Νέα

Νέα μέτρα - φοροεπιδρομή...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gatto
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Που σκέφτεστε να ξοδέψετε τον 14ο μισθό ??? (όσοι βεβαίως θα πάρετε...)

  • Στην Πιστωτική Κάρτα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε Δάνειο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Στα Τέλη Κυκλοφορίας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε άλλες "ανελαστικές" δαπάνες (πχ ασφάλιστρα κλπ)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε CG/CT

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε δώρα...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σε κάποιο ταξίδι λόγω εορτών

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πουθενά, αποταμιεύω!

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εορτοδάνειο θα πάρω για να την βγάλω...

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ποιός ήρθε ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

Επισκέπτης
ΣΕΒ: Μονόδρομος τα μέτρα
"H σημερινή ελληνική κυβέρνηση επιχειρεί με συνέπεια να αποκαταστήσει τη δημοσιονομική ισορροπία και να προωθήσει τις απαραίτητες μεταρρυθμίσεις για τον εκσυγχρονισμό της ελληνικής οικονομίας", δήλωσε από τις Βρυξέλλες ο πρόεδρος του ΣΕΒ, Δημήτρης Δασκαλόπουλος, χαρακτηρίζοντας παράλληλα μονόδρομο τα μέτρα που ανακοίνωσε η κυβέρνηση.

Ο κ. Δασκαλόπουλος ανέφερε ότι το πολιτικό σύστημα και η κοινή γνώμη στη χώρα μας συμφωνούν στην ανάγκη της αλλαγής και ότι οι πολίτες κατανοούν πως η προσαρμογή θα είναι επώδυνη, αλλά αναγκαία.
να τους προσεχεις τους μονοδρομους κωλοπουστα γιατι οδηγουν σε μετωπικες..
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.502
Κριτικές
8
Like
3.281
Πόντοι
786
Σε καμιά εβδομάδα θα τελειώσει και το πετρέλαιο...
 

Επισκέπτης
Μαλακίας το ανάγνωσμα.

Τώρα και σε σήριαλ!
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.502
Κριτικές
8
Like
3.281
Πόντοι
786
Μαλακίας το ανάγνωσμα.

Τώρα και σε σήριαλ!

Αντιγράφω από Απεργούν την Παρασκευή – για δεύτερη ημέρα, οι εφοριακοί, οι τελωνειακοί και ο σύλλογος υπαλλήλων του υπουργείου Οικονομικών. Διαμαρτύρονται για την περικοπή των επιδομάτων τους. Οι εφοριακοί έχουν προειδοποιήσει μάλιστα με κλιμάκωση των κινητοποιήσεων τους το επόμενο διάστημα.

Οι κινητοποιήσεις στο Δημόσιο συνεχίζονται την ερχόμενη Τετάρτη, με την απεργία της ΑΔΕΔΥ, στην οποία θα συμμετάσχουν γιατροί και νοσηλευτές.

Παράλληλα, η ΓΣΕΕ αποφάσισε 24ωρη απεργία στις 24 Φεβρουαρίου, ενώ γνωστοποίησε ότι αποχωρεί από το διάλογο για το Ασφαλιστικό.
Ούτε πετρέλαιο (μόνο λαθραία), ούτε αποδείξεις (μόνο φοροδιαφυγή) ούτε νοσοκομείο (μόνο φακελάκια) και το παιδί κάνει μπανάκι στον γάγγη...
 

Επισκέπτης
Πλέζουραααααααααααααα

Μ'εκείνα τα κουμπιά που λέγαμε παίζει τίποτα ρε?????????
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.502
Κριτικές
8
Like
3.281
Πόντοι
786
Να ανοίξει ένα γκάλοπ: α) συμπαράσταση στην αντιπαθητική - ήδη από την εποχή του Χριστού - τάξη τελώνηδων και εφόρων ή β) να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, όπως έλεγε και ο Χριστόδουλος...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
λαλακη ρουφα το αυγο σου & ασε λιγο τα βιβλια σου..
η ζωη αλλα διδασκει..
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να παρεις πισω τιποτε,απο ανθρωπους που ΕΣΥ εχεις εκπαιδευσει στραβα..
κανε τις αναγωγες σου με την οποιαδηποτε γκομενα & ισως παρεις χαμπαρι ποια ειναι πραγματικοτητα..
απο την στιγμη που δινεις κατι,αυτοματα θεωρειται σαν κεκτημενο δικαιωμα..
τα λοιπα που γραφεις ειναι ΓΤΠ-δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που εγραψα-με τα ερωτηματα που εθεσα..
οσο για την λιγοτερη φορολογικη επιβαρυνση τι να πρωτογραψω???
τραγικος εισαι..
συνεχισε..

Προς το παρόν κλάψε μουχρίτσα! Εμένα στα παπάρια μου , τι θα γίνει, τι θέλουν οι μαλάκες και τα ζώα, πως το θέλουν, πως γκρινιάζουν. Για αυτό μιλώ θεωρητικά και όχι εμπειρικά , πρακτικά. Δε θα λύσω εγώ τα προβλήματα της κοινωνίας από ένα φόρουμ. Τα δικά μου τα χω λύσει, ή προσπαθώ να τα λύσω, σε άλλο επίπεδο, από εκεί και πέρα όποιος γουστάρει ας προσπαθήσει και αυτός μόνος του ;). Εγώ απλά λέω τι είναι το νορμάλ, το αυτονόητο, τι γίνεται σε κάθε ρημαδομέρος σε αυτό τον πλανήτη που έχει πάει κάπως μπροστά και έχει φύγει από τι ζωώδη κατάσταση. Δεν θέλετε να το κάνετε? Μη σώσετε. Με το ζόρι δεν γίνεται ;)
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Mod, άλλαξες γνώμη ;

Μη νομίσεις ότι κάθομαι και φυλάω post κτλ.
Απλά το θυμήθηκα γιατί είχα τότε μια αντιδικία σχετικά μαζί σου..

Σωστή η παρατήρησή σου φυσικά. Στην πρώτη περίπτωση, εννοούσα την άνευ όρων μονιμότητα, που πρακτικά υπάρχει σήμερα. Και σήμερα μπορεί να αποταχθεί κάποιος. Αλλά δεν γίνεται. Στη δεύτερη περίπτωση εννοούσα τη μονιμότητα της θέσης, αλλά υπό αυστηρούς όρους και προυποθέσεις. Οκ για κράτος μιλάμε, όχι για επιχείρηση. Πρέπει να λειτουργεί με άλλη λογική. Όμως αν ο εργαζόμενος, δεν ικανοποιεί κάποιες προυποθέσεις, να μπορεί να γίνει το αυτονόητο, δλδ να φύγει. Αυτού του είδους η μονιμότητα, εννοώ φυσικά να εκλείψει. 'Οχι δεν σε γουστάρω, δε μου μίλησες καλά, σύκω φύγε- όπως γίνεται σε ιδιωτικές επιχειρήσεις.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
ε ναι..
εκει ειναι η διαφορα μας..
πως παει το σορταρισμα???

Εγώ φίλε είμαι και δημοκράτης . Σέβομαι τις προτιμήσεις του λαού. Άμα δε θέλει, δε θέλει μορέ αδερφέ. Με το στανιό, είπαμε δεν γίνεται τίποτα...
Χαρείτε τώρα λίγο στο μπασκετάκι, γιατί στη μπάλα έρχεται πολύυυ κλάαααμααα! Τα πέτρινα χρόνια θα φαντάζουν παράδεισος!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • GayrosLelo.jpg
    GayrosLelo.jpg
    54,6 KB · Εμφανίσεις: 8

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγώ φίλε είμαι και δημοκράτης . Σέβομαι τις προτιμήσεις του λαού. Άμα δε θέλει, δε θέλει μορέ αδερφέ. Με το στανιό, είπαμε δεν γίνεται τίποτα...
Χαρείτε τώρα λίγο στο μπασκετάκι, γιατί στη μπάλα έρχεται πολύυυ κλάαααμααα! Τα πέτρινα χρόνια θα φαντάζουν παράδεισος!

μια χαρα θα περάσουν τα πουστάκια......
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • GayrosOvelix.jpg
    GayrosOvelix.jpg
    51,6 KB · Εμφανίσεις: 8

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386

Επισκέπτης
ασε να & βλεπουμε..
δεν εχετε βαρεθει να πιπιλατε καθε χρονο την ιδια καραμελα???
καταλαβαινω τα απωθημενα που σας εχουμε δημιουργησει αλλα ελεος ρε στρακια..
εχετε χασει καθε ιχνος σοβαροτητας..
προχωρηστε στα εργα & το ξανασυζηταμε..
ολο θα μας γαμησετε & ολο αγαμητοι μενουμε..
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.502
Κριτικές
8
Like
3.281
Πόντοι
786
Αντιγράφω από το έθνος: πόλεμος στην φοροδιαφυγή
ο μεγαλέξανδρος πήγε στην ινδία και ο στρατός έμεινε σπίτι του...
Το αστείο είναι ότι οι πασοκτζήδες εφοριακοί πραγματικά πίστευαν στον γιώργο ότι θα λάβει τα μέτρα κάτα της μεγάλης φοροδιαφυγής και, θα αναμόρφωνε τις υπηρεσίες, θα έφερνε δίκαιο φορολογικό σύστημα κλπ. Τώρα κοιτούν να σ'ωσουν τα κωλαράκια τους και βολευτούν σε κάνα καλύτερο πόστο. Ο σώζων εαυτόν σωθήτω...
ΥΓ Το Λέξους του Σαχινίδη είναι υβριδικό;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom