει ξεβρωμισει η χωρα απο την καθε σαβούρα που μας κουβαλατε...
:zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

byblo

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
113
Like
85
Πόντοι
1
Έγραψα εγώ για 100 χρόνια μίσθωση; Που; Για βάλε να το δούμε. Γιατί εγω ότι είσαι ημιμαθής τρικυμισμενος βλάκας εγραψα. Που φαίνεται εύκολα.
Τώρα είδα ότι απαντάς και στον εαυτό σου, αποκαλώντας τον φίλε. Οκ, κατάλαβα.
ο τσετσενος σου δεν ξερει ουτε το ονομα του να πει στα ελληνικα...
ευτυχως ο κυριος μαρινακης τον εστειλε στις στεπες της σιβηριας και εχει ξεβρωμισει η χωρα απο την καθε σαβούρα που μας κουβαλατε...
:zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck::zfuck:
Τι να σε απαντήσω ρε φίλε; Ντρέπομαι που σου γράφω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έγραψα εγώ για 100 χρόνια μίσθωση; Που; Για βάλε να το δούμε. Γιατί εγω ότι είσαι ημιμαθής τρικυμισμενος βλάκας εγραψα. Που φαίνεται εύκολα.
Τώρα είδα ότι απαντάς και στον εαυτό σου, αποκαλώντας τον φίλε. Οκ, κατάλαβα.
Έχεις δίκιο για τα 100 χρόνια εκ παραδρομής
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.465
Κριτικές
1
Like
7.469
Πόντοι
2.306
παρε τον προεδρο σου και καντε καμια ευεργεσια στο νταγκεσταν...
εδω ειναι ελλαδα!!!!!
Μη τρελενεσαι…θελουμε 60 μετρα υφασμα για να «αγκαλιασουμε» την προεδραρα σου με την γαλανολευκη…αλλος ευεργετης απο κει….
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
τετοια θελουν τα μπαοκια...πουτσα και στρατιωτικη παρελαση απο τον στρατηγο :rockon:
Τακαρε βαλε και για το λιμανι που ειναι βαθυ και ξυλο και ξεβρακωμα σε καθε Παοκτζη..
Ελα για να μαθαινουν οι νεοι και να θυμουνται οι παλιοι λεμε... :jerking:
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.845
Πόντοι
34.478
Πολυ σωστες σκεψεις. Η Θεσσαλονικη θα μπορουσε και θα επρεπε να ειναι η πολη που παει αυτη τη χωρα μπροστα. Προφανως και πολιτικες επιλογες της στερησαν αυτο το ρολο. Θα επρεπε η πολη να τον διεκδικησει αντι να καθεται να μεμψιμοιρει και να θεωρει ως σωτηρα εναν επενδυτη με μαλλον κακο παρελθον και σιγουρα με απαραδεκτη ποιοτητα κουλτούρας.
Για να γινω συγκεκριμενος πρεπει να το απαιτησουν οι πρωτοστατες της τοπικης κοινωνιας (επιχειρηματιες, πανεπιστημιακοι, πολιτικοι, πνευματικοι ανθρωποι , αθλητες κλπ) και να κοπιασουν με πραξεις γι’ αυτο.
ειναι λογικο δηλαδη σε οτι εχει σχεση με θεσσαλονικη στην ειδησεογραφια σημερα να κυριαρχουν βιασμοί, θανατοι, υπογειοι θορυβοι απο τα βρυλ ( αλλη μ@λακια αυτο…) κλπ?
κριμα!
Ε, και μια βραβευση στον Μπουρλα που σας εφερε τοσες δουλειες δεν θα εβλαφτε…εκτος κι αν ειναι προβλημα.
Να παιρνει παραδειγμα και ο Ιβαν ο τρομερος!
για τα χαλια της Θεσσαλονικης φταινε οι ιδιοι οι σαλονικεις στο απολυτο
απο την δεκαετια του 80 με τα πρωτα πακετα επιχορηγησης (τοτε ντελορ)
τι εκαναν;
επερναν τα εργοστασια τους σε γειτονικες χωρες λογο εγγυτητας
Απέλυαν τους ντοπιους εργαζομενους
καναν αυξηση τιμων
και στο τελος βαραγαν κανονι αφου φταει η Αθηνα η γαμημενη αφου
Μπαογκ
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.845
Πόντοι
34.478
Τακαρε βαλε και για το λιμανι που ειναι βαθυ και ξυλο και ξεβρακωμα σε καθε Παοκτζη..
Ελα για να μαθαινουν οι νεοι και να θυμουνται οι παλιοι λεμε... :jerking:
επιμενεις σε συνθηματα;
παλι;
στην τελικη δεν τραγουδανε τον σκοτωσα γιατι ηταν αρειανος
ουτε γαμησου εσυ και οι νεκροι σου
ουτε ειμαι τουρκος και γαμαω την ελλαδα
αλλα το βουλγαρος ειναι αντιεθνικο
ενω οταν ειμαι τουρκος και γαμαω την μαμα σας ειναι για εθνικοφρονες
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
Παντού έχει μλκες
Αλλά παοκ είναι μέσα Ρώσο πόντιοι κι αλβανοι είναι ίσως χειρότερα κι από οσφπ
Ισχυει μπρο...True story.
Απο εναν Ρωσσο-ποντιο Καζακστανο.
Συνδεσμος Φιλων Παοκ Νουρ-Σουλταν.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.258
Πόντοι
14.936
επιμενεις σε συνθηματα;
παλι;
στην τελικη δεν τραγουδανε τον σκοτωσα γιατι ηταν αρειανος
ουτε γαμησου εσυ και οι νεκροι σου
ουτε ειμαι τουρκος και γαμαω την ελλαδα
αλλα το βουλγαρος ειναι αντιεθνικο
ενω οταν ειμαι τουρκος και γαμαω την μαμα σας ειναι για εθνικοφρονες
Συγνωμη γεροντα.Απλα ειδα Στρατηγο και μου'ρθε.
Να ξερω αμα ειναι να αρχισω να βαζω Μαναβη με Μαναβοσκυλα
και εγω και οπου παει βασικα να δουμε..
Παροτι θεωρω οτι ειμαι ο ψυχραιμος της παρεας εδω μεσα καποιοι για αγνωστο λογο
προσπαθουν να μου σπασουν τα αρχιδια..
Δεν θα συμβει για κακη τους τυχη απλα θα γραφω και εγω αρχιδιες και οπου βγει.
Φιλικα Παντα και Ειλικρινα Χωρις Ειρωνειες.
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
291
Like
37.845
Πόντοι
34.478
Συγνωμη γεροντα.Απλα ειδα Στρατηγο και μου'ρθε.
Να ξερω αμα ειναι να αρχισω να βαζω Μαναβη με Μαναβοσκυλα
και εγω και οπου παει βασικα να δουμε..
Παροτι θεωρω οτι ειμαι ο ψυχραιμος της παρεας εδω μεσα καποιοι για αγνωστο λογο
προσπαθουν να μου σπασουν τα αρχιδια..
Δεν θα συμβει για κακη τους τυχη απλα θα γραφω και εγω αρχιδιες και οπου βγει.
Φιλικα Παντα και Ειλικρινα Χωρις Ειρωνειες.
επειδη εχω πολλους φιλους Ελληνες απο Ρωσια πόντιους(σαν γεωγραφικο προσδιορισμο)
ευτυχως στο σωστο δρομο
δηλαδη Ολυμπιακους
αυτοι λοιπον που ειναι ακομα κατοικοι Ρωσιας δεν εχουν την καλυτερη αποψη για τον Σαββιδη τον θεωρουν Μπρατβα
ο οποιος με ενοχλει διοτι δεν συστηνετε με το Ελληνικο(μαλλον ελληνοποιημενο) του ονομα αλλα με το αντιστοιχο σλαβικο
Ομοια αποψη εχουν και Ρωσοι Ρωσοι χωρις ελληνικη καταγωγη φιλοι του Ολυμπιακου στη Μοσχα
Ολοι αυτοι που βλεπεις με φανελες του Ολυμπιακου σε αγωνες μπασκετ στο Κααν στο χιμκι στη Μοσχα ΔΕΝ ειναι Ελληνες την καταγωγη 'η το γενος ουτε φιλαθλοι της Σπαρτακ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom